07 квітня 2026 року справа № 580/461/26
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі судді Л.В.Трофімової розглянув адміністративну справу №580/461/26 за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області (вул. Саєнка Андрія 10, м.Фастів, Київська область, 08500, код ЄДРПОУ 22933548) про визнання протиправним та скасування індивідуального акта, ухвалив рішення.
І. ПРОЦЕДУРА/ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ
19.01.2026 представник позивача - адвокат Шевченко Олег Анатолійович у позовній заяві просив:
- визнати протиправним та скасувати постанову від 05.11.2025 №10001-25806602-2025-4 Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області про відмову у призначенні одноразової грошової допомоги;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області призначити та виплатити ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу.
29.01.2026 вх.№4710/26 у новій редакції позовної заяви представник Позивача просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення у формі постанови від 05.11.2025 №10001-25806602-2025-4 Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області про відмову ОСОБА_1 у призначенні одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю згідно із Законом України «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії російської федерації проти України» як особі з інвалідністю ІІ групи (трудове каліцтво);
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області призначити та виплатити ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, згідно із Законом України «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії російської федерації проти України» як особі з інвалідністю ІІ групи (трудове каліцтво).
16.02.2026 суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області про визнання протиправним та скасування індивідуального акта, розгляд справи вирішив здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні).
ІІ. ДОВОДИ ПОЗИВАЧА
Позивач звернувся із заявою до Відповідача з метою отримання одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю згідно із Законом України «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії російської федерації проти України», проте відповідач відмовив у призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги на підставі індивідуального акта від 05.11.2025, який є протиправним. Під час виконання трудових обов'язків на ПРАТ «Білоцерківська ТЕЦ» стався нещасний випадок, унаслідок якого Позивач отримав 2 групу інвалідності (трудове каліцтво).
ІІІ. ДОВОДИ ВІДПОВІДАЧА
05.03.2026 за вх.№ 11635/26 Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області через підсистему Електронний суд направив до суду відзив на позовну заяву. Просить у задоволенні позовних вимог відмовити повністю. Вказує, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Київській області направлений запит до компетентного органу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України про надання інформації щодо включення об'єкта інфраструктури, на якому працював Позивач до Реєстру об'єкта критичної інфраструктури. У відповіді-листі отримана інформація, що про Приватне акціонерне товариство «Білоцерківська Теплоелектроцентраль» (код ЄДРПОУ 30664834) у Реєстрі об'єктів критичної інфраструктури відсутня.
ІV. ОБСТАВИНИ СПРАВИ
Позивач згідно довідки до акта огляду МСЕК від 06.04.2023 має статус особи з інвалідністю ІІ групи довічно (трудове каліцтво) та отримує пенсію за віком.
Позивач мав реєстрацію: АДРЕСА_2 ; з 07.11.2025 згідно із витягом з реєстру територіальної громади: вул.Героїв Дніпра 85 кв.16 м.Черкаси.
Позивач звернувся до Відповідача із заявою про виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю згідно із Законом України «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України» від 20.03.2023 №2980-ІХ (далі Закон №2980-ІХ).
Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області відмову у призначенні та виплаті вищезазначеної одноразової грошової допомоги оформило постановою від 05.11.2025, що оскаржує Позивач.
13.11.2025 у листі Міністерства розвитку громад та територій України на звернення Позивача повідомлено: відповідно до п.8 Порядку (постанова КМУ №1109) відомості про обєкти критичної інфраструктури, що містяться у секторальних переліках є інформацією з обмеженим доступом, захист якої забезпечується відповідно до законодавства. Відповідно до наказу від 02.04.2025 №650 «Про визначення комунального підприємства Білоцерківської міської ради «Білоцерківтепломережа» критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період» КП Білоцерківської міської ради «Білоцерківтепломережа» (код ЄДРПОУ 04654336) визначене критично важливим в особливий період.
