Справа № 571/525/26
Провадження № 3/571/315/2026
01 квітня 2026 року селище Рокитне
Рокитнівський районний суд Рівненської області, в складі судді одноособово Комзюк А.Ф., за участю секретаря судового засідання Богданець О.М., прокурора Мініча Д.Ф., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , не працюючого, відомості про притягнення до адміністративної відповідальності відсутні,
про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 будучи особою, яка припинила діяльність на посаді майстра лісу Глиннівського лісництва Філії «Рокитнівське лісове господарство» Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України», відповідно до підпункту «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, порушив встановлені вимоги абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після припинення діяльності пов'язаної з виконанням функцій держави за 2023 рік. Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави аба місцевого самоврядування за 2023 рік о 17 год 41 хв 05 жовтня 2025 року.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 визнав свою провину та пояснив, що майстром лісу Глиннівського лісництва працював з січня 2019 року. У січні 2023 року звільнений з роботи за згодою сторін. Декларацію за 2023 рік не подав, так як не був обізнаний з необхідністю подання такої декларації. Восени 2025 року йому повідомили, що декларацію треба подавати, тому подав усі декларації з порушенням термінів.
В судовому засіданні прокурор Мініч Д.Ф. зазначив, що ОСОБА_1 , являючись суб'єктом декларування та відповідальності за адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, всупереч приписів Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після припинення діяльності за 2023 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за які передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП. Вважає, що вина ОСОБА_1 повністю доведена зібраними доказами, тому просить визнати його винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та прокурора, дослідивши матеріали справи суд приходить до наступного.
Відповідальність за ч. 1 ст.172-6 КУпАП настає у разі несвоєчасне без поважних причин подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
З матеріалів справи вбачається, що наказом №55-к від 04.06.2019 «Про прийняття на роботу» ОСОБА_1 прийнято майстром лісу Глиннівського лісництва з 05.06.2019 року з оплатою праці згідно штатного розпису.
Згідно наказу по Філії «Рокитнівське лісове господарство» Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» №252/1 к від 13.01.2023 ОСОБА_1 звільнено з посади майстра лісу Глиннівського лісництва за згодою сторін, на підставі п.1 ст.36 КЗпП України.
Відповідно до п.1 Положення про Державну лісову охорону, затвердженого постановою КМ України від 16.09.2009 №976, Державна лісова охорона має статус правоохоронного органу та діє у складі Державного лісового агентства, обласних управлінь лісового та мисливського господарства і підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Державного лісового агентства.
Відповідно до п.п. «е» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» посадові та службові особи державної лісової охорони є особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону.
В силу вимог ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Таким чином, у ОСОБА_1 виник обов'язок подати до НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після припинення діяльності пов'язаної з виконанням функцій держави, за 2023 рік до 1 квітня 2024 року.
Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік подав о 17 годині 41 хвилини 05 жовтня 2025 року.
Відповідно до ч. 1 ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП підтверджується протоколом №126 від 03.03.2026, витягом з «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», копією поданої декларації, іншими матеріалами справи.
Таким чином, ОСОБА_1 являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», маючи обов'язок подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно, без поважних причин декларацію за 2023 рік подав 05 жовтня 2025 року, хоч мав подати до 01 квітня 2024 року.
Тобто, ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
При обранні адміністративного стягнення, суд враховує обставини справи, ступінь суспільної небезпеки вчиненого та вважає, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті ближче до нижчої межі, що відповідатиме характеру вчиненого правопорушення і меті адміністративного стягнення.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ч.1 ст. 172-6, ст. ст. 283, 284 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 665 (шістсот шістдесят п'ять) гривень 60 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.
Відповідно до ст.ст.307,308 КУпАП при здійсненні примусового виконання постанови стягненню підлягає подвійний розмір штрафу в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Реквізити для сплати штрафу: Отримувач: ГУК у Рівненській області/отг.Рокитне/21081100. Код отримувача (ЄДРПОУ ): 38012494. Банк отримувача: Казначейство України(ел. адм. подат.). Номер рахунку (IBAN): UA828999980313040106000017529. Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції.
Реквізити для сплати судового збору: Отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106. Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783. Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.), МФО 899998. Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001. Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Суддя А.Ф.Комзюк