вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
"13" квітня 2026 р. Справа № 911/545/26
Господарський суд Київської області у складі судді Щоткіна О.В., розглянувши заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю “Альтіс-Констракшн» про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції по справі
за позовом Відділу освіти Бучанської міської ради
до Товариства з обмеженою відповідальністю “Альтіс-Констракшн»
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Бучанської міської ради,
про стягнення 17040000,00 грн,
без виклику учасників справи
встановив:
В провадженні Господарського суду Київської області перебуває справа за позовом Відділу освіти Бучанської міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю “Альтіс-Констракшн» за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Бучанської міської ради про стягнення 17040000,00 грн.
Ухвалою Господарського суду Київської області від 06.04.2026 відкладено підготовче засідання на 27.04.2026 о 12:00.
Через підсистему “Електронний суд» 13.04.2026 від представника Товариства з обмеженою відповідальністю “Альтіс-Констракшн» надійшла заява, за змістом якої останній просить суд, забезпечити свою участь у судовому засіданні 27.04.2026 о 12:00 у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Відповідно до частини першої і другої статті 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання.
Суд, розглянувши заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю “Альтіс-Констракшн» від 13.04.2026 про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції, дійшов висновку, що вона відповідає вимогам ст. 197 Господарського процесуального кодексу України та підлягає задоволенню.
Таким чином, відповідно до вказаної заяви, представник Товариства з обмеженою відповідальністю “Альтіс-Констракшн» - адвокат Саліхов Олександр Олександрович братиме участь у судовому засіданні, яке відбудеться 27.04.2026 о 12:00 в режимі відеоконференції поза межами приміщення господарського суду з використанням власних технічних засобів.
Керуючись ст. 197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
1. Задовольнити заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю “Альтіс-Констракшн» від 13.04.2026 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
2. Особа, яка братиме участь у судовому засіданні 27.04.2026 о 12:00 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду: представник Товариства з обмеженою відповідальністю “Альтіс-Констракшн» - адвокат Саліхов Олександр Олександрович.
3. Роз'яснити особі, щодо якої вирішено питання про його участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, що у разі його явки у призначений час безпосередньо до зали судового засідання у приміщення Господарського суду Київської області, така особа буде брати участь у судовому засіданні в загальному порядку.
Інформацію по справі, що розглядається, сторони можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет (http://court.gov.ua/fair/).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя О.В. Щоткін