17.11.2025 у листі Міністерства енергетики України на звернення Позивача повідомлено: до секторального Переліку об'єктів критичної інфраструктури внесений об'єкт оператором якого є ПрАТ «Білоцерківська ТЕЦ». Міненерго не отримувало обгрунтування розрахунків віднесення обєкта критичної інфраструктури до однієї з категорій критичності оператором якого є ПрАТ «Білоцерківська ТЕЦ». Після отримання документів Міненерго подасть на адресу Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України повідомлення про внесення відомостей щодо об'єкта критичної інфраструктури для включення до Реєстру. Відповідно до п.16 Порядку ведення Реєстру об'єктів критичної інфраструктури, включення таких об'єктів до Реєстру, доступу та надання інформації з нього, затвердженого постановою КМУ від 28.04.2023 №415 тільки з моменту присвоєння обєкту критичної інфраструктури унікального реєстрового номера в Реєстрі він вважається таким, що набув правового статусу об'єкта критичної інфраструктури.
Розглянувши подані документи і матеріали, перевіривши повідомлені доводи, аргументи учасників щодо обставин справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів сукупно, суд дійшов висновку, що у задоволенні адміністративного позову потрібно відмовити з огляду на таке.
V. НОРМАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відомості про об'єкти критичної інфраструктури з Реєстру об'єктів критичної інфраструктури містять інформацію з обмеженим доступом, захист якої забезпечується відповідно до вимог законодавства.
Відповідно до п. 13 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про критичну інфраструктуру» від 16 листопада 2021 року № 1882-IX (далі - Закон № 1882-IX) об'єкти критичної інфраструктури - об'єкти інфраструктури, системи, їх частини та їх сукупність, що є важливими для економіки, національної безпеки та оборони, порушення функціонування яких може завдати шкоди життєво важливим національним інтересам. Згідно із п. 18 ч. 1 ст. 1 Закону № 1882-IX реєстр об'єктів критичної інфраструктури - автоматизована система, що містить перелік найбільш важливої для життєдіяльності суспільства та держави критичної інфраструктури, щодо якої встановлюються особливі вимоги із забезпечення її безпеки та стійкості і здійснюється моніторинг їх дотримання. Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону № 1882-IX віднесення об'єктів до критичної інфраструктури здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2023 №415 затверджений Порядок ведення Реєстру об'єктів критичної інфраструктури, включення таких об'єктів до Реєстру, доступу та надання інформації з нього, який визначає процедури формування і ведення Реєстру об'єктів критичної інфраструктури (далі - Реєстр), включення об'єктів критичної інфраструктури до Реєстру, внесення до нього інформації про об'єкти критичної інфраструктури та їх виключення, доступу та надання інформації з Реєстру.
Відповідно до п.4 Постанови адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації під час воєнного стану, а також протягом дванадцяти місяців після його припинення чи скасування з дня набрання чинності цією постановою забезпечити: функціонування, формування і ведення Реєстру в автоматизованій системі, що забезпечує роботу як одномашинний однокористувачевий комплекс, який обробляє інформацію однієї або кількох ступенів обмеження доступу; внесення відомостей про об'єкти критичної інфраструктури до Реєстру.
Згідно із ч.4 статті 6 Закону №2980-ІХ до завершення формування реєстру об'єктів критичної інфраструктури відповідно до Закону № 1882-IX перелік об'єктів критичної інфраструктури, на працівників яких поширюється дія цього Закону, визначається Кабінетом Міністрів України.
Згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 №1109 «Деякі питання об'єктів критичної інфраструктури» (далі - Постанова №1109) затверджений Перелік об'єктів критичної інфраструктури, серед яких немає інформації про підприємство, на якому працював Позивач, а саме про ПрАТ «Білоцерківська Теплоелектроцентраль» (код ЄДРПОУ 30664834).
Відповідно до чинного законодавства (Закон № 1882-IX та постанова КМУ) Адміністрація Держспецзв'язку є уповноваженим органом, що здійснює формування та ведення Реєстру об'єктів критичної інфраструктури. Факт віднесення до критичної інфраструктури підтверджується не просто «наявністю в списку», а саме наказом секторального органу та подальшим записом у Реєстрі, що веде Держспецзв'язку.
