23 березня 2026 року справа № 580/12511/25
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гаврилюка В.О.,
секретар судового засідання - Гришанова А.І.,
за участю:
представника позивача - Голуба В.А.,
представниці відповідача - Сириці Л.М.,
представника відповідача - Кузьмишина О.О.,
розглянувши за правилами загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з додатковою відповідальністю “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» до Головного управління ДПС у Черкаській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
встановив:
Товариство з додатковою відповідальністю “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» (далі - ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ», позивач) подало до Головного управління ДПС у Черкаській області (далі - ГУ ДПС у Черкаській області, відповідач), в якому просить визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Черкаській області:
- від 04.08.2025 року № 13982/23-00-07-01-01, форма “Р» щодо нарахування податкового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 4792020,00 грн в т.ч. збільшення податкового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 4713103,00 грн та застосування штрафної (фінансової) санкції у розмірі 78917,00 грн;
- від 20.10.2025 року № 19321/23-00-07-01-01, форма “Р» збільшення суми податку на додану вартість у розмірі 2825756,00 грн та застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 706439,00 грн;
- від 20.10.2025 року № 19323/23-00-07-01-01, форма “ПН», в результаті застосовано штраф за відсутність реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних у сумі 228825,00 грн;
- від 04.08.2025 року № 13992/23-00-07-01-01, форма “ПС», щодо застосування штраф у розмірі 66300,00 грн;
- від 05.08.2025 року № 14190/23-00-24-06-16, форма “Д», щодо збільшення податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб на суму 73404,86 грн та застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 16198,42 грн та нараховано пеня у розмірі 28668,93 грн;
- від 05.08.2025 року № 14192/23-00-24-06-16, форма “Д», щодо збільшення податкового зобов'язання по військовому збору на суму 5016,80 грн та застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 1106,91 грн та нараховано пеня у розмірі 1959,07 грн.
В обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначив, що спірні податкові повідомлення-рішення є протиправними, адже висновки податкового органу щодо порушення позивачем вимог податкового законодавства є непідтвердженими, а позивач надав усі документи, які підтверджують правильність ведення податкового обліку.
Ухвалою від 24 листопада 2025 року суддя Черкаського окружного адміністративного суду прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у адміністративній справі, вирішив розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
11.12.2025 до суду надійшов письмовий відзив на адміністративний позов, в якому представник відповідача просив у задоволенні позову відмовити повністю, зазначивши при цьому, що встановлені у Акті перевірки обставини свідчать про складання первинних бухгалерських документів без фактичного здійснення господарських операцій, відображення ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» в бухгалтерському обліку товариства документів по взаємовідносинах з ТОВ “УКРМОЛ СЕРВІС» без здійснення реальних господарських операцій, які б спричинили реальні зміни майнового стану товариства, лише з метою зменшення сплати ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» податку на додану вартість до державного бюджету. Крім того перевіркою не підтверджено реальність здійснення ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» господарських операцій з поставки ТОВ “КИТТА» сухої молочної сироватки демінералізованої, у зв'язку із чим вважає, що позивач порушив п. 185.1 ст. 185, п. 187.1. ст.187 Податкового кодексу, а саме завищив податкові зобов'язання по взаємовідносинах з ТОВ “КИТТА» на загальну суму 1343630 грн та на вказану суму занизив податкові зобов'язання з невстановленим перевіркою суб'єктом господарювання. Зазначив, що перевіркою встановлено задекларовані господарські операції із придбання ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» молока в фізичних осіб у селах Черкаської області, які померли, в яких відсутня велика рогата худоба, а також не моги здавали молока у відповідних обсягах.
15.12.2025 до суду надійшла відповідь на відзив, у якій представник позивача вказав на необґрунтованість доводів відзиву на позов, зазначивши зокрема, що висновки відповідача ґрунтуються на особистих висновках без будь-якого документального підтвердження та або будь-яких доказах, які б дійсно підтверджували доводи відповідача. Податковий орган не навів в Акті перевірки будь-яких доказів, які б вказували на відсутність реального здійснення господарської операції Товариства з ТОВ “УКРМОЛ СЕРВІС», у зв'язку із чим висновки відповідача не підтверджуються матеріалами перевірки. Посилання контролюючого органу на податкову інформацію, що наявна в інформаційно-аналітичних базах відносно контрагентів Товариства, як критерій оцінки реальності господарських операцій вважає безпідставними, оскільки така інформація не ґрунтується на безпосередньому аналізі первинних документів та не є належним доказом в розумінні процесуального Закону. Також вказав, що відсутність в окремих фізичних осіб поголів'я зареєстрованої у Державному підприємстві “Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» великої рогатої худоби не підтверджує фактичну відсутність тварин, а інформація про середній надій на одну корову за 2017 рік з невідомим джерелом походження вважає не об'єктивною та такою, що не може бути визнана належним та допустимим доказом. При цьому, ні в додатку № 15, ні в Акті перевірки не зазначено дату, місяць, рік смерті, що вказувало б на дійсну неможливість таких осіб здавати молоко в період часу, що зазначено перевіряючими.
У судовому засіданні 12.02.2026 суд закрив підготовче провадження у справі та призначив судовий розгляд справи по суті. Чергове засідання для розгляду справи по суті суд призначив на 23.03.2026.
У судовому засіданні 23.03.2026 представник позивача позовні вимоги підтримав та просив позов задовольнити, представники відповідача просили відмовити у задоволенні позовних вимог.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, повно, всебічно, об'єктивно дослідивши надані у справі докази, надавши їм юридичну оцінку, суд встановив таке.
Товариство з додатковою відповідальністю “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань як юридична особа, код ЄДРПОУ 00447824, та перебуває у відповідача на обліку як платник податків.
За наслідками здійснення документальної позапланової перевірки ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» відповідач склав Акт від 30.06.2025 року № 9854/23-00-07-01-01/00447824 Про результати документальної планової виїзної перевірки ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» (код ЄДРПОУ 00447824) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2018 по 31.12.2024 з урахуванням п. 102.1 ст. 102 Податкового кодексу, з питань правильності обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2018 по 31.12.2024 року у якому встановив порушення:
1. вимог п.п 14.1.13. п. 14.1 ст. 14, пп. 14.1.52-1 п. 14.1 ст. 14, ст. 123-1, пп. 139.2.2 п. 139.2 ст. 139, пп. 134.1.1 п. 134.1 ст.134 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-V, № 7, № 88 Міжнародного стандарту бухгалтерського обліку 1, п. 5, п. 7 Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 15 “Доходи», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.11.1999 року 290, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 14 грудня 1999 року за № 860/4153, п. 3.2, п. 3.10 роз. III Наказу Міністерства фінансів України від 28 березня 2013 року № 433 “Про затвердження Методичних рекомендацій щодо заповненняння форм фінансової звітності», в результаті чого занижено податок на прибуток на загальну суму 4362012 грн, в т.ч.: за три квартали 2020 року на суму 1242076 грн, за 2020 рік на суму 4032052 грн, за три квартали 2022 року на суму 326200 грн, за 2022 рік на суму 329960 грн;
2. вимог п.п 14.1.13. п. 14.1 ст. 14, пп. 14.1.52-1 п. 14.1 ст. 14, ст. 123-1, пп. 139.2.2 п. 139.2 ст. 139, пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-УІ, № 7, № 88 Міжнародного стандарту бухгалтерського обліку 1, п. 5, п. 7 Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 15 “Доходи», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.11.1999 року 290, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 14 грудня 1999 року за № 860/4153, п. 3.2, п. 3.10 роз. III Наказу Міністерсіва фінансів України від 28 березня 2013 року № 433 “Про затвердження Методичних рекомендацій щодо заповнення форм 1 фінансової звітності», в результаті чого завищено від'ємне значення об'єкта оподаткування податком на прибуток на загальну суму 66605143 грн, в т.ч.: з 1 квартал 2018 року на суму 1715449 грн, за півріччя 2018 року на 3315353 грн, за 3 квартали 2018 року на 10595787 грн, за 2018 рік на 17979838 грн, за 1 квартал 2019 року на суму 19007548 грн, за півріччя 2019 року на суму 19799999 грн, за три квартали 2019 року на суму 20764106 грн, 2019 рік на суму 20916240 грн, за 1 квартал 2020 року на суму 20966518 грн, за півріччя 2020 року на суму 22056281 грн, за три квартали 2020 року на суму 22771588 грн, 2020 рік на суму 23672636 грн, за 1 квартал 2021 року на суму 1634764 грн, за 1 півріччя 2021 року в розмірі 1655102 грн, за три квартали 2021 року на суму 1677759 грн, 2021 рік на суму 1708276 грн, за І квартал 2022 року на суму 1746687 грн, за 1 півріччя 2022 року в розмірі 1789294 грн, за 1 квартал 2023 року на суму 34290 грн, за 1 півріччя 2023 року в розмірі 69054 грн, за три квартали 2023 року на суму 106818 грн, 2023 рік на суму 154598 грн, за 1 квартал 2024 року на суму 212008 грн, за 1 півріччя 2024 року в розмірі 268876 грн, за три квартали 2024 року на суму 326100 грн, 2024 рік на суму 384261 грн;
3. вимог п. 185.1 ст. 185 ст. 185, п. 187.1 ст. 187, п. 188.1 ст. 188, п. 198.1, 198.2 198.3, 198.5, 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ, ч. 2 ст. 3, ч. 1 ч. 2 ст. 9 Закону України від 16.07.1999 № 996-XIV “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність», в результаті чого занижено податок на додану вартість на загальну суму 6092055 грн, в т.ч. за червень 2019 року на суму 2038568 грн, липень 2019 року на суму 787188 грн, липень 2024 року на суму 3266299 грн;
4. вимог п. 185.1 ст. 185 ст. 185, п. 187.1 ст. 187, п. 188.1 ст. 188, п. 198.1, 198.2 198.3, 198.5, 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-УІ, ч. 2 ст. 3, ч. 1 ч. 2 ст.9 Закону України від 16.07.1999 № 996-XIV “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність», в результаті чого завищено від'ємне значення податку на додану вартість, що підлягає бюджетному відшкодування, за липень 2024 року на суму 9973231 грн;
5. вимог п. 185.1 ст. 185 ст. 185, п. 187.1 ст. 187, п. 188.1 ст. 188, п. 198.1, 198.2 198.3, 198.5, 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI, ч. 2 ст. З, ч. 1 ч. 2 ст. 9 Закону України від 16.07.1999 № 996-XIV “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність», в результаті чого завищено від'ємне значення податку на додану вартість, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, за грудень 2024 року на суму 14335257 грн;
6. вимог п. 203.1. ст. 203 Податкового кодексу у зв'язку з несвоєчасним поданням декларації з податку на додану вартість за жовтень 2018 року.
7. вимог п. 201.1, 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI, в результаті чого не складено та не зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні: - з податком на додану вартість на суму 1343630,00 грн; - з обсягом постачання на суму 137873935,5 грн.
8. вимог абз. 2 п. 57.1 ст. 57, пп. 164.2.11 п. 164.2 ст. 164, п. 164.5 ст. 164, п. 167.1 ст. 167, п. 170.9 ст. 170, абз. “а» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України, що призвело до заниження податкового зобов'язання по податку на доходи фізичних осіб в загальній сумі 706493,81 грн, в тому числі за 2018 рік в сумі 582897,55 грн, за 2019 рік в сумі 102576,44 грн, за 2021 рік в сумі 1723,54 грн, за 2022 рік в сумі 19296,28 грн;
вимог пп. 1.2, пп. 1.3, пп. 1.4, пп. 1.6 п. 16-1 підрозд. 10 розд. ХХ та абз.2 п.57.1 ст.57, пп. 164.2.11 п. 164.2 ст. 164, п. 164.5 ст. 164, п. 167.1 ст. 167, п. 170.9 ст. 170, абз. “а» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу, що призвело до заниження податкового зобов'язання по військовому збору на загальну суму 48277,56 грн, в тому числі: за 2018 рік в сумі 39831,73 грн, за 2019 рік в сумі 7009,46 грн; за 2021 рік в сумі 117,78 грн, за 2022 рік в сумі 1318,59 грн;
9. вимог п. 51.1 ст. 51 та п.176.2 “б» ст.176 Податкового кодексу в частині достовірності та повноти відображення інформації в Податкових розрахунках сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску;
10. вимог п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ, абз. 1 п. 8.4, п. 8.5 розд. VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 року № 1588, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.12.2011 року за № 1562/20300, в результаті чого не подано 64 повідомлення та несвоєчасно подано 2 повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП.
В обґрунтування вказаних висновків контролюючий орган у Акті перевірки зазначив таке:
І. Податок на прибуток.
ТДВ “Золотоніський маслоробний комбінат» відповідно до договору від 07.06.2018 № 126-18 придбав у ТОВ “УКРМОЛ СЕРВІС» (код за ЄДРПОУ 41972099) молоко на загальну суму 16954530,29 грн, в т.ч. ПДВ 2825755,10 грн.
