Справа № 296/4360/26
1-кс/296/1698/26
Іменем України
13 квітня 2026 року м.Житомир
Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
з участю прокурора ОСОБА_3 ,
слідчого ОСОБА_4 ,
підозрюваної ОСОБА_5 ,
захисника ОСОБА_6
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання заступника начальника відділу розслідування кримінальних проваджень за участю дітей, слідчого управління Головного управління Національної поліції в Житомирській області підполковника поліції ОСОБА_4 про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання щодо
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Дніпропетровськ, громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої,
підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, у кримінальному провадженні № 12025060000000759 від 30.04.2025 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 275, ч. 2 ст. 367 КК України,-
Слідчий звернувся до суду з клопотанням, в якому просив застосувати запобіжний захід у виді особистого зобов'язання відносно підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в межах строку досудового розслідування кримінального провадження, тобто до 30.05.2026 року.
В обґрунтування поданого клопотання слідчий вказав, що слідчими слідчого управління Головного управління Національної поліції в Житомирській області у складі слідчої групи здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 12025060000000759 від 30.04.2025 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 275, ч. 2 ст. 367 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , обіймаючи посаду спеціаліста з публічних закупівель відділу освіти, культури, молоді та спорту Глибочицької сільської ради Житомирського району Житомирської області, розташованого за юридичною адресою: Житомирська область, Житомирський район, с. Глибочиця, вул. М. Грушевського, 2, будучи службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, в порушення вимог чинного законодавства і нормативно правових актів, вчинила службову недбалість, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом правам, свободам та державним і громадським інтересам та територіальній громаді, тобто вчинила кримінальне правопорушення у сфері службової діяльності, за наступних обставин.
Наказом начальника відділу освіти «Про покладання обов'язків уповноваженої особи та затвердження Положення про уповноважену особу» від 27.01.2021 №13, на спеціаліста з публічних закупівель відділу освіти, культури молоді та спорту Глибочицької сільської ради ОСОБА_5 покладено функції уповноваженої особи з питань організації та проведення відкритих торгів, переговорної процедури (та скороченої), спрощених закупівель; закупівель, які здійснюються без застосування порядку проведення спрощених закупівель, визначених у ч. 7 ст. 3 Закону тощо, контроль за виконанням якого начальник відділу залишив за собою.
Таким чином, ОСОБА_5 , обіймаючи посаду спеціаліста з публічних закупівель відділу освіти, культури молоді та спорту Глибочицької сільської ради, виконуючи організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції щодо організації закупівель відповідно до наказу від 27.01.2021 №13, маючи 14 ранг посадової особи у межах сьомої категорії посад в органах місцевого самоврядування, відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України та положень п. 1 примітки до ст. 364 КК України, є службовою особою.
У невстановлених досудовим розслідуванням час та день, але не пізніше 27.05.2024, ОСОБА_5 , перебуваючи на робочому місці у відділі освіти, фактично розташованого за адресою: м. Житомир, Київське шосе, 151, будучи службовою особою визначеною відповідальною за організацію та проведення відкритих торгів, переговорної процедури (та скороченої), спрощених закупівель та обіймаючи в органах місцевого самоврядування посаду спеціаліста з публічних закупівель відділу освіти, пов'язану із виконанням організаційно-розпорядчих функцій, яка відноситься до посадової особи місцевого самоврядування, на якого розповсюджується дія Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», з метою підготовки та організації проведення процедури закупівлі об'єкта укриття для потреб учасників освітнього процесу у Глибочицькому закладі дошкільної освіти «Веселка» Глибочицької сільської ради, розташованого за адресою: Житомирська область, Житомирський район, с.Глибочиця, вул. Михайла Грушевського, буд. 47, отримала від начальника відділу технічне завдання - Додаток 1 до тендерної документації із проведення закупівель «найпростішого укриття цивільного захисту у вигляді модульної швидкоспоруджувальної споруди» (код ДК 021:2015: 44210000-5 «Конструкції та їх частини»), яке містить інформацію про специфічні та необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики за предметом закупівлі.
