Ухвала від 01.04.2026 по справі 916/638/26

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65618, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про закриття провадження у справі

"01" квітня 2026 р.м. Одеса Справа № 916/638/26

Господарський суд Одеської області у складі:

судді В.С. Петрова

при секретарі судового засідання Я.С. Кондратюк

за участю представників:

від прокуратури - Ейсмонт І.С.,

від позивачів:

1) Одеської міської ради - не з'явився,

2) Південного офісу Держаудитслужби - не з'явився,

від відповідачів:

3) Управління капітального будівництва Одеської міської ради - не з'явився,

4) Товариства з обмеженою відповідальністю “Кам-Екорембуд» - не з'явився,

розглянувши у підготовчому засіданні справу за позовом Пересипської окружної прокуратури міста Одеси в інтересах держави в особі Одеської міської ради, Південного офісу Держаудитслужби до Управління капітального будівництва Одеської міської ради, Товариства з обмеженою відповідальністю “Кам-Екорембуд» про припинення правовідносин, що виникли внаслідок укладення договору, -

ВСТАНОВИВ:

Пересипська окружна прокуратура міста Одеси звернулася до Господарського суду Одеської області з позовом в інтересах держави в особі Одеської міської ради, Південного офісу Держаудитслужби до Управління капітального будівництва Одеської міської ради, Товариства з обмеженою відповідальністю “Кам-Екорембуд», в якому просить припинити правовідносини між Управлінням капітального будівництва Одеської міської ради та Товариством з обмеженою відповідальністю “Кам-Екорембуд», які виникли внаслідок укладення договору про закупівлю робіт за державні кошти № 64-24/ІІ від 27.12.2024 “Капітальний ремонт споруди цивільного захисту для КНП “Міська клінічна лікарня № 11» Одеської міської ради за адресою: м. Одеса, вул. Академіка Воробйова, 5-Г».

В обґрунтування позовних вимог прокурор посилається на те, Управлінням капітального будівництва Одеської міської ради 05.12.2024 оголошено відкриті торги із закупівлі робіт: “Капітальний ремонт споруди цивільного захисту для КНП “Міська клінічна лікарня № 11» Одеської міської ради за адресою: м. Одеса, вул. Академіка Воробйова, 5-Г», з очікуваною вартістю 39057200,00 тис. грн. Як вказує прокурор, за результатом розгляду тендерної пропозиції між Управлінням капітального будівництва Одеської міської ради та ТОВ “Кам-Екорембуд» 27.12.2024 укладено договір № 64-24/П про закупівлю підрядних робіт за державні кошти. При цьому прокурор зазначає, що згідно з додатком до рішення Одеської міської ради № 1789-VIII від 21.02.2024 Управлінню капітального будівництва Одеської міської ради виділено бюджетні призначення у сумі 1500000,00 грн. на проектування та капітальний ремонт споруди цивільного захисту КНП “Міська клінічна лікарня № 11» Одеської міської ради. Крім того, прокурор стверджує, що у 2025 році бюджетні призначення на вказаний об'єкт не виділялися та рішеннями Одеської міської ради не затверджувались. Відтак, на момент укладання спірного договору про закупівлю робіт за державні кошти № 64-24/П від 27.12.2024 у межах закупівлі UA-2024-12-05-017883-a бюджетом Одеської міської територіальної громади не передбачалося виділення у 2024-2025 роках коштів на капітальний ремонт споруди цивільного захисту КНП “Міська клінічна лікарня № 11» Одеської міської ради, у зв'язку з чим фінансування робіт за вказаним об'єктом на 2024-2025 роки у розмірі 38800,000 тис. грн. є безпідставним та таким, що не узгоджується з вимогами Бюджетного кодексу України.

Таким чином, за ствердженнями прокурора, закупівля UA-2024-12-05-017883-a, предметом якої “капітальний ремонт споруди цивільного захисту для КНП “Міська клінічна лікарня № 11», проведена за відсутності бюджетного асигнування для проведення відкритих торгів, що суперечить приписам ст. 5 Закону України “Про публічні закупівлі» щодо встановленого принципу максимальної економії, ефективності та пропорційності закупівель, ст. 48 Бюджетного кодексу України та ст. 215 Цивільного кодексу України.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 02.03.2026 р. вказану позовну заяву Пересипської окружної прокуратури міста Одеси прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі № 916/638/26, розгляд справи призначено за правилами загального позовного провадження з викликом учасників справи, при цьому підготовче засідання призначено на 26.03.2026 р. о 12:00 год.