В усіх наданих до перевірки ТТН вантажовідправником виступає особисто директор ТОВ “УКРМОЛ СЕРВІС» Каракуц І.Ю., який також у серпні 2018 року проводить аналіз молока та передає молочну сировину ТДВ “Золотоніський маслоробний комбінат». При цьому, він здійснює відпуск сировини, а в серпні 2018 року ще й виконує функції лаборанта, одночасно на молочно-приймальних пунктах, в с. Перегонівка ( Кіровоградська область), с. Благовіщинське (Кіровоградська область), с. Андріївка ( Полтавська область). За даними Реєстру товарнотранспортних накладних, згідно яких здійснювалось перевезення молока від ТОВ “УКРМОЛ СЕРВІС», код ЄДРПОУ 41972099, відбувалося щоденне відвантаження молочної сировини.
В зв'язку з цим посадова особа ТОВ “УКРМОЛ СЕРВІС» не могла фактично здійснювати господарські операції з урахуванням часу, оперативності проведення операцій, місцезнаходження майна, віддаленості заготівельних. пунктів один від одного.
Також у податкових розрахунках сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за 3, 4 квартали 2018 року відсутні нараховані та виплачені доходи водію ТОВ “УКРМОЛ СЕРВІС» ОСОБА_1 , та власнику автомобіля В18261ВН ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Відповідно до податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за 3 квартал 2018 року, прийнятого 08.11.2018 року за № 9245621611, працювало у штаті 2 особи, за 4 квартал 2018 року, прийнятого 16.01.2019 року за № 9306451603, працювало у штаті 3 особи. Товариство не декларує нараховані та виплачені доходи з ознакою “170» (доходи отримані від продажу власної продукції тваринництва) фізичним особам здавачам молока.
Згідно даних АТС “Податковий блок» у товариства відсутні об'єкти оподаткування. Звідси, перевіркою встановлено, що на ТОВ “УКРМОЛ СЕРВІС» відсутні транспортні засоби для здійснення господарської діяльності, молочно-приймальні пункти в с. Перегонівка, с. Благовіщинське, с. Андріївка.
Згідно баз даних ЄРПН постачальниками молока для ТОВ “УКРМОЛ СЕРВІС», код ЄДРПОУ 41972099, за 2018 рік є:
- ТОВ “ТОРГОВИЙ ДІМ “ЕСКОБАР».
Проведеним аналізом встановлено, що згідно даних Єдиного реєстру податкових накладних, крім постачання молока, ТОВ “ТОРГОВИЙ ДІМ “ЕСКОБАР» у жовтні 2018 року здійснював також операції з продажу іншої групи товарів: запальнички, електроди, пензлики, відра, труби, арматура, пиломатеріали, гайки, підшипники, карбід, шрот соняшниковий, а також надавав послуги з направлення SMS повідомлень по мобільному телефону, інформування боржників, проведення зустрічей, переговорів із боржниками (здійснення виїздів), вибіркове УФ лакування, послуги з пошуку клієнтів, послуги з організації знімального процесу при створенні Замовником аудіовізуального твору рекламного відеоролику консультаційні послуги з пошуку покупців (потенційних споживачів) по збуту полімерної продукції, інформаційно-консультаційні послуги, а також здійснював роботи з висікання, фальцування, ламінування, зачистка труби лежаної, вантажно-розвантажувальні роботи, виконував роботи з установки (монтажу) пожежної сигналізації та автоматичного пожежогасіння на об'єктах шахти, послуги з виготовлення металоконструкцій, поточний ремонт по цеху виробництва окатишів, ремонтні роботи сепараторів.
Враховуючи зазначене та дані податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за 4 квартал 2018 року, встановлено відсутність у жовтні 2018 року достатньої кількості працівників для надання різноманітних послуг та робіт, що вимагають різні професійні навички та знання.
Згідно даних AIC “Податковий блок» у ТОВ “ТОРГОВИЙ ДІМ “ЕСКОБАР», код ЄДРПОУ 38123115, відсутні об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність.
За даними ЄРПН податкові накладні з придбання молока для ТОВ “ТОРГОВИЙ ДІМ “ЕСКОБАР» (код ЄДРПОУ 38123115) зареєстровані ТОВ “ЕЛІН ІНВЕСТ» (код ЄДРПОУ 42180017).
Згідно баз даних ЄРПН податкові накладні в період взаємовідносин з придбання товарів в останнього відсутні. Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за 4 квартал 2018 року ТОВ “ЕЛІН ІНВЕСТ» не поданий, дані щодо нарахованого та виплаченого доходу з ознакою “179» (доходи отримані від продажу власної продукції тваринництва) фізичним особам здавачам молока відсутні. податковий кредит попередніх місяців сформований з придбання таких При цьому, товарів як сигарети Rothmans, сигарети Kent, сигарети Прилуки, сигарети Vogue, тушка курей бройлерів, тушка курчати бройлера 1 категорії охолоджені.
ТОВ “ТОРГОВИЙ ДІМ “ЕСКОБАР», код ЄДРПОУ 38123115, є фігурантом кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017040000001454 від 09 листопада 2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України;
- ТОВ “ІН ДЕКС» (код ЄДРПОУ - 41061693).
Проведеним аналізом встановлено, що згідно даних Єдиного реєстру податкових накладних, крім постачання молока, ТОВ “ІН ДЕКС» (код ЄДРПОУ 41061693) y жовтні 2018 року надавав юридичні, консультаційні послуги послуги. Згідно баз даних ЄРПН придбання молока відсутнє.
Податковий кредит сформований з придбання таких товарів як ковбаси, сосиски, сардельки, паштет з грудинкою, філе куряче, крила курчат, черевця, хребти лосося, м'ясо куряче механічної обвалки, тощо.
Податкові розрахунки сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за 3, 4 квартали 2018 року не подані, дані щодо нарахованого та виплаченого доходу з ознакою “179» (доходи отримані від продажу власної продукції тваринництва) фізичним особам здавачам молока відсутні.
Також ТОВ “ІН ДЕКС» не подані Звіти про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне острахування до органів доходів і зборів.
Враховуючи зазначене, встановлено відсутність працівників для надання різноманітних послуг та робіт, що вимагають різні професійні навички та знання.
Згідно даних АТС “Податковий блок» у ТОВ “ІН ДЕКС» (код ЄДРПОУ 41061693) відсутні об'єкти оподаткування.
ТОВ “ІН ДЕКС» (код ЄДРПОУ 41061693) є фігурантом кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017100000000256 від 27.02.2017, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 364 КК України;
- ТОВ “МАРЕЛІ» (код ЄДРПОУ 41169998).
Проведеним аналізом встановлено, що згідно даних Єдиного реестру податкових накладних, крім постачання молока, ТОВ “МАРЕЛІ» (код ЄДРПОУ 41169998) у періоді взаємовідносин надавав послуги з отримання дозволів державних органів, кур'єрьскі послуги, підготовка та оформлення документації, отримання дозволу в органах радіологічного, фітосанітарного та екологічного контролю, оформлення ВМД “під ключ» підтвердження ВМД у відділі вартості та номенклатури, консультаційні послуги, пред'явлення товару до митного огляду, здійснення перекладів, здійснював операції з продажу жита, дощок ясена.
Згідно баз даних ЄРПН придбання молока у ТОВ “МАРЕЛІ» відсутнє. Податковий кредит сформований з придбання таких товарів як черевця лосося, морозиво, цукор, ковбаса варена, рюкзаки дитячі з текстильних матеріалів, набір “Мілашка» пластмасса, хребти лосося атлантичного, морожені, хек с/м, скумбрія заморожена, тощо.
Податкові розрахунки сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за 3, 4 квартали 2018 року не подані, дані щодо нарахованого та виплаченого доходу з ознакою “179» (доходи, отримані від продажу власної продукції тваринництва) фізичним особам здавачам молока відсутні.
Також ТОВ “МАРЕЛІ» не подані Звіти про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів. Враховуючи зазначене, встановлено відсутність працівників для надання різноманітних послуг та робіт, торгівельної діяльності, що вимагають різні професійні навички та знания.
Згідно даних АIC “Податковий блок» у ТОВ “МАРЕЛІ» (код ЄДРПОУ 41169998) відсутні об'єкти оподаткування.
ТОВ “МАРЕЛІ» (код ЄДРПОУ 41169998) є фігурантом кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32019100000000299 від 11.04.2019, зареєстроване за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205-1 КК України;
- ТОВ “ЛАЙНІС» (код ЄДРПОУ 41787447). Проведеним аналізом встановлено, що згідно даних Єдиного реєстру податкових накладних, крім постачання молока, ТОВ “ЛАЙНІС» у вересні 2018 року здійснював також операції з продажу іншої групи товарів, а саме: пшениця 2, 3, 6 класу, насіння соняшника, дитячий телефон-годинник з GPS/LBS/WIFI, 3D-ручка Polaroid, ароматизатори в асортименті, безпроводові навушники, випаровувач, дріт для спіралі, екстрім-відеокамера, електронна сигарета, захисне, скло, ігровий маніпулятор, рідина для електронних випаровувачів, спрей для вікон, автомобільний зарядний пристрій, гіпсокартон, умивальник, брус, шланг, свердло, порошок для прання, а також надавав послуги зберігання, транспортно-експедиторське обслуговування на території України, роботи з обслуговування мереж та систем об'єкту, облицювання підлоги плиткою у приміщеннях, бухгалтерське обслуговування підприємства, загально-будівельні роботи на об'єкті, рекламні послуги, будівництво багатоквартирної житлової забудови з об'єктами соціальної інфраструктури, проводив переробки давальницької сировини в готові швейні організацію зйомки, надавав послуги з вироби.
Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого ( сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за 3 квартал 2018 року не поданий, дані щодо нарахованого та виплаченого доходу з ознакою “179» (доходи отримані від продажу власної продукції тваринництва) фізичним особам здавачам молока відсутні.
Відповідно до Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів чисельність працівників ТОВ “ЛАЙНІС» становила 3 особи, встановлено відсутність достатньої кількості Враховуючи зазначене та дані Звіту працівників для надання різноманітних послуг та робіт, торгівельної діяльності, що вимагають різні професійні навички та знання.
Згідно даних AIC “Податковий блок» у ТОВ “ЛАЙНІС» (код ЄДРПОУ 41787447). відсутні об'єкти оподаткування. Постачальником молока для ТОВ “ЛАЙНІС» (Код ЄДРПОУ 41787447) у періоді взаємовідносин із ТОВ “Укрмол Сервіс», код ЄДРПОУ 41972099, є ТОВ “ТЕЙРЕКС» (код ЄДРПОУ 41563474).
Згідно баз даних ЄРПН податкові накладні з придбання молока, в останнього відсутні. Податковий кредит ТОВ “ТЕЙРЕКС» сформований з придбання таких товарів як вино, бренді, горілки в асортименті.
Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за 3 квартал 2018 року ТОВ “ТЕЙРЕКС» не поданий, дані щодо нарахованого та виплаченого доходу з ознакою “179» (доходи отримані від продажу власної продукції тваринництва) фізичним особам здавачам молока відсутні.
ТОВ “ЛАЙНІС» (код ЄДРПОУ 41787447) є фігурантом кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32020100000000398 від 05.08.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Крім цього, ТОВ “ТЕЙРЕКС» (код ЄДРПОУ 41563474) є також фігурантом іншого кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32016100100000064, відомості про яке внесені до Єдиного реестру досудових розслідувань 09 червня 2016 року за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 205- 1; ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212; ч. 3 ст. 212; ч. 1 ст. 204 КК України;
- ТОВ “ПОЛІС СТІЛ» (код ЄДРПОУ 41927051).
Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за 4 квартал 2018 року не поданий, дані щодо нарахованого та виплаченого доходу з ознакою “179» (доходи отримані від продажу власної продукції тваринництва) фізичним особам здавачам молока відсутні.
Відповідно до Звіту про суми нарахованої заробітної плати грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів чисельність працівників за жовтент 2018 року становила 6 осіб.
При цьому, проведеним аналізом встановлено, що згідно даних Єдиного реєстру податкових накладних, крім постачання молока, ТОВ “ПОЛІС СТІЛ» (код ЄДРПОУ 41927051) у жовтні 2018 року здійснював також операції з продажу іншої групи товарів, а саме: ремкомплект обертового з'єднання, фільтроелемент гідравлічної системи, гідроциліндр підйому Опори КТА-16, віник СОРГО, насіння соняшнику, бітум шляховий БНД 60/90, кукурудза 3-го класу, дошка, брус, рейка, кріплення для телевізора, меблеві заготівки для стелажу, шрот соняшниковий, трансформатор, квасоля, кабачки, печериці консервовані, лампа, ключ, електророзподільник, цегла, олива, пісок, а також надавав послуги пакування, друкарські послуги по нанесенню логотипа, а також надавав транспортно-експедиційні послуги перевезення, послуги оранки, виконання аудиту продуктивності веб-додатків, юридичні послуги, заливка бетону на адміністративній території.
