Справа № 296/4062/26
1-кс/296/1603/26
Іменем України
07 квітня 2026 року м.Житомир
Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні у КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Житомирської обласної ради, погодженого прокурором відділу Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_4 , поданого в межах кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42025062020000210 від 19.11.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 364 КК України,-
06.04.2026 року слідчий звернувся до слідчого судді Корольовського районного суду м.Житомира з вказаним клопотанням в обґрунтування якого зазначає, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції України в Житомирській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке 19.11.2025 року внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42025062020000210 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 364 КК України.
Слідчим управлінням ГУНП в Житомирській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42025062020000210 від 19.11.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 364 КК України.
Житомирською обласною прокуратурою 23.01.2026 винесено постанову про доручення здійснення досудового розслідування кримінального правопорушення слідчому підрозділу вищого рівня та доручено проведення досудового розслідування слідчому управлінню Головного управління Національної поліції в Житомирській області.
Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Житомирської обласної ради, зловживаючи службовим становищем, всупереч інтересам служби, в умовах недостатнього фінансування та простою працівників підприємства, з порушенням вимог колективного договору та положення про преміювання, без погодження з професійним комітетом театру упродовж 2023-2025 років неодноразово винесено документально необґрунтовані накази про преміювання працівників, чим завдано істотної шкоди охоронюваним законом інтересам комунального підприємства та територіальної громади.
До матеріалів кримінального провадження долучено аудиторський звіт за результатами проведення внутрішнього аудиту діяльності за період з 01.01.2023 по завершений звітний період 2025 року.
Так, відповідно до вищевказаного аудиторського звіту діяльності комунального підприємства виявлено ряд порушень законодавства, зокрема і порушення, що стосуються фактів преміювання особового складу в розмірі від 300 до 500 % адміністративно-управлінському персоналу та бухгалтерії на загальну суму 9 726 771,63 гривень протягом 2023 року - 8 місяців 2025 та виплати на виконання цивільно-правових договорів на виконання робіт зі штатними працівниками Підприємства.
Крім цього, виявлено ряд порушень щодо укладення договорів оренди приміщень з ФОП ОСОБА_5 без застосування процедури аукціону. Також, виявлено порушення під час надання послуг з продажу квитків, зокрема вартість витрачених активів для продажу (заробітна плата, податки) не покривають витрати відповідно до укладених договорів з ФОП ОСОБА_6 щодо продажу квитків через касу.
Далі у ході досудового розслідування з метою перевірки виявлених порушень у діяльності комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Житомирської обласної ради, 23.03.2026 слідчим у провадженні призначено судово-економічну експертизу, виконання якої доручено експертам ІНФОРМАЦІЯ_3 .
У подальшому, на адресу СУ ГУНП в Житомирській області від експертів надійшло клопотання №СЕ-19/106-26/5204-ЕК про надання додаткових матеріалів, а саме:
1. Кошториси та розшифровки до кошторисів в розрізі кодів економічної класифікації за 2023, 2024, 2025 роки.
2. Колективний договір зі змінами, який діяв в період з 2023 по 2025 роки.
3. Положення про преміювання зі змінами, яке діяло в період з 2023 по 2025 роки.
4. Накази на преміювання працівників КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 »
5. Наказ від 25.07.2024 №69-к «Про оголошення простою» та відповідні розрахунки до наказу.
6. Звіт про кредиторську заборгованість бюджетних установ форми № 7мдб та Звіт про заборгованість бюджетних установ форми № 7 за період з 2023 по 2025 роки.
7. Відомості про нарахування заробітної плати ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 в період з 2023 по 2025 роки.
8. Відомості виплати заробітної плати ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_18 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 в період з 2023 по 2025 роки.
9. Відомості руху коштів по банківським рахунках щодо виплати заробітної плати ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 ,
ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_19 в період з 2023 по 2025 роки.
10. Особові картки працівників ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 в період з 2023 по 2025 роки.
11. Відомості руху коштів по банківським та казначейським рахункам КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Відповідні документи та інформація знаходиться у володінні комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Житомирської обласної ради, що за адресою: АДРЕСА_1 .
