Вирок від 02.04.2026 по справі 442/2499/26

Справа № 442/2499/26

Провадження № 1-кп/442/234/2026

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 квітня 2026 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області в складі головуючого-судді ОСОБА_1 , розглянувши в порядку спрощеного провадження без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження обвинувальний акт у кримінальному провадженні №42026142190000029 від 25.03.2026 відносно:

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця села Доброгостів, Дрогобицького району, Львівської області, громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , із середньою освітою, не одруженого, не працюючого, не інваліда, неповнолітніх дітей, непрацездатних осіб та осіб похилого віку на утриманні не має, військовозобов'язаного, не адвоката, не депутата, раніше не судимого,-

обвинуваченого у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.126 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

23.03.2026 приблизно о 23 год. 30 хв. ОСОБА_2 перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння та знаходячись на сходах, які ведуть до підвального приміщення його будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , на ґрунті раптово виниклого конфлікту, вступив в словесну суперечку із своєю матір'ю ОСОБА_3 , в ході якої вирішив умисно заподіяти їй фізичного болю без спричинення тілесних ушкоджень.

Реалізовуючи свій протиправний умисел ОСОБА_2 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, з метою заподіяння фізичного болю іншій людині, під час словесного конфлікту, підійшов до потерпілої ОСОБА_3 та кулаками обох рук умисно завдав їй три удари в ділянку потилиці, внаслідок чого заподіяв потерпілій фізичну біль і при цьому не спричинивши тілесних ушкоджень.

В такий спосіб ОСОБА_2 , відповідно до статті 1 Закону України «Про запобігання та протидії домашньому насильству», вчинив кримінальне правопорушення, пов'язане з домашнім насильством.

Таким чином, ОСОБА_2 обвинувачується в умисному завданні ударів, які завдали фізичного болю і не спричинили тілесних ушкоджень, тобто у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст. 126 КК України.

Як вбачається з обвинувального акта та доданих до нього матеріалів, обвинувачений ОСОБА_2 , у присутності захисника ОСОБА_4 , беззаперечно визнав свою винуватість, не оспорює встановлені в результаті досудового розслідування обставини, ознайомлений з обмеженням права на апеляційне оскарження і згоден на розгляд обвинувального акта у спрощеному провадженні без проведення судового розгляду в судовому засіданні, за його відсутності.

Потерпіла ОСОБА_3 також погодилась із встановленими досудовим розслідуванням обставинами, ознайомлена із обмеженням права апеляційного оскарження та подала заяву, у якій не заперечила щодо розгляду обвинувального акта у спрощеному провадженні.

Відповідно до ст.381 КПК України, після отримання обвинувального акта щодо вчинення кримінального проступку суд у п'ятиденний строк, а у разі затримання особи - у порядку, передбаченому частиною четвертою статті 298-2 цього Кодексу, невідкладно призначає судовий розгляд. Суд розглядає обвинувальний акт щодо вчинення кримінального проступку без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження, якщо обвинувачений не оспорює встановлені під час дізнання обставини і згоден з розглядом обвинувального акта.

За вказаних обставин прокурор обґрунтовано клопоче розглянути обвинувальний акт у спрощеному порядку без проведення судового розгляду в судовому засіданні.

Вивчивши обвинувальний акт та додані до нього матеріали, суд вважає, що вина обвинуваченого ОСОБА_2 у скоєнні інкримінованого йому кримінального проступку, повністю знайшла своє підтвердження та його дії вірно кваліфіковано за ч.1 ст.126 КК України, як умисне завдання ударів, які завдали фізичного болю і не спричинили тілесних ушкоджень.

Положеннями статті 50 КК України визначено, що покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень як засудженими, так і іншими особами.

Згідно зі ст. 65 КК України, особі, яка вчинила кримінальне правопорушення, має бути призначене покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових кримінальних правопорушень.

При обранні виду і міри покарання ОСОБА_2 , суд виходить з принципів законності, справедливості, обґрунтованості та індивідуалізації покарання та відповідно до ст.65 КК України бере до уваги ступінь тяжкості вчиненого обвинуваченим правопорушення, яке згідно з положеннями ст.12 КК України є кримінальним проступком, враховує наслідки та обставини вчиненого.

Обставини, які пом'якшують покарання є щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення.

Обставинами, які обтяжують покарання є вчинення кримінального правопорушення щодо особи похилого віку, з якою винний перебуває у сімейних відносинах та вчинення кримінального правопорушення особою, що перебуває у стані алкогольного сп'яніння.

Беручи до уваги викладене, враховуючи особу винного, який на обліку у лікаря-психіатра та лікаря-нарколога не перебуває, позитивну характеристику з місця проживання, те, що він раніше не притягувався до кримінальної відповідальності, суд дійшов висновку, що ОСОБА_2 слід призначити покарання в межах санкції статті 126 ч.1, яке є необхідне й достатнє, на думку суду, для його виправлення та попередження нових кримінальних правопорушень.

Цивільний позов у даному кримінальному провадженні не заявлено.

Процесуальні витрати, пов'язані з проведенням судових експертиз, відсутні.

Речові докази відсутні.

Запобіжний захід щодо ОСОБА_2 не обирався.

Керуючись ст.100, 368, 370, 373, 374, 381, 382, 394 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.126 КК України, та призначити йому покарання - штраф в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Вирок суду може бути оскаржений шляхом подачі апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду через Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області протягом тридцяти днів з дня отримання його копії з урахуванням особливостей, передбачених у ч.1 ст.394 КПК України, а саме: даний вирок не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, недослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Суддя ОСОБА_1

Попередній документ
135356016
Наступний документ
135356018
Інформація про рішення:
№ рішення: 135356017
№ справи: 442/2499/26
Дата рішення: 02.04.2026
Дата публікації: 06.04.2026
Форма документу: Вирок
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти життя та здоров'я особи; Побої і мордування
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (02.04.2026)
Результат розгляду: розглянуто з постановленням вироку
Дата надходження: 31.03.2026