Ухвала від 16.04.2026 по справі 420/8974/26

Справа № 420/8974/26

УХВАЛА

16 квітня 2026 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Скупінська О.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Київської районної адміністрації Одеської міської ради (65114, м. Одеса, вул. Академіка Корольова, 9, код ЄДРПОУ 26303241), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Управління розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів Одеської міської ради (65022, м. Одеса, вул. Косовська, буд. 2Д, код ЄДРПОУ 25830731) про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду 31.03.2026 надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Київської районної адміністрації Одеської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Управління розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів Одеської міської ради, в якій позивач просить суд:

1. Визнати протиправною бездіяльність Київської районної адміністрації Одеської міської ради в частині не укладення листа-рішення щодо можливості розміщення елемента торгівлі на запропонованому місці, яким підтверджується відповідність намірів щодо місця розташування елемента вуличної торгівлі площею 4 кв. метри ФО-П ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 та зобов'язати Київську районну адміністрацію Одеської міської ради виконати приписи передбачені рішенням ОМР від 09.10.2013 р. № 3961-VI «Про затвердження Правил розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та елементів вуличної торгівлі у м. Одесі» розділом 13, пунктом 13.7, а саме письмово листом рішенням проінформувати Заявника щодо можливості розміщення елемента торгівлі на запропонованому місці, яким підтверджується відповідність намірів щодо місця розташування елемента вуличної торгівлі площею 4 кв. метри ФО-П ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 .

В обгрунтування позовних вимог ОСОБА_1 зазначив, що він є фізичною особою - підприємцем та дію на підставі свідоцтва про державну реєстрацію серії ВОО № 059761 від 30.03.2004, що підтверджується копією витягу з ЄДРПОУ. Так, в період часу з 29.11.2023 та на теперішній час по АДРЕСА_2 мною здійснювалась та здійснюється підприємницька діяльність з елементів вуличної торгівлі лотків на підставі укладених договорів з Управлінням розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів Одеської міської ради (у подальшому Уповноважений орган) за № УТ-527/23 від 04.12.2023, за № УТ-448/24 від 25.11.2024 та за №640/25 від 02.09.2025. Порядок укладення договорів на право використання місць для розташування ЕВТ затверджений рішенням ОМР від 09.10.2013 № 3961-VI «Про затвердження Правил розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та елементів вуличної торгівлі у м. Одесі».

У 2023 році, визначивши для себе необхідність у здійсненні підприємницької діяльності в межах міста Одеси по вул. Корольова, 90, підготувавши попередньо всі необхідні документи для отримання листу-рішення та у подальшому договору на право платного користування місцем для розміщення ЕВТ, відповідно до Розділу 13 Правил, було надано заяву до Київської районної адміністрації Одеської міської Ради через управління надання адміністративних послуг з пропозицією розміщення ЕВТ в межах вул. Корольова, 90 в м. Одесі. В подальшому, мною було отримано листи-рішення від 16.10.2023 № 300/01-35 та 21.11.2023 №364/01-35 щодо можливості розміщення елемента торгівлі на запропонованому місці установки ЕВТ за вказаною адресою. У подальшому звернувся до Уповноваженого органу через управління надання адміністративних послуг із заявою про укладання договору на право тимчасового користування місцем для розташування елемента торгівлі та укладено Договір за № УТ-527/23 від 04.12.2023.

У 2024 році, також було надано заяву до Одеської міської Ради з пропозицією розміщення ЕВТ в межах вул. Корольова, 90 в м. Одесі. В подальшому, мною було отримано лист-рішення від 14.11.2024 № 317/01-35 щодо можливості розміщення елемента торгівлі на запропонованому місці установки ЕВТ за вказаною адресою. У подальшому звернувся до Уповноваженого органу через управління надання адміністративних послуг із заявою про укладання договору на право тимчасового користування місцем для розташування елемента торгівлі та укладено Договір за № УТ-448/24 від 25.11.2024.

В 2025 році, також було надано заяву до Одеської міської Ради з пропозицією розміщення ЕВТ в межах вул. Корольова, 90 в м. Одесі. В подальшому, мною було отримано лист-рішення від 30.07.2025 № 429/01-35 щодо можливості розміщення елемента торгівлі на запропонованому місці установки ЕВТ за вказаною адресою. У подальшому звернувся до Уповноваженого органу через управління надання адміністративних послуг із заявою про укладання договору на право тимчасового користування місцем для розташування елемента торгівлі та укладено Договір за № УТ-640/25 від 02.09.2024.

Так, усі листи-рішення та Договори приймались за рішенням ОМР від 09.10.2013 № 3961-VI «Про затвердження Правил розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та елементів вуличної торгівлі у м. Одесі». Жодного зауваження, скарги за весь період здійснення мною господарської діяльності за вказаною адресою, я не отримував, ані від Одеської міської ради, ані від мешканців міста. Порушень благоустрою не порушував, дорожнє покриття та їх цілісність не розрушував, зелені насадження та естетичний облік міста не спотворював.

