Іменем України
06 квітня 2026 рокум. ДніпроСправа № 360/377/26
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., розглянув в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії,
26 лютого 2026 року через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему до Луганського окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області, яким просив:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо зменшення розміру пенсії з 80% до 70% відповідних сум грошового забезпечення при проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 ;
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо обмеження розміру пенсії ОСОБА_1 максимальним розміром;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області провести з 01.01.2025 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 виходячи із розміру 80 % відповідних сум грошового забезпечення виходячи із розрахунку грошового забезпечення вказаного у довідці вказаного в довідці Державної установи “Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Луганській області» від 04.08.2021 № 33/33-2814 без обмеження розміру пенсії ОСОБА_1 максимальним розміром.
В обґрунтування позову зазначено, що позивач з 26.03.2014 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області та отримую пенсію за вислугу років по лінії МВС України на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби" (далі - Закон № 2262).
Вислуга років позивача на день звільнення з ОВС становить 25 років 08 місяців 25 днів у календарному обчисленні, у пільговому 29 років 08 місяців 05 днів, що підтверджується витягом з наказу 76 о/с від 25.03.2014.
Відповідно до норм ст.13 Закону № 2262 в редакції на день призначення пенсії, пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах: а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.
Таким чином, виходячи з норм Закону № 2262 розмір пенсії позивача має становити 82 відсотки грошового забезпечення.
Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 15.09.2025 по справі №360/1465/25 позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії було задоволено повністю. Суд визнав протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо припинення нарахування та виплати ОСОБА_1 щомісячної доплати до пенсії в розмірі 2000,00 грн відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 “Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» та зобов'язав Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області поновити нарахування та виплату ОСОБА_1 щомісячної доплати до пенсії в розмірі 2000,00 грн відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 “Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» з 01 січня 2025 року.
У відповіді на адвокатський запит від 13.02.2026 Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області повідомило, що в лютому поточного року управлінням проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням щомісячної доплати до пенсії в розмірі 2000 грн. Обчислений на виконання рішення суду розмір пенсійної виплати склав 25950 грн.
З розрахунку, доданого Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області до відповіді на адвокатський запит вбачається, що після проведеного перерахунку розмір моєї пенсії став 27 499,63 грн., проте з урахуванням максимального розміру пенсії становить 25 950 грн.
Таким чином, після проведеного перерахунку Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області протиправно обмежило розмір пенсії позивача максимальним розміром.
З розрахунку, доданого Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області до відповіді на адвокатський запит я також дізнався, що управлінням виплачується мені пенсія не в розмірі 82 відсотки грошового забезпечення, а в 70 відсотках, що є черговим порушенням прав на гідне соціальне забезпечення.
Таким чином, відповідачем не виконуються всі рішення суду та протиправно після перерахунку пенсії, проведеного на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 15.09.2025 по справі №360/1465/25 обмежено розмір грошового забезпечення і обмежено розмір пенсії позивача максимальним розміром.
Від представника відповідача надійшов відзив на позовну заву в обґрунтування якого зазначено, що за даними електронної пенсійної справи ОСОБА_1 перебуває на обліку, як отримувач пенсії за вислугу років відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262 по лінії Міністерства внутрішніх справ з 26.03.2014. Первинно пенсію ОСОБА_1 призначено та розраховано у розмірі 80 % відповідних сум грошового забезпечення.
Відповідно до абзацу 3 статті 1-1 Закону №° 2262 зміна умов і норм пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону. Розділом II пункту 23 Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27.03.2014 року № 1166-VІІ внесено зміни до частини 2 статті 13 Закону № 2262 відповідно до яких максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 % відповідних сум грошового забезпечення.
На виконання пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 (далі - Постанова № 103) “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (в редакції чинній на момент проведення перерахунку) Головним управлінням проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016, з урахуванням змін в законодавстві, виходячи з 70% грошового забезпечення.
У липні 2022 року на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 06.12.2021 у справі № 360/6644/21 Головне управління здійснило перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01 грудня 2019 року з урахуванням всіх складових грошового забезпечення, які визначені в довідці Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Луганській області» від 04.08.2021 №33/33-2814, та фактично сплачених сум. Враховуючи встановлений прожитковий мінімум особам, які втратили працездатність, з 01.07.2022 розмір пенсійної виплати відповідає максимальному розміру пенсії відповідно до законодавства та складає 20270,00 грн (підсумок пенсії з надбавками без обмеження максимальним розміром - 20999,63 грн).