Враховуючи зазначене та дані Звіту встановлено відсутність достатньої кількості працівників для надання різноманітних послуг та робіт, торгівельної діяльності, що вимагають різні професійні навички та знання.
Згідно даних АІС “Податковий блок» у ТОВ “ПОЛІС СТІЛ» (код ЄДРПОУ 41927051) відсутні об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність.
Постачальником молока для ТОВ “ПОЛІС СТІЛ» (код ЄДРПОУ 41927051) є ТОВ “ГК ЛІДЕР-ПОСТАЧ» (код ЄДРПОУ 41827877).
Згідно баз даних ЄРПН податкові накладні з придбання молока в останнього відсутні. Податковий кредит ТОВ “ГК ЛІДЕР-ПОСТАЧ» сформований з придбання таких товарів як покриття для підлоги, сигарет в асортименті.
Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого ( сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за 4 квартал 2018 року не поданий, дані щодо нарахованого та виплаченого доходу з ознакою “179» (доходи отримані від продажу власної продукції тваринництва) фізичним особам здавачам молока відсутні.
ТОВ “ПОЛІС СТІЛ» (код ЄДРПОУ 41927051) ТОВ “ГК ЛІДЕР-ПОСТАЧ» (код ЄДРПОУ 41827877) є фігурантами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32016100100000064, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 09 червня 2016 року за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 205-1; ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212; ч. 3 ст. 212; ч. 1 ст. 204 КК України;
- ТОВ “ВЕЛСЕР» (код ЄДРПОУ 42055895).
Податкові розрахунки сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за 3,4 квартали 2018 року не подані, дані щодо нарахованого та виплаченого доходу з ознакою “179» (доходи отримані від продажу власної продукції тваринництва) фізичним особам здавачам молока відсутні. Також ТОВ “ВЕЛСЕР» не подані Звіти про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів. даних Єдиного реєстру. При цьому, проведеним аналізом встановлено, що згідно податкових накладних, крім постачання молока, ТОВ “ВЕЛСЕР» (код ЄДРПОУ 42055895).
У вересні-жовтні 2018 року здійснював також операції з продажу іншої групи товарів, а саме: резинова крихта, ворота, суміші бетонні готові важкі, болти будівельні з тайками та шайбами, підшипник, паливо дизельне, пісок, а також надавав послуги з установлення бетонних поребриків на бетонну основу, улаштування одношарових основ, обдернування квітників, доріжок та площадок під стрічку, зборка меблів.
Враховуючи зазначене, встановлено відсутність працівників для надання різноманітних послуг та робіт, що вимагають різні професійні навички та знання. Згідно даних АТС “Податковий блок» у ТОВ “ВЕЛСЕР» (код ЄДРПОУ 42055895) відсутні об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність. За даними ЄРПН податкові накладні з придбання молока відсутні.
Податковий кредит ТОВ “ВЕЛСЕР» сформований з придбання таких товарів як іграшка “Вертушка» інерційна на батарейці, хребти лосося атлантичного, морожені; набір “Овочі» пластмасса, організація транспортних перевезень;
- ТОВ “АКВАТОРГ ЮА» (код ЄДРПОУ 42128376).
Відповідно до податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за 3 квартал 2018 року, прийнятого 18.10.2018 року за № 50920875, працювало у штаті 6 осіб, із 03.09.2018 - 5 осіб. При цьому, проведеним аналізом встановлено, що згідно даних Єдиного реєстру податкових накладних, крім постачання молока, ТОВ “АКВАТОРГ ЮА» (код ЄДРПОУ 42128376) у серпні-вересні 2018 року здійснював також операції з продажу іншої групи товарів, а саме: швелер, панелі стінові, вироби зі сталевого листа, гвинт, гайка, шайба, фанера, дріт, картридж, бурки жіночі, туфлі жіночі, черевики, костюм робочий, сорочка, футболка, шапка зимова, диск, ядро, молот, гідрокостюм для триатлону, каска захисна, костюм брезентовий, віник, мило туалетне, каструля, труба, смола, двигун пневматичний, а також надавав послуги з розробки дизайну та брендування чохлів, електромонтажні роботи, консультативно інформаційні послуги, адвокатські послуги, здійснювава монтаж огорожі, розробка та розміщення електронних матеріалів, монтажні роботи, будівництво дільниці з прийому та очистки зерна (монтаж металоконструкцій), послуги з забезпечення технічного обслуговування обладнання, створення рекламного відеоролику, посередництво в наданні транспортно-експедиційних послуг.
Враховуючи зазначене та дані податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за 3 квартал 2018 року, встановлено відсутність достатньої кількості працівників для надання різноманітних послуг та робіт, що вимагають різні професійні навички та знання. Згідно даних АІС “Податковий блок» у ТОВ “АКВАТОРГ ЮА» (код ЄДРПОУ 42128376) відсутні об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність.
Податкові накладні з постачання молока для ТОВ “АКВАТОРГ ЮА» зареєстровані наступними суб'єктами господарювання: ТОВ “НОКВЕН» (код ЄДРПОУ 42010503). Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за 3 квартал 2018 року не поданий, дані щодо нарахованого та виплаченого доходу з ознакою “179» (доходи отримані від продажу власної продукції тваринництва) фізичним особам здавачам молока відсутні. Також не поданий Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів.
Згідно баз даних ЄРПН податкові накладні з придбання молока відсутні. Податковий кредит ТОВ “НОКВЕН» сформований з придбання таких товарів як Хек с/м тушка, тушка курчат бройлерів, свині на відгодівлі;
- ТОВ “ФРАЙЛАБС» (код ЄДРПОУ 42105118).
Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за 3 квартал 2018 року не поданий, дані щодо нарахованого та виплаченого доходу з ознакою “179» (доходи отримані від продажу власної продукції тваринництва) фізичним особам здавачам молока відсутні.
Також не поданий Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів.
Згідно баз даних. ЄРПН податкові накладні з придбання молока відсутні. Податковий кредит ТОВ “ФРАЙЛАБС» сформований з придбання таких товарів як свинина обрізна в напівтушах, тушка індика охолоджена.
- ТОВ “ВІТОПРОМ УКРАЇНА» (код ЄДРПОУ 42117867).
Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого ( сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за 3 квартал 2018 року не поданий, дані щодо нарахованого та виплаченого доходу з ознакою “179» (доходи отримані від продажу власної продукції тваринництва) фізичним особам здавачам молока відсутні.
Згідно баз даних ЄРПН податкові накладні з придбання молока відсутні. Податковий кредит ТОВ “ВІТОПРОМ УКРАЇНА» сформований з придбання таких товарів як свині 29-77 днів, сигарети в асортименті;
- ТОВ “ЕКСТРА ПРОКСІМА» (код ЄДРПОУ 42135048).
Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого ( сплаченого) на користь, фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за 3 квартал 2018 року не поданий, дані щодо нарахованого та виплаченого доходу з ознакою “179» (доходи отримані від продажу власної продукції тваринництва) фізичним особам здавачам молока відсутні.
Також не поданий Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого единого внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів.
Згідно баз даних ЄРПН податкові накладні з придбання молока відсутні. Податковий кредит ТОВ “ЕКСТРА ПРОКСІМА» сформований з придбання таких товарів як свині живою вагою.
- ТОВ “ЕМБЕР КОМПАНІ» (код ЄДРПОУ 42191301).
Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за 3 квартал 2018 року не поданий, дані щодо нарахованого та виплаченого доходу з ознакою “179» (доходи отримані від продажу власної продукці тваринництва) фізичним особам здавачам молока відсутні. Також не поданий Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого единого внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів.
Згідно баз даних ЄРПН податкові накладні з придбання молока відсутні. Податковий кредит ТОВ “ЕМБЕР КОМПАНІ» сформований з придбання таких товарів як сигарети в асортименті.
- ТОВ “ВІКЕН ФОРМ» (код ЄДРПОУ 42200441).
Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за 3 квартал 2018 року не поданий, дані щодо нарахованого та виплаченого доходу з ознакою “179» (доходи отримані від продажу власної продукції тваринництва) фізичним особам здавачам молока відсутні. Також не поданий Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого единого внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів. Згідно баз даних ЄРПН податкові накладні з придбання молока відсутні. Податковий кредит ТОВ “ВІКЕН ФОРМ» сформований з придбання таких товарів як пангастус стейк, плітка зіг вялена нерозібран, палочки рибні з лосося, крабові палички, тушка курей бройлерів.
- ТОВ “БЕЙТ КАПІТАЛ» (код ЄДРПОУ 42217790).
Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за 3 квартал 2018 року не поданий, дані щодо нарахованого та виплаченого доходу з ознакою “179» (доходи отримані від продажу власної продукції тваринництва) фізичним особам здавачам молока відсутні. Також не поданий Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів.
Згідно баз даних ЄРПН податкові накладні з придбання молока відсутні. Податковий кредит ТОВ “БЕЙТ КАПІТАЛ» сформований з придбання таких товарів як сигарети в асортименті.
- ТОВ “ТЕРАМОНТ» (код ЄДРПОУ 42218464).
Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за 3 квартал 2018 року не поданий, дані щодо нарахованого та виплаченого доходу з ознакою “179» (доходи отримані від продажу власної продукції тваринництва) фізичним особам здавачам молока відсутні. Також не поданий Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого единого внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів.
Згідно баз даних ЄРПН податкові накладні з придбання молока відсутні. Податковий кредит ТОВ “ТЕРАМОНТ» сформований з придбання таких товарів як сигарети асортименті.
- ТОВ “МАРКЕР СТАР» (код ЄДРПОУ 42237801).
Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за 3 квартал 2018 року не поданий, дані щодо нарахованого та виплаченого доходу з ознакою “179» (доходи отримані від продажу власної продукції тваринництва) фізичним особам здавачам молока відсутні. Також не поданий Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів.
Згідно баз даних ЄРПН податкові накладні з придбання молока відсутні. Податковий кредит ТОВ “МАРКЕР СТАР» сформований з придбання таких товарів як сигарети в асортименті.
- ТОВ “ЕДВЕР ІНВЕСТ» (код ЄДРПОУ 42300532).
Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого ( сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за 3 квартал 2018 року не поданий, дані щодо нарахованого та виплаченого доходу з ознакою “179» (доходи отримані від продажу власної продукції тваринництва) фізичним особам здавачам молока відсутні. Також не поданий Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого единого внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів. Згідно баз даних ЄРПН податкові накладні з придбання молока відсутні. Податковий кредит ТОВ “ЕДВЕР ІНВЕСТ» сформований з придбання таких товарів як кокосова олія рафінована.
ТОВ “АКВАТОРГ ЮА» (код ЄДРПОУ 42128376) є фігурантом кримінального провадження, внесеного до Єдиного реестру досудових розслідувань за № 32018100040000007 від 25.01.2018 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 205, 4.5 ст. 27, ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 212 КК України.
- ТОВ “ПСП “АГРОПРОМГРУП» (код ЄДРПОУ 42462323).
Проведеним аналізом встановлено, що згідно даних Єдиного реєстру податкових накладних, крім постачання молока, ТОВ “ПСП “АГРОПРОМГРУП» код ЄДРПОУ 42462323) у листопаді 2018 року здійснював також операції з продажу іншої групи товарів, а саме: кукурудза, соя, трубопровід, фланець, канат, сталь, болт, шайба, ліс круглий хвойніх порід, пиломатеріали, капуста пекінська, кріп, шпитан, салат, банан, яблуко, петрушка, ферросилицій ФС-45, лігносульфонат технічний, трансформаторна підстанція КТП-ОБ-63, макуха соняшникова, а також надавав послуги з консультування з питань керування, послуги з розміщення рекламних, матеріалів на біг бордах, розробка обкладинки щоденника, пакетування схем захисту, транспортно-експедиторські послуги з перевезення вантажу автомобільним транспортом, послуги щодо бухгалтерського обслуговування, здійснював демонтаж, монтаж льодогенератора з врахуванням витратних матеріалів, технічний огляд холодильного устаткування, подвійне навантаження деревини, ремонт верстата токарно-гвинторізного М63, ремонт ходової частини вантажних а/м імпортного виробництва (регулювання сходження автомобілю).
Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за 4 квартал 2018 року не поданий, дані щодо нарахованого та виплаченого доходу з ознакою “179» (доходи отримані від продажу власної предукції тваринництва) фізичним особам здавачам молока відсутні.
Також ТОВ “ПСП “АГРОПРОМГРУП» не поданий Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів за листопад 2018 року.
Враховуючи зазначене, встановлено відсутність працівників для надання різноманітних послуг та робіт, здійснення торгівельної діяльності, що вимагають різні професійні навички та знання.
Згідно даних АТС “Податковий блок» у ТОВ “ПСП “АГРОПРОМГРУП» (код ЄДРПОУ 42462323) відсутні об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність. Згідно баз даних ЄРПН придбання молока відсутнє. Податковий кредит сформований з придбання таких товарів як оселедці атлантичні, хребти лосося атлантичного, скумбрія морожена, черевця посося, сумка жіноча, хребти форелі, манекени для оформлення вітрин, светри тонкі трикотажні, батон столовий, сигарети в асортименти, іграшки дитячі, автобуси, булочки, хліб в асортименті.
