Рішення від 09.04.2026 по справі 160/3196/26

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 квітня 2026 року Справа № 160/3196/26

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Юркова Е.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "АСФАЛЬТ-ДНІПРО" до Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування рішення,-

УСТАНОВИВ:

11 лютого 2026 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю "АСФАЛЬТ-ДНІПРО" до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з вимогами:

- визнати протиправною та скасувати рішення про повернення страхових коштів та застосування фінансових санкцій за порушення порядку використання за вих. № 0400-010902-8/7406 від 14.01.2026 року.

В обґрунтування позову позивач посилається на протиправність рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про повернення страхових коштів та застосування фінансових санкцій за порушення порядку використання за вих. № 0400-010902-8/7406 від 14.01.2026 року.

Ухвалою суду від 16.02.2026 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі 160/3196/26, призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

12.03.2026 до суду від Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області надійшов відзив на позов в якому зазначено, що за результатами планової документальної перевірки щодо правильності використання страхувальником страхових коштів Фонду (акт № 05.01.2026 № 0400- 1002-3) встановлено порушення: частини третьої статті 13 Закону України від 23.09.1999 №1105 "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування". Відповідальність за яке передбачено пунктом 2 частини п'ятої статті 8 Закону № 1105 (в редакції Закону України від 21.09.2022 № 2620-ІХ), статті 1655 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, керуючись Законом України від 00.07.2003 № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", Законом № 1105 (в редакції Закону України від 21.09.2022 № 2620-ІХ), статтями 254-256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, складено Протокол № 02/1002 від 05.01.2026 про адміністративне правопорушення.

13.03.2026 на адресу суду від позивача надійшла відповідь на відзив, в якій підтримано позицію, викладену в позовній заяві, та зазначено, що відповідач не довів, що саме дії або бездіяльність Позивача призвели до неправомірного використання страхових коштів, не встановив факту подання недостовірних відомостей та не обґрунтував правових підстав для покладення на Позивача обов'язку відшкодовувати відповідні суми.

Справа розглянута в межах строку розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, встановленого статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України - в межах шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується адміністративний позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що відповідно до наказу Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 25.12.2025 № 3005 з 29.10.2024 по 12.11.2024 проведена документальна перевірка правильності використання страхувальниками страхових коштів Товариства з обмеженою відповідальністю "АСФАЛЬТ-ДНІПРО".

За результатами перевірки складено Акт документальної перевірки правильності використання страхувальниками страхових коштів від 05.01.2026 № 0400-1002-3/1 Товариства з обмеженою відповідальністю "АСФАЛЬТ-ДНІПРО", яким встановлено порушення: частини третьої статті 13 Закону України від 23.09.1999 №1105 "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування". Відповідальність за яке передбачено пунктом 2 частини п'ятої статті 8 Закону № 1105 (в редакції Закону України від 21.09.2022 № 2620-ІХ), статті 1655 Кодексу України про адміністративні правопорушення та зазначено, що в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров'я, затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я України від 01.06.2021 № 1066 ТОВ "АСФАЛЬТ-ДНІПРО" надана заява-розрахунок № 41181973- 2024-23 від 29.10.2024 року на фінансування допомоги на поховання за рахунок коштів Фонду на суму 4100,00 грн. Згідно вищезазначеної заяви-розрахунок органами ПФУ профінансована допомога на поховання ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) в сумі 4100,00 грн. Допомога виплачена ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 ) в сумі 4100,00 грн, що підтверджується повідомленням про виплату коштів застрахованим особам від 12.11.2024 № 41181973- 2024-23.1 30.10.2024 року. Згідно матеріалів електронної пенсійної справи встановлено, що ОСОБА_1 був отримувачем пенсії по інвалідності, дата смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 , пенсія отримувалася по листопад 2024 року.

Не погодившись з вищезазначеним Актом, 12.01.2026 року Позивачем було подано заперечення на Акт документальної перевірки правильності використання страхувальниками страхових коштів № 0400-011002-3/1 від 05.01.2026 року за вих. № 1201-26.2.

