Постанова від 30.03.2026 по справі 505/518/26

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 505/518/26

№ 3/505/428/2026

30 березня 2026 року м. Подільськ

Подільський міськрайонний суд Одеської області

в складі: головуючої - судді Ващук О.В.,

за участі: секретаря судового засідання Федорцової І.С.,

прокурора Бургарт О.В.,

особи, стосовно якої складено адміністративний протокол ОСОБА_1

розглянувши у судовому засіданні справу про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с. Гольма, Одеської області, не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення

встановив:

Згідно протоколу №24/2026 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 12 лютого 2026 року ОСОБА_1 , будучи поліцейським сектору реагування патрульної поліції Подільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області (далі - поліцейський СРПП Подільського РУП ГУНП в Одеській області), будучи суб'єктом декларування відповідно до п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), в порушення ч. 1 ст. 45 Закону несвоєчасно, без поважних причин подав 26.08.2025 шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Датою виявлення правопорушення є 12.02.2026 року.

Крім того, як вбачається з протоколу №25/2026 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 12 лютого 2026 року ОСОБА_1 , припинивши 04.03.2023 року діяльність на посаді поліцейського сектору реагування патрульної поліції Подільського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області (далі - поліцейський СРПП Подільського РУП ГУНП в Одеській області), будучи суб'єктом декларування відповідно до п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», в порушення абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону несвоєчасно, без поважних причин подав 26.08.2025 року шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Датою виявлення правопорушення є 12.02.2026 року.

В судовому засіданні прокурор Бургарт О.В. підтримала обставини, викладені у протоколах №24/2026, №25/2026 та зазначила, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, просила визнати його винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та призначити мінімальний штраф.

ОСОБА_1 в судовому засіданні не заперечував проти обставин, зазначених в протоколах про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, вину визнав та пояснив, що він знав про свій обов?язок щодо необхідності подати декларації, шляхом заповнення їх на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, але подав їх не вчасно через сімейні обставини.

Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.

Наказом начальника ГУНП в Одеській області 31.12.2022 № 2009 о/с, ОСОБА_1 прийнято на службу до поліції та призначено з 02.01.2023 поліцейський СРПП Подільського РУП ГУНП в Одеській області, присвоєно спеціальне звання рядовий поліції.

При вступі на службу до поліції, ОСОБА_1 склав Присягу на вірність Українському народові, яку власноручно підписав.

Наказом начальника ГУНП в Одеській області № 216 о/с від 04.03.2023 рядового поліції ОСОБА_1 поліцейського СРПП Подільського РВП ГУНП в Одеській області, звільнено зі служби в поліції через службову невідповідність з 04.03.2023 року.

Відповідно до ч. 2, ч. 3 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію», днем звільнення зі служби в поліції вважається день видання наказу про звільнення або дата, зазначена в наказі про звільнення. День звільнення вважається останнім днем служби.

Таким чином, 04.03.2023 року є останнім днем служби в поліції ОСОБА_1 , коли наказом ГУНП в Одеській області № 216 о/с від 04.03.2023 року його звільнено зі служби в поліції. По завершенню цього дня, ОСОБА_1 вважається таким, що припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави.

Згідно п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, посада поліцейський СРПП Подільського РУП ГУНП в Одеській області рядового поліції ОСОБА_1 віднесена до суб'єктів на яких поширюється дія цього Закону, як на поліцейського, який є суб'єктом декларування і відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією, та зобов'язаний виконувати вимоги Закону, в тому числі визначені ст. 45 вказаного Закону в частині обов'язку подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування відповідно до цього Закону.

Згідно ч. 1 ст. 61 Закону України «Про Національну поліцію», на поліцейських поширюються обмеження, визначені Законом України «Про запобігання корупції», цим та іншими законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 18 Закону України «Про Національну поліцію», поліцейські зобов'язуються неухильно дотримуватись положень Конституції України, законів України та інших нормативно - правових актів, що регламентують діяльність поліції, та присяги поліцейського.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України «Про Національну поліцію», у разі вчинення протиправних діянь поліцейські несуть кримінальну, адміністративну, цивільно - правову, матеріальну та дисциплінарну відповідальність відповідно до закону.

Крім цього, ОСОБА_1 30.12.2022 року власним підписом засвідчив ознайомлення із Законом України «Про запобігання корупції».

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб - сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно Закону України № 3384-ІХ від 20.09.2023 року «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», який набрав чинності 12.10.2023 року, відновлено обов'язок подання декларацій суб'єктів, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та підпунктом 2-7 розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Як випливає з положення абз.2 ч.2 ст.45 Закону, особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону «Права Національного агентства», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.

Згідно п. 15 ч. 1 ст. 11 Закону «Повноваження Національного агентства», до повноважень Національного агентства належить надання рекомендаційних роз'яснень, методичної та консультаційної допомоги з питань застосування актів законодавства з питань етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та прирівняних до них осіб, застосування інших положень цього Закону та прийнятих на його виконання нормативно-правових актів, захисту викривачів.