ТОВ “ПСП “АГРОПРОМГРУП» (код ЄДРПОУ 42462323) є фігурантом кримінального провадження, внесеного до Єдиного реестру досудових розслідувань за № 42017000000001595 від 22.05.2017 за фактами фіктивного підприємництва, вчиненого повторно, а також легалізації (відмивания) доходів, одержаних злочинним шляхом, вчиненої повторно та за попередньою змовою групою осіб, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 205, ч. 2 ст. 209 КК України.
- ТОВ “НПСХ».
Проведеним аналізом встановлено, що згідно даних Єдиного реєстру податкових накладних, крім постачання молока, ТОВ “НПСХ» (код ЄДРПОУ 42468079) у листопаді-грудні 2018 року здійснював також операції з продажу іншої групи товарів, а саме: суміш просочувальна ДСА-2, для поверхневої вогнебіозахисної обробки, смола для зміцнення гірничих порід, суха суміш, балка, кріплення, тайка, фенольна, двухкомпонентна вспінюча смола Карбофіл (комп. А), соєві боби, Кукурудза 3 класу, насіння соняшника врожаю 2018р., пиломатеріали, пісок будівельний, а також надавав послуги з перепрошивання ПЗ в тепловодо-лічильниках, модифікації та удосконалення модема 1 для забезпечення впровадження в систему дистанційного збору даних, зберігання, перевірка комплектності та пакування обладнання; здійснював подвійне навантаження деревини, організацію перевезення вантажним транспортом, діагностику, юстирування, перевірка комплектності та пакування обладнання, будівельні роботи, підготовчі роботи на будівельному майданчику, роботи з технічного обслуговування кранів АBUS Kransysteme. Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за 4 квартал 2018 року не поданий, дані щодо нарахованого та виплаченого доходуз ознакою “179» (доходи отримані від продажу власної продукції тваринництва) фізичним особам здавачам молока відсутні. Також ТОВ “НПСХ» не подані Звіти про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів за листопад, грудень 2018 року.
Враховуючи зазначене, встановлено відсутність працівників для здійснення торгівельної діяльності, надання різноманітних послуг та робіт, що вимагають різні професійні навички та знання. Згідно даних АIC “Податковий блок» у ТОВ “НПСХ» ( код ЄДРПОУ 42468079) відсутні об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність. За даними баз даних ЄРПН податкові накладні з придбання молока відсутні, Податковий кредит сформований з придбання таких товарів як спідниці текстильні з синтетики для жінок, сорочка текстильна для чоловіків, футболки трикотажні з бавовни, Блузки трикотажні з бавовни, для жінок, комплекти трикотажні для жінок та дівчат, бавовняні, рушники махрові бавовна, хліб, сигарети печиво.
ТОВ “НПСХ» (код ЄДРПОУ 42468079) є фігурантом кримінального провадження, внесеного до Єдиного реестру досудових розслідувань за № 42017000000001595 від 22.05.2017 за фактами фіктивного підприємництва, вчиненого повторно, а також легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, вчиненої повторно та за попередньою змовою групою осіб, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 205, ч. 2 ст. 209 КК України.
Таким чином, перевіркою встановлено:
1. Відсутність дійсного формування активів ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» у попередніх ланках ланцюга нереальних господарських операцій;
2. Оформлення ТОВ “УКРМОЛ СЕРВІС» (код ЄДРПОУ 41972099) транзитних операцій з удаваної поставки сировини.
3. Належність ТОВ “УКРМОЛ СЕРВІС» (код ЄДРПОУ 41972099) до категорії ризикових платників податку та здійснення діяльності з формування суб'єктам господарювання витрат та податкового кредиту без реальності здійснення господарських операцій, а тому надані до перевірки ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» первинні бухгалтерські документи та податкові накладні на отримання сировини від зазначеного суб'єкта господарювання не дають товариству права на формування витрат та включення податку на додану вартість до складу податкового кредиту. ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» мало можливість дотриматися норм чинного законодавства, зокрема оформивши господарську операцію тими документами, які відображають її дійсний зміст, однак не вжило достатніх заходів для цього через те, що діяло нерозумно та без належної обачності з метою зменшення бази оподаткування.
Звідси, проведеною перевіркою встановлено, що первинна документація щодо здійснених господарських операцій ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» із зазначеними вище контрагентами є такою, що не містить достовірної інформації та не несе в собі доказової сили.
В той же час, ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» в бухгалтерському обліку відображено оприбуткування молока за цією операцією згідно наступних бухгалтерських записів: Д-т 2011 - К-т 6311 - на суму 12178269,32 грн.
Враховуючи викладене, фактично мало місце отримання молока, джерело походження якого не встановлене.
Таким чином, ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» безоплатно отримано за цією операцією молоко від невстановлених перевіркою суб'єктів господарювання або фізичних осіб на загальну суму 12178269,32 грн, в тому числі у 3 кварталі 2018 року на 5913914,27 грн, у 4 кварталі 2018 року на 6264355,05 грн.
Перевіркою наданих документів по взаємовідносинах ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» з ТОВ “КИТТА» за період з 01.01.2018 по 31.12.2024 встановлено наступне:
1) видаткові накладні не містять адреси доставки, даних про платника, а також, визана юридична адреса. одержувача, зазначена у видаткових накладних, не співпадає з реестраційними даними
2) в ТТН не вказано реєстраційні ознаки перевізників за всіма ТТН (не зазначено код, адресу, інші відомості, що ідентифікують особу), в наслідок чого кого неможливо ідентифікувати перевізника (фіз, особу, юридичну особу, чи ФОП);
3) в TTH не вказані марка, модель, тип автомобіля на перевезення 135000,00 кг товару на суму 3310320,00 грн, в наслідок чого неможливо ідентифікувати марку автомобіля,
4) розділи ТТН “пункт розвантаження», зазначені в наданих до перевірки ТІН, не дозволяють ідентифікувати точної адреси розвантаження, або містять адреси, які не пов'язані з діяльністю ТОВ “КИТТА», або взагалі відсутні в м. Дніпро (згідно адресного довідника м. Дніпро);
5) Згідно з даними поданих до органів ДПС повідомлень за ф. № 20 ОПП, до 21.05.2019 ТОВ “КИТТА» не використовувало складських приміщень та не мало можливості отримувати суху молочну сироватку від ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» у задекларованих обсягах;
6) відсутність постачання або використання ТОВ “КИТТА» сухої сироватки за 2020 р. -1 кв. 2021 р. на суму 2885040,00 грн, в т.ч. ПДВ - 480840,00 грн.
7) за ланцюгом постачання сухої молочної сироватки у 2018-2019 роках покупці всі є фігурантами кримінальних справ, пов'язаних з економічною злочинністю та учасникими схем ухилення від оподаткування.
8) згідно з даними ЄРПН, не встановлено інших ланцюгів з подальшого продажу сухої молочної сироватки демінералізованої від ТОВ “КИТТА», а також, відповідно до специфіки та видів діяльності ТОВ “КИТТА», дане товариство не мало можливості та необхідних ресурсів використати 320000,00 кг сухої молочної сироватки демінералізованої для власних потреб
Таким чином, перевіркою встановлено: 1. Невідповідність (дефектність) в первинних бухгалтерських документах; 2. Відсутність реальності здійснення господарських операцій з подальшої реалізації дистрибуції (молочної продукції) по ланцюгу постачання свідчить лише про документальне оформлення господарських операцій з даним контрагентом - покупцем всупереч діючому законодавству, реалізація товару відбулася іншим особам. Фактично товариством реалізовано товар невідомому покупцю - невстановленому перевіркою суб'єкту господарювання.
ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» неправомірно визначено ТОВ “КИТТА» контрагента - покупця у відповідному регістрі бухгалтерського обліку по Дебету рахунку 361 “Розрахунки з вітчизняними покупцями».
ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» отримало від ТОВ “КИТТА» “покупця» грошові кошти в сумі 8061780,00 грн. за відсутності факту постачання товару саме ТОВ “КИТТА», тобто перерахування коштів ТОВ “КИТТА», не пов'язано з постачанням товару.
Таким чином, ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» неправомірно оформило взаємовідносини з ТОВ “КИТТА» щодо “постачання» товару (без фактичного руху активів) та відобразило операції з даним контрагентом “покупцем» у бухгалтерському обліку.
Тобто, відсутня господарська операція як певна дія або подія у визначенні абзацу п'ятого ст. 1 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», в основі якої має бути дійсний рух певного активу.
В ході перевірки встановлено, що закупівля молока здійснювалась заготівельниками, які працюють на ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ», у фізичних осіб, які є мешканцями наступних областей: Черкаська, Полтавська, Кіровоградська, Полтавська, Вінницька, Київська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька, Житомирська. Підзвітними особами (заготівельниками) подавались до бухгалтерії.
ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» звіти про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт з доданими до них підтвердними документами про витрачання готівки, а саме: приймально - розрахункові відомості про видачу грошей за закуплену молочну сировину від фізичних осіб та проведені з ними розрахунки.
Згідно отриманої відповіді від Державного підприємства “Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» (код за ЄДРПОУ 32114325) листом за № 1827/9-11 від 18.11.2021 встановлено наступне: згідно інформації в окремих громадян з прізвищами та ініціалами, вказаними в приймально - розрахункових відомостях про видачу грошей за закуплену молочну сировину від фізичних осіб та проведені з ними розрахунки не значиться зареєстрованою велика рогата худоба або наявна недостатня кількість голів для здачі молока в об'ємах, які зазначені в документах. Перелік таких здавачів наведено в додатку 13 до акта перевірки.
Так, відповідно до даних Управління агропромислового комплексу Звенигородської райдержадміністрації середній надій на одну корову за 2017 рік становить 6449 літрів. В розрахунку на стандартну тривалість лактації, 305 днів, середньоденна продуктивність корови складає 21,1 літра. При цьому відповідно до даних прийомно-розрахункових відомостей (додаток 14), середньоденна здача молока відображалася в кількості від 30,0 літрів до 406,8 літра, в розрахунку на 1 корову.
Враховуючи вищевикладене, здача молока в об'ємах зазначених в прийомнорозрахункових відомостях (додаток 14) фізично неможлива. Також в прийомно-розрахункових відомостях (додаток 14) містяться дані щодо здавачів сировини (таблиця 3.1), які здійснювали здачу молока в період з 01.01.2018 по 30.06.2019 року, проте згідно інформації ДП “Агенство з ідентифікації і реєстрації тварин» період народження зазначених корів травень-липень 2017 року. Враховуючи фізіологічні особливості корів, розрахунковий початок лактації можливий з 27-місячного віку.
Враховуючи викладене, унеможливлюється отримання сировини (молока) від вищезазначених здавачів сировини у відповідному періоді.
Крім цього, в ході проведення перевірки з метою достовірності даних наведених у авансових звітах підзвітних осіб заготувачів молока та прийомно-розрахункових відомостей до них, на виконання листа № 5323/23-00-07-0116 від 04.11.2021 та № 1791/23-00-24-06-09 від 16.04.2025 проведено аналіз даних системи “Податковий блок» підсистеми ДРФО районного рівня Черкаської області та підрозділом управління електронних сервісів встановлено перелік осіб (№ 2300-2025-0001328 від 17.04.2025), у яких придбавалось молоко на суму 97243,61 грн, проте фактично на момент отримання готівкових коштів за здане молоко, дані особи - померли (перелік наведений в додатку 15 до акта перевірки).
Враховуючи викладене, перевіркою встановлені задекларовані господарські операції із придбання ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» молока в фізичних осіб у селах Водяники, Козацьке, Моринці, Пединівка, Гнилець, Рижанівка Звенигородського району; Шестеринці Лисянського району, Воронівка, Петропавлівка Городищинського району, Кривоносівка, Зорівка, Лукашівка, Броварки, Гельмязів, Богдани, Крутьки, Чехівка, Мельники, Каленики Золотоніського району. Черкаської області, які там фактично не здавали молока, в яких відсутня велика рогата худоба, а також померлих осіб.
Зазначене свідчить про відсутність фактичного рух активів (молоко) від таких фізичних осіб до ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ».
ІІ. Податок на додану вартість.
За період, що перевірявся, ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» надано документи з продажу ТОВ “КИТТА», код ЄДРПОУ 39091624 сухої молочної сироватки де мінералізованої на загальну суму 8061780,00 грн, в т.ч. ПДВ 1343630,00 грн.
У видаткових накладних зокрема зазначено: Адреса доставки: не вказано Платник: “той самий» Замовлення: дог. № 231-16 від 19.07.2016 Умова продажу: Оплата з поточного рахунку Місце складання; м. Золотонота Ареса одержувача: Дніпропетровська область, м. Дніпро, вул. Спаська, буд. 5/3.