25.03.2026 р. від Південного офісу Держаудитслужби до господарського суду через підсистему “Електронний суд» ЄСІТС надійшли пояснення у справі (вх. № 10352/26).

Крім того, 25.03.2026 р. від Південного офісу Держаудитслужби до господарського суду через підсистему “Електронний суд» ЄСІТС надійшло клопотання (вх. № 10356/26), відповідно до якого позивач просить суд здійснити розгляд справи за відсутності представника Південного офісу Держаудитслужби.

25.03.2026 р. від Товариства з обмеженою відповідальністю “Кам-Екорембуд» до господарського суду надійшла заява (вх. № 10500/26), відповідно до якої відповідач-2 просить суд закрити провадження у справі у зв'язку з відсутністю предмету спору.

Так, 25.03.2026 р. від Товариства з обмеженою відповідальністю “Кам-Екорембуд» до господарського суду надійшло клопотання (вх. № 10501/26), відповідно до якого відповідач-2 просить суд розгляд справи здійснити без участі представника ТОВ “Кам-Екорембуд».

У підготовчому засіданні 26.03.2026 р. прокурор заявив усне клопотання про відкладення підготовчого засідання з метою перевірки інформації, наданої відповідачами у справі.

У підготовчому засіданні господарського суду 26.03.2026 р. по справі № 916/638/26 протокольно оголошено перерву до 01 квітня 2026 року о 12:00 год.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 26.03.2026 р. повідомлено Одеську міську раду, Південний офіс Держаудитслужби та Товариство з обмеженою відповідальністю “Кам-Екорембуд» про те, що підготовче засідання у справі № 916/638/26 відбудеться у судовому засіданні 01 квітня 2026 р. о 12:00 год.

31.03.2026 р. від Пересипської окружної прокуратури міста Одеси до господарського суду через підсистему “Електронний суд» ЄСІТС надійшла заява про закриття провадження у справі у зв'язку із відсутністю предмету спору (на підставі п. 2 ч. 1 ст. 231 ГПК України) (вх. № 11181/26), згідно з якою прокурор просить суд:

1. Закрити провадження у справі № 916/638/26 за позовом заступника керівника Пересипської окружної прокуратури міста Одеси в інтересах держави в особі Одеської обласної ради, Південного офісу Держаудитслужби до Управління капітального будівництва Одеської міської ради, Товариства з обмеженою відповідальністю “Кам-Екорембуд» про припинення правовідносин, що виникли внаслідок укладення договору підряду № 64-24/П від 27.12.2024 у зв'язку з відсутністю предмета спору через розірвання договору підряду № 64-24/П від 27.12.2024 про закупівлю робіт “Капітальний ремонт споруди цивільного захисту для КНП “Міська клінічна лікарня № 11» Одеської міської ради за адресою: м. Одеса, вул. Академіка Воробйова, 5-Г» вартістю 38 800 000,00 грн.

2. Повернути з Державного бюджету України через Головне управління Державної казначейської служби України в Одеській області (м. Одеса, вул. Садова, буд. 1-А, код ЄДРПОУ 37607526) на користь Одеської обласної прокуратури (вул. Італійська, 3, м. Одеса, 65026, номер рахунку: UA808201720343100002000000564 в ДКСУ м. Київ, МФО 820172, код ЄДРПОУ 03528552) сплачений судовий збір у розмірі 2662,40 грн. за платіжним дорученням, про що постановити окрему ухвалу.

У поданій заяві прокурор зазначає, що Управлінням капітального будівництва Одеської міської ради 05.12.2024 було оголошено відкриті торги із закупівлі робіт: “Капітальний ремонт споруди цивільного захисту для КНП “Міська клінічна лікарня №11» Одеської міської ради за адресою: м. Одеса, вул. Академіка Воробйова, 5-Г» з очікуваною вартістю 39057200,00 грн. Джерело фінансування закупівлі - кошти місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством. До участі у вказаних торгах подано тендерну пропозицію від суб'єктів господарювання: ТОВ “Кам-Екорембуд» з ціновою пропозицією 38800,00000 тис. грн. з ПДВ, за результатом розгляду якої між Управлінням капітального будівництва Одеської міської ради та ТОВ “Кам-Екорембуд» 27.12.2024 укладено договір № 64-24/П про закупівлю підрядних робіт за державні кошти, відповідно до п. 3.1 якого договірна ціна становить 38800000,00 грн., у т.ч. ПДВ - 6008,78380 тис. грн., зокрема: 2024 рік - 165,00000 тис. грн.; 2025 рік - 38635,00000 тис. грн.

