Справа № 939/4032/25
15 квітня 2026 рокуселище Бородянка
Суддя Бородянського районного суду Київської області Стасенко Г.В., розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Київоблгаз Збут" про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Київоблгаз Збут" заборгованості за спожитий природний газ з урахуванням інфляційних втрат та 3% річних,
Товариство з обмеженою відповідальністю "Київоблгаз Збут" звернулося до районного суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Київоблгаз Збут" заборгованості за спожитий природний газ з урахуванням інфляційних втрат та 3% річних в розмірі 2191 грн 56 копійок.
Заявник ТОВ "Київоблгаз Збут" свою заяву обґрунтовував тим, що ТОВ "Київоблгаз Збут" виконував поставку природного газу для побутових потреб за адресою: АДРЕСА_1 , а споживач здійснював оплату вартості природного газу по обумовленим тарифам, у передбачені терміни. Водночас, всупереч нормам та вимогам діючого законодавства, ОСОБА_1 , використовуючи природний газ для побутових потреб, здійснював оплату за постачання природного газу несвоєчасно та не в повному обсязі, у зв'язку з чим утворилася ця заборгованість.
Бородянським районним судом Київської області були направлені запити до Немішаївської селищної ради Бучанського району Київської області та Єдиного державного демографічного реєстру щодо доступу до персональних даних боржника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає по АДРЕСА_1 .
Відповідно до повідомлення Немішаївської селищної ради Бучанського району Київської області, згідно з даними реєстру територіальної громади ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на території Немішаївської територіальної громади не зареєстрований.
З відповіді з Єдиного державного демографічного реєстру від 14 квітня 2026 року № 2604567 вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , значиться зареєстрованим за адресою: АДРЕСА_2 .
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 163 ЦПК України, у заяві про видачу судового наказу зазначаються вимоги заявника і обставини, на яких вони ґрунтуються.
Згідно з п. 4 ч. 3 ст. 163 ЦПК України до заяви про видачу судового наказу додаються інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 165 ЦПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заява подана з порушенням вимог статті 163 цього Кодексу.
Згідно з ч. 1 ст. 166 ЦПК України, відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 частини першої статті 165 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.
Враховуючи викладене, оскільки ТОВ "Київоблгаз Збут" звертається до суду з вимогою про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за спожитий природний газ з урахуванням інфляційних втрат та 3% річних за послуги з постачання якого надавалися за адресою: АДРЕСА_1 , а за відомостями з Єдиного державного демографічного реєстру і Немішаївської селищної ради Бучанського району Київської області її місце проживання за цією адресою не зареєстроване і в доданих до заяви документах відсутні докази, що ТОВ "Київоблгаз Збут" здійснювало надання послуг ОСОБА_1 саме за цією адресою, то за таких обставин необхідно відмовити ТОВ "Київоблгаз Збут" у видачі судового наказу, оскільки до заяви не додані документи, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
Відповідно до ч. 2 ст. 164 ЦПК України, у разі відмови у видачі судового наказу або в разі скасування судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається. У разі пред'явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору, сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу, зараховується до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 165 ЦПК України,
Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю "Київоблгаз Збут" у видачі судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Київоблгаз Збут" заборгованості за спожитий природний газ з урахуванням інфляційних втрат та 3% річних.
На ухвалу суду може бути подано апеляційну скаргу до Київського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її постановлення.
СуддяГеннадій СТАСЕНКО