Справа № 462/9304/25
01 квітня 2026 року Залізничний районний суд міста Львова у складі:
головуючого судді Кирилюка А. І.,
за участю секретаря судового засідання Ковбаси К. П.,
позивача ОСОБА_1 ,
представника позивача ОСОБА_2 ,
відповідача ОСОБА_3 ,
представника відповідача ОСОБА_4
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в приміщенні суду у м. Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про поділ майна подружжя,
встановив:
Суть клопотання (заяви), що вирішується.
24.02.2026 року (вх. № 4665) на адресу Залізничного районного суду м. Львова скеровано спільну письмову заяву ОСОБА_3 та ОСОБА_1 про затвердження Мирової угоди від 23.02.2026 року, із змісту якої вбачається, що сторони у справі просять суд затвердити Мирову угоду від 23.02.2026 року між ОСОБА_3 та ОСОБА_1 у справі № 462/9304/25.
Позиція сторін по справі.
Учасники справи у судовому засіданні заяву підтримали просили затвердити мирову угоду від 23.02.2026 року та закрити провадження у справі.
Так, суд, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши усі фактичні обставини справи, вивчивши умови Мирової угоди від 23.02.2026 року, дійшов наступних висновків.
Фактичні обставини, встановлені судом.
Судом досліджено подану сторонами у справі Мирову угоду від 23.02.2026 року, із змісту якої вбачається, що за умовами Мирової угоди сторони по справі домовились про таке:
1. Мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору щодо розподілу спільного майна подружжя, а саме:
- квартири площею 29,8 кв.м, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , право власності зареєстроване на ім?я ОСОБА_3 на підставі договору купівлі-продажу, серія та номер №1844, виданий 13.08.2019 року;
- житлового будинку площею 41,3 кв.м, що розташований за адресою: АДРЕСА_2 , право власності зареєстроване на ім'я ОСОБА_3 на підставі договору купівлі-продажу, серія та номер №1521, виданий 24.06.2020 року;
-земельної ділянки площею 0,0136 га кадастровий номер 4610137200:07:007:0366, що розташована за адресою: АДРЕСА_2 , право власності зареєстроване на ім'я ОСОБА_3 на підставі договору купівлі-продажу, серія та номер №1521, виданий 24.06.2020 року;
- квартири площею 45 кв.м, що розташована за адресою: АДРЕСА_3 , право власності зареєстроване на ім'я ОСОБА_3 на підставі договору купівлі-продажу №345 від 27.02.2023 року;
- квартири загальною площею 60,2 кв.м, що розташована за адресою: АДРЕСА_4 , право власності зареєстроване на ім'я ОСОБА_3 на підставі договору купівлі-продажу, серія та номер №2970, виданий 21.10.2024 року;
- гараж, що розташований за адресою: АДРЕСА_5 , площею 19 кв.м. право власності зареєстроване на ім'я ОСОБА_3 на підставі договору купівлі-продажу, серія та номер №3-3705, виданий 04.10.2010 року.
- автомобіля марки «NISSAN», тип F15/A/A02, 2011 р.в., реєстраційний номер НОМЕР_1 , VIN НОМЕР_2 , право власності зареєстроване 12.07.2022 року на ім'я ОСОБА_3 .
2. Сторони погодили порядок розподілу майна, що є об'єктом спільної сумісної власності подружжя, ОСОБА_1 та ОСОБА_3 , яке передбачене в п. 1 даної мирової угоди та визначили, що з моменту набуття законної сили ухвали Залізничного районного суду м. Львова про затвердження даної мирової угоди:
2.1. Визнати за ОСОБА_1 громадянином України, ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_3 , запис №19761026-04671, виданий 26.11.2021 року, орган, що видав 4652, РНОКПП: НОМЕР_4 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_6 право особистої власності на автомобіль марки «NISSAN», тип F15/A/A02, 2011 р.в., реєстраційний номер НОМЕР_1 , VIN НОМЕР_2 .
3. Визнати за ОСОБА_3 громадянкою України, ІНФОРМАЦІЯ_2 , паспорт НОМЕР_5 , виданий Залізничним РВ УМВС України у Львівській області 03.11.1998 року, РНОКПП: НОМЕР_6 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_7 , право особистої власності на наступні об'єкти нерухомого майна:
- квартиру площею 29,8 кв.м, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 ;
- житлового будинку площею 41,3 кв.м, що розташований за адресою: АДРЕСА_2 ;
-земельної ділянки площею 0,0136 га кадастровий номер 4610137200:07:007:0366, що розташована за адресою: АДРЕСА_2 ;
- квартири загальною площею 45 кв.м, що розташована за адресою: АДРЕСА_3 ;
- квартири загальною площею 60,2 кв.м, що розташована за адресою: АДРЕСА_4 ;
- гараж, що розташований за адресою: АДРЕСА_5 , площею 19 кв.м.