При цьому, неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, ОСОБА_5 , всупереч діючим положенням Кодексу цивільного захисту України в редакції закону 3441- IX від 08.11.2023, що набрав чинності 19.04.2024, при затвердженні річного плану закупівель та визначенні предмету закупівлі, не врахувала, що «найпростіше укриття» не передбачене як укриття для учасників освітнього процесу у закладах дошкільної освіти.
Так, відповідно до п. 14 ч. 1 ст. 2 Кодексу цивільного захисту України, захисними спорудами цивільного захисту являються інженерні споруди, призначені для захисту населення від впливу небезпечних факторів, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів.
Згідно ст. 32 Кодексу цивільного захисту України в редакції закону 3441- IX від 08.11.2023, що набрав чинності 19.04.2024, учасники освітнього процесу підлягають укриттю у протирадіаційних укриттях - це негерметична споруда, в якій створені умови для перебування людей та їх захисту протягом певного часу (не менше 48 годин) шляхом зменшення прогнозованого впливу небезпечних чинників, які можуть виникнути внаслідок надзвичайної ситуації, та іонізуючого опромінення у разі радіаційної аварії і радіоактивного забруднення місцевості та непрямої дії звичайних засобів ураження під час воєнних (бойових) дій та/або терористичних актів.
Відповідно абз. 5 ч.2 ст. 32 Кодексу цивільного захисту України, найпростіше укриття - це цокольне або підвальне приміщення, інша споруда підземного простору, в якій створені умови для тимчасового перебування людей (не менше 48 годин) у разі виникнення небезпеки їх життю та здоров'ю з метою зменшення непрямої дії звичайних засобів ураження під час воєнних (бойових) дій та/або терористичних актів.
Натомість, відповідно до пункту 2 частини 3 цієї статті, учасники освітнього процесу підлягають укриттю у протирадіаційних укриттях, а не у найпростіших укриттях.
Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади установлює спеціальний Закон «Про публічні закупівлі» №922, який поширюється на сферу публічних закупівель, замовниками в якої є органи державної влади, місцевого самоврядування, соціального страхування та юридичні особи які є розпорядниками або одержувачами державних коштів (далі - Закон №922).
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі», закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія, ефективність та пропорційність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників та рівне ставлення до них; об'єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі; запобігання корупційним діям і зловживанням.
Під час дії правового режиму воєнного стану замовники, що зобов'язані здійснювати публічні закупівлі товарів, відповідно до Закону №922, проводять закупівлі з урахуванням Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» від 12.10.2022 № 1178 (далі - Особливості).
В свою чергу, ОСОБА_5 , перебуваючи 27.05.2024 на робочому місці у Відділі освіти, фактично розташованого за адресою: м. Житомир, Київське шосе, 151, неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, в порушення вимог чинного законодавства і нормативно правових актів, а саме: Кодексу цивільного захисту України, Закону України «Про публічні закупівлі», Положення про відділ освіти, Положення «Про уповноважену особу», Наказу від 27.01.2021 №13, не вжила реальних заходів з вивчення предмету закупівлі укриття для потреб учасників освітнього процесу, не дотрималась норм та рекомендацій законодавства щодо вимог до захисних споруд цивільного захисту, визначених ст.32 КЦЗ України, які в подальшому стали предметом закупівлі, не здійснила інших заходів, спрямованих на ефективне використання бюджетних коштів та їх економію, прийняла рішення протоколом уповноваженої особи від 27.05.2024, яким ухвалила: затвердити зміни до річного плану закупівель на 2024 рік для організації проведення процедури закупівлі за відкритими торгами з особливостями, очікуваною вартістю 3 400 000 грн. по предмету «найпростіше укриття цивільного захисту у вигляді модульної швидкоспоруджувальної споруди» (код ДК 021:2015: 44210000-5 «Конструкції та їх частини») та оприлюднити їх в електронній системі закупівель «Prozorro»; провести відкриті торги з особливостями та затвердити тендерну документацію за таким предметом закупівлі; оприлюднити в електронній системі закупівель «Prozorro» оголошення про проведення відкритих торгів та тендерну документацію по предмету закупівлі.