Видаткові накладні підписано від постачальника генеральним директором Кулінічем В.В. та головним інженером Строканем А.А., від отримувача -головним бухгалтером Куценко Т.П. та заступником головного бухгалтера Летяк О.М. Окрім цього, надані до перевірки видаткові накладні містять юридичну адресу одержувача: м. Дніпро, вул. Спаська, буд. 5/3, що суперечить відомостям ЄДР юридичних осіб (до 01.12.2021 року) - згідно з даними ЄДР, юридична адреса ТОВ “КИТТА» до 01.12.2021 року була: м. Дніпро, вул. Спаська, буд. 5, кв, 3.
Згідно відомостей адресного довідника м. Дніпро (за даними міськради м. Дніпро на інтернет ресурсi gorod.dp.ua), адреса: м. Дніпро, вул. Спаська буд. 5/3 - відсутня.
Отже у видаткових накладних не вказано адресу доставки, платника, а вказана юридична адреса не співпадає з реєстраційними даними.
Згідно з поданими до органів ДПС повідомленнями про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП, ТОВ “КИТТА» не мають складських приміщень у власності чи на інших умовах використання за адресами розвантаження придбаного товару: м. Дніпро, вул. Нижньодніпровська, 1, м. Дніпро, вул. Спаська, буд. 5/3, тобто, з наведеного вище не можна підтвердити факичну передачу товару представникам ТОВ “КИТТА», які зазначено у видаткових накладних.
Окрім цього, надані до перевірки видаткові накладні не містять адреси доставки, а наведені вище ТТН містять адресу: м. Дніпро, вул. Спаська, буд. 5/3, яка відсутня, згідно адресного довідника м. Дніпро (за даними міськради м. Дніпро на інтернет ресурсі gorod.dp.ua). Окрім цього, звіркою наданих до перевірки ТТН з даними системи “НАІС ДДАІ» МВС України встановлено ТТН в яких транспортні засоби не належать перевізникам, зазначених в TTH.
За наведеними вище ТТН:
- не вказані реєстраційні ознаки перевізників за всіма ТТН (не зазначено код, адресу, інші відомості, що ідентифікують особу), в наслідок чого не можливо ідентифікувати перевізника (фіз. особу, юридичну особу, чи ФОП);
- не вказані марка, модель, тип автомобіля за ТТН на перевезення 135000,00 кг товару на суму 3310320 грн, в наслідок чого можливо ідентифікувати марку автомобіля;
- розділи ТТН “пункт розвантаження», зазначені в наданих до перевірки ТТН, не дозволяють ідентифікувати точної адреси розвантаження, або містять адреси, які не пов'язані з діяльністю ТОВ “КИТТА», або взагалі відсутні в м. Дніпро (згідно адресного довідника м. Дніпро). Тобто, місця розвантаження за адресами: м. Дніпро, м. Дніпро, вул. Нижньодніпровська, 1, м. Дніпро, вул. Спаська, буд. 5/3, не відповідають дійсності.
Отже, згідно інформації за обов'язковими реквізитами наведених вище товарнотранспортних накладних (невідповідність, дефектність в первинних бухгалтерських документах), не можливо підтвердити маршрути перевезення вантажів зазначених у видатков накладних на постачання сухої молочної сироватки демінералізованої.
В періоді оформлення документів з з придбання сухої молочної сироватки, згідно з даними поданих до органів ДПС повідомлень за ф. № 20-ОПП, ТОВ “КИТТА» використовувало у своїй діяльності:
- офісне приміщення за адресою: Донецька обл., м. Костянтинівка, вул. Суворова, буд. 19;
- склад за адресою: м. Дніпро, Амур-Нижньодніпровський р-н, вул. Смарагдова, 3-д з 21.05.2019 року.
Тобто, до 21.05.2019 ТОВ “КИТТА» взагалі не використовувало складських приміщень та не мало можливості отримувати суху молочну сироватку від ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ».
Перевіркою наданих документів по взаємовідносинах ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» з ТОВ “КИТТА» за період з 01.01.2018 по 30.09.2024, встановлено наступне:
1) Видаткові накладні не містять адреси доставки, даних про платника, а також, вказана юридична адреса одержувача, зазначена у видаткових накладних, не співпадає з реєстраційними даними;
2) В ТТН не вказані марка, модель, тип автомобіля на перевезення 135000,00 кг. товару на суму 3310320,00 грн, в наслідок чого неможливо ідентифікувати марку автомобіля;
3) Розділи ТТН “пункт розвантаження», зазначені в наданих до перевірки ТТН, не дозволяють ідентифікувати точної адреси розвантаження, або містять адреси, які не пов'язані з діяльністю ТОВ “КИТТА», або взагалі відсутні в м. Дніпро (згідно адресного довідника м. Дніпро);
4) Звіркою наданих до перевірки ТТН з даними системи “HAIC ДДАІ» МВС України встановлено ТТН в яких транспортні засоби не належать перевізникам, зазначених в ТТН на перевезення 120000,00 кг. вантажу на загальну суму 2928900 грн;
5) Згідно з даними поданих до органів ДПС повідомлень за ф. № 20-ОПП, до 21.05.2019 ТОВ “КИТТА» не використовувало складських приміщень та не мало можливості отримувати суху молочну сироватку від ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ». У задекларованих обсягах;
6) Відсутність постачання або використання ТОВ “КИТТА» сухої сироватки за 2020 р. - І кв. 2021 р. на суму 2 885 040,00 грн., в т.ч. ПДВ - 480840,00 грн;
7) За ланцюгом постачання сухої молочної сироватки у 2018-2019 роках покупці є фігурантами кримінальних справ, пов'язаних з економічною злочинністю та учасниками схем ухилення від оподаткування;
8) Згідно з даними ЄРПН, не встановлено інших ланцюгів з подальшого продажу сухої молочної сироватки демінералізованої від ТОВ “КИТТА», а також, відповідно до специфіки та видів діяльності ТОВ “КИТТА», дане товариство не мало можливості та необхідних ресурсів використати 320000,00 кг. сухої молочної сироватки демінералізованої для власних потреб;
9) Реалізація сухої молочної сироватки є нетиповими операціями та суперечить специфі діяльності товариства.
Таким чином, перевіркою встановлено:
1. Невідповідність (дефектність) в первинних бухгалтерських документах;
2. Відсутність реальності здійснення господарських операцій з подальшої реалізації дистрибуції (молочної продукції) по ланцюгу постачання свідчить лише про документальне оформлення господарських операцій з даним контрагентом - «покупцем» всупереч діючому законодавству, реалізація товару відбулася іншим особам.
Фактично товариством реалізовано товар невідомому покупцю невстановленому перевіркою суб'єкту господарювання.
ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» неправомірно визначено ТОВ “КИТТА» контрагента - “покупця» у відповідному регістрі бухгалтерського обліку по Дебету рахунку 361 “Розрахунки з вітчизняними покупцями».
ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» отримало від ТОВ “КИТТА» - “покупця» грошові кошти в сумі 8061780,00 грн за відсутності факту постачання товару саме ТОВ “КИТТА», тобто перерахування коштів ТОВ “КИТТА», не пов'язано з постачанням товару.
Таким чином, ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» неправомірно оформило взаємовідносини з ТОВ “КИТТА» щодо “постачання» товару (без фактичного руху активів) та відобразило операції з даним контрагентом-“покупцем» у бухгалтерському обліку.
Крім того перевіркою встановлено: 1. Відсутність дійсного формування активів ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» у попередніх ланках ланцюга нереальних господарських операцій; 2. Оформлення ТОВ “УКРМОЛ СЕРВІС» (код ЄДРПОУ 41972099) транзитних оперній з удаваної поставки сировини. 3. Належність ТОВ “УКРМОЛ СЕРВІС» (код ЄДРПОУ 41972099) до категорії ризикових платників податку та здійснення діяльності з формування суб'єктам господарювання витрат та податкового кредиту без реальності здійснення господарських операцій, а тому надані до перевірки ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» первинні бухгалтерські документи та податкові накладні на отримання сировини від зазначеного суб'єкта господарювання не дають товариству права на формування витрат та включення податку на додану вартість до складу податкового кредиту.
ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» мало можливість дотриматися норм чинного законодавства, зокрема оформивши господарську операцію тими документами, які відображають її дійсний зміст, однак не вжило достатніх заходів для цього через те, що діяло нерозумно та без належної обачності з метою зменшення бази оподаткування. Звідси, проведеною перевіркою встановлено, що первинна документація щоро здійснених господарських операцій ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» і зазначеними вище контрагентами є такою, що не містить достовірної інформації та не несе в собі доказової сили.
Враховуючи викладене, фактично мало місце отримання молока, джерело походження якого не встановлене.
Як результат, ТОВ “ТОРГОВИЙ ДІМ “ЕСКОБАР», код ЄДРПОУ 38123115; ТОВ “ІН ДЕКС» (код ЄДРПОУ - 41061693); ТОВ “МАРЕЛІ» (код ЄДРПОУ 41169998); ТОВ “ЛАЙНІС» (код ЄДРПОУ 41787447); ТОВ “ПОЛІС СТІЛ» (код ЄДРПОУ 41927051); ТОВ “ВЕЛСЕР» (код ЄДРПОУ 42055895); ТОВ “АКВАТОРГ ЮА» (код ЄДРПОУ 42128376); ТОВ “ПСП “АГРОПРОМГРУП» (код ЄДРПОУ 42462323); ТОВ “НПСХ» (код ЄДРПОУ 42468079) проведено операцію, спрямовану на формування податкової вигоди з податку на додану вартість по ланцюгу постачання ТОВ “УКРМОЛ СЕРВІС» (код ЄДРПОУ 41972099) - ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» (код 00447824) за серпень грудень 2018 року.
ІІІ. Своєчасність реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.
У зв'язку з встановленими порушеннями взаємовідносинах з ТОВ “КИТТА», які викладені в абз. 1.1) п. 3.1.2.1. Акту перевірки, перевіркою встановлено відсутність реєстрації ТДВ «Золотоніський маслоробний комбінат» податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму ПДВ 1343630 грн.
У зв'язку з встановленими порушеннями п. 188.1. ст. 188 Податкового кодексу, які викладені в абз. 1.2) п. 3.1.2.1. даного акта перевірки, перевіркою встановлено відсутність реєстрації ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму ПДВ 2635680,53 грн.
У зв'язку з встановленими порушеннями п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу, які викладені в абз. 3) п. 3.1.2.1. даного акта перевірки, перевіркою встановлено відсутність реєстрації ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму ПДВ 24939106,57 грн.
Враховуючи викладене, в порушення вимог п. 201.1, 201.10 ст. 201 Податкового кодексу, ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» не зареєстровано в ЄРПН податкові накладні на загальну суму ПДВ 28918417,10 грн.
IV. Податок на доходи фізичних осіб.
У зв'язку з відсутністю документального підтвердження розрахунків підзвітними особ із ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» з фізичними особами - платниками податків за придбане у них молоко, відомості про яких відсутні в приймально - розрахункових відомостях, зазначена сума коштів є надміру витраченими та не повернутими протягом встановленого строку, в розумінні п. 170.9 ст. 170 Податкового Кодексу.
ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ», як податковий агент, порушив вимоги абз.2 п.57.1 ст. 57, пп. 164.2.11 п. 164.2 ст. 164, п.164.5 ст.164, п. 167.1 ст. 167, п.170.9 ст. 170, абз. “а» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України, що призвело до заниження податкового зобов'язання по податку на доходи фізичних осіб в загальній сумі 706493,81 грн, в тому числі за 2018 рік в сумі 582897,55 грн, за 2019 рік в сумі 102576,44 грн, за 2021 рік в сумі 1723,54 грн, за 2022 рік в сумі 19296,28 грн.
V. Військовий збір.
Перевіркою правильності визначення об'єкта оподаткування при нарахуванні доходів платникам податків, встановлено, що ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» в періоді з 01.01.2018 по 31.12.2024 не нараховувався, не утримувався та не сплачувався до бюджету військовий збір з доходів штатних працівників (заготовачів молочної сировини) у вигляді сум надміру витрачених коштів, отриманих ними під звіт, та не повернутих у встановлених строк, чим порушено підпункт 1.2, підпункт 1.3, підпункт 1.4 та підпункт 1.6 пункту 16 підрозд. 10 розд. ХХ Податкового кодексу України.
ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ», як податковий агент, порушив вимоги пп. 1.2, пп. 1.3, пп. 1.4, пп. 1.6 п. 16 підрозд. 10 розд. ХХ та абз.2 п.57.1 ст.57, пл. 164.2.11 п. 164.2 ст. 164, п. 164.5 ст. 164, п. 167.1 ст. 167, п. 170.9 ст. 170, абз. “а» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу, що призвело до заниження податкового зобов'язання по військовому збору на загальну суму 48277,56 грн, в тому числі: за 2018 рік в сумі 39831,73 грн, за 2019 рік в сумі 7009,46 грн; за 2021 рік в сумі 117,78 грн, за 2022 рік в сумі 1318,59 грн.
VІ. Дотримання вимог порядку повідомлення контролюючих органів про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність.
