Справа № 367/9760/24
Провадження №2/367/1481/2026
Іменем України
06 квітня 2026 року Ірпінський міський суд Київської області у складі:
головуючого судді Одарюка М.П.
за участю секретаря судового засідання Бобриш М.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ірпінь в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу № 367/9760/24 за позовом Комунального - побутового підприємства «Теплоенергопостач» Ірпінської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги,
В вересні 2024 року позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з централізованого опалення, яка станом на 01.09.2024 року становить 155 257,58 грн. В обґрунтування позову вказує, що позивач є комунальним підприємством, що створене Ірпінською міською радою для досягнення економічних та соціальних результатів, а саме забезпечення соціально-значущими потребами мешканців Бучанського району Київської області. Відповідно до рішень Ірпінської міської ради, КПП «Теплоенергопостач» IMP є виконавцем послуг з постачання теплової енергії (централізованого опалення) в межах територіальної громади м. Ірпінь. Позивачем надаються послуги теплопостачання до квартири АДРЕСА_1 , яка належить на праві власності ОСОБА_1 . Зазначають, що будинок по АДРЕСА_2 є багатоповерховим, опалення до квартири АДРЕСА_3 здійснюється від транзитних трубопроводів житлового будинку і є невід'ємною частиною системи опалення вказаного будинку. Вказують, що система квартири відноситься до інженерної системи будинку, як цілісного майнового комплексу, де всі стояки внутрішні розподільчі мережі опалення гідравлічно ув'язані для забезпечення стабільної роботи внутрішньобудинкової системи загалом, що свідчить про те, що Відповідач отримує теплову енергію. Просять суд врахувати, що рішення уповноваженого органу щодо відключення від мереж централізованого опалення квартири АДРЕСА_1 станом на дату звернення до суду немає, а тому вважають, що відповідач не відмовлявся від послуг в установленому порядку та використовував їх для задоволення власних потреб. Таким чином, просять з у рахування уточнених позовних вимог стягнути з відповідача за період з 01.12.2012 року по 31.08.2024 року, за спожиту теплову енергію кошти в розмірі 155 257,58 грн.
У заяві про скасування заочного рішення відповідач вказує, що ніколи не підписував жодного договору з КПП « Теплоенергопостач», не подавав заяву - приєднання і не вчиняв жодних дій, що свідчили б про акцептування умов такого договору; у позивача відсутній договору підписаний ним на отримання послуг з теплопостачання. Також позивачем не надано належних та допустимих доказів того, що він фактично отримував чи споживав послуги теплопостачання. Само по собі нарахування або розрахункові довідки підприємства не є доказами фактичного надання послуг. Факт нарахування заборгованості чи ведення обліку самим підприємством не підтверджує фактичного споживання ним послуг баз додаткових належних доказів.
У запереченнях наданих суду представник позивача вказує, що відсутність договору про надання житлово - комунальних послуг сама по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі. Відсутність письмово укладеного договору та підписаної заяви про приєднання до публічного договору свідчить лише про те, що ОСОБА_1 будучи власником спірної квартири, знехтував своїм обов'язком та не уклав договору про надання послуг теплопостачання. Щодо дії публічного договору приєднання, просимо врахувати суд, що вказаний договір на підприємстві у відповідності до вимог ч. 5 ст. 13 Закону України « Про житлово - комунальні послуги» з 01.12.2021 року. Відповідно до вимог закону договір розміщений на офіційному сайті КПП «Теплоенергопостач» ІМР: https://tep-irpin.org.ua за посиланням: https://tep-irpin.org.ua/2021/11/01/типовий - індивідуальний - договір -про-н/). Згідно з п. 13 розділу « Порядок надання послуги2 Правил надання послуг з постачання теплової енергії, що затверджені постановою Кабінету міністрів України від 21 серпня 2019 № 830, фактом приєднання споживача до умов індивідуального договору ( акцептування договору) є вчинення споживачем будь - яких дій, які свідчать про його бажання уклати договір, зокрема надання виконавцю підписаної заяви - приєднання, сплата рахунка за надані послуги, факт отримання послуги. Так як будинок по АДРЕСА_2 є багатоквартирним, опалення квартири АДРЕСА_3 здійснюється від транзитних трубопроводів житлового будинку, які є його невід'ємною частиною. Система опалення квартири відноситься до інженерної системи будинку, як цілісного майнового комплексу, де всі стояки та внутрішні розподільчі мережі опалення гідравлічно ув'язані для забезпечення стабільної роботи внутрішньо будинкової системи загалом. Відключення від централізованого опалення здійснюється відповідно до умов встановлених Порядком відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово - комунального господарства України від 26.07.2019 року № 169.Відповідно до умов, встановлених вказаним Порядком № 169 єдиною підставою для зняття споживача з обліку та припинення відповідних нарахувань є рішення щодо відключення квартири від мереж централізованого опалення. У відпадку з відповідачем такого рішення щодо відключення від мереж централізованого опалення квартири АДРЕСА_1 не має. Отже є підстави вважати,3 що позивачем послуги надані в повному обсязі та належної якості.
