Ухвала від 07.04.2026 по справі 732/1231/25

справа №732/1231/25

провадження № 2-о/732/19/26

Ухвала

про залишення заяви без розгляду

07.04.2026 м. Городня

Городнянський районний суд Чернігівської області у складі:

головуючого судді - Бойко А. О.,

присяжних - Лукашенко О.М., Свириденко М.О.,

у присутності секретаря судового засідання - Пінчук С. М.,

за участю:

адвоката особи, стосовно якої розглядається справа ОСОБА_1 , - Загальця О.М. (приймав участь в режимі відеоконференції),

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою Городнянського психоневрологічного інтернату про визнання ОСОБА_1 недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, за участі заінтересованої особи: Городнянської міської ради Чернігівської області,

УСТАНОВИВ:

Виконуючий обов'язки директора Городнянського психоневрологічного інтернату Олександр Колоша звернувся до Городнянського районного суду Чернігівської області із заявою, у якій просив визнати підопічну ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатною, встановити над нею опіку, обов'язки опікуна покласти на Городнянський психоневрологічний інтернат в особі директора інтернату. Для визначення психічного стану ОСОБА_1 представник заявника просив суд призначити судово-психіатричну експертизу.

Ухвалою судді від 06 серпня 2025 року прийнято заяву до розгляду та відкрито провадження у зазначеній справі.

Ухвалою суду від 21 серпня 2025 року провадження у цивільній справі за заявою Городнянського психоневрологічного інтернату про визнання ОСОБА_1 недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна зупинено на час проведення судово-психіатричної експертизи ОСОБА_1

16.02.2026 до суду надійшла заява від в. о. директора Городнянського психоневрологічного інтернату Олександра Колоші з проханням залишити справу без розгляду у зв'язку з евакуацією підопічних в іншу місцевість.

09.03.2026 з Чернігівської філії судових експертиз ДУ «Інститут судової психіатрії» Міністерства охорони здоров'я України до суду повернулася ухвала про призначення судово-психіатричної експертизи стосовно ОСОБА_1 від 21.08.2025 без виконання.

Ухвалою судді від 11 березня 2026 року поновлено провадження у справі.

У призначене судове засідання представник заявника не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

13.03.2026 до суду надійшла заява в. о. директора Городнянського психоневрологічного інтернату Олександра Колоші з аналогічним проханням про залишення справу без розгляду, а також представник заявника просив провести судове засідання без його участі.

Представник заінтересованої особи - Городнянської міської ради у судове засідання не з'явився.

21.08.2025 через систему «Електронний суд» від заінтересованої особи надійшли заява про розгляд справи без участі її представника, у зв'язку з неможливістю забезпечити явку останнього.

Адвокат Загалець О.М. у судовому засіданні не заперечував проти заяви заінтересованої особи про розгляд справи без її участі та проти заяви заінтересованої особи про залишення заяви про визнання ОСОБА_1 недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, без розгляду.

Згідно із ч. 3 ст. 293 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 257 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.

Враховуючи, що заявник подав заяву про залишення заяви без розгляду, що є його процесуальним правом, реалізованим в межах процесуальних строків, тобто до початку розгляду справи по суті, а тому суд вважає за можливе клопотання заявника задовольнити, а заяву залишити без розгляду.

Керуючись п. 5 ч. 1 ст. 257, статтями 13, 260, 261, 353 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Заяву виконуючого обов'язки директора Городнянського психоневрологічного інтернату Колоші О. В. про залишення заяви без розгляду, задовольнити.

Заяву Городнянського психоневрологічного інтернату про визнання ОСОБА_1 недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, за участю заінтересованої особи: Городнянської міської ради Чернігівської області, залишити без розгляду.

Роз'яснити представнику заявника право на повторне звернення до суду після усунення умов, що були підставою для залишення позовної заяви без розгляду.

Ухвала суду може бути оскаржена протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Чернігівського апеляційного суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження, або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Ухвала складена і підписана 07.04.2026.

Суддя А. О. Бойко

Присяжні М. О. Свириденко

О. М. Лукашенко

Попередній документ
135490826
Наступний документ
135490828
Інформація про рішення:
№ рішення: 135490827
№ справи: 732/1231/25
Дата рішення: 07.04.2026
Дата публікації: 09.04.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Городнянський районний суд Чернігівської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи окремого провадження; Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них:; про визнання фізичної особи недієздатною
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (07.04.2026)
Дата надходження: 05.08.2025
Предмет позову: про визнання громадянина недієздатним, встановлення над ним опіки і призначення опікуна
Розклад засідань:
21.08.2025 11:30 Городнянський районний суд Чернігівської області
07.04.2026 12:30 Городнянський районний суд Чернігівської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
БОЙКО АЛЛА ОЛЕКСАНДРІВНА
суддя-доповідач:
БОЙКО АЛЛА ОЛЕКСАНДРІВНА
адвокат:
Загалець Олександр Миколайович
заінтересована особа:
Городнянська міська рада
заявник:
Городнянський психоневрологічний інтернат
особа, стосовно якої вирішується питання про визнання її недієзд:
Ярош Світлана Вікторівна