За даними перевірки, ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» повідомлення про згадані об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП не подавало у терміни, передбачені законодавством. Враховуючи викладене, в порушення вимог п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу, абз. 1 п. 8.4 розд. VIII Порядку № 1588, ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» не подано 64 повідомлення та подано з порушенням термінів, передбачені законодавством 2 повідомлень про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП.
ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» подало заперечення від 14.07.2025 № 487 на висновки акта перевірки від 30.06.2025 № 9854/23-00-07-01-01/00447824.
За результатами розгляду заперечень, відповідач прийняв висновок від 30.07.2025 № 221/9854/23-00-07-01-01/00447824/07-01 про результати розгляду заперечень, яким заперечення ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» враховав частково. Виклав в новій редакції п. 1 висновку акта перевірки: - “1. Вимог пп. 14.1.13., 14.1.521 п. 14.1 ст. 14, ст. 123-11, пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134, пп. 139.2.2 п. 139.2 ст. 139 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI, 1, п. 5 Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 11 “Зобов'язання», затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.01.2000 року № 20, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.02.2000 року за № 85/4306, п. 5, Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 15 “Доходи», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.11.1999 року № 290, зареєстрованого Міністерстві юстиції України від 14.12.1999 року за № 860/4153, п. 3.2, 3.10 роз. III Наказу Міністерства фінансів України від 28 березня 2013 року № 433 “Про затвердження Методичних рекомендацій щодо заповнення форм фінансової звітності», §7, §88 Міжнародного стандарту бухгалтерського обліку, в результаті чого занижено податок на прибуток на загальну суму 4713103 грн, в т.ч.: за три квартали 2020 року на суму 1593167 грн, 2020 рік на суму 4383143 грн, за три квартали 2022 року на суму 326200 грн, за 2022 рік на суму 329960 грн».
Дії ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» по заниженню податку на додану вартість на загальну суму 2825756 грн, податку на прибуток на загальну суму 306135 грн, податку на доходи фізичних осіб в сумі 706493,81 грн, військового збору в сумі 48277,56 грн є умисними, а дії по заниженню податку на додану вартість на загальну суму 13239530 грн, податку на прибуток на загальну суму 23825 грн є не умисними.
За порушення вимог податкового та іншого законодавства визначити ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» грошові зобов'язання в сумі: - 4792020 грн з податку на прибуток, в т.ч. основний платіж в сумі 4713103 грн та штрафні санкції в сумі 78917 грн; - 384261 грн зменшення суми від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток; - 7125124 грн з податку на додану вартість, в т.ч. основний платіж в сумі 6092055 грн та штрафні санкції в сумі 1033069 грн; - 9973231 грн зменшення бюджетного відшкодування по податку на додану вартість та застосування штрафних санкцій на суму 997323 грн; - 14335257 грн зменшення від'ємного значення з податку на додану вартість за грудень 2024 року; 289461,50 грн штрафних санкцій з податку на додану вартість за відсутність реєстрації податкових накладних в ЄРПН; - 340,00 грн штрафних санкцій з податку на додану вартість за не подання податкової декларації з податку на додану вартість за жовтень 2018 року; - 64260 грн штрафних санкцій за неподання повідомлень про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП - 83144,91 грн по податку на доходи фізичних осіб, в т.ч. основний платіж в сумі 73404,87 грн, штрафні санкції в сумі 9740,04 грн, та здійснення нарахування пені за період та в порядку, визначеними п.129.1.4 п. 129.1 ст. 129, з урахуванням норм ст. 102 та п. 52-1 підрозд. 10 розділу XX Податкового кодексу; - 6122,99 грн по військовому збору, в т.ч. основний платіж в сумі 5016,08 грн, штрафні санкції в сумі 1106,91 грн та здійснення нарахування пені за період та в порядку, визначеними п. 129.1.4 п. 129.1 ст. 129, з урахуванням норм ст. 102 та п.52 1 підрозд. 10 розділу ХХ Податкового кодексу; - 1020,00 грн. штрафної санкції по податку на доходи фізичних осіб за порушення порядку подання інформації про суму доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку.
Головне управління ДПС у Черкаській області на підставі акта перевірки прийняло податкові повідомлення-рішення:
- від 04.08.2025 № 13982/23-00-07-01-01, яким донараховано податкове зобов'язання з податку на прибуток в розмірі 4792020,00 грн в т.ч. збільшення податкового зобов'язання з податку на прибуток в сумі 4713103,00 грн та застосування штрафної санкції в сумі 78917,00 грн;
- від 04.08.2025 № 13992/23-00-07-01-01, форма “ПС», яким застосувало штраф у розмірі 66300,00 грн;
- від 04.08.2025 № 13993/23-00-07-01-01, форма “Р», яким податковий орган збільшив суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму 7125124,00 грн в т.ч. зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 6092055,00 грн та застосував штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 1033069 грн;
- від 04.08.2025 № 13994/23-00-07-01-01, форма “ПС», яким застосувало штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 340,00 грн;
- від 04.08.2025 № 13998/23-00-07-01-01, форма “ПН», яким застосувало штраф у розмірі 289461,5 грн;
- від 04.08.2025 року № 13999/23-00-07-01-01, форма “В4», яким зменшило розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 14335257,00 грн;
- від 04.08.2025 року № 14000/23-00-07-01-01, форма “В1», яким зменшило суму бюджетного відшкодування у розмірі 9973231,00 грн та нараховало суму штрафу у розмірі 997323,00 грн;
- від 05.08.2025 року № 14190/23-00-24-06-16, форма “Д», яким збільшило податкове зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб на суму 73404,86 грн, застосувало штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 16198,42 грн та нараховано пеня у розмірі 28 668,93 грн;
- від 05.08.2025 року № 14192/23-00-24-06-16, форма “Д», яким збільшило податкове зобов'язання по військовому збору на суму 5016,8 грн, застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 1106,91 грн та нарахувало пеню у розмірі 1959,07 грн;
Не погоджуючись з прийнятими податковими повідомленнями-рішеннями ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» подало скаргу до ДПС України.
Рішенням ДПС України від 17.10.2025 № 30209/6/99-00-06-01-01-06, скаргу ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» частково задоволено.
Скасовано ППР від 04.08.2025 № 13993/23-00-07-01-01, № 14000/23-00-07-01-01, № 13999/23-00-07-01-01 в частинах збільшення податкових зобов'язань з ПДВ, зменшення від'ємного значення з ПДВ та бюджетного відшкодування ПДВ внаслідок збільшення перевіркою податкових зобов'язань з ПДВ на 27574787 грн (внаслідок реалізації товарів нижче собівартості та визначення звичайних цін) та у відповідній частині застосовані штрафні санкції, а в іншій частині зазначені ППР залишено без змін.
Скасовано ППР від 04.08.2025 № 13998/23-00-07-01-01 в частині застосування штрафних санкцій щодо відсутності складання та реєстрації в ЄРПН податкових накладних внаслідок збільшення перевіркою податкових зобов'язань з ПДВ на 27574787 грн (внаслідок реалізації товарів нижче собівартості та визначення звичайних цін), а в іншій частині зазначені ППР залишено без змін.
Залишено без змін ППР ГУ ДПС У Черкаській області від 04.08.2025 № 13982/23-00-07-01-01, № 13994/23-00-07-01-01, № 13992/23-00-07-01-01, від 05.08.2025 № 14192/23-00-24-06-16, № 14190/23-00-24-06-16.
У подальшому Головне управління ДПС у Черкаській області прийняло податкові повідомлення:
- від 20.10.2025 року № 19321/23-00-07-01-01, форма “Р», яким збільшило суми податку на додану вартість у розмірі 2825756,00 грн та застосувало штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 706439,00 грн;
- від 20.10.2025 року № 19323/23-00-07-01-01, форма “ПН», яким застосувало штраф за відсутність реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних у сумі 228825,00 грн;
Спірні податкові повідомлення-рішення позивач вважає протиправними, а тому звернувся в суд з цим позовом.
Під час вирішення спору по суті суд зазначає таке.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, порядок їх адміністрування, права та обов'язки платників податків, компетенція контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (з наступними змінами та доповненнями в редакції, чинній на час виникнення спірних відносин, далі - ПК України).
Положеннями пункту 14.1.36 ПК України передбачено, що господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через відокремлені підрозділи, а також через будь - яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.
За змістом підпункту 14.1.181 пункту 14.1 статті 14 ПК України податковий кредит -сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу.
Згідно пункту 44.1 статті 44 ПК України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
Статтею 1 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» визначено, що первинним документом є документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.
Відповідно до частини першої статті 9 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.
Відповідно до пункту 185.1 статті 185 ПК України об'єктом оподаткування є операції платників податку з: а) постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю; б) постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу; в) ввезення товарів на митну територію України; г) вивезення товарів за межі митної території України; е) постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом.
Пунктом 187.1 статті 187 ПК України встановлено, що датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Відповідно до пункту 198.1 статті 198 ПК України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.
Згідно з пунктом 198.3 цієї статті ПК України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
В силу вимог пункту 198.6 статті 198 ПК України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.
Із системного аналізу вказаних вище правових норм можливо дійти до висновку, що для отримання права на формування податкового кредиту із сум податку на додану вартість, сплачених в ціні придбаного товару (робіт, послуг), та права на віднесення витрат по його придбанню до складу валових витрат, платник повинен мати податкові накладні, первинні бухгалтерські документи, видані на реально отриманий товар (роботи, послуги), призначені для використання у власній господарській діяльності. Таким чином, відображення господарської операції у податковому обліку повинно здійснюватись відповідно до її реального економічного змісту на підставі первинних документів бухгалтерського обліку.
При цьому, будь-які документи (у тому числі договори, накладні, рахунки тощо) мають силу первинних документів для цілей ведення податкового обліку лише в разі фактичного здійснення господарської операції. Визначальною ознакою господарської операції є те, що вона повинна спричиняти реальні зміни майнового стану платника податків. Вимога щодо реальних змін майнового стану платника податків як обов'язкова ознака господарської операції кореспондує з нормами Податкового кодексу України.
Суд встановив, що спірне ППР, яким донараховано податкове зобов'язання з податку на додану вартість прийняте у зв'язку із висновками контролюючого органу про завищення позивачем податкового кредиту на загальну суму 2825756 грн у зв'язку із непідтвердженням реальності оформлених між позивачем та контрагентом господарських операцій, що призвело до порушення вимог п. 198.1, 198.2, 198.3, 198.6 ст.198 ПК України.
Під час надання оцінки таким висновкам контролюючого органу, суд врахував таке.
Суд встановив, що у ході перевірки контролюючий орган встановив, що ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» відповідно до договору на закупівлю Молока № 126-18 від 07.06.2018 придбало молоко у ТОВ “УКРМОЛ СЕРВІС» (42055209) на загальну суму 16954530,29 грн, в т. ч. ПДВ-2825755,10 грн.
До перевірки надано видаткові накладні (перелік наведений на ст.ст. 12-14 Акту перевірки, а.с.). Перевезення молока проводилось згідно товарно-транспортних накладних, перелік яких наведено в додатку 16 до акта перевірки.
Операції з поставки товару від ТОВ “УКРМОЛ СЕРВІС» відображено товариством у бухгалтерському обліку наступними записами: Д-т 281 -К-т 631- на суму 14128774,82 грн., Д-т 641/1 - К-т 631 - на суму 2825755,40 грн.
Розрахунки за придбане молоко проведені із поточних рахунків ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ», № 26007878827019, відкритий у АТ “УКРСИББАНК» у м. Києві, МФО 351005, № 26003455051777, відкритого в АТ “ОТП БАНК» МФО 300528, № 26000924446214, відкритого в АБ “УКРГАЗБАНК», що підтверджується переліком платіжних документів, що наведений на ст.ст. 15-16 акту перевірки.
У Єдиному реєстрі податкових накладних зареєстровано податкові накладні на поставку ТОВ “УКРМОЛ СЕРВІС», код ЄДРПОУ 41972099 в адресу ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ», код 00447824 товарів зазначених у видаткових накладних.
Суд зазначає, що наявні у матеріалах справи первинні документи (а.с.11-214 Тому 4, 1-216 Тому 5) містять необхідні реквізити для надання їм юридичної сили та доказовості, які у своїй сукупності підтверджують взаємовідносини між позивачем та його контрагентом.
Суд врахував, що аналіз змісту Акту перевірки вказує на те, що відповідач дійшов висновку про відсутність дійсного формування активів ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» у зв'язку із висновками про нереальність господарських операцій між контрагентом позивача - ТОВ “УКРМОЛ СЕРВІС» із ТОВ “ТОРГОВИЙ ДІМ “ЕСКОБАР», код ЄДРПОУ 38123115; ТОВ “ІН ДЕКС» (код ЄДРПОУ - 41061693); ТОВ “МАРЕЛІ» (код ЄДРПОУ 41169998); ТОВ “ЛАЙНІС» (код ЄДРПОУ 41787447); ТОВ “ПОЛІС СТІЛ» (код ЄДРПОУ 41927051); ТОВ “ВЕЛСЕР» (код ЄДРПОУ 42055895); ТОВ “АКВАТОРГ ЮА» (код ЄДРПОУ 42128376); ТОВ “ПСП “АГРОПРОМГРУП» (код ЄДРПОУ 42462323); ТОВ “НПСХ» (код ЄДРПОУ 42468079).