30.01.2026 року на електрону пошту ТОВ «АСФАЛЬТ-ДНІПРО» було отримано лист за вих. № 0400-010902-8/18010 від 30.01.2026 року «Про розгляд заперечень» в якому заперечення позивача на акт перевірки залишено без розгляду, а висновки акту перевірки без змін, оскільки Акт підписано посадовою особою ТОВ "АСФАЛЬТ-ДНІПРО" без відмітки щодо пояснення, зауваження або заперечення до проведеної документальної перевірки та складеного акта перевірки. Якщо акт перевірки підписано без заперечень або впродовж п'яти робочих днів з дня, наступного за днем підписання, заперечення до акта перевірки не надійшли до органів Пенсійного фонду або були надіслані з порушенням зазначеного строку, акт перевірки вважається узгодженим згідно пункту 5, 7 розділу III Порядку № 33-1. Заперечення ТОВ "АСФАЛЬТ-ДНІПРО" від 12.01.2026 № 1201-26.2 щодо Акту надійшло до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області 21.01.2026 вх. № 3912/8.

15.01.2026 року Позивачем було отримано Рішення про повернення страхових коштів та застосування фінансових санкцій за порушення порядку використання страхових коштів з вих. № 0400-010902-8/7406 від 14.01.2026 року, що складено на підставі Акта документальної перевірки правильності використання страхувальниками страхових коштів № 0400-011002-3/1 від 05.01.2026 року.

Не погоджуючись із рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про повернення страхових коштів та застосування фінансових санкцій за порушення порядку використання страхових коштів № 0400-010902-8/7406 від 14.01.2026 року, позивач звернувся до суду із цим позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд дійшов наступного висновку.

Основи законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 14.01.1998 №16/98-ВР (надалі - Основи №16/98-ВР) відповідно до Конституції України визначають принципи та загальні правові, фінансові і організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян в Україні.

Статтею 4 Основ №16/98-ВР страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності включено до видів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відносини, що виникають за зазначеними у частині першій цієї статті видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, регулюються законами, прийнятими відповідно до цих Основ.

Правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування, гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, охорони життя та здоров'я визначає Закон України від 23.09.1999 №1105-XIV "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (надалі - Закон №1105-XIV).

З 1 січня 2023 року набув чинності Закону України від 21 вересня 2022 року за № 2620-Х "Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", яким передбачено приєднання Фонду соціального страхування України (ФССУ) до Пенсійного фонду України. Пенсійний фонд України (далі - Пенсійний фонд) та його територіальні органи, є правонаступниками ФССУ.

Пенсійний фонд України України є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та медичним страхуванням, провадить акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечує фінансування виплат за цими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та здійснює інші функції згідно із затвердженим статутом (частина перша статті 4 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р №1105-XIV).

Згідно з ч. 1 ст. 5 Закону №1105-XIV, основними завданнями уповноваженого органу управління та його територіальних органів є: 1) реалізація державної політики у сферах соціального страхування; 2) здійснення страхових виплат та надання соціальних послуг відповідно до цього Закону; 3) профілактика нещасних випадків; 4) проведення перевірки обґрунтованості видачі, продовження листків непрацездатності і документів, що є підставою для їх формування, на базі інформації з електронних систем та реєстрів; 5) здійснення контролю за використанням страхувальниками та застрахованими особами страхових коштів.

Частиною 1 статті 6 Закону №1105-XIV встановлено, що уповноважений орган управління та його територіальні органи мають право: 1) отримувати інформацію шляхом електронної інформаційної взаємодії з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, електронної системи охорони здоров'я, Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, Єдиної державної електронної бази з питань освіти, Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, інтегрованої міжвідомчої інформаційно-комунікаційної системи щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон, інформаційно-аналітичної платформи електронної верифікації та моніторингу, централізованого банку даних з проблем інвалідності з метою забезпечення виконання покладених на нього завдань відповідно до законодавства України. Отримання інформації шляхом електронної інформаційної взаємодії з Єдиного державного демографічного реєстру та інтегрованої міжвідомчої інформаційно-комунікаційної системи щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон, здійснюється з використанням єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України. Доступ до інформації здійснюється з дотриманням вимог законів України "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах", "Про захист персональних даних";