Представник позивач в судове засідання не прибув, через канцелярію суду надав письмову заяву, в якій просить суд розглядати справу без його участі за наявними у справі матеріалами. Позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не прибув, через канцелярію суду надав клопотання в якому просив суд відкласти розгляд справи на іншу дату, у зв'язку із його хворобою та перебуванням на лікарняному.
Розглянувши зазначене клопотання, суд дійшов наступного висновку.
За положеннями статті 129 Конституції України, статті 2 ЦПК України одним із завдань судочинства є своєчасний розгляд справи, що відповідає положенням статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, згідно з якою кожен має право на справедливий розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.
В силу вимог частини 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Законом України від 17 липня 1997 року № 475/97-ВР, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Розумним, зокрема, вважається строк, що є об'єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту.
При цьому розумність тривалості судового розгляду має визначатися з огляду на обставини справи та наступні критерії: правова та фактична складність справи, поведінка заявника, інших учасників справи та компетентних органів, а також важливість предмета позову для заявника у справі (справи "Фрідлендер проти Франції", "Федіна проти України", "Матіка проти Румунії", "Літоселітіс проти Греції").
Європейський суд з прав людини в рішенні у справі "Броуган (Brogan) та інші проти Сполученого Королівства" зазначив, що очевидно, для кожної справи буде свій прийнятний строк, і встановлення кількісного обмеження, чинного для будь-якої ситуації, було б штучним. Суд неодноразово визнавав, що неможливо тлумачити поняття розумного строку як фіксовану кількість днів, тижнів тощо (рішення у справі "Штеґмюллер проти Авторії"). Таким чином, у кожній справі постає питання оцінки, що залежатиме від конкретних обставин.
Відповідно до ч.1 ст.240 ЦПК України суд відкладає розгляд справи у випадках, встановлених частиною другою статті 223 цього Кодексу.
Пунктом 2 ч.2 ст.223 ЦПК України визначено, що суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим кодексом строку у разі першої неявки в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними.
Згідно висновку щодо застосування норм права, викладеного у постанові Верховного Суду від 04.09.2018 у справі № 915/593/17, за яким, відкладення розгляду справи є правом та прерогативою суду, основною умовою для якого є не відсутність у судовому засіданні представників сторін, а неможливість вирішення спору у відповідному судовому засіданні, а неявка у судове засідання однієї із сторін, належним чином повідомленої про час та місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи у судовому засіданні.
Так, відповідач,отримавши ухвалу суду про скасування заочного рішення суду не скористався правом надання відзиву на позовну заяву, в клопотанні про відкладення розгляду справи зазначає що знаходиться на лікарняному та додав до заяви копію листка непрацездатності.
Однак, на переконання суду, такі причини не є підставою для відкладення розгляду справи.
Суду зазначає, що відкладення розгляду справи є правом суду, основною умовою для якого є не відсутність у судовому засіданні сторін чи їх представників, а саме неможливість вирішення спору у відповідному судовому засіданні, оскільки неявка у судове засідання однієї зі сторін, належним чином повідомленої про час та місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи у судовому засіданні.
Відповідач вже друге поспіль за день до судового засідання подає клопотання про відкладення розгляду справи.
Відповідач при зверненні до суду з клопотанням про відкладення розгляду справи не просив про розгляд справи в режимі відеоконференції, не вказував у зв'язку з чим позбавлений об'єктивної можливості укласти договір про надання правничої допомоги та забезпечити явку свого представника в судове засідання.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що клопотання відповідача про відкладення розгляду справи задоволенню не підлягає.