Зазначеним судовим рішенням зобов'язання щодо обчислення ОСОБА_1 пенсії у розмірі 80% відповідних сум грошового забезпечення не визначено, тому перерахунок його пенсії проведено відповідно до норм статті 13 Закону № 2262, із розрахунку 70 відсотків відповідних сум грошового забезпечення.
З 01.03.2023 ОСОБА_1 проведено індексацію пенсії відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 №168 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році». Розмір пенсійної виплати з урахуванням вимог чинного законодавства України склав 20930,00 грн.
Відповідно до статті 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2024 рік» з 01.01.2024 прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, становить 2361,00 грн. Також, пунктом 9 Прикінцевих положень Закону встановлено, що перерахунок пенсій, надбавок, підвищень та інших доплат до пенсії, який здійснюється з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2024, проводиться з 01.03.2024.
З 01.03.2024 ОСОБА_1 проведено індексацію пенсії відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 №°185 "Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році", після проведення перерахунку розмір пенсійної виплати відповідає максимальному розміру пенсії відповідно до законодавства та складає 23610,00 грн. На підтвердження зазначеного надаємо перерахунок пенсії з 01.03.2024 за пенсійної справою № 1203008126 ОСОБА_1 .
У липні 2022 року на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 06.12.2021 у справі № 360/6644/21 Головне управління здійснило перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01 грудня 2019 року з урахуванням всіх складових грошового забезпечення, які визначені в довідці Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Луганській області» від 04.08.2021 №33/33-2814, та фактично сплачених сум. Враховуючи встановлений прожитковий мінімум особам, які втратили працездатність, з 01.07.2022 розмір пенсійної виплати відповідає максимальному розміру пенсії відповідно до законодавства та складає 20270,00 грн (підсумок пенсії з надбавками без обмеження максимальним розміром - 20999,63 грн).
Зазначеним судовим рішенням зобов'язання щодо обчислення ОСОБА_1 пенсії у розмірі 80% відповідних сум грошового забезпечення не визначено, тому перерахунок його пенсії проведено відповідно до норм статті 13 Закону № 2262, із розрахунку 70 відсотків відповідних сум грошового забезпечення.
У квітні 2024 року на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду у справі № 360/685/23 Головне управління поновлено нарахування виплату ОСОБА_1 пенсії з 01 квітня 2023 року, розмір пенсійної виплати не змінився, оскільки відповідає максимальному розміру пенсії відповідно до законодавства та складає 23610,00 грн.
З 01.03.2025 ОСОБА_1 проведено індексацію пенсії відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2025 № 209 "Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025році", розмір пенсійної виплати складає 23610,00 грн.
У лютому 2026 року на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду у справі № 360/1465/25 Головне управління здійснило нарахування ОСОБА_1 щомісячної доплати до пенсії в розмірі 2000,00 грн відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» з 01 січня 2025 року. Після проведення перерахунку та враховуючи встановлений прожитковий мінімум особам, які втратили працездатність, розмір пенсійної виплати відповідає максимальному розміру пенсії відповідно до законодавства та складає 25950,00 грн.
З 01.03.2026 ОСОБА_1 проведено індексацію пенсії відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2026 №236 "Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2026 році". Розмір пенсії не змінився - 25950,00 грн. (підсумок пенсії з надбавками без обмеження максимальним розміром - 30094,63 грн).
Адвокатський запит щодо проведення перерахунку розглянуто Головним управлінням за нормами Закону України “Про адвокатський запит» та листом від 13.02.2026 вихід. № 1200-0202-8/3789 надано відповідні роз'яснення, у тому числі роз'яснено порядок та способи звернення осіб до органів Пенсійного фонду України із заявами, зокрема, про перерахунок пенсії.
Лист відповідача від 13.02.2026 вихід. № 1200-0202-8/3789 має суто роз'яснювальний характер та не тягне для позивача правових наслідків, оскільки не є актом індивідуальної дії - рішенням суб'єкта владних повноважень.