2) перевіряти обґрунтованість видачі, продовження листків непрацездатності і документів, що є підставою для їх формування, на базі інформації з електронних систем та реєстрів;

3) одержувати безоплатно від державних органів, підприємств, установ, організацій (у тому числі від органів доходів і зборів, банківських, інших фінансово-кредитних установ) та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності відомості щодо використання страхових коштів;

4) перевіряти достовірність відомостей, поданих страхувальником для отримання страхових коштів, дотримання порядку використання страхувальником наданих йому страхових коштів, відмовляти у фінансуванні виплат у разі відмови або перешкоджання страхувальником проведенню перевірки, виявлення фактів подання страхувальником до уповноваженого органу управління недостовірних відомостей або порушення порядку використання страхових коштів;

5) отримувати необхідні пояснення (у тому числі в письмовій формі) з питань, що виникають під час перевірки;

6) накладати і стягувати фінансові санкції та адміністративні штрафи, передбачені законом за порушення вимог цього Закону;

7) вимагати від керівників та інших посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також від фізичних осіб усунення виявлених фактів порушення законодавства про соціальне страхування;

8) порушувати відповідно до законодавства питання про притягнення посадових осіб до відповідальності за порушення законодавства про соціальне страхування, вимагати надання інформації про вжиті заходи;

9) утворювати підприємства, установи, організації для виконання завдань, передбачених цим Законом..

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 8 Закону №1105-XIV, роботодавець зобов'язаний здійснювати застрахованим особам у разі настання страхового випадку відповідний вид страхових виплат та надання соціальних послуг згідно з цим Законом.

Пунктом 1 частини п'ятої статті 8 Закону №1105-XIV визначено, що роботодавець несе відповідальність за порушення порядку використання страхових коштів, несвоєчасне або неповне їх повернення.

Частиною 6 статті 8 Закону №1105-XIV встановлено, що у разі порушення порядку використання страхових коштів роботодавець відшкодовує уповноваженому органу управління в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачує штраф у розмірі 50 відсотків такої суми.

Згідно із частиною другою статті 9 Закону № 1105 застрахована особа зобов'язана надавати страхувальнику (роботодавцю), страховику достовірні документи, на підставі яких призначаються страхові виплати та надаються соціальні послуги відповідно до вказаного Закону, своєчасно повідомляти роботодавця та страховика про обставини, що впливають на умови або зміну розміру страхових виплат та соціальної послуг, виконувати інші вимоги передбачені цим Законом, тощо.

Відповідно до статті 11 Закону №1105-XIV (в редакції чинній на момент виникнення підстав для оспорюваних порушень), страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту), гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та господарювання, зокрема які є резидентами Дія Сіті, у тому числі в іноземних дипломатичних та консульських установах, інших представництвах нерезидентів або у фізичних осіб, а також обрані на виборні посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в інших органах, фізичні особи - підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності на інших підставах.

Згідно з ч. 1 ст. 12 Закону №1105-XIV, право на страхові виплати за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності мають застраховані особи - громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їхніх сімей, які проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України. Це право виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення), зайняття підприємницькою та іншою діяльністю, якщо інше не передбачено законом.

Частиною першою статті 20 Закону № 1105-XIV визначено, що допомога на поховання надається у разі смерті застрахованої особи або членів сім'ї, які перебували на її утриманні: 1) дружини (чоловіка); 2) дітей, братів, сестер та онуків, які не досягли 18 років або старших цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до 18 років (братів, сестер та онуків - за умови, що вони не мають працездатних батьків), а здобувачів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти із числа осіб, зазначених у цьому пункті, які навчалися за денною формою здобуття освіти, - до 23 років; 3) батька, матері; 4) діда, баби за прямою лінією спорідненості.

Відповідно до ст.21 Закону № 1105-XIV допомога на поховання застрахованої особи або особи, яка перебувала на її утриманні, надається в розмірі, що встановлюється правлінням Пенсійного фонду України, але не менше розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого законом.