Суд, дослідивши матеріали справи та всебічно проаналізувавши обставини в їх сукупності, давши оцінку зібраним по справі доказам, виходячи зі свого внутрішнього переконання, яке ґрунтується на повному, об'єктивному та всебічному з'ясуванні обставин справи, дійшов наступного висновку.
Фактичні обставини справи, встановлені судом.
Відповідно до рішень виконавчого комітету Ірпінської міської ради "Про встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення", що надаються КПП "Теплоенергопостач", споживач зобов'язаний сплачувати постачальникові плату за опалення у наступних розмірах: 1) на підставі рішення виконавчого комітету Ірпінської міської ради "Про коригування тарифів на послуги з теплопостачання для І групи споживачів (населення) в зв'язку із збільшенням цін на окремі складові тарифу: "паливо", "електроенергію", "воду", які надає КПП "Теплоенергопостач" № 202 від 23 вересня 2016 року оплата за спожиту теплову енергію в опалювальний період - 27 грн 08 коп.; абонентська плата протягом року - 4 грн 40 коп.; 2) на підставі рішення виконавчого комітету Ірпінської міської ради "Про затвердження тарифів на теплову енергію та послуги з централізованого опалення, що надаються КПП "Теплоенергопостач" № 238 від 31 жовтня 2017 року оплата за спожиту теплову енергію в опалювальний період - 32 грн 57 коп.; абонентська плата протягом року - 4 грн 98 коп.; 3) на підставі рішення виконавчого комітету Ірпінської міської ради "Про коригування тарифів на теплову енергію та послуги з централізованого опалення, що надаються КПП "Теплоенергопостач" № 40 від 27 лютого 2018 року оплата за спожиту теплову енергію в опалювальний період - 33 грн 22 коп.; абонентська плата протягом року 5 грн 95 коп.; 4) на підставі рішення виконавчого комітету Ірпінської міської ради "Про коригування тарифів на теплову енергію та послуги з централізованого опалення, що надаються КПП "Теплоенергопостач" № 221/5 від 13 листопада 2018 року оплата за спожиту теплову енергію в опалювальний період - 40 грн 32 коп.; абонентська плата протягом року - 6 грн 18 коп.; 5) на підставі рішення виконавчого комітету Ірпінської міської ради "Про коригування тарифів на теплову енергію та послуги з централізованого опалення, що надаються КПП "Теплоенергопостач" № 28/8 від 26 лютого 2019 року оплата за спожиту теплову енергію в опалювальний період - 39 грн 50 коп.; абонентська плата протягом року - 8 грн 08 коп.; 6) на підставі рішення виконавчого комітету Ірпінської міської ради "Про коригування тарифів на теплову енергію та послуги з централізованого опалення, що надаються КПП "Теплоенергопостач" № 140/2 від 12 жовтня 2021 року; 7) на підставі рішення виконавчого комітету Ірпінської міської ради "Про встановлення тарифу на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання та послугу з постачання теплової енергії, що надаються КПП « Теплоенергопостач» ІМР № 58/6 від 23.09.2022 року; 8) на підставі рішення виконавчого комітету Ірпінської міської ради "Про встановлення тарифу на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання та послугу з постачання теплової енергії, що надаються КПП « Теплоенергопостач» ІМР № 113/8 від 26.09.2023 року; 9) на підставі рішення виконавчого комітету Ірпінської міської ради "Про коригування тарифів на теплову енергію та послуги з централізованого опалення, що надаються КПП "Теплоенергопостач" № 136/5 від 07 листопада 2023 року; 10) на підставі наказу КПП «Теплоенергопостач» ІМР № 504 від 21.10.2021 року встановлено розмірі плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються КПП « Теплоенергопостач» ІМР споживачам за індивідуальними договорами про надання послуги з постачання теплової енергії у розмірі: плата за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента ( за відсутності вузла комерційного обліку) -21,38 грн з ПДВ; плата за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента ( за наявності вузла комерційного обліку) 23,71 грн з ПДВ; 11) на підставі наказу КПП «Теплоенергопостач» ІМР № 415 від 31.10.2022 року станом на 24.02.2022 встановлено розмірі плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються КПП «Теплоенергопостач» ІМР споживачам за індивідуальними договорами про надання послуги з постачання теплової енергії у розмірі: плата за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента ( за відсутності вузла комерційного обліку) -21,38 грн з ПДВ; плата за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента ( за наявності вузла