Цього ж дня, 27.05.2024 в період з 11 год. 57 хв. до 12 год. 00 хв., ОСОБА_5 , продовжуючи неналежно виконувати свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, оприлюднила в електронній системі «Prozorro» оголошення про проведення відкритих торгів UA-2024-05-27-004355-а та тендерну документацію по предмету закупівлі Відділом освіти «найпростішого укриття цивільного захисту у вигляді модульної швидкоспоруджувальної споруди», очікуваною вартістю 3 400 000 грн. з доставкою за адресою: Житомирська область, с.Глибочиця, вул. М. Грушевського, 47, заклад дошкільної освіти «Веселка» Глибочицької сільської ради.
29.05.2024 під час процедури відкритих торгів, потенційний учасник ТОВ «Хоббіт Хаус» в період з 15 год 42 хв до 17 год 03 хв письмово звернувся через електронну систему закупівель «Prozorro» до уповноваженої особи із закупівель Відділу освіти ОСОБА_5 із запитаннями та зауваженнями з приводу окремих положень тендерної документації за предметом закупівлі та відміни торгів. Зокрема, останнім наголошено на невідповідність предмету закупівлі вимогам чинних стандартів, а саме абз. 5 ч.2 ст. 32 Кодексу цивільного захисту України.
У подальшому, 31.05.2024, перебуваючи на робочому місці у Відділі освіти, фактично розташованого за адресою: м. Житомир, Київське шосе, 151, ОСОБА_5 , усвідомлюючи обґрунтовані і правомірні зауваження ТОВ «Хоббіт Хаус» щодо допущених нею порушень при проведенні закупівлі, з метою приховування своїх протиправних дій, прийняла рішення уповноваженої особи від 31.05.2024, яким ухвалила відмінити відкриті торги з особливостями по предмету закупівлі «найпростіше укриття цивільного захисту у вигляді модульної швидкоспоруджувальної споруди». Таке рішення остання обґрунтувала неможливістю усунення порушень вимог законодавства у сфері публічних закупівель, а саме невідповідності додатку 2 до тендерної документації та необхідності внесення зміни в частині технічних вимог до технічних характеристик предмета закупівлі, змін до назви предмета закупівлі відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України. Оголошення про відміну закупівлі 31.05.2024 о 12 год 02. хв. оприлюднила в електронній системі «Prozorro».
04.06.2024, ОСОБА_5 , під час організації проведення повторної процедури закупівлі, перебуваючи на робочому місці у Відділі освіти, фактично розташованого за адресою: м. Житомир, Київське шосе, 151, неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, в порушення вимог чинного законодавства і нормативно правових актів, а саме: Кодексу цивільного захисту України, Закону України «Про публічні закупівлі», Положення про відділ освіти, Положення «Про уповноважену особу», Наказу від 27.01.2021 №13, не вжила реальних заходів з вивчення предмету закупівлі укриття для потреб учасників освітнього процесу, не дотримуючись норм та рекомендацій законодавства щодо вимог до захисних споруд цивільного захисту, визначених ст.32 КЦЗ України, які в подальшому стали предметом закупівлі, не здійснила інших заходів, спрямованих на ефективне використання бюджетних коштів та їх економію, прийняла рішення протоколом уповноваженої особи від 04.06.2024, яким ухвалила: затвердити зміни до річного плану закупівель на 2024 рік для організації проведення процедури закупівлі за відкритими торгами з особливостями, очікуваною вартістю 3 400 000 грн. по предмету «швидкоспоруджувальної захисної споруди цивільного захисту модульного типу» (код ДК 021:2015: 44210000-5 «Конструкції та їх частини») та оприлюднити їх в електронній системі закупівель «Prozorro»; провести відкриті торги з особливостями та затвердити тендерну документацію за таким предметом закупівлі; оприлюднити в електронній системі закупівель «Prozorro» оголошення про проведення відкритих торгів та тендерну документацію по предмету закупівлі, який діючими положеннями Кодексу цивільного захисту України не передбачений.