Відповідно до питання 1-1 «Які декларації слід подати після відновлення обов'язку подання декларацій?» Роз'яснення Національного агентства з питань запобігання корупції №4 від 13.11.2023 «Щодо фінансової доброчесності: застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку)» визначено, що за загальним правилом до 31.01.2024 року слід подати щорічні декларації (з будь-якою позначкою) за 2021-2022 звітні періоди (якщо обов'язок подання декларації настав до 11.10.2023 року включно).

Згідно до прикладу, у питані № 1 «Які типи декларацій існують, коли їх слід подавати і який звітній період вони охоплюють?», у вище зазначеному Роз'ясненні визначено, що у разі призначення особи у період з 01 січня до 31 березня включно особа має обов'язок подати першу щорічну декларацію за попередній рік до 1 квітня.

На виконання вище зазначених вимог законодавства, поліцейський СРПП Подільського РУП ГУНП в Одеській області капрал поліції Грабован Б.В., як особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, був зобов'язаний подати щорічну декларацію за 2022 рік, не пізніше 31.01.2024 року.

Проте, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, який повинен бути обізнаним щодо обов'язку, способу, та терміну подання такого типу декларації, за відсутності поважних причин, в порушення ч. 1 ст. 45 Закону, подав відповідну декларацію лише 26.08.2025, що встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з інформацією, розміщеною у публічній частині Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 з 2022 року подавав зазначені декларації, що свідчить про його обізнаність з вимогами та порядком декларування.

ОСОБА_1 протягом строку, відведеного для подачі декларації не вживав жодних дій для своєчасного подання вказаної декларації.

Вивченням послідовності дій ОСОБА_1 у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період з 12.10.2023 по 27.08.2025 встановлено, що о 22 год. 19 хв. 29.03.2024 він вперше авторизувалася у системі та в той же день о 22 год. 53 хв. успішно подав декларацію з позначкою «при звільненні» за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. В подальшому лише о 13 год. 32 хв. 26.08.2025 року він знову зайшов до системи та в той же день о 14 год. 42 хв. успішно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік.

Таким чином, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді поліцейського СРПП Подільського РУП ГУНП в Одеській області, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 26.08.2025, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб - сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, за 2022 рік, чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону та вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Крім того, ОСОБА_1 , припинивши 04.03.2023 діяльність на посаді поліцейського СРПП Подільського РУП ГУНП в Одеській області, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону несвоєчасно, без поважних причин подав 26.08.2025 шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, тобто до 00 год. 00 хв. 01.04.2024 року, декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

З приводу несвоєчасного подання зазначених декларацій ОСОБА_1 , надав також письмові пояснення, в яких зазначив, що йому було відомо про необхідність подання даної декларації та терміни їх подання, які він фактично подавав, але подавав не в тому розділі та вони не збереглися. Інших причин, які б перешкодили своєчасному поданню декларації не було.

Надане пояснення ОСОБА_1 стосовно того, що він подавав декларації, але вони не збереглися спростовується його послідовністю дій у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період з 12.10.2023 року по 27.08.2025 року, та листом НАЗК за № 70-09/22333-25 від 14.03.2025 року згідно якого встановлено, що технічних несправностей та перебоїв у роботі Реєстру, які б завадили вчасного поданню ОСОБА_1 вказаних декларацій, не зафіксовано.

Відповідно до постанови великої палати Верховного суду від 24.01.2021 у справі № 800/30/17 (990/1/1328/18) суд встановив, що вжиття конструкції «повинна була дізнатися» слід тлумачити як неможливість незнання або припущення про високу вірогідність дізнатися, а не обов'язок особи дізнатися про порушення своїх прав. Незнання про порушення через байдужість до своїх прав або небажання дізнатися, не є поважною причиною пропуску строків.

Згідно із ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Поважними причинами можуть бути визнані лише ті обставини, які були об'єктивно непереборними, тобто не залежали від волевиявлення особи, пов'язані з дійсно істотними обставинами, перешкодами чи труднощами. Такі обставини мають бути підтверджені відповідними та належними доказами.

Згідно абз. 9 п.п. 1 п. 2 листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 22.05.2017 № 223-943/0/4-17 «щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією», під поважними причинами несвоєчасного подання декларації слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою.

Факт несвоєчасного подання ОСОБА_1 відповідної декларації встановлений. Поважні причини несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 не встановлені.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. У тому числі, відповідно до вимог ст. 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей, незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, а отже не можуть бути визнані як малозначимі. Тому, незалежно від виду суб'єкту та його службової діяльності, та інших характеристик його обов'язком є діяти лише в рамках закону.

Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 26.05.2015 № 5-рп/2015 з питань офіційного тлумачення положень ч. 1 ст. 276 КУпАП місцем вчинення правопорушення є адміністративно-територіальна одиниця, на яку поширюється юрисдикція відповідного органу, уповноваженого законом розглядати справу про адміністративне правопорушення.

ОСОБА_1 не виконав вимоги ч. 1 ст. 45 Закону, які виникли у нього як у поліцейського СРПП Подільського РУП ГУНП в Одеській області, тобто місцем вчинення правопорушення є - Подільське РУП ГУНП в Одеській області, яке розташоване за адресою: Одеська область, місто Подільськ, вулиця Соборна, 74.

Датою і часом вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією ОСОБА_1 , є фактичний час і дата несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, за 2022 рік, тобто 26.08.2025 р. о 14 год. 42 хв. та за 2023 рік, тобто 26.08.2025 р. о 14 год. 50 хв.

У листі Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду від 21.09.2021 № 701/0/158-21 висвітлено позицію стосовно дати виявлення правопорушення, зокрема, з питання застосування судами положень ст. 38 КУпАП у частині визначення дня, з якого починається перебіг строку накладення адміністративного стягнення. Верховний Суд зазначив, що висновок про виявлення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а саме сукупності його об'єктивних та суб'єктивних ознак, особа, яка уповноважена складати протокол про таке правопорушення, робить виключно шляхом оформлення та підписання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією.

Позиція Верховного Суду про те, що моментом виявлення правопорушення, пов'язаного з корупцією, слід вважати день складання уповноваженою посадовою особою протоколу про таке правопорушення, також висловлена в листі від 09.04.2021 № 1089/0/2-21 за результатами розгляду звернення Голови Національного агентства з питань запобігання корупції.

Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата завершення збору доказів, встановлення особою, уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення, фактичних даних для висновку про наявність в діях особи вини у вчиненні правопорушення, встановлення складу адміністративного правопорушення та складання протоколу за участю особи - ОСОБА_1 , а саме 12 лютого 2026 року.

Таким чином встановлено, та підтверджено матеріалами справи факт несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік та декларації особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, чим порушив вимоги ч.1 ст.45 Закону, та відповідно наявний склад правопорушення пов'язаного з корупцією за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та наявна інша конструктивна ознака вказаної статті - відсутність поважних причин (ст. 254 КУпАП).

Згідно з ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Факт несвоєчасної подачі ОСОБА_1 зазначених декларацій встановлений та підтверджується наявними в матеріалах справи доказами.

Судом не встановлено поважності причин несвоєчасної подачі ОСОБА_1 вказаних декларацій.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин відповідних декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

З огляду на те, що з управління стратегічних розслідувань в Одеський області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України до суду надійшло дві справи про адміністративні правопорушення № 505/518/26, провадження 3/505/428/2026 та № 505/519/26, провадження 3/505/429/2026 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП стосовно ОСОБА_1 , які розглядаються одним і тим же суддею.

Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

За таких обставин, враховуючи, що справи про адміністративні правопорушення розглядаються одним і тим же суддею одночасно, вказані справи слід об'єднати в одне провадження та присвоїти справі № 505/518/26.

При накладенні стягнення за адміністративне правопорушення у відповідності до вимог статті 33 КУпАП, враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

З огляду на викладене та враховуючи характер правопорушення, особу порушника, яка визнала свою вину та щиро розкаялася, що є обставиною, яка пом'якшує відповідальність, а також приймаючи до уваги відсутність обставин, які б обтяжували відповідальність, суд, з урахуванням ч.2 ст.36 КУпАП, дійшов висновку за необхідне застосувати до неї адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП у виді штрафу.

Даний вид адміністративного стягнення буде необхідним і достатнім для попередження скоєння нових адміністративних правопорушень особою, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 665 грн. 60 коп.

Керуючись ст.ст.33, 36 ч.2, 283, 284 КУпАП, суд,

постановив:

Справи № 505/518/26 провадження 3/505/428/2026 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП та № 505/519/26; провадження 3/505/429/2026 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП стосовно ОСОБА_1 об'єднати в одне провадження та присвоїти єдиний номер № 505/518/26 провадження 3/505/428/2026.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 665 грн. 60 коп. судового збору.

Реквізити для сплати штрафу: отримувач ГУК в Од.обл./м.Подільськ/21081100 Код отримувача (ЄДРПОУ): 37607526 Банк отримувача: Казначейство України Номер рахунку (ІВАN): UA268999980313090106000015746; призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції.

Реквізити для слати судового збору: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106. У графі «призначення платежу» платником повинно бути вказано: судовий збір, його ПІБ, ідентифікаційний номер, номер справи.

Платіжні документи, що свідчать про сплату штрафу та судового збору, слід негайно подати (надіслати) до суду.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення (ч. 1ст. 307 КУпАП).

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:

- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;

- витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Подільський міськрайонний суд Одеської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя О.В. Ващук