Для підтвердження факту віднесення об'єкта інфраструктури, на якому служить/працює (служила/працювала) особа, зазначена у частині першій статті 1 Закону, до об'єкта критичної інфраструктури працівник уповноваженого органу надсилає до уповноваженого органу у сфері захисту критичної інфраструктури на письмовий запит уповноваженого органу надається протягом 10 робочих днів з дати його надходження.
Відповідно до Закону України «Про адміністративну процедуру» від 17 лютого 2022 р. № 2073-IX (далі - Закон № 2073) адміністративний орган розглядає і вирішує справи, віднесені до його відання законом (предметна компетенція) (ч.1 ст.21 Закону № 2073). Особа має право в порядку, встановленому цим Законом, подати до адміністративного органу заяву з вимогою прийняти адміністративний акт з метою забезпечення реалізації її права, свободи або законного інтересу, виконання нею визначеного законом обов'язку, якщо вважає, що розгляд і виконання такої вимоги належить до компетенції адміністративного органу (ч.1 ст.38 Закону № 2073). Заява подається в усній чи письмовій формі (ч.1 ст.39 Закону № 2073). Заява в письмовій формі може бути подана до адміністративного органу шляхом особистого звернення, надіслана поштовим відправленням або подана в електронній формі, у тому числі з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (ч.2 ст.41 Закону № 2073). Відповідно до ч.1 ст.29 Закону № 2073 адміністративний орган за клопотанням учасника адміністративного провадження або з власної ініціативи, а також у випадках, передбачених законом, залучає до участі в адміністративному провадженні особу, яка сприяє розгляду справи та участь якої необхідна для розгляду справи.
Адміністративний орган зобов'язаний обґрунтувати адміністративний акт, якщо той може негативно вплинути на особу. Мотивувальна частина пояснює, чому саме таке рішення прийнято (ст. 72 Закону № 2073).
Індивідуальний акт - акт (рішення) суб'єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк (п.19 ч.1 ст.4 КАС України).
Верховний Суд 11 вересня 2023 року у справі №420/14943/21 (адміністративне провадження №К/990/8225/23) сформулював правовий висновок про те, що критеріями обґрунтованості рішення суб'єкта владних повноважень є: 1) логічність та структурованість викладення мотивів, що стали підставою для прийняття відповідного рішення; 2) пов'язаність наведених мотивів з конкретно наведеними нормами права, що становлять легітимну основу такого рішення; 3) наявність правової оцінки фактичних обставин справи (поданих заявником документів, інших доказів), врахування яких є обов'язковим у силу вимог закону під час прийняття відповідного рішення суб?єкта владних повноважень; 4) відповідність висновків, викладених у такому рішенні, фактичним обставинам справи; 5) відсутність немотивованих висновків та висновків, що не ґрунтуються на нормах права.
Сталою є позиція Верховного Суду, що вмотивоване рішення демонструє особі, що вона була почута, дає стороні можливість апелювати проти нього. Лише за умови винесення обґрунтованого рішення може забезпечуватися належний публічний та, зокрема, судовий контроль за адміністративними актами суб'єкта владних повноважень. І навпаки, ненаведення мотивів прийнятих рішень «суб'єктивізує» акт державного органу і не дає змоги суду встановити дійсні підстави та причини, з яких цей орган дійшов саме таких висновків, надати їм правову оцінку, та встановити законність, обґрунтованість, пропорційність рішення (постанови Верховного Суду від 18.09.2019 у справі №826/6528/18, від 10.04.2020 у справі №819/330/18, від 10.01.2020 у справі №2040/6763/18).
Право бути почутим є ключовим принципом «належного врядування» в демократичній державі. Перш ніж орган публічної влади ухвалить адміністративне рішення, яке стосується прав чи інтересів певної особи, їй повинна бути надана можливість висловити свої міркування та надати органу публічної влади інформацію і свої аргументи. Процедури й питання, що потребують розгляду, залежать від того, чи стосується адміністративне рішення індивідуальних або колективних інтересів. Мотиви здійснення органами публічної влади власних повноважень мають відповідати мотивам, з якими ці повноваження були надані законом (https://rm.coe.int/handbook-administration-and-you/1680a06311).
