Справа № 304/654/26 Провадження № 3/304/349/2026
09 квітня 2026 року м. Перечин
Суддя Перечинського районного суду Закарпатської області Ганько І.І., розглянувши матеріали, які надійшли з відділення поліції № 1 (м. Перечин) Ужгородського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України,
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
з протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 601116 від 26 лютого 2026 року, того ж дня о 08.16 год водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом «Тойота Королла», р/н НОМЕР_1 , у м. Перечин по вулиці Ужанській, 10, наближаючись до нерегульованого пішохідного переходу, не був уважний, не стежив за дорожньою обстановкою та не відреагував на її зміну, внаслідок чого допустив наїзд на пішохода, який перебував на пішохідному переході, внаслідок чого ОСОБА_2 отримала тілесні ушкодження у вигляді перелому кісток носа та забою лівого колінного суглобу, а його транспортний засіб - механічні пошкодження, чим порушив п. 2.3. б, 18.1. ПДР України.
Вивчивши письмові матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя прийшов до висновку, що протокол підлягає поверненню на доопрацювання виходячи з таких підстав.
Протокол про адміністративне правопорушення має важливе значення для процесу доказування за умови, якщо він правильно складений, а тому в протоколі повинні об'єктивно відбиватися відомості, що мають значення для розгляду справи по суті.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Стаття 280 КУпАП закріплює обов'язок посадової особи при розгляді справи про адміністративне правопорушення з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна дана особа в його вчиненні.
Натомість при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення у порядку ст. 278 КУпАП встановлено, що матеріали по даному факту уже поверталися на доопрацювання згідно з постановою судді від 13 березня 2026 року, однак зазначені у такій недоліки органом Національної поліції усунуті не були, а відтак орган, уповноважений на складання протоколу про адміністративне правопорушення, у даному провадженні ухилився від прямого виконання свого обов'язку щодо збирання доказів на підтвердження викладених фактичних обставин, приписи судового рішення не виконав та знову направив протокол для повторного судового розгляду без виправлення недоліків.
Характеристика начальника СП відділення поліції № 1 В.Левинця від 07 квітня 2025 року стосовно ОСОБА_1 усуненням наведених у постанові судді від 13 березня 2026 року недоліків не є.
В той же час частина 2 статті 251 КУпАП передбачає, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 КУпАП.
Відповідно до положень Кодексу України про адміністративні правопорушення при розгляді справи про адміністративне правопорушення, суд повинен вжити всіх передбачених законом заходів для повного, всебічного і об'єктивного дослідження доказів у справі та з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Враховуючи викладене суддя прийшов до висновку, що процедура оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення проведена в порушення вимог КУпАП, зазначені порушення при складанні адміністративного матеріалу унеможливлюють повний, всебічний та об'єктивний розгляд справи, а тому вважає за необхідне знову повернути справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 на доопрацювання для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. 7, 9, 277, 278-280, 283, 285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,
матеріали справи про адміністративне правопорушення № 304/654/26 відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП повернути на доопрацювання до відділення поліції № 1 Ужгородського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя:Ганько І. І.