Рішення від 13.04.2026 по справі 420/31560/25

Справа № 420/31560/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 квітня 2026 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся з позовною заявою до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач), в якій просить:

- визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_2 з невнесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо виключення з військового обліку громадянина ОСОБА_1 у зв'язку з його непридатністю до військової служби за станом здоров'я;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 внести зміни до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів шляхом внесення даних щодо виключення з військового обліку громадянина ОСОБА_1 у зв'язку з його непридатністю до військової служби за станом здоров'я, відповідно до тимчасового посвідчення військовозобов'язаного серії НОМЕР_1 від 24.04.2023 р. та довідки військово-лікарської комісії від 24.04.2023 р.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 24.04.2023 р. військово-лікарською комісією Суворовського (на даний час ІНФОРМАЦІЯ_4 позивача визнано непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку за гр.ІІ ст.14А, згідно з Наказом МОУ від 14.08.2008 р. № 402, що підтверджується записом у тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного серії НОМЕР_1 від 24.04.2023 р. та довідкою ВЛК від 24.04.2023 р. Однак відповідно до даних застосунку Резерв+ інформація щодо непридатності позивача за станом здоров'я з його виключенням з військового обліку в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів відсутня. Вважає таку бездіяльність протиправною, оскільки відповідач зобов'язаний був внести відповідні відомості до Реєстру про виключення позивача з військового обліку.

Ухвалою від 22.09.2025 р. відкрито спрощене провадження та надано відповідачу п'ятнадцятиденний строк для подання відзиву на позовну заяву.

11.02.2026 р. від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, згідно якого просить відмовити в задоволенні позову. Вказує на те, що військовозобов'язаний ОСОБА_1 з 17.12.2020 р. по теперішній час перебуває на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_5 як військовозобов'язаний другої категорії загального військового обліку солдатів та сержантів запасу за військовою спеціальністю "ВОС 999097 А". Підлягає призову на військову службу під час мобілізації. Відомості про проходження військово-лікарської комісії позивача відсутні. Відомості у військовому квитку ОСОБА_1 серії НОМЕР_1 від 24.04.2023 р. не відповідають відомостям, що зазначені в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, тому військово-обліковий документ позивача у паперовій формі вважається недійсним. За таких обставин відсутні підстави для виключення позивача з військового обліку військовозобов'язаних.

19.02.2026 р. від позивача надійшла відповідь на відзив, в якій зазначає про безпідставність викладених у ній обставин, так як законодавство, чинне на дату проходження ВЛК та виключення позивача з обліку, покладало обов'язок на районні ТЦК та СП вносити відповідні відомості про виключення з обліку до Реєстру після проходження ВЛК без окремої вимоги/прохання з боку позивача.

Згідно ч.5 ст.262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Оскільки від сторін не надходило клопотання про розгляд справи в судовому засіданні, суд розглядає справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог виходячи з наступного.

Судом встановлено, що відповідно до довідки військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_6 від 24.04.2023 р. № 87/20/3610 на підставі статті 14А графи ІІ Розкладу хвороб ОСОБА_1 визнаний непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку, що також підтверджується тимчасовим посвідченням військовозобов'язаного серії НОМЕР_1 від 24.04.2023 р.

Згідно облікових даних з застосунку "Резерв+", сформованих 11.09.2025 р. відносно ОСОБА_1 , зазначено, що він є військовозобов'язаним: ТЦК та СП: ІНФОРМАЦІЯ_3 ; в розділах "Постанова ВЛК", "Дата ВЛК" відомості відсутні.

05.05.2025 р. позивач звернувся до начальника ІНФОРМАЦІЯ_7 із заявою, в якій просив внести в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів його персональні дані, у тому числі, дані про виключення з військового обліку.

Відповідач відповіді на дане звернення не надав.

23.06.2025 р. представником позивача скеровано відповідачу адвокатський запит від 23.06.2025 р. № 35-62/299 з проханням повідомити чи внесені до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів персональні і службові дані, в тому числі дані про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку ОСОБА_1 .

На адвокатський запит відповідачем також не надано відповіді.

Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача, що полягає у невнесенні до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів інформації про визнання непридатним до військової служби та про виключення з військового обліку, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступних приписів законодавства.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові та організаційні засади створення, функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, відносини у сфері державної реєстрації громадян України, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави, та осіб, приписаних до призовних дільниць (далі - призовники, військовозобов'язані та резервісти) визначені в Законі України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів".

Статтею 1 Закону України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів" від 16.03.2017 р. № 1951-VIII (далі - Закон № 1951-VIII) визначено, що Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) - інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.

Частиною 1 статті 5 Закону № 1951-VIII передбачено, що держателем Реєстру є Міністерство оборони України (далі - Держатель Реєстру), розпорядниками Реєстру є Генеральний штаб Збройних Сил України, Служба безпеки України, Служба зовнішньої розвідки України та розвідувальний орган Міністерства оборони України (далі - розпорядник Реєстру). Адміністратором Реєстру є Держатель Реєстру.

Відповідно до частини 1 статті 6 Закону № 1951-VIII до Реєстру вносяться, обробляються та зберігаються в базі даних Реєстру такі відомості: 1) персональні дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів; 2) службові дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

За змістом ст.7 Закону № 1951-VIII до персональних даних призовника, військовозобов'язаного та резервіста належать, зокрема, відомості про результати медичних оглядів, що проводяться з метою визначення придатності до виконання військового обов'язку.

Пунктом 2 частини 1 статті 9 Закону № 1951-VIII визначено, що призовник, військовозобов'язаний та резервіст має право, зокрема, звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру.

Згідно п.2 ч.1 ст.14 Закону № 1951-VIII ведення Реєстру включає зокрема: внесення змін до персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних, резервістів на підставі відомостей органів виконавчої влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, закладів освіти незалежно від підпорядкування і форми власності, а також відомостей, що подаються органу ведення Реєстру призовниками, військовозобов'язаними, резервістами.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 р. № 1487 затверджено Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Порядок № 1487 в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), який визначає механізм організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - військовий облік) центральними і місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами (далі - державні органи), органами місцевого самоврядування, органами військового управління (органами управління), військовими частинами (підрозділами) Збройних Сил та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення, територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, підприємствами, установами та організаціями, закладами освіти, закладами охорони здоров'я незалежно від підпорядкування і форми власності (далі - підприємства, установи та організації), а також визначає особливості ведення військового обліку громадян України, які постійно або тимчасово перебувають за кордоном.

Відповідно до пункту 2 Порядку № 1487 військовий облік є складовою змісту мобілізаційної підготовки держави. Він полягає у цілеспрямованій діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій щодо: фіксації, накопичення та аналізу наявних людських мобілізаційних ресурсів за військово-обліковими ознаками; здійснення заходів із забезпечення виконання встановлених правил військового обліку призовниками, військовозобов'язаними та резервістами; подання відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів до органів ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

За змістом абзацу 2 пункту 3 Порядку № 1487 для забезпечення військового обліку громадян України використовується Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів, який призначений для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Пунктом 16 Порядку № 1487 визначено, що військовий облік поділяється на облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів, з урахуванням обсягу та деталізації - на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний. Персонально-якісний військовий облік передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Ведення персонально-якісного військового обліку покладається на відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, органи СБУ, відповідні підрозділи розвідувальних органів.

Відповідно пунктів 20, 23 Порядку № 1487 військовий облік ведеться на підставі даних паспорта громадянина України та військово-облікових документів. Для внесення запису/актуалізації даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів ними надаються персональні дані відповідно до вимог Закону України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів". Призовники, військовозобов'язані та резервісти, які не актуалізували інформацію про себе в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, особисто у семиденний строк з дня внесення змін до персональних даних прибувають із паспортом громадянина України та військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу, який організовує та веде військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці, для взяття їх на військовий облік, зняття з військового обліку або внесення змін до їх облікових даних.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 р. № 559 затверджено Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Порядок № 559 в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).