На підставі вищевикладеного просили відмовити у задоволенні позовних вимог.
Ухвалою суду від 03.03.2026 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні).
Ухвалою суду від 30.03.2026 у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про прискорення розгляду справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії - відмовлено.
Дослідив матеріали справи, розглянув справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінив докази відповідно до вимог статей 72-79, 90 Кодексу адміністративного судочинства України, суд встановив такі обставини справи та відповідні правовідносини, що склалися між сторонами.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (РНОКПП НОМЕР_1 ) зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262 по лінії Міністерства внутрішніх справ з 26.03.2014, що підтверджується копіями паспорта громадянина України, картки платника податків, пенсійним посвідченням від 03.04.2014 та матеріалами пенсійної справи 1203008126.
Первинно пенсію ОСОБА_1 призначено та розраховано у розмірі 80 % відповідних сум грошового забезпечення, що підтверджується протоколом по пенсійній справі №1203008126-МВС.
Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 06 грудня 2021 року справі № 360/6644/21, яке набрало законної сили 16 червня 2022 року, задоволено повністю позов ОСОБА_1 до ГУПФУ в Луганській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії; визнано протиправним та скасовано рішення ГУПФУ в Луганській області від30 серпня 2021 року № 650 «Про відмову в перерахунку пенсії»; зобов'язано ГУПФУ в Луганській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 грудня 2019 року з урахуванням всіх складових грошового забезпечення, які визначені в довідці Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Луганській області» від 04 серпня 2021 року № 33/33-2814, та фактично сплачених сум.
На виконання рішення суду від 06 грудня 2021 року по справі № 360/6644/21 відповідачем здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01 серпня 2022 року, внаслідок проведення якого основний розмір пенсії позивача збільшився з 6557,91 грн до 18420,73 грн, тобто на 11862,82 грн.
У квітні 2024 року на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду у справі № 360/685/23 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області поновлено нарахування виплату ОСОБА_1 пенсії з 01 квітня 2023 року, розмір пенсійної виплати не змінився, оскільки відповідає максимальному розміру пенсії відповідно до законодавства та складає 23610,00 грн.
У лютому 2026 року на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду у справі № 360/1465/25 Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснило нарахування ОСОБА_1 щомісячної доплати до пенсії в розмірі 2000,00 грн відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» з 01 січня 2025 року. Після проведення перерахунку та враховуючи встановлений прожитковий мінімум особам, які втратили працездатність, розмір пенсійної виплати відповідає максимальному розміру пенсії відповідно до законодавства та складає 25950,00 грн.
Листом від 13.02.2026 №1200-0202-8/3789 Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області на адвокатський запит повідомили, що на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 15.09.2025 у справі № 360/1465/25 в лютому поточного року Головним управлінням проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням щомісячної доплати до пенсії в розмірі 2000,00 грн відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» з 01 січня 2025 року. Обчислений на виконання рішення суду розмір пенсійної виплати ОСОБА_1 станом на 01.03.2026 склав 25950,00 гривень. Доплату по проведеному перерахунку за період з 01.01.2026 по 28.02.2026 в сумі 900,74 грн обліковано в Головному управлінні. Виплата перерахованої на виконання вищезазначеного рішення суду пенсії та облікованої доплати буде проводитись ОСОБА_1 з урахуванням норм, визначених Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2025 № 821.
На виконання пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 (далі - Постанова № 103) “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (в редакції чинній на момент проведення перерахунку) Головним управлінням проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016, з урахуванням змін в законодавстві, виходячи з 70% грошового забезпечення.
Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснило перерахунок пенсії позивачу на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду по справі, але обмежило її виплату максимальним розміром з 01.08.2022, розмір пенсії - 20999,63 грн, з урахуванням максимального розміру пенсії: 20270,00 грн.
Відповідно до Перерахунку пенсії за вислугу років по пенсійній справі №1203008126-МВС від 01.08.2022 позивачу перераховано основний розмір пенсії з розрахунку 70 % грошового забезпечення.
Тобто відповідач зменшив позивачу розмір його пенсії з 80 % до 70 % грошового забезпечення.
