Номер провадження 2-а/754/201/26
Справа № 754/4854/26
про відкриття провадження
"02" квітня 2026 р. м. Київ
Деснянський районний суд м. Києва у складі головуючого судді Коваленко І.І. перевірив матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення,
23 березня 2026 року адвокат Бєлокриницький Артем Олександрович, який діє в інтересах ОСОБА_1 (надалі - Позивач), засобами підсистеми "Електронний суд" оскаржив до Суду постанову ІНФОРМАЦІЯ_2 (надалі - ТЦК, Відповідач) № 5483 від 24 грудня 2025 року по справі про адміністративне правопорушення, якою на Позивача було накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 25 500,00 грн за правопорушення, передбачене частиною третьою статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі - КУпАП), оскільки Позивач 19.09.2025 не прибув до ІНФОРМАЦІЯ_3 (Бородянка).
Позивач вважає оскаржувану постанову незаконною, необґрунтованою та такою, що підлягає скасуванню, оскільки:
1.Позивач не отримував повістку, у зв'язку з чим не був обізнаний про необхідність прибуття до ТЦК;
2.Позивача не було належним чином повідомлено про про час і місце розгляду справи, що позбавило Позивача права на захист. Крім того, Позивач у період з 18.12.2025 по 27.12.2025 проходив лікування та був непрацездатним;
3.оскаржувана постанова не містить посилання на норми, які порушив Позивач.
Позивач пропустив 10-ти денний строк, визначений частиною другою статті 286 КАС України. Позивач просить Суд поновити цей пропущений строк, аргументуючи це тим, що не був належним чином повідомлений про прийняту постанову. Позивач дізнався про оскаржувану постанову 11 березня 2026 року з застосунку "Дія".
З огляду на те, що відсутні докази отримання Позивачем копії постанови, що оскаржується, Суд визнає причини пропуску строку поважними.
Водночас, якщо після відкриття провадження у справі суд дійде висновку, що викладений в ухвалі про відкриття провадження у справі висновок суду про визнання поважними причин пропуску строку звернення до адміністративного суду був передчасним, і суд не знайде інших підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, суд залишає позовну заяву без розгляду (частина четверта статті 123 КАС України).
Суд встановив, що позовна заява подана з дотриманням вимог статей 160, 161, 286 КАС України. Відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, тому згідно з частиною другою статті 171 КАС України суд відкриває провадження в адміністративній справі.
Ця справа є адміністративною справою про оскарження рішень суб'єкта владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності. Такі справи законом віднесені до категорії термінових, розгляд яких здійснюється з урахуванням особливостей, які визначені у статті 268, 269, 286 параграфу 2 Глави 11 КАС України, зокрема, щодо строку розгляду, порядку повідомлення та подання заяв по суті.
Відповідно до частини третьої статті 48 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Суд відмовляє у залученні Бородянського відділу державної виконавчої служби у Бучанському районі Київської області Київського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, як третьої особи, яка не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, оскільки судове рішення не впливає на його права, свободи чи законні інтереси.
Суд залучає ІНФОРМАЦІЯ_4 , як третю особу, яка не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, оскільки судове рішення може вплину на її права та інтереси.
Частиною четвертою статті 9 КАС України визначено обов'язок суду вжити визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
За приписами частини третьої статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може запропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до частин третьої, шостої та сьомої статті 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребувані доказів суд постановляє ухвалу.
З метою всебічного, повного та об'єктивного з'ясування обставин справи, перевірки підстав складення протоколу про адміністративне правопорушення та дотримання порядку притягнення особи до адміністративної відповідальності, Суд вважає за необхідне витребувати у Відповідача та Третьої особи належним чином засвідчені документи, на підставі яких Позивача було притягнуто до адміністративної відповідальності.
Керуючись статтями 9, 77, 80, 121, 160, 161, 171, 268, 269, 286 КАС України, Суд
1.Визнати поважними причини пропуску строк звернення до адміністративного суду.
2.Поновити строк звернення до адміністративного суду.
3.Прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення та відкрити провадження в адміністративній справі.
4.Справу розглядати за правилами позовного провадження з повідомленням сторін з урахуванням особливостей провадження та повідомлення учасників справи про дату, час та місце розгляду в окремих категоріях термінових адміністративних справ (§ 2 глави 11 Розділ II КАС України).
5.Судове засідання з розгляду адміністративної справи по суті призначити на 13 квітня 2026 року о 15:00. Засідання відбудеться у приміщенні Деснянського районного суду міста Києва (м. Київ, проспект Червоної Калини 5В, Зала № 18). Роз'яснити сторонам, що неприбуття у судове засідання учасника справи, повідомленого відповідно до положень статті 269 КАС України, не перешкоджає розгляду справи.
6.Залучити ІНФОРМАЦІЯ_4 , як третю особу, яка не заявляють самостійних вимог щодо предмета споруна стороні відповідача.
7.Відмовити у залученні Бородянського відділу державної виконавчої служби у Бучанському районі Київської області Київського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
8.Повідомити Позивача про день час та місце розгляду справи шляхом направлення копії цієї ухвали, повістки до електронного кабінету (за наявності), за відсутності електронного кабінету - за відомими суду номером телефону, електронною поштою, що зазначені в позовній заяві.
9.Повідомити ІНФОРМАЦІЯ_5 , який не має електронного кабінету в підсистемі “Електронний Суд», щодо подання позовної заяви та про день час та місце розгляду справи шляхом направлення електронною поштою тексту повістки, та копії цієї ухвали на відому суду адресу: ІНФОРМАЦІЯ_6 Копія позовної заяви та доданих до неї документів надіслана Відповідачу позивачем.
10.Відповідач має право у строк до початку розгляду справи подати відзив на позовну заяву з документами, що підтверджують надсилання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи. Неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову (частина четверта стаття 159 КАС України).
11.Витребувати у ІНФОРМАЦІЯ_1 належним чином засвідчені копії документів, на підставі яких Позивача було притягнуто до адміністративної відповідальності.
12.Витребувати у ІНФОРМАЦІЯ_7 належним чином засвідчені копії документів, на підставі яких Позивача було притягнуто до адміністративної відповідальності (повістки з доказами їх вручення, поштові відправлення, протокол про адміністративне правопорушення, пояснення, тощо).
13.Витребувані докази подати до початку розгляду справи, а у разі неможливості- повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
14.Роз'яснити Відповідачеві, що у разі неподання суб'єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами (частина дев'ята статті 80 КАС України).
Сторони можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб адресою сторінки на офіційному веб сайті судової влади України - https://ds.ki.court.gov.ua/sud2603/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя Інна КОВАЛЕНКО