Пунктом 3 Порядку № 559 передбачено, що відомості, що зазначені у військово-обліковому документі громадянина України, який перебуває або був виключений з військового обліку Збройних Сил, СБУ, розвідувального органу, повинні відповідати відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів. У разі коли відомості, зазначені у графах 1-5, 13 та 14 військово-облікового документа на бланку, не відповідають відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, він вважається недійсним (крім військово-облікових документів військовозобов'язаних та резервістів СБУ, розвідувальних органів). Відповідність відомостей, зазначених у військово-обліковому документі на бланку, відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, перевіряється через: електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста; районний (міський) територіальний центр комплектування та соціальної підтримки або його відділ (орган СБУ, розвідувальний орган).

Згідно пункту 4 Порядку № 559 у разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:

у паперовій формі - повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;

в електронній формі - повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.

Отже, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є відповідальними особами за ведення Реєстру до обов'язку яких належить, зокрема, внесення змін до персональних та службових даних військовозобов'язаних на підставі відомостей, що подаються органу ведення Реєстру військовозобов'язаними.

В свою чергу, системний аналіз наведених норм чинного законодавства України дає підстави дійти висновку про те, що військовозобов'язаний має право звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо виправлення недостовірних відомостей у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів. У разі невідповідності відомостей, зазначених у військовому квитку, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін у паперовій формі повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку. Вказані дії вчиняються особисто військовозобов'язаним. Зміни вносяться протягом п'яти робочих днів з дня реєстрації заяви.

Судом встановлено, що згідно довідки військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_6 від 24.04.2023 р. № 87/20/3610 на підставі статті 14А графи ІІ Розкладу хвороб ОСОБА_1 визнано непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку, що також підтверджується тимчасовим посвідченням військовозобов'язаного серії НОМЕР_1 від 24.04.2023 р.

15.05.2025 р. позивачем засобами поштового зв'язку направлено начальнику ІНФОРМАЦІЯ_7 заяву про внесення до Єдиний державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів інформацію про виключення його з військового обліку, до якої долучено копії довідки ВКЛ від 24.04.2023 р. № 87/20/3610 та тимчасового посвідчення військовозобов'язаного серії НОМЕР_1 від 24.04.2023 р.

Вказану заяву отримано представником відповідача 19.05.2025 р.

Також 23.06.2025 представником позивача рекомендованим листом з повідомленням направлено ІНФОРМАЦІЯ_5 адвокатським запит від 23.06.2025 р. № 35-62/299 щодо надання інформації про внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку ОСОБА_1 .

Даний адвокатським запит отримано представником відповідача 27.06.2025 р.

Однак, ні заява позивача від 15.05.2025 р., ні адвокатський запит від 23.06.2025 р. № 35-62/299 не розглянуто ІНФОРМАЦІЯ_4 по суті, протилежного відповідачем до суду не надано.

Приписами пункту 1 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки передбачено, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 р. № 154 (далі - Положення № 154), що Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Відповідно до абзацу 3 пункту 7 розділу "Загальні питання" Положення № 154 з метою забезпечення виконання завдань та визначених функцій районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у їх складі утворюються структурні підрозділи (відділи, відділення, групи, служби), які провадять діяльність відповідно до положення про структурний підрозділ районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, що затверджується керівником районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Загальні вимоги до документування управлінської інформації та організації роботи з документами, створеними в паперовій та електронній формі зокрема і в органах військового управління, включаючи їх підготовку, реєстрацію, облік, зберігання і контроль за виконанням встановлені в Інструкції з діловодства у Збройних Силах України затвердженій Наказом Головнокомандувача Збройних Сил України від 31.01.2024 р. № 40 (далі - Інструкція № 40).

Згідно пункту 1.4 Інструкції № 40 заяви, пропозиції і скарги, що надходять на адресу установи за зверненнями громадян, опрацьовуються відповідно до розпорядчих документів з організації розгляду звернень громадян у Збройних Силах України. Діловодство за зверненнями громадян ведеться окремо.

