про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження в адміністративній справі
30 березня 2026 рокум. ПолтаваСправа № 440/3068/26
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Удовіченко С.О., перевіривши матеріали адміністративного позову Комунального госпрозрахункове житлово-експлуатаційне підприємство "Автозаводське" Кременчуцької міської ради Кременчуцького району вул. 1905 року, буд.32,м. Кременчук,Полтавська область,39610 до Державної аудиторської служби України , Північно-Східного офісу Держаудитслужби вул. П. Сагайдачного, буд. 4,м. Київ 70,04070 , Майдан Свободи, буд. 5,м.Харків,Харківська область,61022, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Товариство з обмеженою відповідальністю "ІНВАЙТ" про визнання протиправним та скасування висновку, зобов'язання вчинити певні дії,
Комунальне госпрозрахункове житлово-експлуатаційне підприємство "Автозаводське" Кременчуцької міської ради Кременчуцького району звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної аудиторської служби України , Північно-Східного офісу Держаудитслужби в якій просить визнати протиправним та скасувати висновок Державної аудиторської служби України про результати моніторингу процедури закупівлі № UA-2026-01-16-002620-а від 06 березня 2026 року.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 23.03.2026 позовну заяву залишено без руху.
На виконання вимог ухвали про залишення позову без руху 25.03.2026 позивачем подано заяву про уточнення позовних вимог, в якій просить визнати протиправним та скасувати висновок Північно-Східного офісу Держаудитслужби про результати моніторингу процедури закупівлі № UA-2026-01-16-002620-а від 06 березня 2026 року.
Таким чином відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, поданий особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, належить розглядати у порядку адміністративного судочинства та підсудний Полтавському окружному адміністративному суду.
Підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження на цій стадії відсутні.
Отже, позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у цій справі.
Відповідно до частин першої та другої статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Частиною п'ятою статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи характер спірних правовідносин, склад учасників та предмет доказування, що не вимагають проведення підготовчого провадження для повного та всебічного встановлення її обставин, суддя дійшов висновку про те, що ця справа є справою незначної складності, не підпадає під винятки, передбачені частиною четвертою статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому у відповідності до пункту 10 частини шостої статті 12 цього ж Кодексу може бути розглянута за правилами спрощеного позовного провадження.
Частиною четвертою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Згідно зі частиною третьою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до частини третьої статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Беручи до уваги викладене, з метою повного та всебічного з'ясування обставин справи, суд вважає за необхідне витребувати від відповідачів додаткові докази у справі.
Керуючись статтями 9, 12, 77, 80, 171, 257, 260, 262, 263, пунктом 5 частини статті 294, Кодексу адміністративного судочинства України
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі № 440/3068/26 за позовом Комунального госпрозрахункового житлово-експлуатаційного підприємства "Автозаводське" Кременчуцької міської ради Кременчуцького району до Північно-Східного офісу Держаудитслужби, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Товариство з обмеженою відповідальністю "ІНВАЙТ" про визнання протиправним та скасування висновку, зобов'язання вчинити певні дії.
Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Визначити відповідачам п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
Відзив повинен відповідати статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України.
Роз'яснити, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішуватиме справу за наявними матеріалами, а неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову в силу частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України.
Встановити позивачу триденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка повинна відповідати статті 163 Кодексу адміністративного судочинства України.
Встановити відповідачу триденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке повинно відповідати вимогам статті 164 Кодексу адміністративного судочинства України.
Запропонувати третій особі протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали надати до суду письмові пояснення, які повинні відповідати вимогам статті 165 Кодексу адміністративного судочинства України.
Зобов'язати Північно-Східного офісу Держаудитслужби протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали, надати до суду:
- наказу про призначення моніторингу,
- усіх документів, які досліджувались під час моніторингу в межах спірних правовідносин,
- висновку про результати моніторингу процедури закупівлі № UA-2026-01-16-002620-а від 06.03.2026 з усіма матеріалами, які покладено в його основу.
Відповідно до частини 11 статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України надати позивачу дозвіл на подання в паперовій формі заяв по суті справи, клопотань та письмових доказів.
Повідомити учасникам справи, що вони можуть отримати інформацію у справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, веб-адреса сторінки суду: http://court.gov.ua/fair/sud1670/.
Копію ухвали направити сторонам.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя С.О. Удовіченко