Цього ж дня, 04.06.2024 в період з 19 год. 17 хв. до 19 год. 18 хв., ОСОБА_5 , продовжуючи неналежно виконувати свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, оприлюднила в електронній системі «Prozorro» оголошення про проведення відкритих торгів UA-2024-06-04-003332-а та тендерну документацію по предмету закупівлі Відділом освіти «швидкоспоруджувальної захисної споруди цивільного захисту модульного типу» (код ДК 021:2015: 44210000-5 «Конструкції та їх частини») та номенклатури позиції «ДК 021:2015: 44211000-2 «Збірні споруди», очікуваною вартістю 3 400 000 грн. з терміном поставки товару 30.08.2024 за адресою: Житомирська область, с.Глибочиця, вул. М.Грушевського, 47, який діючими положеннями Кодексу цивільного захисту України не передбачений.
Так, згідно ст. 32 Кодексу цивільного захисту України в редакції Закону 3441- IX від 08.11.2023, що набрав чинності 19.04.2024, визначено таке поняття, як первинне (мобільне) укриття - технічний виріб, у тому числі блок-модульного типу, призначений для короткострокового (до 4 годин) захисту населення на місцевості шляхом зменшення непрямої дії звичайних засобів ураження під час воєнних (бойових) дій.
Первинне (мобільне) укриття монтується чи виготовляється з дотриманням вимог національних стандартів та/або технічних регламентів, що заявлені у документі про відповідність.
Потреба у будівництві (розміщенні) первинних (мобільних) укриттів визначається уповноваженими на це органами у разі необхідності в додатковому укритті населення у місцях можливого скупчення людей на місцевості (на зупинках транспорту, в парках, місцях відпочинку тощо) в особливий період.
При цьому, зазначеною вище статтею Кодексу передбачено, що учасники освітнього процесу підлягають укриттю у протирадіаційних укриттях.
У подальшому, 17.06.2024, ОСОБА_5 , під час розгляду пропозицій учасників торгів, перебуваючи на робочому місці у Відділі освіти, фактично розташованого за адресою: м. Житомир, Київське шосе, 151, допустивши службову недбалість, яка полягала у неналежному виконанні своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, будучи уповноваженою особою, не врахувавши вимоги ст. 32 Кодексу цивільного захисту України, прийняла рішення протоколом від 17.06.2024 № 20, яким визначила переможцем процедури закупівель пропозицію учасника ТОВ «Бастіон-МВВ». Також в електронній системі закупівель опублікувала звіт про результати проведення процедури закупівлі UA-2024-06-04-011924-a від 24.06.2024, відповідно якого переможцем визначено ТОВ «Бастіон-МВВ».
Крім того, поза увагою ОСОБА_5 залишилось питання невідповідності тендерної пропозиції переможця ТОВ «Бастіон-МВВ» Технічним завданням тендерної документації. Зокрема, учасником надано Технічні умови на швидкоспоруджувальну захисну споруду цивільного захисту модульного типу, затверджену директором ТОВ «Бастіон-МВВ» 20.11.2023, відповідно до якої між металевими стінками використовується армований бетон класу C25/C30, що суперечить Технічним завданням тендерної документації (Додаток 2 тендерної документації), яким визначено використання бетону класу C30/C35.