Вважаючи дії відповідача протиправними щодо обмеження пенсії максимальним розміром та зменшення розміру пенсії з 80% до 70% відповідних сум грошового забезпечення позивач звернувся до суду з цим позовом. Позивач переконаний, що відповідач порушив його право на отримання пенсії за вислугу років у належному розмірі.
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з такого.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 24 Конституції України визначено, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.
Згідно з частиною першою статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262-XII). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Щодо перерахунку пенсії зі зменшенням відсоткового значення її розміру з 80% до 70% сум грошового забезпечення, суд зазначає таке.
Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону № 2262-ХІІ, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Так, пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 пенсії, призначені відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у зв'язку із підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону № 2262-XII Кабінет Міністрів України прийняв постанову “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21.02.2018 № 103 (далі - Постанова № 103).
На виконання пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 (далі -Постанова № 103) “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (в редакції чинній на момент проведення перерахунку) Головним управлінням проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016, з урахуванням змін в законодавстві, виходячи з 70% грошового забезпечення.
У рішенні Луганського окружного адміністративного суду від 06.12.2021 у справі № 360/6644/21 суд дійшов висновку, що позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ.
Як вбачається із матеріалів справи, відповідачем на виконання вказаного рішення суду здійснено перерахунок пенсії позивача з урахуванням нової довідки від 04.08.2021 № 33/33-2814, та визначено її основний розмір 70% грошового забезпечення, що не заперечується сторонами.
Відповідно до пункту “а» частини 1 статті 13 Закону № 2262-ХІІ (в редакції чинній на час призначення позивачу пенсії) пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах: особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт “а» статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.
Максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 80 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів (частина друга статті 13 Закону № 2262-ХІІ).
Відповідно до Закону України від 27.03.2014 за № 1166-VІІ “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання України», який набрав чинності 01.04.2014, внесено зміни до частини другої статті 13 Закону № 2262-ХІІ, де число 80 замінили на число 70 (максимальний розмір пенсії), що, на думку відповідача, передбачає необхідність проведення перерахунку пенсії позивача в розмірі 70% від грошового забезпечення.
Аналізуючи встановлені у справі обставини та враховуючи положення вказаних норм у їх сукупності, суд дійшов висновку, що положення статті 13 Закону № 2262-ХІІ, якими встановлено розмір пенсії виходячи з 70% відповідних сум грошового забезпечення, можуть застосовуватись лише до правовідносин, що виникли після 01.04.2014, тобто набрання ними чинності, та стосуються питань саме призначення пенсії, а не її перерахунку. Адже до останнього застосовуються спеціальні норми, що регулюють умови та підстави встановлені саме щодо перерахунку пенсії.
Судом встановлено, що позивачу призначено пенсію з 26.03.2014.
Всупереч наведеного, при здійснені перерахунку пенсії позивачу, відповідачем застосовано норми Закону № 2262-ХІІ у новій редакції, які регулюють питання саме призначення пенсії, що є безпідставним.
Згідно з статтею 22 Конституції України закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Відповідно до статті 58 Конституції України Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме - у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 06.07.1999 № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20.03.2002 № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).
У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей.
Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових та економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення (Рішення № 5-рп/2002).
Виходячи з висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства, а правовідносини щодо їхнього пенсійного забезпечення виникають на момент звернення за призначенням пенсії.
Вказана позиція щодо застосування норм права до спірних правовідносин, міститься в постанові Верховного Суду України від 10.12.2013 у справі № 21-420а13.
Системний аналіз наведених норм права дає підстави для висновку, що внесені Законом № 3668-VІ та Законом № 1166-VII зміни до статті 13 Закону № 2262-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотках стосувались порядку призначення пенсії за вислугу років військовослужбовцям та особам, які мають право на пенсію за цим Законом у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм здійснення перерахунку пенсії за вислугу років є норми статті 63 Закону № 2262-ХІІ, яка змін у зв'язку з прийняттям Закону № 3668-VІ та Закону № 1166-VII не зазнала.
Відтак, при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватись норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії.
Зазначена позиція неодноразово висловлювалась Верховним Судом у постановах від 24.03.2018 у справі № 686/12623/17, від 03.03.2018 у справі № 564/2288/16-а, від 03.04.2018 у справі № 175/1665/17.