Частиною першою статті 22 Закону № 1105-XIV встановлено, що страхова виплата у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених законом, призначається та здійснюється за основним місцем роботи (діяльності).

Відповідно до частини третьої цієї ж норми, рішення про призначення страхової виплати приймається страхувальником або уповноваженими ним особами. Страхувальник або уповноважені ним особи здійснюють контроль за правильністю нарахування і своєчасністю здійснення страхових виплат, приймають рішення про відмову в призначенні або припинення страхових виплат (повністю або частково), розглядають підставу і правильність видачі документів, які є підставою для надання страхових виплат.

Згідно з ч. 3, 4 ст. 23 Закону №1105-XIV, допомога на поховання застрахованої особи призначається члену сім'ї померлого або особі, яка здійснила поховання, на підставі поданої в електронній або паперовій формі заяви особи, яка здійснила поховання, документа, що посвідчує особу, та витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання або довідки про смерть.

Допомога на поховання члена сім'ї застрахованої особи призначається застрахованій особі на підставі поданої в електронній або паперовій формі заяви застрахованої особи та витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання або довідки про смерть та інших актів цивільного стану (народження члена сім'ї та його походження, шлюб, розірвання шлюбу, зміна імені), необхідних для підтвердження сімейних відносин, документів про перебування членів сім'ї (крім дітей) на утриманні застрахованої особи.

Отже, підставою для призначення комісією (уповноваженим) із соціального страхування підприємства допомоги на поховання є подана в електронній або паперовій формі заява особи, яка здійснила поховання, документ, що посвідчує особу, та витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть.

Щодо встановлених порушень, суд зазначає наступне.

З матеріалів справи вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер співробітник ТОВ «АСФАЛЬТ-ДНІПРО» ОСОБА_1 .

29.10.2024 року до ТОВ «АСФАЛЬТ-ДНІПРО» звернулась дружина померлого - ОСОБА_2 , з заявою про надання допомоги на поховання.

29.10.2024 року на підставі поданої заяви - ТОВ «АСФАЛЬТ-ДНІПРО» у кабінеті Пенсійного фонду подало заяву-розрахунок № 41181973-2024-23 про здійснення фінансування для гадання матеріального забезпечення застрахованим особам, страхових виплат потерпілим на виробництві, відшкодуванні вартості поховання потерпілого та пов'язаних з цим ритуальних послуг за рахунок коштів Фонду.

29.10.2024 року Позивач отримав від Пенсійного фонду України платіж у сумі - 4100,00 грн. за призначенням Допомога на поховання; заява-розрахунок № 41181973-2024-23 від 29.10.2024 (платіжна інструкція № 1736017438).

30.10.2024 року ТОВ «АСФАЛЬТ-ДНІПРО» платіжною інструкцією № 10201 було перераховано грошові кошти у розмірі 4 100, 00 грн. ОСОБА_2 .

Суд зазначає, що спірній ситуації, пов'язаній з виплатою допомоги на поховання у розмірі 4100 грн., визначальним є з'ясування суб'єкта, на якого законом покладено обов'язок встановлення права на таку виплату, перевірки відповідних відомостей та прийняття рішення про її призначення, а також особи, яка може нести відповідальність за помилкове нарахування та виплату коштів.

При цьому слід врахувати, що за життя співробітником ТОВ «АСФАЛЬТ- ДНІПРО» ОСОБА_1 до роботодавця були надані Довідки до актів огляду медико-соціальної експертної комісії, якими йому було встановлено та повторно встановлено (продовжено) третю групу інвалідності:

- довідка № 794997 від 28.09.2022 року - на період з 01.08.2022 року по 01.08.2023 рік - зі строком дії до 01.08.2023 року;

- довідка № 555732 від 26.10.2023 року - зі строком дії до 01.08.2024 року.

Після 01.08.2024 року у ТОВ «АСФАЛЬТ-ДНІПРО» були відсутні дані, що ОСОБА_1 отримав довідку МСЕК про встановлення інвалідності на новий строк.