За результатами проведеної процедури закупівель відкритих торгів: UA-2024-06-04-011924-a, начальником відділу освіти ОСОБА_7 , від імені замовника, 24.06.2024 укладено договір № 109 (далі - Договір № 109) із ТОВ «БАСТІОН-МВВ», в особі директора ОСОБА_8 , як постачальника, на поставку товару - швидкоспоруджувальної захисної споруди цивільного захисту модульного типу ( ДК 021:2015: 44210000-5 «Конструкції та їх частини») на загальну суму 3 400 000,00 грн.
У подальшому, на виконання умов договору Відділом освіти платіжними інструкціями від 26.06.2024 та 18.12.2024 на рахунок ТОВ «БАСТІОН-МВВ» перераховано грошові кошти на загальну суму 3 400 000 грн, як оплату на придбання швидкоспоруджувальної захисної споруди цивільного захисту модульного типу, яка не передбачена положеннями ст. 32 Кодексу цивільного захисту України.
Зважаючи, що зазначена вище споруда не відповідає державним стандартам та нормативним вимогам в галузі цивільного захисту, остання наразі не введена в експлуатацію та не використовується за цільовим призначенням.
Таким чином, ОСОБА_5 , виконуючи функції уповноваженої особи з організації та проведення публічних закупівель відділу освіти, будучи службовою особою, не вжила реальних заходів з вивчення предмету закупівлі -укриття для потреб учасників освітнього процесу, не дотрималась норм та рекомендацій законодавства щодо вимог до захисних споруд цивільного захисту, визначених ст.32 КЦЗ України, які в подальшому стали предметом закупівлі, не здійснила інших заходів, спрямованих на ефективне використання бюджетних коштів та їх економію, тобто діючи всупереч встановлених ч. 1 ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» принципів (максимальна економія, ефективність та пропорційність, запобігання корупційним діям і зловживанням), а також вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2022 № 1275 «Про затвердження особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану» щодо ефективності використання коштів та результативність, розуміючи, що на території України введено воєнний стан, не усвідомлюючи, що внаслідок неналежного виконання нею своїх службових обов'язків може бути спричинена шкода територіальній громаді, але враховуючи займану посаду та покладені на неї посадові обов'язки, повинна була і могла їх передбачити, в результаті неналежного виконання своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, сприяла укладенню договору на суму 3 400 000 грн., що спричинило тяжкі наслідки у вигляді заподіяння матеріальної шкоди на вказану суму Глибочицькій сільській раді.
30.03.2026 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженці м. Дніпропетровськ, громадянці України, зареєстрованій за адресою: АДРЕСА_2 , проживаючій за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимій, в порядку ст. 278 КПК України повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
Враховуючи наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_5 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України та наявність ризиків, передбачених п.п. 1, 3, 4 ч. 1 ст. 177 КПК України, з метою запобігання таким ризикам та забезпечення виконання підозрюваною покладених на неї процесуальних обов'язків, слідчий просить застосувати до останньої запобіжний заходу у вигляді особистого зобов'язання.
В судовому засіданні прокурор та слідчий, вимоги клопотання підтримали у повному обсязі.
Захисник ОСОБА_6 та підозрювана ОСОБА_5 проти задоволення даного клопотання заперечили з огляду на наступне: сама підозра, яка була пред'явлена ОСОБА_5 , є необґрунтованою та всі ризики, на які посилається слідчий та прокурор нічим не доведені.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення, за наступних підстав.
Згідно зі змістом ст.ст. 131-132 КПК України, запобіжні заходи є заходами забезпечення кримінального провадження і застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду.
Відповідно до ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування або суду; знищення, схову або спотворення будь-яких речей чи документів, що мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконного впливу на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином та вчинити інше кримінальне правопорушення або продовжити правопорушення, в якому підозрюється чи обвинувачується.
З огляду на ч. 1 ст. 179 КПК України особисте зобов'язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов'язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов'язків, передбачених ст. 194 КПК України.