Разом з цим, за приписами частини третьої статті 291 КАС України, суд, при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.
Верховний Суд у постанові від 04.02.2019 у зразковій справі № 240/5401/18 дійшов висновку, що при перерахунку пенсії з 01.01.2018 відповідно до статті 63 Закону № 2262-ХІІ на підставі Постанови № 103 відсутні підстави для застосування механізму нового обчислення пенсії із застосуванням норм частини другої статті 13 Закону № 2262-ХІІ, яка застосовується саме при призначенні пенсії. Тому при перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним.
Аналогічний висновок викладено в постановах Верховного Суду від 28.01.2021 у справі № 420/40/20 та від 18.05.2022 у справі № 0940/2383/18.
За таких обставин, відповідач не мав підстав для зменшення відсоткового значення розміру основної пенсії позивача на підставі нової довідки про грошове забезпечення, при здійсненні її перерахунку.
Подібна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 14.11.2022 у справі № 380/22040/21.
На підставі викладеного, оскільки у відповідача були відсутні підстави для зменшення відсоткового значення розміру основної пенсії при здійсненні її перерахунку, позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.
За сукупністю наведених обставин, суд дійшов висновку про протиправність дій відповідача щодо зменшення відсотку основного розміру пенсії з 80% на 70% при проведені її перерахунку на підставі Постанови № 103 та, відповідно, про наявність підстав для проведення перерахунку та виплати пенсії позивачу, починаючи з 01.01.2025 виходячи з 80% відповідних сум грошового забезпечення.
Суд критично оцінює посилання відповідача на те, що відповідно до статті 13 Закону № 2262-ХІІ, максимальний розмір пенсії не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення, оскільки зазначеною статтею Закону № 2262-ХІІ регулюється порядок призначення пенсій, а стаття 63 визначає підстави, умови і порядок їх перерахунку. Крім того, у разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій (частина четверта статті 63 Закону № 2262-ХІІ).
Щодо обмеження розміру пенсії максимальним розміром, суд зазначає наступне.
Відповідно до п.8 розділу II Закону України “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 № 3668-VI викладено ч.5 ст.43 Закону №2262-ХІІ в наступній редакції: “Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність».
Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 №911-VIII ч.5 ст.43 Закону №2262-ХІІ доповнено реченням такого змісту: “Тимчасово, у період з 01.01.2016 по 31.12.2016, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10 740 гривень».
У подальшому відповідно до підр.3 п.1 розд.I Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту резервістів, які постраждали внаслідок участі в антитерористичній операції, та членів їх сімей» від 12.04.2016 №1080-VIII ст.43 Закону №2262 після частини третьої доповнено двома новими частинами, у зв'язку з чим частина п'ята цієї статті стала частиною сьомою без змін у змісті.
Рішенням Конституційного Суду України від 20.12.2016 №7-рп/2016 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення частини 7 статті 43 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб від 09.04.1992 №2262-XII, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.
Згідно з п.2 резолютивної частини рішення №7-рп/2016 положення ч.7 ст. 43 Закону № 2262-ХІІ, які визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Конституційний Суд України у пункті 2.1 рішення зазначив, що обмеження максимального розміру пенсії та призупинення виплати призначеної пенсії особам, яким право на пенсійне забезпечення встановлене Законом №2262, порушує суть конституційних гарантій щодо безумовного забезпечення соціального захисту осіб, передбачених частиною п'ятою статті 17 Конституції України, які зобов'язані захищати суверенітет, територіальну цілісність і недоторканність України.
Таким чином, положення ч.7 ст.43 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» зі змінами, які визнані неконституційними, втратили чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України вказаного рішення, тобто з 20.12.2016.
Згідно Закону України від 06.12.2016 №1774-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», який набрав чинності з 01.01.2017, у ч.7 ст.43 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб від 09.04.1992 р. №2262-XII слова і цифри “у період з 01.01.2016 по 31.12.2016» замінено словами і цифрами “по 31.12.2017».
Проте Законом України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України від 06.12.2016 №1774-VIII, який набрав чинності з 01.01.2017, норми частини 7 статті 43 Закону №2262-ХІІ не відновлені, хоча внесені зміни стосовно продовження періоду тимчасового обмеження максимального розміру пенсії.