Такі висновки контролюючий орган софрмулював на підставі даних АIC “Податковий блок».
Під час надання оцінки невідповідностям, на яких наголошує відповідач, суд врахував висновки Великої Палати Верховного Суду, висловлені в постанові від 07 липня 2022 року у справі № 160/3364/19 відповідно до яких визначальним для вирішення спорів про наявність податкових наслідків за результатами вчинення господарських операцій є дослідження сукупності обставин та первинних документів, які можуть як підтверджувати, так і спростовувати реальність господарських операцій. Саме по собі: лише наявність вироку щодо контрагента платника податків; лише факт порушення кримінального провадження відносно контрагента та отримання під час таких свідчень особи щодо не прийняття участі у створенні і діяльності підприємства; лише податкова інформація щодо контрагентів по ланцюгу постачання; лише незначні помилки в оформленні первинних документів (окремо) - не є самостійними та достатніми підставами для висновку про нереальність господарських операцій. Водночас, у сукупності з іншими обставинами справи наявність або відсутність таких документів чи обставин можуть свідчити на спростування або підтвердження позиції контролюючого органу.
Суд врахував, що відповідач не надав до матеріалів справи рішення про відповідність критеріям ризиковості ТОВ “УКРМОЛ СЕРВІС» на час здійснення господарських взаємовідносин між позивачем та вказаним контрагентом, відтак, за наявності первинних документів, що відповідають вимогам Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», вищевказані висновки контролюючого органу не можуть слугувати самостійними та достатніми підставами для висновку про нереальність господарських операцій.
Суд зазначає, що сама по собі обставина наявності кримінальних проваджень щодо службових осіб юридичних осіб по всьому ланцюгу постачання не є самостійною та достатньою підставою для висновку про нереальність досліджених податковим органом господарських операцій із позивачем.
Суд врахував, що доводи відповідача про відсутність у контрагентів по ланцюгу постачання основних засобів для здійснення господарської діяльності, у зв'язку із чим контролюючий орган дійшов висновку, що вони не могли бути постачальниками товару, базуються на відомостях АІС “Податковий блок» та не підтверджені даними перевірок щодо контрагентів по ланцюгу постачання.
Суд зазначає, що податкове законодавство не ставить в залежність податковий облік певного платника податків від інших осіб, від господарських та виробничих можливостей контрагента. Переконання контролюючого органу про те, що контрагент по ланцюгу постачання не мав достатньої кількості трудових та матеріальних ресурсів для здійснення господарських операцій, не можуть слугувати беззаперечними доводами щодо фактичного нанадання послуг, оскільки вони не підтверджені належними та допустимими доказами, базуються на узагальненій податковій інформації без проведення контрольних заходів та дослідження первинних документів.
Така позиція суду узгоджується з висновками Верховного Суду, викладеними в постановах від 16 січня 2018 року, 15 травня 2018 року, 11 вересня 2018 року у справах №№ 826/1398/14, 810/4391/16, 804/4787/16 відповідно.
Крім того, у постанові від 17 лютого 2020 року у справі № 826/2926/14 Верховний Суд зауважив, що контролюючий орган на виконання вимог статті 71 КАС України повинен довести та надати належні докази, які б свідчили, що наявні у суб'єкта підприємницької діяльності трудові ресурси та матеріально-технічне забезпечення були недостатніми для здійснення господарських операцій.
Суд зазначає, що чинним законодавством не пред'являються вимоги до суб'єктів підприємницької діяльності стосовно кількості працівників у штаті підприємства, наявність тих чи інших основних фондів, зокрема, складських приміщень, транспортних засобів тощо для здійснення господарської операції. Проте, податковий орган має довести, що відсутність таких ресурсів унеможливила в кожному конкретному випадку реальну можливість виконання правочину.
Така позиція суду відповідають правовому висновку Верховного Суду, викладеному у постанові від 07 грудня 2023 року у справі № 380/6949/21.
Верховний Суд в постановах від 11 листопада 2020 року № 320/1147/19, від 24 листопада 2020 року № 813/3034/15 виклав висновок щодо застосування норм права у подібних правовідносинах, відповідно до якого норми податкового законодавства не ставлять у залежність достовірність даних податкового обліку платника податків від дотримання податкової дисципліни його контрагентами, якщо цей платник (покупець) мав реальні витрати у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), призначених для використання у його господарській діяльності. Порушення певними постачальниками товару (робіт, послуг) у ланцюгу постачання вимог податкового законодавства чи правил ведення господарської діяльності не може бути підставою для висновку про порушення покупцем товару (робіт, послуг) вимог закону щодо формування податкового кредиту, тому платник податків (покупець товарів (робіт, послуг) не повинен зазнавати негативних наслідків, зокрема у вигляді позбавлення права на формування витрат та податкового кредиту, за можливу неправомірну діяльність його контрагента за умови, якщо судом не встановлено фактів, які свідчать про обізнаність платника податків щодо такої поведінки контрагента та злагодженість дій між ними.
З урахуванням зазначеного обставини неподання контрагентами ТОВ “УКРМОЛ СЕРВІС» по ланцюгу постачання у спірних правовідносинах податкових розрахунків розрахунків сум доходу нарівні із обставинами реалізації ними іншої групи товарів, на переконання суду, не є самостійними та достатніми обставинами для визнання господарських операцій у спірних правовідносинах недостовірними.
Покликання відповідача про відсутність реального характеру спірних господарських операцій з підстав дослідження взаємовідносин ТОВ “УКРМОЛ СЕРВІС» із контрагентами по ланцюгу постачання суд вважає необґрунтованими, оскільки такі висновки відповідача базуються на дослідженні інформації баз даних ДПС.
Суд зазначає, що податкова інформація, яка міститься в інформаційно-аналітичних базах щодо контрагентів позивача, має виключно інформативний характер та не вважається належним доказом у розумінні процесуального Закону.
Така позиція суду відповідає правовому висновку Верховного Суду, викладеному у постанові від 20 березня 2018 року у справі № 804/939/16.
З урахуванням зазначеного, покликання відповідача у цій частині суд відхиляє як необгрунтовані, у зв'язку із чим ППР від 20.10.2025 № 19321/23-00-07-01-01 належить визнати протиправним та скасувати.
Щодо правомірності ППР від 04.08.2025 № 13982/23-00-07-01-01, форма “Р» щодо нарахування податкового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 4792020,00 грн в т.ч. збільшення податкового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 4713103,00 грн та застосування штрафної (фінансової) санкції у розмірі 78917,00 грн, суд зазначає таке.
Суд встановив, що спірне ППР, яким збільшено податкове зобов'язання з податку на прибуток прийняте у зв'язку із висновками контролюючого органу про непідтвердження реальності оформлених між позивачем та ТОВ “УКРМОЛ СЕРВІС» господарських операцій із постачання молока.
Суд зазначає, що частина доводів контролюючого органу покладених у основу висновків про необхідність збільшення податкових зобов'язань позивача з податку на прибуток дублюються із доводами, яким вище суд надав оцінку під час вирішення питання правомірності збільшення податкових зобов'язань позивача із податку на додану вартість. З урахуванням зазначеного, суд надає оцінку доводам контролоюючого органу, які відмінні від досліджених вище.
Так, відповідач дійшов висновку, що посадова особа ТОВ “УКРМОЛ СЕРВІС» не могла фактично здійснювати господарські операції з урахуванням часу, оперативності проведення операцій, місцезнаходження майна, віддаленості заготівельних пунктів один від одного, з огляду на те, що в усіх наданих до перевірки ТТН вантажовідправником виступає особисто директор ТОВ “УКРМОЛ СЕРВІС» Каракуц І.Ю., який також у серпні 2018 року проводить аналіз молока та передає молочну сировину ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ». При цьому, він здійснює відпуск сировини, а в серпні 2018 року ще й виконує функції лаборанта, одночасно на молочно-приймальних пунктах, в с. Перегонівка (Кіровоградська область), с. Благовіщинське (Кіровоградська область), с. Андріївка (Полтавська область). За даними Реєстру товарнотранспортних накладних, згідно яких здійснювалось перевезення молока від ТОВ “УКРМОЛ СЕРВІС», код ЄДРПОУ 41972099, відбувалося щоденне відвантаження молочної сировини.
Під час надання оцінки вказаним покликанням суд зазначає, що висновки контролюючого органу не містять належних обґрунтувань неможливості здійснення директором ТОВ “УКРМОЛ СЕРВІС» дій із аналізу та відпуску товару, оскільки матеріли перевірки не містять покликань на одночасне здійснення таких дій у різних населених пунктах чи інших обставин (територіальної віддаленості між населеними пунктами/зафіксованим часом здійснення відповідних дій), що об'єктивно унеможливлюють здійснення дій, що ставляться під сумнів контролюючим органом.
З урахуванням зазначеного, суд доходить висновку, що вкзаані висновки можуть бути визнані лише припущеннями контролюючого органу оскільки не підтверджені належними доказами.
У свою чергу суд зазначає, що не відображення у податкових розрахунках сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за 3, 4 квартали 2018 року нарахованих та виплачених доходів водію ТОВ “УКРМОЛ СЕРВІС» Ільченку О., та власнику автомобіля В18261ВН ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 не можуть слугувати самостійними обставинами для висновку про нереальність здійсних господарських правовідносин.
Суд також відхиляє покликання контролюючого органу про відсутність у ТОВ “УКРМОЛ СЕРВІС» об'єктів оподаткування, транспортних засобів для здійснення господарської діяльності, молочно-приймальних пунктів в с. Перегонівка, с. Благовіщинське, с. Андріївка, оскільки відсутність у контрагента матеріальних ресурсів не виключає можливості реального виконання ним господарської операції та не свідчить про одержання необґрунтованої податкової вигоди покупцем, так як основні та транспортні засоби можуть перебувати в постачальника на праві оренди або лізингу.
Така позиція суду відповідає правовим висновкам Верховного суду, викладеним у постановах від 07 травня 2020 року у справі № 826/2999/16, від 30 квітня 2020 року у справі 818/806/16, від 12 травня 2020 року у справі № 813/621/15, від 21 лютого 2020 року у справі № 815/253/16).
Суд встановив, що у ході перевірки контролюючий орган встановив, що ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» відповідно до договору купівлі-продажу № 231-16 від 19.07.2016 продало ТОВ “КИТТА» суху молочну сироватку демінералізовану та отримало від останнього грошові кошти на загальну суму 8061780 грн.
До перевірки надано видаткові накладні (перелік наведений на ст. 65 Акту перевірки). Перевезення молока проводилось згідно товарно-транспортних накладних (ст. 68-71 Акту перевірки).
Розрахунки за реалізований позивачем товар молоко проведені із поточних рахунків ТОВ “КИТТА» на рахунки позивача, що підтверджується переліком платіжних документів, що наведений на ст.ст. 67-68 Акту перевірки.
У Єдиному реєстрі податкових накладних зареєстровано податкові накладні на поставку ТОВ “КИТТА» товару зазначеного у видаткових накладних.
Суд зазначає, що наявні у матеріалах справи первинні документи (а.с. 8-302 Тому 3) містять необхідні реквізити для надання їм юридичної сили та доказовості, які у своїй сукупності підтверджують взаємовідносини між позивачем та його контрагентом.
Суд врахував, що аналіз змісту Акту перевірки вказує на те, що відповідач дійшов висновку про нереалільність зазначених господарських операцій у зв'язку із висновками про невідповідність (дефектність) в первинних бухгалтерських документах та у зв'язку із відсутністю реальності здійснення господарських операцій з подальшої реалізації дистрибуції (молочної продукції) по ланцюгу постачання.
Контролюючий орган вважає, що:
1) Видаткові накладні не містять адреси доставки, даних про платника, а також, визана юридична адреса одержувача, зазначена у видаткових накладних, не співпадає з реестраційними даними;
2) в ТТН не вказано реєстраційні ознаки перевізників за всіма ТТН (не зазначено код, адресу, інші відомості, що ідентифікують особу), в наслідок чого кого неможливо ідентифікувати перевізника (фіз, особу, юридичну особу, чи ФОП);
3) в TTH не вказані марка, модель, тип автомобіля на перевезення 135000,00 кг товару на суму 3310320,00 грн, в наслідок чого неможливо ідентифікувати марку автомобіля,
4) Розділи ТТН “пункт розвантаження», зазначені в наданих до перевірки ТІН, не дозволяють ідентифікувати точної адреси розвантаження, або містять адреси, які не пов'язані з діяльністю ТОВ “КИТТА», або взагалі відсутні в м. Дніпро (згідно адресного довідника м. Дніпро);
5) Згідно з даними поданих до органів ДПС повідомлень за ф. № 20 ОПП, до 21.05.2019 ТОВ “КИТТА» не використовувало складських приміщень та не мало можливості отримувати суху молочну сироватку від ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» у задекларованих обсягах;
6) Відсутність постачання або використання ТОВ “КИТТА» сухої сироватки за 2020 р. -1 кв. 2021 р. на суму 2885040,00 грн., в т.ч. ПДВ - 480840,00 грн.