Таким чином, слідчий просить надати дозвіл на отримання тимчасового доступу до вказаних вище речей і документів, які знаходяться у комунальному підприємстві « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Житомирської обласної ради з метою їх аналізу та проведення відповідних почеркознавчих, економічних та інших експертиз, необхідність в яких може виникнути під час проведення досудового розслідування.
Слідчий в судовому засіданні зазначив, що вказане клопотання підтримує та просить його задовольнити.
Враховуючи доводи сторони кримінального провадження про можливість передчасного розголошення відомостей, які стосуються суті кримінального провадження та процесуальних дій, які заплановано провести з метою збирання доказів, а також втрати чи знищення інформації, у зв'язку із чим існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, які мають значення для кримінального правопорушення, на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України, розгляд клопотання проводиться без повідомлення особи, у володінні якої вони знаходяться.
Дослідивши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується клопотання, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду і вирішення клопотання по суті, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів.
Статтею 132 КПК України визначені загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження та передбачені обставини, за яких не допускається застосування заходів кримінального провадження. Серед таких обставин у п. 2 ч. 3 ст. 132 КПК України зазначена необхідність слідчого, прокурора довести, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого.
Згідно ч. 4 ст. 132 КПК України, для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Частиною 1 ст. 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп'ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп'ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення.
Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 КПК України. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
За змістом п.3 ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі, або документи, зокрема, не становлять собою, або не виключають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до п.п.4, 8 ч.1 ст.162 КК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить зокрема, конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних.
При цьому, ч.6 ст.163 КПК України передбачено, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей та документів, які місять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч. 5 цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Беручи до уваги вищевикладене, враховуючи доведеність стороною обвинувачення того, що вказана у клопотанні інформація перебуває у володінні зазначеної в клопотанні особи, і є такою, що має суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, і цю інформацію можливо використати як докази, при цьому вбачається неможливість іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цієї інформації, слідчий суддя вважає можливим постановити ухвалу про надання тимчасового доступу до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю.
Керуючись ст.ст.160,163, 164, 309 КПК України, -
Клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 задовольнити.
Надати слідчим слідчої групи слідчого управління Головного управління Національної поліції в Житомирській області ОСОБА_3 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , тимчасовий доступ до речей та документів, що перебувають у КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Житомирської обласної ради, що за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю здійснення вилучення оригіналів наступних документів, а саме:
1. Кошториси та розшифровки до кошторисів в розрізі кодів економічної класифікації (загальний та спеціальний фонд) за 2023, 2024, 2025 роки.
2. Накази на преміювання працівників КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за період з 2023 по 2025 роки.
3. Наказ від 25.07.2024 №69-к «Про оголошення простою» та відповідні розрахунки до наказу.
4. Звіт про кредиторську заборгованість бюджетних установ форми № 7мдб та Звіт про заборгованість бюджетних установ форми № 7 за період з 2023 по 2025 роки.
5. Відомості про нарахування заробітної плати ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 в період з 2023 по 2025 роки.
6. Відомості виплати заробітної плати ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_18 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 в період з 2023 по 2025 роки.
7. Особові картки працівників ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 в період з 2023 по 2025 роки.
8. Відомості руху коштів по банківським та казначейським рахункам КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
9. Документи фінансово-господарської діяльності з ФОП ОСОБА_5 та ФОП ОСОБА_6 ., а саме: договори про надання платних послуг, договори про спільну діяльність, акти виконаних робіт, акт прийняття робіт, банківські виписки щодо проведених розрахунків, листування щодо укладення вищевказаних договорів, вище вказані документи за період з 01.01.2023 по 2025 рік.
10. Цивільно-правові договори укладені за період з 01.01.2023 по 2025 рік та документи, що підтверджують їх виконання надання послуг та розрахунки.
11. 15 документів, (заяви на відпустки, накази про ознайомлення та інші), що містять зразки підпису та почерку ОСОБА_26 , ОСОБА_15 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 за період з 01.01.2023 по 2025 рік.
КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Житомирської обласної ради, як володілець документів зобов'язаний надати тимчасовий доступ до зазначеної в ухвалі матеріалів з можливістю вилучення документів.
У разі клопотання посадових осіб КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Житомирської обласної ради, особа, що здійснювала вилучення документів, повинна надати володільцю належним чином завірені копії вилучених документів.
Згідно зі ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1