Таким чином, буквальне розуміння змін внесених Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 №1774-VIII з урахуванням рішення Конституційного Суду України № 7-рп/2016 від 20.12.2016 дозволяє стверджувати, що у Законі України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» відсутня ч.7 ст.43, а внесені до неї зміни, що полягають у зміні слів і цифр, є нереалізованими.
Це означає, що протягом 2019 року та у подальшому ст.43 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не передбачала положення про те, що максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів.
Отже, внесені Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 №1774 до ч.7 зазначеної статті, яка визнана неконституційною і втратила чинність, зміни (щодо періоду, протягом якого діють обмеження пенсії), самі по собі не створюють підстав для такого обмеження.
Аналогічна правова позиція викладена, зокрема, у постановах Верховного Суду від 30.10.2020 по справі №522/16881/17, від 09.02.2021 по справі №1640/2500/18 та від 17.05.2021 по справі № 343/870/17.
Крім цього, обмеження максимального розміру пенсії були введені в дію Законом України “Про заходи щодо законодавчого реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 № 3668-VI (далі - Закон №3668-VI).
Згідно ст.2 Закону №3668-VI, який набрав чинності 01.10.2011, максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Митного кодексу України, законів України “Про державну службу», “Про прокуратуру», “Про статус народного депутата України», “Про Національний банк України», “Про Кабінет Міністрів України», “Про дипломатичну службу», “Про службу в органах місцевого самоврядування», “Про судову експертизу», “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», “Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», “Про наукову і науково-технічну діяльність», “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», “Про пенсійне забезпечення», “Про судоустрій і статус суддів», Постанови Верховної Ради України від 13.10.1995 “Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України», не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31.12.2017, максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Податкового кодексу України, Митн
Проте застосування відповідачем положень ст.2 Закону №3668-VI фактично суперечить висновкам, що викладені в рішенні Конституційного Суду України від 20.12.2016 №7-рп/2016, згідно з якими обмеження пенсії максимальним розміром особам, які отримують пенсію за Законом №2262, не відповідає ст.17 Конституції України.
Вказаним рішенням Конституційного Суду України осіб, яким пенсія виплачується відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» виключено з категорії пенсіонерів, до яких можуть застосовуватися обмеження максимального розміру пенсії, запроваджені Законом України Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи.
Такі висновки суду узгоджуються з правовою позицією, що викладена в постановах Верховного Суду від 09.02.2021 у справі № 640/2500/18, від 10.09.2021 у справі № 300/633/19, від 24.09.2021 у справі № 370/2610/17, від 27.01.2022 по справі №240/7087/20.
Відповідно до приписів ч.5 ст.242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
При цьому слід зазначити, що у 2019-2026 роках будь-яких змін до ст.43 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», не вносилося.
Отже, оскільки відповідач протиправно обмежив розмір пенсії позивача її максимальним розміром, та такі дії є протиправними, для відновлення порушеного права необхідно зобов'язати відповідача здійснити з 01.01.2025 перерахунок та виплату пенсії позивача без обмеження максимальним розміром, з урахуванням раніше проведених виплат.
Щодо інших обставин, якими сторони обґрунтовують свої вимоги та заперечення, суд вважає за необхідне зауважити, що згідно пункту 29 рішення Європейського Суду з прав людини у справі “Ruiz Torija v. Spain» від 9 грудня 1994 року, статтю 6 не можна розуміти як таку, що вимагає пояснень детальної відповіді на кожний аргумент сторін. Відповідно, питання, чи дотримався суд свого обов'язку обґрунтовувати рішення може розглядатися лише в світлі обставин кожної справи
Згідно пункту 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення.
З урахуванням зазначеного суд не надає оцінку іншим доводам сторін, оскільки вищевикладені факти та обставини є безумовною підставою для висновків суду про протиправність дій відповідача, а інші доводи не мають суттєвого впливу на рішення суду за результатами вирішення цього спору.
Що стосується обраного позивачем способу захисту порушеного права, суд зазначає таке.
Частиною другою статті 245 КАС України визначено, що у разі задоволення позову суд може прийняти рішення, зокрема, про:
- визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень (пункт 2);
- визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій (пункт 3)
- визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії (пункт 4);
- інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів (пункт 10).