Як зазначає прокурор, згідно з пунктом 5.1 договору термін тривалості виконання робіт на об'єкті: грудень 2024 року - грудень 2025 року. Пунктом 4.2 договору № 64-24/П від 27.12.2024 визначено, що фінансування робіт об'єкта здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету, згідно з додатком № 3 “План фінансування» та сторони погодили, що платіжні зобов'язання у замовника виникають при наявності відповідного бюджетного призначення (бюджетних асигнувань) та наявності коштів на рахунку замовника.

Також прокурор вказує, що 30.12.2024 між сторонами укладено додаткову угоду № 1 до договору № 64-24/П, якою змінено п. 3.1 договору, а саме: договірна ціна становить 38800,00000 тис. грн., у т.ч. ПДВ - 6008,78380 тис. грн., у тому числі: 2024 рік - 0,00000 тис. грн.; 2025 рік - 38800,00000 тис. грн. Вказаною додатковою угодою викладено у новій редакції додатки № 2 та № 3 договору “Календарний графік виконання робіт» та “План фінансування робіт». Відповідно до вказаної додаткової угоди № 1 термін тривалості виконання робіт за договором № 64-24/П: грудень 2024 року - грудень 2025 року.

Разом з тим, як зазначає прокурор, 12.03.2025 між сторонами укладено додаткову угоду № 2 до договору від 27.12.2024 № 64-24/П, якою внесено зміни до п. 3.1 договору та план фінансування робіт викладено в наступній редакції: 2024 рік - 0,00000 тис. грн.; 2025 рік - 0,00000 тис. грн.; 2026 рік - 38800,00000 тис. грн. Відповідно до вказаної додаткової угоди № 2 термін тривалості виконання робіт за договором № 64-24/П: грудень 2024 року - грудень 2026 року. Вказаною додатковою угодою внесено зміни у п. 10.1 “Строк дії договору», а саме, що договір діє до 31.12.2026, а в частині проведення розрахунків - до повного виконання сторонами взятих на себе зобов'язань. Пунктом 4 додаткової угоди № 2 від 12.03.2025 викладено у новій редакції “Календарний графік виконання робіт» з січня 2026 року по грудень 2026 року; пунктом 6 встановлено, що інші умови договору № 64-24/П лишаються незмінними та сторони підтверджують свої зобов'язання.

Натомість, як наголошує прокурор, на момент укладання спірного договору про закупівлю робіт за державні кошти № 64-24/П від 27.12.2024 в межах закупівлі UA-2024-12-05-017883-a бюджетом Одеської міської територіальної громади не передбачалося виділення у 2024-2025 роках коштів на капітальний ремонт споруди цивільного захисту КНП “Міська клінічна лікарня № 11» Одеської міської ради, у зв'язку з чим фінансування робіт за вказаним об'єктом на 2024-2025 роки у розмірі 38800,000 тис. грн. є безпідставним та таким, що суперечить приписам ст.ст. 46, 48 Бюджетного кодексу України, ст. 207 Господарського кодексу України, ст. 203, 204, 215, 216, 236 Цивільного кодексу України.

За ствердженням прокурора, вже після відкриття провадження у справі № 916/638/26 встановлено, що угодою від 11.03.2026 розірвано договір підряду № 64-24/П від 27.12.2024 “Капітальний ремонт споруди цивільного захисту для КНП “Міська клінічна лікарня № 11» Одеської міської ради за адресою: м. Одеса, вул. Академіка Воробйова, 5-Г», укладений між Управлінням капітального будівництва Одеської міської ради та ТОВ “Кам-Екорембуд», за домовленістю сторін, яку опубліковано 11.03.2026 в електронній системі публічних закупівель “Prozorro». В угоді зазначено, що остання є підставою для виконання замовником підпункту 6.1.4 пункту 6.1 розділу VI “Права та обов'язки сторін» договору про закупівлю підрядних робіт за державні кошти № 64-24/П від 27.12.2024.

Наразі прокурор додає, що моніторингом єдиного веб-порталу використання публічних коштів “spending.gov.ua» встановлено факт здійснення розрахунку між сторонами за договором підряду № 64-24/П від 27.12.2024 щодо повернення підряднику забезпечення виконання договору від 12.03.2026 у сумі 388000,00 грн. Інших фактів здійснення розрахунків між сторонами за договором № 64-24/П від 27.12.2024 не встановлено.