27.12.2023 Кабінет Міністрів України постановою №1396 затвердив Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України (далі Порядок №1396), який визначає механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України, передбаченої Законом України 20 березня 2023 року № 2980-IX «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України» (далі Закон). Відповідно до 10 Порядку №1396 призначення і виплата одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю здійснюється на підставі таких документів та відомостей: заяви кожної особи, яка має право на отримання одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, або законного представника про призначення одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю (за малолітніх або неповнолітніх осіб заяву подає один із батьків, опікун, піклувальник або інший законний представник, за недієздатну особу або особу, цивільна дієздатність якої обмежена, - опікун або піклувальник відповідно); копії особистого розпорядження (у разі наявності), засвідченої командиром/керівником підрозділу/керівником органу, в якому особа, зазначена в частині першій статті 1 Закону, служила/працювала, або нотаріусом; копії паспорта громадянина України/тимчасового посвідчення громадянина України (для громадян України)/копії паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, або іншого документа, що підтверджує законність перебування іноземця чи особи без громадянства на території України, крім довідки про звернення за захистом в Україні (для іноземців та осіб без громадянства), відомості про унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності); копії документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків відповідно до закону); акта (копію нотаріально засвідченого акта) розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку, гострого професійного захворювання (отруєння), аварії, що стався (сталося/сталася) згідно з додатком 11 до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 337, або акта (копію нотаріально засвідченого акта) спеціального розслідування нещасного випадку, що стався, за формою Н-1 згідно з додатком 11-1 до зазначеного Порядку (у разі їх наявності); реквізитів рахунка в установі банку, відкритого на ім'я отримувача, а в разі виплати на користь малолітньої та/або неповнолітньої дитини - відкритого на ім'я одного з батьків, опікуна, піклувальника або іншого законного представника; копії свідоцтва про шлюб або витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу - для дружини/чоловіка загиблого (померлого); копії рішення суду, яке набрало законної сили, що підтверджує факт проживання однією сім'єю, але не перебування у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, - для жінки/чоловіка загиблого (померлого); копії свідоцтва про народження або витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження отримувача - для дітей загиблого (померлого); копії свідоцтва про народження або витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження отримувача - для внуків загиблої (померлої) особи, якщо на момент її загибелі (смерті) їх батьки загинули (померли); копії свідоцтва про народження або витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження отримувача - для батьків загиблого (померлого); довідки про навчання (для повнолітніх дітей, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти (в тому числі в період між завершенням навчання в одному із зазначених закладів та вступом до іншого закладу або в період між завершенням навчання за одним рівнем освіти та продовженням навчання за іншим, за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців), до закінчення цих закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років); копії довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (для осіб з інвалідністю); копії рішення суду про обмеження цивільної дієздатності отримувача або визнання недієздатним отримувача (для осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, та недієздатних осіб); копії рішення суду або органу опіки та піклування про призначення отримувачу опікуна або піклувальника (для опікунів та піклувальників); копії свідоцтва про смерть (для членів сім'ї загиблого (померлого); довідки судово-медичної експертизи про причину смерті; засвідченої копії рішення суду, що набрало законної сили, або нотаріально посвідченого правочину, що підтверджуватиме факт перебування отримувача на утриманні загиблого (померлого) (для членів сім'ї загиблого (померлого), що перебували на його утриманні). Заява із сканованими копіями необхідних документів може бути подана в електронній формі через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України із використанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису. Заява подається отримувачем особисто або його законним представником. Заяви, подані отримувачами до різних уповноважених органів, передаються разом з документами, передбаченими цим пунктом, уповноваженому органу, яким розглядалася (розглядається) заява, подана першою. Уповноважений орган безоплатно в порядку електронної взаємодії (за наявності технічної можливості) отримує необхідну інформацію про отримувачів від державних органів, які є власниками (розпорядниками, держателями, володільцями, адміністраторами тощо) інформаційних (автоматизованих), інформаційно-комунікаційних, комунікаційних і довідкових систем, реєстрів і банків даних, зокрема з Єдиного державного демографічного реєстру, Державного реєстру актів цивільного стану громадян, Єдиного державного реєстру судових рішень, Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, банку даних про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім'ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів. Порядок отримання інформації з реєстрів та інформаційних баз даних, зокрема через систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів у порядку, передбаченому законодавством, її структура і формат визначаються власником (розпорядником, держателем, володільцем, адміністратором тощо) персональних даних, що містяться у відповідних реєстрах чи базах даних. За наявності електронної інформаційної взаємодії між Пенсійним фондом України та державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами або організаціями, у володінні яких перебуває інформація, необхідна для призначення одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, така інформація особами, які мають право на її виплату, не надається. У разі відмови від отримання одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю подається заява, справжність підпису на якій засвідчується нотаріально в установленому законодавством порядку. Згідно із п. 11 Порядку №1396 після отримання заяви з документами працівник уповноваженого органу здійснює заходи з ідентифікації отримувача шляхом отримання з відповідних інформаційних систем необхідних відомостей, передбачених пунктом 10 цього Порядку, перевіряє зміст і належне оформлення документів, відповідність викладених у них відомостей про отримувача, сканує документи, що надано в оригіналі, та повертає їх отримувачу.
