Ухвала від 08.04.2026 по справі 175/5917/26

Справа № 175/5917/26

Провадження № 2-а/175/51/26

УХВАЛА

"08" квітня 2026 р. с-ще Слобожанське

Суддя Дніпровського районного суду Дніпропетровської області Журавель Т.С., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до начальника відділу військової інспекції безпеки дорожнього руху ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 про визнання протиправними дій та скасування постанови про адміністративне стягнення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Дніпровського районного суду Дніпропетровської області з адміністративним позовом до начальника відділу військової інспекції безпеки дорожнього руху ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 про визнання протиправними дій та скасування постанови про адміністративне стягнення.

Дослідивши матеріали позовної заяви суддя доходить висновку про необхідність їх передачі на розгляд до іншого суду .

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема у спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно ч. 1 ст. 20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; 5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років», 6) адміністративні справи за позовними заявами територіального центру комплектування та соціальної підтримки з приводу тимчасового обмеження громадян України у праві керування транспортним засобом під час мобілізації.

Частиною 1 статті 25 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи - позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач просить визнати протиправними дії відповідача та скасувати постанову №524/110/26 від 16.03.2026 року по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення дорожнього руху.

При цьому, місце реєстрації позивача вказано за адресою: АДРЕСА_1 , що за територіальною підсудністю відноситься до Салтівського районного суду міста Харкова.

Крім того, з даним адміністративним позовом позивач звертається до начальника відділу військової інспекції безпеки дорожнього руху ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , зазначаючи його місцезнаходження за адресою: АДРЕСА_2 , що також не відноситься до територіальної підсудності Дніпровського районного суду Дніпропетровської області.

З огляду на викладене, суддя доходить висновку, що дана позовна заява не відносить до підсудності Дніпровського районного суду Дніпропетровської області, та підлягає передачі на розгляд до суду за місце реєстрації позивача.

Пунктом 2 ч. 1 ст. 29 КАС України встановлено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

З огляду на викладене, вважаю за необхідне зазначений позов передати за підсудністю до Салтівського районного суду міста Харкова.

Керуючись ст.7, 20, 29, 241-243 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до начальника відділу військової інспекції безпеки дорожнього руху ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 про визнання протиправними дій та скасування постанови про адміністративне стягнення, передати за підсудністю до Салтівського районного суду міста Харкова (місцезнаходження: Харківська обл., місто Харків, пр. Ювілейний, будинок 38-Є).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала може бути оскаржена до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня складання повної ухвали суду.

Суддя Т. С. Журавель