Ухвала від 02.04.2026 по справі 380/3731/26

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 380/3731/26

провадження № П/380/3771/26

УХВАЛА

З ПИТАНЬ ОБ'ЄДНАННЯ СПРАВ

02 квітня 2026 року м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд, суддя Клименко О.М., розглянувши у порядку письмового провадження клопотання представника відповідача від 27 березня 2026 року про об'єднання справ в одне провадження у справі № 380/3731/26 за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправним та скасування пункту рішення, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправним та скасування пункту рішення, зобов'язання вчинити дії.

Підставою позову є протиправність, на думку позивача, пункту 6 рішення, оформленого протоколом засідання комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум від 09 жовтня 2025 року № 101/д, затвердженого 14 жовтня 2025 року, про повернення на доопрацювання документів ОСОБА_1 .

Ухвалою суді від 09 березня 2026 року відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі без повідомлення (виклику) сторін.

27 березня 2026 року представник відповідача подав до суду клопотання про об'єднання справ в одне провадження.

Указане клопотання мотивоване тим, що у провадженні Львівського окружного адміністративного суду є справи № 380/3685/26 (позивач - ОСОБА_2 ) та № 380/3731/26 (позивач - ОСОБА_1 ) до Міністерства оборони України про визнання протиправним та скасування рішення, а також зобов'язання вчинити дії. Обидві ці справи стосуються одного і того ж предмету позову, позови у цих справах подані до одного і того ж відповідача, предмет, зміст позовних заяв, їх правове обґрунтування, додатки є ідентичними.

З огляду на вказане просить суд об'єднати в одне провадження адміністративні справи № 380/3685/26 та № 380/3731/26; присвоїти об'єднаній адміністративній справі № 380/3685/26.

Вирішуючи вказане клопотання представника відповідача, суд ураховує таке.

Відповідно до пункту 3 частини третьої статті 44 КАС України учасники справи мають право подавати заяви та клопотання.

Згідно із частиною першою статті 172 КАС України в одній позовній заяві може бути об'єднано декілька вимог, пов'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.

Відповідно до частини другої статті 172 КАС України суд з урахуванням положень частини першої цієї статті може за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи об'єднати в одне провадження декілька справ за позовами:

1) одного й того самого позивача до одного й того самого відповідача;

2) одного й того самого позивача до різних відповідачів;

3) різних позивачів до одного й того самого відповідача.

Аналіз наведених норм права дає підстави дійти висновку, що об'єднання справ в одне провадження є правом, а не обов'язком суду. Під час вирішення такого питання суд повинен враховувати положення частини першої статті 172 КАС України, відповідно до яких позовні вимоги у справах, щодо яких вирішується питання про їх об'єднання, мають бути пов'язані між собою, зокрема підставами виникнення або поданими доказами.

Водночас за змістом частини третьої статті 172 КАС України об'єднання справ в одне провадження допускається до початку підготовчого засідання, а у спрощеному позовному провадженні - до початку розгляду справи по суті у кожній із справ.

Суд встановив, що у справі № 380/3685/26 Львівський окружний адміністративний суд 31 березня 2026 року ухвалив рішення.

Відповідно до частини третьої статті 241 КАС України судовий розгляд в суді першої інстанції закінчується ухваленням рішення суду.

Отже, оскільки судовий розгляд в суді першої інстанції у справі № 380/3685/26 станом на дату вирішення цього клопотання закінчений, то об'єднання справ № 380/3685/26 та № 380/3731/26 у одне провадження на підставі імперативних вимог частини третьої статті 172 КАС України не допускається.

У зв'язку з викладеним у задоволенні клопотання представника відповідача від 27 березня 2026 року про об'єднання справ в одне провадження належить відмовити.

Керуючись ст.ст. 172, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні клопотання представника відповідача від 27 березня 2026 року про об'єднання справ в одне провадження - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала за наслідками розгляду питання про об'єднання справ окремо не оскаржується.

Повний текст ухвали складено 02 квітня 2026 року.

Суддя Клименко О.М.

Попередній документ
135366428
Наступний документ
135366430
Інформація про рішення:
№ рішення: 135366429
№ справи: 380/3731/26
Дата рішення: 02.04.2026
Дата публікації: 06.04.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Львівський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Відкрито провадження (09.03.2026)
Дата надходження: 04.03.2026
Учасники справи:
суддя-доповідач:
КЛИМЕНКО ОКСАНА МИКОЛАЇВНА