Верховний Суд у справі № 640/11938/20 зазначає: порушення вимог Закону рішенням чи діями суб'єкта владних повноважень не є достатньою підставою для визнання їх судом протиправними, оскільки обов'язковою умовою визнання їх протиправними є доведеність позивачем порушення його прав та охоронюваних законом інтересів цими діями чи рішенням з боку відповідача, зокрема наявність в особи, яка звернулася з позовом, суб'єктивного матеріального права або законного інтересу, на захист якого поданий позов.
VІ. ОЦІНКА СУДУ
Згідно із ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів. Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.
30.10.2025 Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області звернулось за інформацією щодо об'єкта, де стався випадок з повідомленням про оператора ПрАТ (ЄДРПОУ30664834). У відповіді від 03.11.2025 повідомила Адміністрація Держспецзв'язку:інформація про об'єкт, оператора ПрАТ «Білоцерківська Теплоелектроцентраль» (30664834) у Реєстрі обєктів критичної інфраструктури відсутня.
Оскільки страховий випадок стався на ПрАТ «Білоцерківська Теплоелектроцентраль» (ЄДРПОУ 30664834), яке не включене до Реєстру, то суд не встановив протиправності у постанові від 05.11.2025 №10001-25806602-2025-4 Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області про відмову ОСОБА_1 у призначенні одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю згідно із Законом України «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії російської федерації проти України», тому у задоволенні вимоги належить відмовити, позаяк адміністративний орган діяв відповідно до чинного законодавства, з дотриманням принципів належного врядування, сприяючи особі в реалізації права бути почутим.
VІІ. ВИСНОВКИ СУДУ
Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України у адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Позивач обрав самостійний спосіб захисту відповідно до п.2 ч.1 ст.5 КАС України, тому підстав для скасування законної постанови суд не встановив за відсутності порушеного права ОСОБА_1 у спірних правовідносинах обраним Відповідачем.
Відповідно до ч.3 ст.245 КАС України у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов'язати суб'єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.
У задоволенні необгрунтованої вимоги зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області призначити та виплатити ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, згідно із Законом України «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії російської федерації проти України» потрібно відмовити.
VІІІ. РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ
Вирішуючи питання розподілу судових витрат, суд зазначає про таке. Згідно з частиною першою статті 132 КАС України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Керуючись статтями 2, 5-16, 19, 73-78, 90, 139, 242-246, 255, 258, 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У задоволенні адміністративного позову відмовити.
Судові витрати не потребують розподілу.
Рішення набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, що може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України до Шостого апеляційного адміністративного суду у зв'язку із початком функціонування модулів ЄСІТС з урахуванням підпунктів 15.1, 15.5 пункту 15 частини 1 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України відповідно до рішення ВРП від 17.08.2021 № 1845/О/15-21.
Копію рішення направити сторонам справи:
позивач: ОСОБА_1 [ АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ];
відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області [вул. Саєнка Андрія 10, м.Фастів, Київська область, 08500, код ЄДРПОУ 22933548].
Рішення суду складене 07.04.2026.
Суддя Лариса ТРОФІМОВА