Справа №592/4829/26
Провадження №3/592/994/26
03 квітня 2026 року м.Суми
Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Алфьоров Андрій Миколайовича, за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції в Сумській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючої
за ст. 122-4 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 619666 від 20.03.2026 р. ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП за те, що 19.03.2026 р. о 19 год. 15 хв. в м. Суми по вул. Революції Гідності, 22, водій ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом JEEP Patriot, реєстраційний номер НОМЕР_1 , була не уважна, не стежила за дорожньою обстановкою та в залежності від швидкості руху, дорожньої обстановки не дотримавшись безпечного інтервалу здійснила наїзд на транспортний засіб RENAULT Megan, реєстраційний номер НОМЕР_2 , що стояв чим завдала механічних пошкоджень з матеріальними збитками, після чого місце ДТП залишила, чим порушила п. 2.10 А Правил дорожнього руху.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому ним адміністративному правопорушенні не визнала, зазначила, що момент зіткнення не відчула, місце ДТП не залишала, як тільки був встановлений власник RENAULT Megan, реєстраційний номер НОМЕР_2 , матеріальні збитки відшкодувала у повному обсязі.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У матеріалах справи відсутні будь-які докази, які б спростовували пояснення ОСОБА_1 , які б дали підстави дійти до категоричного висновку про наявність в діях водія ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП.
Згідно ст. 9 КпАП України адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Стаття 7 КпАП України передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.
В силу принципу презумпції невинуватості, діючого в адміністративному праві, всі сумніви у винності особи, що притягується до адміністративної відповідальності, тлумачаться на її користь. Недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості.
Згідно ст. 252 КпАП України орган (посадова особа), що розглядає справу про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Склад правопорушення - це наявність об'єктивних та суб'єктивних ознак, за наявності яких діяння вважається адміністративним правопорушенням. Відсутність хоча б однієї з ознак означає відсутність складу в цілому.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Таким чином, дослідивши докази по справі, суд дійшов висновку про відсутність вини ОСОБА_1 у порушенні п. 2.10 А Правил дорожнього руху, тому вважаю за необхідне закрити відносно неї провадження в справі про адміністративне правопорушення у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 122-4, 247 п. 1 і 284 ч. 1 п. 3 КУпАП,
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю в її діях складу правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП - закрити.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Сумського апеляційного суду через Ковпаківський районний суд м. Суми протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Андрій АЛФЬОРОВ