З огляду на викладене прокурор вказує, що предмет спору у справі № 916/638/26 за позовом заступника керівника Пересипської окружної прокуратури міста Одеси в інтересах держави в особі Одеської обласної ради, Південного офісу Держаудитслужби до Управління капітального будівництва Одеської міської ради, Товариства з обмеженою відповідальністю “Кам-Екорембуд» про припинення правовідносин, що виникли внаслідок укладення договору підряду № 64-24/П від 27.12.2024, відсутній у зв'язку з розірванням вказаного договору між сторонами.

Так, прокурор у підготовчому засіданні 01.04.2026 року просив закрити провадження у справі № 916/638/26 за позовом заступника керівника Пересипської окружної прокуратури міста Одеси в інтересах держави в особі Одеської обласної ради, Південного офісу Держаудитслужби до Управління капітального будівництва Одеської міської ради, Товариства з обмеженою відповідальністю “Кам-Екорембуд» про припинення правовідносин, що виникли внаслідок укладення договору підряду № 64-24/П від 27.12.2024 у зв'язку з відсутністю предмета спору через розірвання договору підряду № 64-24/П від 27.12.2024 про закупівлю робіт “Капітальний ремонт споруди цивільного захисту для КНП “Міська клінічна лікарня № 11» Одеської міської ради за адресою: м. Одеса, вул. Академіка Воробйова, 5-Г» вартістю 38 800 000,00 грн.

Як убачається з матеріалів справи, 11.03.2026 р. між Управлінням капітального будівництва Одеської міської ради (замовник) та Товариством з обмеженою відповідальністю “Кам-Екорембуд» (підрядник) підписано угоду про розірвання договору про закупівлю робіт за державні кошти № 64-24/П від 27.12.2024 про наступне:

1. Договір про закупівлю підрядних робіт за державні кошти № 64-24/П від 27.12.2024, об'єктом якого є “Капітальний ремонт споруди цивільного захисту для КНП “Міська клінічна лікарня № 11» Одеської міської ради за адресою: м. Одеса, вул. Академіка Воробйова, 5-Г.» за домовленістю сторін розривається.

2. Ця угода про розірвання є підставою для виконання замовником підпункту 6.1.4. пункту 6.1. розділу VI. “Права і обов'язки Сторін» договору про закупівлю підрядних робіт за державні кошти № 64-24/П від 27.12.2024 р.

3. Угода про розірвання набуває чинності від часу підписання її Сторонами.

4. Угода про розірвання укладена та підписана в двох примірниках, що мають однакову юридичну силу.

Вказана угода від 11.03.2026 року підписана сторонами та скріплена відтисками печаток її сторін.

Відтак, із вказаної угоди від 11.03.2026 вбачається, що договір про закупівлю підрядних робіт за державні кошти № 64-24/П від 27.12.2024, укладений між Управлінням капітального будівництва Одеської міської ради та ТОВ “Кам-Екорембуд», розірвано за домовленістю сторін. Крім того, із наданих прокурором доказів вбачається, що підряднику - ТОВ “Кам-Екорембуд» повернуто забезпечення виконання договору у сумі 388000,00 грн.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 231 Господарського процесуального кодексу України господарський суд закриває провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.

Приймаючи до уваги відсутність предмета спору стосовно позовних вимог про припинення правовідносин між Управлінням капітального будівництва Одеської міської ради та Товариством з обмеженою відповідальністю “Кам-Екорембуд», які виникли внаслідок укладення договору про закупівлю робіт за державні кошти № 64-24/ІІ від 27.12.2024 “Капітальний ремонт споруди цивільного захисту для КНП “Міська клінічна лікарня № 11» Одеської міської ради за адресою: м. Одеса, вул. Академіка Воробйова, 5-Г», суд вважає за необхідне закрити провадження у даній справі.

Керуючись п. 2 ч. 1 ст. 231, ст.ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, -

УХВАЛИВ:

Провадження у справі № 916/638/26 за позовом Пересипської окружної прокуратури міста Одеси в інтересах держави в особі Одеської міської ради, Південного офісу Держаудитслужби до Управління капітального будівництва Одеської міської ради, Товариства з обмеженою відповідальністю “Кам-Екорембуд» про припинення правовідносин, що виникли внаслідок укладення договору, закрити у зв'язку з відсутністю предмета спору.

Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 235 ГПК України та може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги у строки, визначені ст. 256 ГПК України.

Повну ухвалу складено та підписано 02 квітня 2026 року.

Суддя В.С. Петров