Справа № № 585/1360/26
Номер провадження 1-в/585/42/26
10 квітня 2026 року м.Ромни
Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі
головуючого судді - ОСОБА_1
при секретарі - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника Роменського РВП ГУ НП в Сумській області ОСОБА_3 , про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, раніше судимого:
1) 06.02.2003 року Роменським міським судом Сумської області за ч.3 ст. 185-1КК України до позбавлення волі до 3 років 6 місяців. На підставі ст. 75 КК України від відбування покарання звільнений з іспитовим строком 2 роки;
2) 09.03.2005 року Роменським міським судом Сумської областіза185 ч. 3 , 70 ч.4, 71 КК України до 4 років 6 місяців позбавлення волі;
3) 10.04.2006 року Роменським міським судом Сумської області за ст. 309 ч. 2, ст. 185, ч. 3, ст.. 186 ч. 2,ст. 70 ч. 1, 71 ч. 1 КК України до 6 років позбавлення волі;
4) 31.08.2012 року Роменським міськрайонним судом Сумської області за ст. 15 ч.3, ст. 185 ч. З, ст. 69 КК України до 1 року позбавлення волі;
5) 02.09.2014 року Роменським міськрайонним судом Сумської області за ч.3 ст. 186, ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст.185, ч 1 ст. 70 КК України до 4 років 3 місяців позбавлення волі;
6) 27.02.2018 року Роменським міськрайонним судом Сумської області за ч. 3 ст. 185,ст. 69 КК України до 2 років позбавлення волі.
7) 18.05.2021 року Роменським міським судом Сумської області за ч. 3 ст. 15, ст. 186 ч. 3 КК України до 4 років позбавлення волі, -
Начальник Роменського РВП ГУНП у Сумській області звернувся до суду з вищевказаним поданням, обґрунтовуючи його тим, що 28 лютого 2025 року гр. ОСОБА_4 , повернувся з місць позбавлення волі та прибув на місце проживання в АДРЕСА_1 , але на шлях виправлення не став, і не зважаючи на попередження про припинення ведення антигромадського способу життя як особі, відносно якої може бути встановлено адміністративний нагляд, продовжував порушувати громадський порядок, за що притягувався до адміністративної відповідальності неодноразово на протязі року.
Так гр. ОСОБА_4 17.04.2025 року о 18 год. 35 хв. перебував в громадському місці на зупинці громадського транспорту в м. Ромни, вул. Покровський узвіз, в п'яному вигляді, мав неохайний зовнішній вигляд, хитку ходу та різкий запах алкоголю з порожнини рота, своїм зовнішнім виглядом ображав людську гідність і громадську мораль. Відносно гр. ОСОБА_4 було складено адміністративну постанову за ч. 1 ст. 178 КУпАП та накладено стягнення у вигляді попередження. Також цього дня було винесено попередження, як особі відносно якої може бути встановлений адміністративний нагляд.
Але, гр. ОСОБА_4 належних висновків не зробив 07.01.2025 року близько 18 год.25 хв., перебуваючи в громадському місці в м. Ромни, вул. Сумська поблизу магазину «Фруктовий рай» розпивав алкогольну наливку, своїми діями ображаючи людську гідність та громадську мораль.. Відносно нього було складено адміністративну постанову за ч. 2 ст. 178 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу 51 грн. Також цього дня було винесено попередження, як особі відносно якої може бути встановлений адміністративний нагляд.
Незважаючи на це гр. ОСОБА_4 належних висновків не зробив та 22.01.2025 року о 12год.47 хв. по вул. Полтавська в м. Ромни, на стаціонарно обладнаній зупинці громадського транспорт курив цигарку »пасаж». Своїми діями порушив п. 16 ст. 13 ЗУ 2899-IV. Відносно нього було складено адміністративну постанову за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження. Йому повторно було винесено офіційне попередження, як особі відносно якої може бути встановлено адміністративний нагляд.
Приймаючи до уваги те, що гр. ОСОБА_4 був засуджений за тяжкий злочин за ч. 2 ст. 186 КК України, звільнився від відбування покарання і, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично продовжував порушувати громадський порядок та повторно вчинив злочин передбачений ст.. 162 ч.1 КК України, просили встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 .
Представник Роменського РВП ГУНП в Сумській області в судовому засіданні подання підтримав та просив його задовольнити.
ОСОБА_4 в судове засідання не з'явився. Від нього до суду надійшла заява, в якій просив справу слухати без його участі, проти подання не заперечував.
Суд, заслухавши представника Роменського РВП ГУНП в Сумській області, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.
Встановлено, що вироком Роменського міськрайонного суду Сумської області від 18 травня 2021 року ОСОБА_4 був засуджений за ч. 3 ст. 15, ст. 186 ч. 3 КК України до 4 років позбавлення волі ( а.с.7-9).
Вироком Роменського міськрайонного суду Сумської області від 09 грудня 2025 року ОСОБА_4 засуджено за ч. 1 ст. 162 КК України до покарання у виді обмеження волі, строком на 1 рік (справа № 585/2322/25).
Ухвалою Сумського апеляційного суду від 05 березня 2026 року, вирок Роменського міськрайонного суду Сумської області від 9 грудня 2025 року щодо ОСОБА_4 залишено без змін.
Вирок Роменського міськрайонного суду Сумської області від 09 грудня 2025 року відносно ОСОБА_4 набрав законної сили 05.03.2026 року, та підлягає виконанню.
Тобто, з 05.03.2026 року ОСОБА_4 підлягає направленню для відбування покарання.
В поданні начальник Роменського РВП ГУНП в Сумській області просить встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 посилаючись на п. «в» ст.. 3 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Так, відповідно до Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.94 року N 264/94-ВРіз послідуючими змінами і доповненнями, який визначає умови і порядок встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб та їх обов'язки, встановлено, що адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами внутрішніх справ.
Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до ст. 5 ч. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється до повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджений два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняючи інші правопорушення.
Відповідно до п. в ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
В той же час ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» не передбачено встановлення адміністративного нагляду відносно засуджених осіб, які підлягають направленню до установ виконання покарань для відбування покарання, тому в задоволенні подання необхідно відмовити.
Керуючись Законом України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст. 537, 539 КПК України суд,-
В задоволенні подання начальника Роменського РВП ГУ НП в Сумській області ОСОБА_3 , про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Сумського апеляційного суду через Роменський міськрайонний суд Сумської області протягом семи днів з дня її проголошення.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ ОСОБА_5