Стаття 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) гарантує, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
Під ефективним засобом (способом) необхідно розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект. Тобто ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.
Отже, обираючи спосіб захисту порушеного права, слід зважати й на його ефективність з точки зору статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Частиною другою статті 9 КАС України визначено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
В рамках адміністративного судочинства:
дії - певна форма поведінки суб'єкта владних повноважень, яка полягає у здійсненні суб'єктом владних повноважень своїх обов'язків у межах наданих законодавством повноважень чи всупереч їм;
бездіяльність - певна форма поведінки суб'єкта владних повноважень, яка полягає у невиконанні ним дій, які він повинен був і міг вчинити відповідно до покладених на нього посадових обов'язків згідно із законодавством України;
рішення - нормативно-правовий акт або індивідуальний акт (нормативно-правовий акт - акт управління (рішення) суб'єкта владних повноважень, який встановлює, змінює, припиняє (скасовує) загальні правила регулювання однотипних відносин, і який розрахований на довгострокове та неодноразове застосування; індивідуальний акт - акт (рішення) суб'єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк).
Суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави (стаття 6 КАС України).
Отже, виходячи з меж та підстав заявлених позовних вимог, а також зважаючи на встановлені обставини та враховуючи характер спірних правовідносин, належним способом захисту порушеного права в цьому випадку є:
- визнання протиправними дій відповідача щодо зменшення позивачу відсоткового значення розміру пенсії з 80% до 70% відповідних сум грошового забезпечення під час її перерахунку;
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо обмеження виплати пенсії ОСОБА_1 максимальним розміром;
- зобов'язання відповідача провести з 01 січня 2025 року перерахунок та виплату позивачу пенсії за вислугу років, виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 80% відповідних сум грошового забезпечення, відповідно до статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням раніше виплачених сум;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області провести з 01.01.2025 перерахунок пенсії ОСОБА_1 за вислугу років та здійснювати виплату пенсії без обмеження максимальним розміром, з урахуванням виплачених сум.
Щодо вимоги про зобов'язання відповідача провести перерахунок на підставі довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Луганській області» від 04.08.2021 №33/33-2814 про розмір грошового забезпечення, суд зазначає, що зазначена вимога була предметом розгляду справи №360/6644/21 та на виконання рішення суду від 06 грудня 2021 року по справі № 360/6644/21 ГУПФУ в Луганській області здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Луганській області» від 04.08.2021 №33/33-2814 про розмір грошового забезпечення з 01.12.2019.
Отже, виходячи з системного аналізу положень наведеного законодавства та встановлених обставин справи, суд дійшов висновку щодо задоволення позовних вимог з обранням належного способу захисту порушених прав позивача.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Згідно з частиною третьою статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених вимог.
Відповідно до частини восьмої статті 139 КАС України у випадку зловживання стороною чи її представником процесуальними правами або якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору.
Позивачем при поданні позову був сплачений судовий збір у розмірі 2129,96 грн, що підтверджується квитанцією про сплату № №9907-7923-7919-9985 від 25.02.2026.
Оскільки позовні вимоги підлягають задоволенню повністю, лише з корегуванням способу захисту порушених прав позивача, судовий збір в сумі 2129,96 грн підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 2, 9, 72, 77, 90, 94, 133, 134, 139, 241-246, 250, 255, 257, 258, 262, 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо зменшення позивачу відсоткового значення розміру пенсії з 80% до 70% відповідних сум грошового забезпечення під час її перерахунку з 01 січня 2025 року.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо обмеження виплати пенсії ОСОБА_1 максимальним розміром з 01 січня 2025 року.
Зобов'язати Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області провести з 01 січня 2025 року перерахунок та виплату позивачу пенсії за вислугу років, виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 80% відповідних сум грошового забезпечення, відповідно до статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням раніше виплачених сум.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області провести з 01 січня 2025 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 за вислугу років та здійснювати виплату пенсії без обмеження максимальним розміром, з урахуванням виплачених сум.
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області судовий збір у розмірі 2129,96 грн (дві тисячі сто двадцять дев'ять гривень 96 коп).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя О.В. Ірметова