ОСОБА_1 до ТОВ «Асфальт-Дніпро» після спливу терміну дії Довідки МСЕК № 555732 від 26.10.2023 року, будь-яких документів стосовно його інвалідності не надавалось. У зв'язку з чим, Позивач сплачував податки за працівника в повному обсязі.

Доказів зворотного відповідачем до матеріалів справи не надано.

Як вже зазначалося судом, єдиною підставою для призначення комісією (уповноваженим) із соціального страхування підприємства допомоги на поховання є подана в електронній або паперовій формі заява особи, яка здійснила поховання, документ, що посвідчує особу, та витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть.

З матеріалів справи вбачається та не заперечується сторонами, що позивачем призначена і виплачена 30.10.2024 року допомога на поховання дружині померлого - ОСОБА_2 , за заявою про надання допомоги на поховання від 29.10.2024 року .

Водночас, документи про наявність у померлого групи інвалідності, зазначеним в акті перевірки станом на 29.10.2024 року у Позивача були відсутні.

Крім того суд зазначає, що позивачу могло бути відомо про наявність у померлого групи інвалідності тільки внаслідок повідомлення останнім про відповідні обставини, що не заперечується відповідачем.

Касаційним адміністративним судом у складі Верховного Суду у постанові від 14 липня 2022 року № 826/7354/18 сформульовано правовий висновок, згідно з яким особа, якій встановлено інвалідність, самостійно визначає, чи повідомляти роботодавця про наявність у неї інвалідності. Однак, ризики, які можуть настати через неповідомлення роботодавця про відповідні обставини, несе сама особа.

Таким чином, суд зауважує, що у позивача відсутній достатній функціонал для самостійного з'ясування питання щодо проходження застрахованими особами МСЕК та отримання ними інвалідності.

Відповідачем такі доводи позивача не спростовано, доказів наявності у позивача інформації про встановлення застрахованим особам інвалідності на час здійснення страхових виплат відповідачем не надано.

Аргументи відповідача про те, що відсутність у позивача інформації про інвалідність застрахованих осіб не відміняє факт порушення законодавства, та про не усунення порушень не спростовують висновку суду про протиправність застосування до позивача штрафних санкцій.

З огляду на приписи ч. 2 ст. 77 КАС України, відповідно до якої в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, суд дійшов висновку про недоведеність з боку відповідача факту порушення позивачем вимог частини третьої статті 13 Закону України від 23.09.1999 №1105 "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування", що свідчить про неправомірність рішення, в основу якого покладені висновки про ці факти, в частині, що оскаржується.

Таким чином, рішення про повернення страхових коштів та застосування фінансових санкцій за порушення порядку використання страхових коштів за вих. № 0400-010902-8/7406 від 14.01.2026 року, винесене Головним управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, є протиправним, у зв'язку з чим підлягає скасуванню.

Отже, адміністративний позов належить задовольнити у повному обсязі у спосіб, обраний позивачем.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Тож сплачена позивачем сума судового збору у розмірі 2662,40 грн. підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст.ст. 9, 72-77, 139, 242-243, 245-246, 258, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "АСФАЛЬТ-ДНІПРО" (пр.Богдана Хмельницького, буд.139, м.Дніпро, Дніпропетровська обл., Дніпровський р-н, 49033, ІК в ЄДРПОУ 41181973) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул.Набережна Перемоги, буд.26, м.Дніпро, 49094; ІК в ЄДРПОУ 21910427) про визнання протиправним та скасування рішення - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про повернення страхових коштів та застосування фінансових санкцій за порушення порядку використання страхових коштів за вих. № 0400-010902-8/7406 від 14.01.2026 року.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "АСФАЛЬТ-ДНІПРО" (пр.Богдана Хмельницького, буд.139, м.Дніпро, Дніпропетровська обл., Дніпровський р-н, 49033, ІК в ЄДРПОУ 41181973) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул.Набережна Перемоги, буд.26, м.Дніпро, 49094; ІК в ЄДРПОУ 21910427) понесені витрати з оплати судового збору в сумі 2662,40 грн.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення суду складений 09 квітня 2026 року.

Суддя Е.О. Юрков