комерційного обліку) 23,71 грн з ПДВ; 12) на підставі наказу КПП «Теплоенергопостач» ІМР № 576 від 08.11.2023 року встановлено розмірі плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються КПП «Теплоенергопостач» ІМР споживачам за індивідуальними договорами про надання послуги з постачання теплової енергії у розмірі: плата за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента ( за відсутності вузла комерційного обліку) -32,92 грн з ПДВ; плата за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента ( за наявності вузла комерційного обліку) 35,24 грн з ПДВ. Застосувати на рівні, що застосовувалися до споживачів станом на 24.02.2022 року розміри плати за абонентське обслуговування обслуговування у розрахунку на одного абонента (за відсутності вузла комерційного обліку) -21,38 грн з ПДВ; плата за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента ( за наявності вузла комерційного обліку) 23,71 грн з ПДВ; 13) рішенням 2028-20-VIIIвід 16 травня 2022 року 20 сесії восьмого скликання Ірпінської міської ради « Про звільнення споживачів від сплати за комунальні та інші послуги» звільнено споживачів від сплати платежів за комунальні, охоронні та інтернет - послуги за період з 28 лютого 2022 року по 20 квітня 2022 року.
Відповідач є власником квартири АДРЕСА_1 , що підтверджується Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна ( а.с.10).
Згідно розрахункового листа абонента ОСОБА_1 (особовий рахунок НОМЕР_1 ) за адресою: АДРЕСА_4 , у період з грудня 2012 року по серпень 2024 рік наявна заборгованість у загальному розмірі 155 257 грн 58 коп.
Мотиви, з яких виходить суд, та застосовані норми права
Відповідно до ч.1ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно ч.1ст.19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Відповідно до положень ст.322ЦК України, власник зобов'язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Частиною 1 ст.16 Закону України "Про житлово-комунальні послуги визначено, що порядок надання житлово-комунальних послуг, їх якісні та кількісні показники мають відповідати умовам договору та вимогам законодавства.
Згідно із ст.19 Закону України "Про житлово-комунальні послуги учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник. Виробник послуг може бути їх виконавцем. Особливими учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є балансоутримувач та управитель, які залежно від цивільно-правових угод можуть бути споживачем, виконавцем або виробником.
За п.5 ч.3 ст.20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги споживач зобов'язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Згідно з ч. 1 ст. 32 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" плата за житлово-комунальні послуги нараховується щомісячно відповідно до умов договору в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно дост.67 Житлового кодексу України плата за комунальні послуги (водопостачання, газ, теплова енергія та інші послуги) береться крім квартирної плати за затвердженими в установленому порядку тарифами.
Відповідно дост.68 Житлового кодексу України наймач зобов'язаний своєчасно вносити квартирну плату та плату за комунальні послуги. Квартирна плата та плата за комунальні послуги в будинках державного і громадського житлового фонду вносяться щомісяця в строки, встановлені Кабінетом Міністрів України.
Статтею 162 Житлового кодексу України передбачено, що власник зобов'язаний своєчасно вносити квартирну плату і плату за комунальні послуги.
Згідно п.20 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року №630 плата за надані послуги вносяться споживачем відповідно до показань засобів обліку води і теплої енергії або затверджених нормативів (норм) споживання на підставі платіжного документа.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №630 від 21.07.2005 року "Про затвердження правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення" та укладеного Договору, відповідач повинен був сплачувати плату за надані послуги з централізованого опалення, не пізніше 20-го числа місяця, що настає за розрахунковим. Нарахування здійснювалися за фактично спожиту теплову енергію, кількість якої визначено загально будинковим тепловим лічильником. За наявності заборгованості у відповідача за цим договором позивач зараховує кошти, що надійшли від відповідача як погашення заборгованості за надані послуги в минулі періоди за цим Договором, незалежно від зазначеного в платіжному дорученні призначення платежу.