У 2025 році, визначивши для себе необхідність у здійсненні підприємницької діяльності в межах вул. Корольова, 90 в м. Одесі, в тому ж самому місці, де з 2023 року було розташовано моє ЕВТ та вказане місце були мною облаштовано, підготувавши попередньо всі необхідні документи для отримання дозволу, було надано звернення до Київської районної адміністрації Одеської міської Ради з пропозицією розміщення ЕВТ в межах адреси: м. Одесі, вул. Корольова, 90. Звернувся більш ніж десять разів до Київської районної адміністрації ОМР, (описи вхідних документів на отримання адміністративних послуг до центру надання адміністративної послуги додаються), суб'єктом звернення: ОСОБА_1 були подані пакети документів щодо отримання адміністративної послуги, до суб'єкту надання адміністративної послуги: Київська районна адміністрація, назва адміністративної послуги: Узгодження розміщення елементів вуличної торгівлі (у тому числі під час проведення ярмарок) (Київська районна адміністрація ОМР), адреса об'єкта: м. Одеса, вул. Корольова, 90 описи: від 15.11.2025 №Ф1-280498-ю/о - отримано відповідь №688/01-35 від 14.11.2025; від 17.11.2025 №Ф1-290681-ю/о - отримано відповідь №734/01-35 від 28.11.2025; від 26.11.2025 №Ф1-299912-ю/о - отримано відповідь №748/01-35 від 02.12.2025; від 04.12.2025 №Ф1-307985-ю/о - отримано відповідь №775/01-35 від 17.12.2025; від 15.12.2025 №Ф1-316489-ю/о - отримано відповідь №787/01-35 від 25.12.2025; від 24.12.2025 №Ф1-322706-ю/о - отримано відповідь №791/01-35 від 26.12.2025. За вказаними заявами (описами) були отримані шість відмов відповідей від Київської районної адміністрації Одеської міської Ради (в подальшому Адміністрація) про неможливість розміщення ЕВТ за вказаною адресою з посиланням на, зауважую суд, підстави відмови, які геть не підпадають під п. 13,6 Правил.

Ухвалою судді від 01.04.2026 постановлено відмовити у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору; позовну заяву залишено без руху встановивши 10-денний строк для усунення недоліків шляхом надання до суду документу про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі 1331,20 грн або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

13.04.2026 до суду від представника позивача надійшла заява (вх. №40080/26) на усунення недоліків визначений ухвалою судді від 01.04.2026 з наданням до суду квитанції № 97AH-1E66-ХРТН-АТ5С від 13.04.2026 про сплату судового збору у розмірі 1331,20 грн.

Згідно даних КП «Діловодство спеціалізованого суду» судовий збір за квитанцією № 97AH-1E66-ХРТН-АТ5С від 13.04.2026 у розмірі 1331,20 грн зараховано до спеціального фонду Державного бюджету України.

Ознайомившись з позовом з урахуванням заяви від 13.04.2026, доходжу до висновку, що він відповідає вимогам ст.ст. 160, 161 КАС України.

Зазначений спір підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства та підсудний Одеському окружному адміністративному суду.

Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви відповідно до ст. 169 КАС України, а також підстави для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлені ст. 170 КАС України - відсутні.

Частиною 1 статті 12 КАС України передбачено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Згідно ч.1 ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.

Відповідно до п.10 ч.6 ст.12 КАС України справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.

Згідно ч.5 ст.262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Відповідно до ч.7 ст.262 КАС України клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву.

Отже, дана справа підлягає розгляду у порядку спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

Керуючись ст.ст. 9, 12, 160, 161, 171, 248, 257, 262, 268-269 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 .

Відкрити провадження у адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Київської районної адміністрації Одеської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Управління розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів Одеської міської ради про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії.

Розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

Справа буде розглянута судом на підставі ст.262 КАС України у межах строків, визначених ст.258 КАС України та з урахуванням встановлених сторонам строків для подання заяв по суті справи.

Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі. Відзив подається до суду разом із документами, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

Відповідно до ч.4 ст.159 КАС України, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити відповідачу п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Суд зазначає, що у випадку направлення до суду, у встановлених КАС України випадках заяв по суті справи з доказами по справі, шляхом направлення їх засобами поштового зв'язку, необхідно повідомити суд на його електрону адресу, телефон, факс про надіслання відповідних заяв засобами поштового зв'язку.

У разі неотримання судом відповідних заяв та доказів з урахуванням встановлених нормативів строків пересилання поштових відправлень та відсутності повідомлень іншими засобами зв'язку, суд буде вирішувати питання про подальший розгляд справи у встановлені в ухвалі суду строки.

Зазначені докази надати до суду протягом 15 днів з моменту отримання копії ухвали.

Веб-адреса сторінки Одеського окружного адміністративного суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://adm.od.court.gov.ua/sud1570/.

Копію ухвали направити сторонам у справі, разом з інформацією про їхні процесуальні права та обов'язки.

Справа розглядатиметься суддею одноособово.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя Олена СКУПІНСЬКА