Положеннями Інструкції № 40 передбачено, що усі документи, що надходять до установи, приймаються в уповноваженому органі у сфері діловодства установи (пп.3.7.1). Документ повертається відправникові без розгляду у разі його надходження не за адресою, надходження паперового примірника документа, який вже надійшов в електронній формі через СЕДО, або надходження документа в паперовій формі без наявних на те підстав, які визнаються обґрунтованими для створення документів у паперовій формі (пп.3.7.4). Документи, адресовані керівникам установ, а також такі, в яких не зазначено конкретної посадової особи або підрозділу установи як адресата, підлягають попередньому розгляду в службах діловодства установи (пп.3.8.1). Під час попереднього розгляду документів враховуються повноваження суб'єктів розгляду кореспонденції, передбачені в положеннях (статутах) про підрозділи та установи, розпорядчих документах про розподіл обов'язків між командиром, начальником штабу та заступниками, посадових інструкціях, а також номенклатура справ, схеми проходження документів. Під час попереднього розгляду документів визначається: чи має документ бути допущений до реєстрації; чи потребує розгляду керівництвом установи або надсилання після реєстрації за належністю до структурного підрозділу або структурних підрозділів відповідно до функціонального розподілу обов'язків в установі; чи належить до документів термінового розгляду (опрацювання). На стадії попереднього розгляду здійснюється відбір документів, що не підлягають реєстрації в уповноваженому органі у сфері діловодства (додаток 33), а також таких, що передаються для реєстрації структурним підрозділам (пп.3.8.4).

Відповідно до пп.3.9.2 Інструкції № 40 заяви, що надходять на адресу установи, реєструються і опрацьовуються у підрозділі установи, який за функціональним призначенням відповідає за розгляд звернень громадян, та передаються на розгляд встановленим порядком.

Згідно пп.3.10.10 Інструкції № 40 відповідальність за виконання документа несуть особи, зазначені в розпорядчому документі, резолюції командира (керівника), та працівники, яким безпосередньо доручено його виконання.

В пп.3.13.1 Інструкції № 40 вказано, що вихідні документи надсилаються службою діловодства установи адресатам із використанням засобів поштового зв'язку і технічних засобів зв'язку, кур'єрською та фельд'єгерською службою, а також із використанням системи електронної взаємодії органів виконавчої влади.

З аналізу зазначених норм слідує, що у разі отримання заяви, яка оформлена належним чином, така заява повинно бути розглянута та за результатами розгляду має бути надана відповідь.

При прийнятті рішення суд враховує, що бездіяльність - це не вчинення у встановлений законом строк дії, які суб'єкт владних повноважень повинен вчинити.

З матеріалів справи вбачається, що заява позивача від 15.05.2025 р. отримана представником ІНФОРМАЦІЯ_7 19.05.2025 р., однак доказів розгляду та надання відповіді позивачу на заяву від 15.05.2025 р., відповідачем до суду не надано, що свідчить про протиправну бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_7 .

В даному випадку позивач просить визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_7 щодо не внесення даних про виключення з військового обліку ОСОБА_1 до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів у зв'язку з його непридатністю до військової служби за станом здоров'я та зобов'язати відповідача внести ці дані, в той час як звернення позивача з приводу внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про виключення його з військового обліку не розглянуто відповідачем по суті.

Враховуючи встановлені судом обставини справи, беручи до уваги, що відповідач не розглянув заяву позивача про внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про виключення його з військового обліку, суд приходить до висновку, що належним способом захисту порушених прав позивача є визнання протиправною бездіяльності ІНФОРМАЦІЯ_7 щодо розгляду заяви ОСОБА_1 від 15.05.2025 р. про внесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про виключення з військового обліку та зобов'язання відповідача розглянути заяву позивача від 15.05.2025 р. про внесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про виключення з військового обліку.

Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ч.1 ст.90 КАС України).

Згідно ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню.

Згідно ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки за результатами розгляду справи суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог лише у зв'язку з неправильним визначенням способу захисту порушених прав, що не впливає на розмір судового збору, то з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань на користь позивача підлягає стягненню судовий збір у сумі 968,96 грн.

Керуючись ст.ст.9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 242-246, 250, 255, 262 КАС України, суд -

вирішив:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_2 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) щодо розгляду заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_2 ) від 15.05.2025 р. про внесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про виключення з військового обліку.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_8 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) розглянути заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_2 ) від 15.05.2025 р. про внесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про виключення з військового обліку.

В решті позовних вимог відмовити.

Стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_2 ) судовий збір у сумі 968 (дев'ятсот шістдесят вісім) грн. 96 коп.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя О.І. Бездрабко