Справа № 157/380/26
Провадження №3/157/244/26
30 березня 2026 року місто Камінь-Каширський
Суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області Гамула Б.С., вивчивши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Камінь-Каширського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , непрацевлаштованого,
за ч. 5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
У протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №596557 вказано, що ОСОБА_2 20 лютого 2026 року в 12 год 04 хв у м. Камені-Каширському, повторно протягом року керував автомобілем марки «Opel Frontera», номерний знак НОМЕР_1 , будучи особою, яка позбавлена Маневицьким районним судом Волинської області права керування транспортним засобами на строк шість років, чим порушив п. 2.1 а) Правил дорожнього руху та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Вказаний протокол про адміністративне правопорушення підлягає поверненню для належного його оформлення.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно зі ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами заходів адміністративного впливу провадиться у точній відповідності з законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, відомостями та інформацією з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
У порушення зазначених вище норм закону у протоколі про адміністративне правопорушення не вказано місця його вчинення. Крім того, до протоколу не долучено відомостей, необхідних для вирішення справи, зокрема, до матеріалів справи не додано належним чином завіреної копії рішення суду, яким ОСОБА_1 позбавлено права керування транспортними засобами, в зв'язку з чим неможливо перевірити правильність кваліфікації дій особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, та визначити чи існує склад адміністративного правопорушення, в якому обвинувачується особа.
Наявність зазначених недоліків робить неможливим своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи для вирішення її в точній відповідності із законом, що згідно зі ст. 245 КУпАП є основним завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення.
Наведене свідчить про неналежне складання протоколу про адміністративне правопорушення та матеріалів справи, що є підставою для повернення її на доопрацювання.
Після усунення причин, що стали підставою для повернення матеріалів справи про адміністративне правопорушення, вони повинні бути негайно направлені до суду для розгляду їх у відповідності до вимог чинного законодавства.
Керуючись статтями 256, 277, 278, 280 КУпАП, суддя
постановив:
Протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №596557 від 20 лютого 2026 року та матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Камінь-Каширського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Б.С. Гамула