Відповідно до п.13 постанови КМУ "Про затвердження Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії" від 21 серпня 2019 р. №830, індивідуальний договір вважається укладеним із споживачем якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з виконавцем. Фактом приєднання споживача до умов індивідуального договору (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які свідчать про його бажання укласти договір, зокрема надання виконавцю підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка за надані послуги, факт отримання послуги. У разі зміни тарифу протягом строку дії договору новий розмір тарифу застосовується з дня введення його в дію.
Відповідно до п.п.5 п.45постанови КМУ "Про затвердження Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії" від 21 серпня 2019 р. №830, індивідуальний споживач зобов'язаний оплачувати надану послугу за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, та вносити плату за абонентське обслуговування у строки, встановлені договором.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач зобов'язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг.
Відсутність договору про надання житлово-комунальних послуг сама по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі.
Аналогічна правова позиція сформульована у постановах Верховного Суду України від 30.10.2013 р. у справі № 6-59цс13, постановах Верховного Суду від 10 грудня 2018 року у справі № 638/11034/15-ц, 18 березня 2019 року у справі № 210/5796/16-ц, 18 грудня 2019 року у справі № 522/2625/16-ц, 25 березня 2020 року у справі № 211/3347/18-ц, 18 травня 2020 року у справі № 176/456/17, Постанові Великої Палати Верховного Суду у справі № 712/8196/20 від 7 липня 2020 року.
Велика Палата Верховного Суду у справі № 712/8196/20 погодилася за аналогічних обставин з висновками судів першої й апеляційної інстанцій про те, що у сторін спору є фактичні договірні відносини щодо надання відповідних житлово-комунальних послуг, а відсутність укладеного письмового договору не звільняє відповідача від обов'язку оплати за надані такі послуги.
Відповідачем частково були оплачені послуги у розмірі 6 774,55 грн.
Згідно положень ст.ст.12,13 ЦПК України, учасники справи, мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом; суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Згідно ст.76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються письмовими, речовими і електронними доказами, висновками експертів, показаннями свідків.
Згідно до ч.1, 5, 6 ст.81 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
У ч.ч.1-4, 8ст.83 ЦПК України визначено, що сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач повинний подати докази разом з поданням позовної заяви. Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи.
Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу. Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Згідно із ст.89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
На основі всебічно з'ясованих обставин, на які посилається позивач, як на підставу заявлених вимог, підтверджених доказами, перевіреними судом, оцінивши їх належність, допустимість, а також достатність, взаємозв'язок у їх сукупності, встановивши правовідносини, які випливають із встановлених обставин та правові норми, які підлягають застосуванню до цих правовідносин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню та стягненню з ОСОБА_1 на користь КПП «Теплоенергопостач» заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги за період з грудня 2012 року серпень 2024 року включно в розмірі 155 257,58 грн.
Відповідно до ч.1 ст.141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Стягненню з відповідача, на підставі ст.141 ЦПК України, на користь позивача підлягає сума судового збору в розмірі 3 028,00 грн.
Керуючись ст.ст.12,133,141,258-259,263-265,273,354 ЦПК України, суд
Позов Комунально-побутового підприємства «Теплоенергопостач» Ірпінської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з теплопостачання задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Комунально-побутового підприємства «Теплоенергопостач» Ірпінської міської ради (08200, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Ярославська, 11, код ЄДРПОУ 32973584) суму боргу, за період з 01.12.2012 року по 31.08.2024 року, в розмірі 155 257 (сто п'ятдесят п'ять тисяч двісті п'ятдесят сім гривень 58 копійок).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Комунально-побутового підприємства «Теплоенергопостач» Ірпінської міської ради (08200, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Ярославська, 11, код ЄДРПОУ 32973584) судовий збір в розмірі 3 028,00 грн.
З текстом рішення можна ознайомитись в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням http://reyestr.court.gov.ua
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відомості про учасників справи згідно п. 4 ч. 5 ст.265 ЦПК України:
Позивач - Комунальне-побутове підприємство «Теплоенергопостач» Ірпінської міської ради, 08200, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Ярославська, 11, код ЄДРПОУ 32973584;
Відповідач - ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , адреса згідно позовної заяви: АДРЕСА_5 .
Суддя М.П. Одарюк