Судом встановлено, що 30.03.2026 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в порядку ст. 278 КПК України повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
Частиною 1 статті 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про:
1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення;
2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор;
3) недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Якщо при розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу прокурор доведе обставини, передбачені пунктами 1 та 2 частини першої цієї статті, але не доведе обставини, передбачені пунктом 3 частини першої цієї статті, слідчий суддя, суд має право застосувати більш м'який запобіжний захід, ніж той, який зазначений у клопотанні, а також покласти на підозрюваного, обвинуваченого обов'язки, передбачені частинами п'ятою та шостою цієї статті, необхідність покладення яких встановлена з наведеного прокурором обґрунтування клопотання (ч.4 ст.194 КПК України).
З огляду на матеріали клопотання ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, що підтверджується доказами.
Обґрунтовуючи необхідність застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання слідчий вказує на можливість підозрюваної ОСОБА_5 переховуватися від органів досудового розслідування та суду з метою уникнення від кримінальної відповідальності за вчинений злочин, незаконно впливати на свідків кримінального правопорушення, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
Встановлено, що кримінальне правопорушення, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_5 , містить санкцію - позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п'ятдесяти до семисот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.
Усвідомлюючи вказані факти, бажаючи уникнути негативних наслідків кримінально-правового та цивільно-правового характеру, підозрювана може ухилятися від органу досудового розслідування та суду, в тому числі виїхати за межі території України.
Підозрювана з метою уникнення кримінальної відповідальності, перешкоджанню всебічного, повного та неупередженого встановлення обставин вчиненого злочину, може вчиняти спроби протиправного впливу на учасників кримінального провадження, в тому числі на свідків, з метою нерозповсюдження інформації про вчинення нею кримінального правопорушення (п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України).
Оскільки кримінальне провадження перебуває на стадії досудового розслідування, яка потребує з'ясування обставин вчинення злочину шляхом, зокрема, встановлення та проведення допитів свідків, вказаний ризик має високий ступінь імовірності.
Ризик перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, що передбачений п. 4 ч. 1 ст. 177 КПК України, обґрунтовується тим, що підозрювана може перешкоджати досудовому розслідуванню шляхом неприбуття та несвоєчасного прибуття на вимоги слідчого, прокурора чи суду.
Статтею 179 КПК України визначено, що особисте зобов'язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов'язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов'язки, передбачені ст. 194 цього Кодексу.
З урахуванням зазначених ризиків у кримінальному провадженні, обставин кримінального правопорушення та даних про особу підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Дніпропетровськ, громадянки України, раніше не судимої, слідчий суддя вважає, що на даний час для забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваної та виконання покладених на неї процесуальних обов'язків, є достатнім застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання з покладенням на підозрювану ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.176-179, 184, 193, 194, 376 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, -
Клопотання заступника начальника відділу розслідування кримінальних проваджень за участю дітей, слідчого управління Головного управління Національної поліції в Житомирській області підполковника поліції ОСОБА_4 - задовольнити.
Застосувати запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання відносно підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком до 30.05.2026 р. та покласти на неї обов'язки, передбачені ч.5 ст. 194 КПК України:
- прибувати на виклик до органу досудового розслідування, прокурора, слідчого судді, суду;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну;
- заборонити підозрюваній відвідувати пункти перетину державного кордону України та здійснювати виїзд за межі території України;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд, залежно від стадії кримінального провадження, про зміну свого місця проживання та роботи, що обґрунтовується необхідністю здійснення працівниками поліції можливості виклику ОСОБА_5 для проведення слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій;
- утриматись від спілкування зі свідками по даному кримінальному провадженню з питань даного провадження.
Визначити строк дії обов'язків до 30.05.2026 р.
В разі невиконання покладених судом обов'язків відносно підозрюваного може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід ніж особисте зобов'язання і на нього може бути накладено грошове стягнення у розмірі від 0,25 до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Контроль за виконанням особистого зобов'язання покласти на слідчого у провадженні якого перебувають матеріали досудового слідства.
Ухвала щодо застосування запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1