7) За ланцюгом постачання сухої молочної сироватки у 2018-2019 роках покупці всі є фігурантами кримінальних справ, пов'язаних з економічною злочинністю та учасникими схем ухилення від оподаткування.
8) Згідно з даними ЄРПН, не встановлено інших ланцюгів з подальшого продажу сухої молочної сироватки демінералізованої від ТОВ “КИТТА», а також, відповідно до специфіки та видів діяльності ТОВ “КИТТА», дане товариство не мало можливості та необхідних ресурсів використати 320000,00 кг сухої молочної сироватки демінералізованої для власних потреб.
Під час надання оцінки невідповідностям, на яких наголошує відповідач, суд зазначає, що неістотні недоліки в документах, що містять відомості про господарську операцію, не є підставою для невизнання господарської операції, за умови, що такі недоліки не перешкоджають можливості ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції, та містять відомості про дату складання документа, назву підприємства, від імені якого складено документ, зміст та обсяг господарської операції тощо.
Суд врахував, що наданий позивачем до контролюючого органу перелік первинних документів дає можливість ідентифікувати досліджувані операції. Відповідність наданих товариством до перевірки первинних документів вимогам Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та зареєстрованих податкових накладних вимогам п. 201.1 ст. 201 ПК України, податковий орган не спростував.
Суд зазначає, що висновки відповідача про відсутність реальності здійснення господарських операцій з подальшої реалізації дистрибуції (молочної продукції) по ланцюгу постачання є необґрунтованими адже базуються виключно на тій обставині, що контрагенти ТОВ “КИТТА» за ланцюгом постачання є фігурантами кримінальних проваджень. З цього приводу суд зазначав, що сама по собі обставина наявності кримінальних проваджень щодо службових осіб юридичних осіб по всьому ланцюгу постачання не є самостійною та достатньою підставою для висновку про нереальність досліджених податковим органом господарських операцій із позивачем. У свою чергу висновки про неможливість ТОВ “КИТТА» утримувати товар у зв'язку із відсутністю складських приміщень суд також відхиляє, як необґрунтовані, оскільки такі відомості базуються на дослідженні інформації баз даних ДПС, що не може бути визнано судом належними доказами у спірних правовідносинах.
З урахуванням зазначеного суд вважає необґрунтованими висновки відповідача про неправомірність оформлення позивачем взаємовідносин з ТОВ “КИТТА» щодо постачання товару (без фактичного руху активів) та відображення операції з цим контрагентом “покупцем» у бухгалтерському обліку.
Щодо висновків відповідача про господарські операції із придбання ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» молока в фізичних осіб у селах Черкаської області, які там фактично не здавали молока, в яких відсутня велика рогата худоба, а також померлих осіб, суд зазначає таке.
Відповідач вважає, що зазначає, що здача молока в об'ємах зазначених в прийомнорозрахункових відомостях (додаток 14) фізично неможлива з посиланням на дані Управління агропромислового комплексу Звенигородської райдержадміністрації про середній надій на одну корову за 2017 рік.
Під час надання оцінки вказаному покликанню суд зазначає, що лист Управління агропромислового комплексу Звенигородської райдержадміністрації у спірних правовідносинах може мати виключно інформаційний характер, оскільки в Україні відстутні нормативи надою корів, що визначені нормативно-правовим актом.
Суд врахував покликання представника позивача про визнання неналежними доказами документи, долучені податковим органом щодо середнього надою молока, проте суд не враховує такі відомості із підстав зазначених вище.
Щодо доводів відповідача про неможливість отримання молока від здавачів сировини у період з 01.01.2018 по 30.06.2019 року, від корів, період народження яких травень-липень 2017 року з огляду на фізіологічні особливості корів та розрахунковий початок лактації з 27-місячного віку, суд зазначає таке.
Відповідно до ст. 4 Закону України “Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» сільськогосподарські тварини - велика рогата худоба, коні, свині, вівці, кози, - є об'єктом ідентифікації та реєстрації.
Права та обов'язки юридичних, фізичних осіб та Адміністратора Єдиного державного реєстру тварин визначені ст. 5 вказаного Закону, відповідно до якої юридичні та фізичні особи, що провадять діяльність з розведення та утримання тварин, зобов'язані: подавати для реєстрації дані про ідентифікованих тварин, господарства їх розведення та утримання, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж тварин; ідентифікувати усіх тварин у господарстві; вести облік усіх тварин у господарстві, в тому числі щодо їх народження, ідентифікаційних номерів, усіх переміщень тварин між господарствами, а також про забій, утилізацію та падіж тварин;
Таким чином, обов'язок ідентифікувати та зареєструвати сільськогосподарську тварину покладається на власників тварин. Водночас придбання суб'єктом господарювання молока у осіб, які не виконали/несвоєчасно виконали свій обов'язок щодо реєстрації сільськогосподарської тварини, за умови належного оформлених первинних документів, не може бути підставою для автоматичного висновку про неможливість отримання сировини, оскільки відповідність відомостей про тварину у Єдином державному реєстрі тварин залежить від власника тварини.
Суд відхиляє покликання відповідача про те, що на момент отримання готівкових коштів за здане молоко перелік осіб наведений в додатку 15 до акта перевірки є померлими, у зв'язку із необґрунтованістю, оскільки матеріали перевірки не містять інформації про дату смерті зазначених у переліку осіб.
Підсумовуючи наведене, та зважаючи, що первинні документи, якими оформлені господарські операції, складені відповідно до вимог Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» і відповідають вимогам чинного законодавства щодо надання документу юридичної сили та доказовості, суд доходить висновку, що у ході розгляду справи позивач підтвердив належними та допустимими доказами реальність вчинення господарських операцій, які досліджені контролюючим органом під час проведення перевірки.
З урахуванням зазначеного, ППР від 04.08.2025 № 13982/23-00-07-01-01, форма “Р» щодо нарахування податкового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 4792020,00 грн суд вважає протиправним та таким, що належить скасувати.
Щодо правомірності ППР від 20.10.2025 року № 19323/23-00-07-01-01, форма “ПН», в результаті застосовано штраф за відсутність реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних у сумі 228825,00 грн, суд зазначає таке.
Суд встановив, що вказане ППР прийняте у зв'язку із висновками податкового органу про наявність порушень, які викладені в п. 3.1.2.1. Акту перевірки.
Таким чином, вказане ППР є наслідком висновків про порушення позивачем під час обліку податкових зобов'язань із ПДВ. З урахуванням викладених вище висновків суду про протиправність визначення контролюючим органом додаткових податкових зобов'язань позивача із ПДВ суд доходить висновку також про необхідність визнання протиправним та скасування ППР від 20.10.2025 № 19323/23-00-07-01-01, як похідного.
Крім того ППР від 05.08.2025 № 14190/23-00-24-06-16 та № 14192/23-00-24-06-16, якими збільшено податкові зобов'язання позивача з податку на доходи фізичних осіб та військового збору також належить визнати протиправними та скасувати, як похідні, оскільки висновок про надміру витрачені та не повернуті кошти контролюючий орган зробив на підставі відсутності документального підтвердження розрахунків підзвітними особами ТДВ “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» з фізичними особами - платниками податків за придбане у них молоко, відомості про яких відсутні в приймально - розрахункових відомостях, оцінку яким суд надав вище.
Щодо правомірності ППР від 04.08.2025 № 13992/23-00-07-01-01, форма “ПС», щодо застосування штрафу у розмірі 66300,00 грн, суд зазначає таке.
Згідно вказаного ППР до позивача застосовано штраф за порушення підпункту 63.3. ПК України.
Відповідно до підпункту 63.3. ПК України з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об'єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, може прийняти рішення про зміну основного та неосновного місця обліку великого платника податків, у тому числі визначити, що облік такого платника податків здійснює територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, який здійснює супроводження великих платників податків, та його структурні підрозділи в разі створення.
Об'єктами оподаткування і об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв'язку з якими у платника податків виникають обов'язки щодо сплати податків та зборів. Такі об'єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідним розділом цього Кодексу.
Платник податків зобов'язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків.
Для здійснення такого податкового контролю застосовується Порядок обліку платників податків і зборів, затверджений наказом Міністерства фінансів України 9 грудня 2011 року № 1588 із змінами та доповненнями (далі - Порядок № 1588).
Згідно з пунктом 8.1 Порядку № 1588 платник податків зобов'язаний повідомляти про об'єкти оподаткування та об'єкти, пов'язані з оподаткуванням до контролюючих органів за основним місцем обліку.
Положеннями пункту 8.2 Порядку № 1588 визначено, що об'єктами оподаткування і об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (далі - об'єкти оподаткування), є майно та дії, у зв'язку з якими у платника податків виникають обов'язки щодо сплати податків та зборів.
Такі об'єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідними розділами Податкового кодексу України. Повідомлення за формою № 20-ОПП (додаток 10 до Порядку) повинні подавати всі платники податків - як юридичні, так і фізичні особи - підприємці в разі наявності, виникнення, зміни типу об'єкта оподаткування. Основною метою запровадження форми № 20-ОПП є отримання від латників податків інформації про всі наявні в них об'єкти майна, їх місцезнаходження, переміщення та стан, у якому вони фактично перебувають (використовуються, тимчасово не використовуються, не використовуються тощо). Повідомлення про об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП, подається до органу доходів і зборів протягом 10 робочих днів з дати оформлення договору купівлі-продажу, оренди чи іншого документа на право володіння, користування або розпорядження об'єктом оподаткування.
Згідно з пунктом 8.4 Порядку № 1588 повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою №20-ОПП (додаток 10 до Порядку) подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків. Тобто, повідомлення про об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за ф. № 20-ОПП, подається до контролюючого органу протягом 10 робочих днів з дати оформлення договору купівлі-продажу, оренди чи іншого документа на право володіння, користування або розпорядження об'єктом оподаткування. Довідник об'єктів оподаткування розміщено на офіційному сайті ДПС України.
Відповідно до п. 117.1 ст.117 ПК України неподання у строки та у випадках, передбачених цим Кодексом, заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи у неповному обсязі, неподання відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського обліку та/або складення податкової звітності, відповідно до вимог встановлених цим Кодексом, тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 340 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, - 1020 гривень.
При цьому диспозиція статті 117 ПК України не передбачає відповідальності за неподання звітів чи повідомлення щодо об'єкта оподаткування.
Така позиція суду відповідає правовим висновкам, наведеним у постановах Верховного Суду від 18 квітня 2024 року у справі № 640/18630/21, від 21 квітня 2022 року у справі № 580/814/20.
З урахуванням зазначеного суд доходить висновку про необхідність також визнання протиправним та скасування ППР від 04.08.2025 № 13992/23-00-07-01-01.
Суд також враховує інші аргументи сторін, зазначені у заявах по суті справи, однак зауважує, що встановлені судом обставини є самостійними та достатніми підставами для ухвалення рішення по суті спору.
Згідно частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. При цьому в силу положень частини 2 статті 77 вказаного кодексу, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд при вирішенні спору враховує приписи статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що адміністративний позов слід задовольнити.
Під час вирішення питання про розподіл судових витрат, суд враховує таке.
Згідно статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать витрати: на професійну правничу допомогу; сторін та їхніх представників, що пов'язані із прибуттям до суду; пов'язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертиз; пов'язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; пов'язані із вчиненням інших процесуальних дій або підготовкою до розгляду справи.
Відповідно до частини 1 статті 139 вказаного Кодексу при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Зважаючи на те, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню, то судові витрати, які підлягають відшкодуванню, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 9, 14, 73-77, 139, 242 246, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Черкаській області від 04.08.2025 № 13982/23-00-07-01-01, 13992/23-00-07-01-01, від 05.08.2025 № 14190/23-00-24-06-16, № 14192/23-00-24-06-16 та від 20.10.2025 № 19321/23-00-07-01-01, № 19323/23-00-07-01-01.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Черкаській області на користь Товариства з додатковою відповідальністю “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» витрати зі сплати судового збору в розмірі 73076 (сімдесят три тисячі сімдесят шість) грн 38 коп.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду у строк, встановлений статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Учасники справи:
1) позивач - Товариство з додатковою відповідальністю “ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАСЛОРОБНИЙ КОМБІНАТ» (19702, Черкаська обл., Золотоніський р-н, м. Золотоноша, вул. Галини Лисенко, 18, код ЄДРПОУ 00447824);
2) відповідач - Головне управління ДПС у Черкаській області (18002, Черкаська обл., Черкаський р-н, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235, код ЄДРПОУ 44131663).
Рішення складене у повному обсязі та підписане 03.04.2026.
Суддя Василь ГАВРИЛЮК