Справа № 736/276/26
Номер провадження 3/736/269/26
06 квітня 2026 року м. Корюківка
Суддя Корюківського районного суду Чернігівської області - Кутовий Ю.С.,
при секретарі - Батюк Я.С.,
представника особи відносно якої складений протокол - адвоката Шаповалова М.С.
розглянувши матеріали, що надійшли від Корюківського районного відділу поліції ГУНП України в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , -
за ст. ст. 173, 185 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №940785, 01 лютого 2026 року близько 18-ї год. 20 хв. в АДРЕСА_2 ОСОБА_1 , перебуваючи в стані алкогольного сп?яніння, виражався нецензурною лайкою в бік працівників, своїми діями вчинив дрібне хуліганство, ображав людську гідність та громадську мораль. Дії ОСОБА_1 , посадової особою Корюківського РВП кваліфіковано за ст.173 КУпАП.
Також згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №940785, 01 лютого 2026 року о 18-ї год. 00 хв. в с. Сахутівка Корюківського району Чернігівської області, по вул. Шевченка ОСОБА_1 не виконував не одноразове законне розпорядження про припинення правопорушення, поводив себе зухвало та нахабно, чим вчинив злісну непокору працівникам поліції. Дії ОСОБА_1 посадовою особою Корюківського РВП кваліфіковано за ст.185 КУпАП.
В судовому засіданні представник ОСОБА_1 - адвокат Шаповалова М.С. просив провадження у справі відносно ОСОБА_1 закрити за відсутності в його діях складу адміністративних правопорушень, аргументуючи це відсутністю в матеріалах справи будь-яких доказів на підтвердження обставин викладених в матеріалах справи про адміністративне правопорушення.
Суд вислухавши представника ОСОБА_2 - адвоката Шаповалова М.С., дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшов висновку про таке.
Відповідно до ст. 253 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, відомостями та інформацією з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Разом з тим, матеріали даної об?єднаної справи крім протоколу про адміністративне правопорушення не містять доказів, в тому числі пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речових доказів, показань технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису вчинення адміністративного правопорушення, які б могли підтвердити або спростувати вчинення ОСОБА_1 вищевказаних правопорушень.
Наявні в матеріалах справи рапорти посадових осіб Корюківського РВП не можуть бути доказами вчинення ОСОБА_1 неправомірних дій, оскільки вони складені заінтересованими особами.
За таких обставин суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративних правопорушень.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
А тому, суд вважає, що провадження у даній справі підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Керуючись п.1 ст.247 КУпАП, суд, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. ст. 173, 185 КУпАП - закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Чернігівського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Корюківського районного суду Чернігівської області.
Суддя Ю. С. Кутовий