Ухвала від 07.04.2026 по справі 453/643/26

Справа № 453/643/26

№ провадження 1-кс/453/161/26

УХВАЛА

про тимчасовий доступ до документів, які містять

охоронювану законом таємницю

07 квітня 2026 року слідчий суддя Сколівського районного суду Львівської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ відділення поліції №3 Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, -

ВСТАНОВИВ:

слідчий СВ відділення поліції №3 Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 звернувся в суд із клопотанням, погодженим прокурором Сколівського відділу Стрийської окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_4 у рамках кримінального провадження № 12026141300000066, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26 березня 2026 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 115 КК України, в якому просить зобов'язати оператора телекомунікації (мобільного зв'язку) - ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться у АДРЕСА_1 , надати дозвіл старшому слідчому СВ ВП №3 Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_5 , старшому слідчому СВ ВП №3 Стрийського РУП ГУНП у Львівській області ОСОБА_6 , слідчому СВ ВП №3 Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_7 , слідчому СВ ВП №3 Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 та заступнику СВ ВП №3 Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_8 на тимчасовий доступ до документів (у тому числі електронних), що містять охоронювану законом таємницю із можливістю їх вилучення, у період часу з 00:00 години 10 березня 2026 року по 07 квітня 2026 року з метою встановлення мобільного терміналу, в якому працювала картка даного оператора мобільного зв'язку з номером НОМЕР_1 , а саме: а саме: інформації в друкованому та електронному вигляді про розташування базової станції; тип з'єднання (вхідні та вихідні дзвінки, SMS, MMS, GPRS, 3G, пере адресація); дата, час та тривалість з'єднання; ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонента А), (абонентський, серійний IMSI, номери сім-карти, IMEI); ідентифікаційні ознаки терміналу, з якими відбувається сеанс зв'язку (абонент Б); з'єднання нульової тривалості; за наявності контрактної угоди надати відомості про абонента.

В обґрунтування клопотання слідчий посилається на те, що 26 березня 2026 року до ВП №3 Стрийського РУП ГУНП у Львівській області звернулася із письмовою заявою ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , щодо розшуку її рідного брата ОСОБА_10 , жителя АДРЕСА_2 , який перебував на службі солдатом військових частини НОМЕР_2 , і який 19 листопада 2025 року був призваний на військову службу по мобілізації ІНФОРМАЦІЯ_3 та 21 березня 2026 року зник безвісти під час виконання бойового завдання поблизу селища Котлине, Покровського району Донецької області.

26 березня 2026 року вищевказані відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12026141300000066 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 115 КК України.

В ході досудового розслідування, під час допиту потерпілого ОСОБА_9 , встановлено, що її брат ОСОБА_10 користується мобільним телефоном № НОМЕР_1 .

Інформація, яка знаходиться в операторів телекомунікаційних послуг про зв'язок, надані телекомунікаційні послуги, у тому числі отримані послуги, їх тривалість, зміст, маршрути передавання тощо, сама по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема встановлення місця перебування вищевказаного номеру телефону мобільного оператора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яким користуються невідомі особи, неможливо в інший спосіб.

В зв'язку з наведеним, просить слідчого суддю задовольнити клопотання, так як використання даної інформації у письмовому та електронному вигляді, яка міститься в оператора стільникового зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » дасть можливість встановити осіб, які вчинили даний злочин, та можливість використання її як доказ у суді по кримінальному провадженні, так як іншими способами встановити осіб, які вчинили даний злочин неможливо.

Вивчивши матеріали клопотання слідчий суддя вважає, що розгляд даного клопотання слід проводити без виклику осіб, у володіннях яких знаходяться документи, до яких необхідно надати тимчасовий доступ, оскільки представництво цих компаній знаходиться на значній відстані від місця розгляду справи, що унеможливлює вчасне прибуття уповноважених представників, а також існує реальна загроза зміни документів.

Слідчий ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився, подав клопотання, в якому просить справу слухати у його відсутності та відсутності прокурора.

У відповідності до положень ч.4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді під час судового провадження є обов'язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч.1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Частиною 5 ст. 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою та не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч.6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

З огляду на обставини, встановлені при розгляді клопотання, додані до нього матеріали, доводи слідчого, слідчий суддя вважає за можливе його задовольнити, оскільки таким доведено, що таким чином буде забезпечено встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні № 12026141300000066, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26 березня 2026 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 115 КК України, а також те, що іншим способом неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою документації (у тому числі електронної) оператора стільникового зв'язку.

Керуючись ст. ст. 159-166 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

клопотання задовольнити.

Надати дозвіл старшому слідчому СВ ВП №3 Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_5 , старшому слідчому СВ ВП №3 Стрийського РУП ГУНП у Львівській області ОСОБА_6 , слідчому СВ ВП №3 Стрийського РУП ГУНП у Львівській області ОСОБА_11 , слідчому СВ ВП №3 Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_7 , слідчому СВ ВП №3 Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 , заступнику СВ ВП №3 Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_8 тимчасовий доступ до документів (у тому числі електронних), що містять охоронювану законом таємницю з можливістю її вилучення та отримання безпосередньо у оператора телекомунікації (мобільного зв'язку) ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 , у період часу з 00:00 години 10 березня 2026 року по 07 квітня 2026 року, з метою встановлення мобільного терміналу, в якому працювала картка даного оператора мобільного зв'язку з номером НОМЕР_1 , а саме: інформації в друкованому та електронному вигляді про розташування базової станції; тип з'єднання (вхідні та вихідні дзвінки, SMS, MMS, GPRS, 3G, пере адресація); дата, час та тривалість з'єднання; ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонента А), (абонентський, серійний IMSI, номери сім-карти, IMEI); ідентифікаційні ознаки терміналу, з якими відбувається сеанс зв'язку (абонент Б); з'єднання нульової тривалості; за наявності контрактної угоди надати відомості про абонента.

Строк дії ухвали два місяці.

Роз'яснити наслідки невиконання ухвали, передбачені ст. 166 КПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_12

Попередній документ
135647505
Наступний документ
135647507
Інформація про рішення:
№ рішення: 135647506
№ справи: 453/643/26
Дата рішення: 07.04.2026
Дата публікації: 15.04.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Сколівський районний суд Львівської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (07.04.2026)
Дата надходження: 07.04.2026
Предмет позову: -
Розклад засідань:
07.04.2026 12:30 Сколівський районний суд Львівської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЯСІНСЬКИЙ ЮРІЙ ЄВГЕНІЙОВИЧ
суддя-доповідач:
ЯСІНСЬКИЙ ЮРІЙ ЄВГЕНІЙОВИЧ