4. Сторони дійшли спільного погодження, що вартість частки майна ОСОБА_1 , яке передбачено в п. 1 даної мирової угоди становить 60 000 (шістдесять тисяч) доларів США, які ОСОБА_3 зобов'язується виплатити ОСОБА_1 , як компенсацію його частки майна зазначеного в п.1 даної мирової угоди в день підписання даної мирової угоди.
Всі судові витрати по справі № 461/8024/23, у тому числі витрати на правову допомогу, сторони цієї мирової угоди несуть самостійно.
5. Сторони відмовляються в подальшому від претензій один до одного, від будь-яких майнових та немайнових відшкодувань та збитків, пов'язаних із майном, передбаченим п.1 та зобов'язуються не чинити перешкод у здійсненні права власності при поділі даного майна за цією мировою угодою.
6. В разі необхідності проведення реєстрації/перереєстрації (оформлення/переоформлення) права власності на майно, вказаного в даній мировій угоді, з метою передачі права власності на майно, згідно умов даної мирової угоди, сторони зобов'язуються всіляко сприяти один одному в проведенні зазначених процедур.
7. Позивач заявляє, що з моменту підписання та затвердження судом цієї мирової угоди із закриттям провадження у справі, не матиме жодних майнових претензій до Відповідача з приводу майнових прав на наступні об'єкти нерухомого майна:
- квартира загальною площею 29,8 кв.м, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 ;
- житлового будинку площею 41,3 кв.м, що розташований за адресою: АДРЕСА_2 ;
-земельна ділянка площею 0,0136 га кадастровий номер 4610137200:07:007:0366, що розташована за адресою: АДРЕСА_2 ;
- квартира загальною площею 45 кв.м, що розташована за адресою: АДРЕСА_3 ;
- квартира загальною площею 60,2 кв.м, що розташована за адресою: АДРЕСА_4 ;
- гараж, що розташований за адресою: АДРЕСА_5 , площею 19 кв.м.
Право особистої приватної власності на вищевказані об'єкти нерухомого майна залишається за ОСОБА_3 .
8. Позивач визнає, що з моменту підписання та затвердження судом цієї мирової угоди, із закриттям провадження у справі, припиняється право спільної сумісної власності ОСОБА_1 та ОСОБА_3 на наступні об'єкти нерухомого та рухомого майна:
- квартиру загальною площею 29,8 кв.м, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 ;
- житлового будинку площею 41,3 кв.м, що розташований за адресою: АДРЕСА_2 ;
-земельну ділянку площею 0,0136 га кадастровий номер 4610137200:07:007:0366, що розташована за адресою: АДРЕСА_2 ;
- квартиру загальною площею 45 кв.м, що розташована за адресою: АДРЕСА_3 ;
- квартиру загальною площею 60,2 кв.м, що розташована за адресою: АДРЕСА_4 ;
- гараж, що розташований за адресою: АДРЕСА_5 , площею 19 кв.м.
- автомобіль марки «NISSAN», тип F15/A/A02, 2011 р.в., реєстраційний номер НОМЕР_1 , VIN НОМЕР_2 .
9. Із виконанням зобов'язань, що перераховані вище, сторони відмовляються від будь-яких матеріальних чи інших претензій, пов'язаних із предметом спору по даній справі і не матимуть їх у майбутньому в разі належного виконання сторонами своїх зобов'язань по даній угоді.
10. Сторони, що уклали цю мирову угоду, домовились повідомити про це суд, подавши спільну заяву про затвердження мирової угоди із закриттям провадження у справі, додавши до заяви дану мирову угоду.
11. Враховуючи, що затверджена ухвалою мирова угода має силу рішення суду, в разі її невиконання сторонами взятих на себе зобов'язань, Сторони погоджуються на примусове спонукання сторін до виконання її умов, в тому числі, із залученням державної виконавчої служби.
12. Сторонам відомі правові наслідки у випадку закриття провадження у справі у зв'язку з затвердженням мирової угоди та у випадку невиконання сторонами умов цієї мирової угоди.
13. Сторони заявляють, що умови мирової угоди ними погоджені, ці умови не порушують та не обмежують їх прав та інтересів чи прав та інтересів третіх осіб.
14. Дана Мирова угода складена українською мовою і підписана у трьох оригінальних примірниках - один - Залізничному районному суду м. Львова та по одному для кожної сторони і набуває чинності з моменту її підписання сторонами.
Застосоване судом законодавство при розгляді клопотання (заяви).
Згідно з п. 2 ч. 5 ст. 12 ЦПК України суд, зберігаючи об'єктивність і неупередженість сприяє врегулюванню спору шляхом досягнення угоди між сторонами.
За змістом ч. 5 ст. 211 ЦПК України під час розгляду справи по суті суд сприяє примиренню сторін.
Частинами 1, 3 ст. 13 ЦПК України передбачено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Відповідно до ч. 7 ст. 49 ЦПК України сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії цивільного процесу.
Згідно з ст. 207 ЦПК України мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов'язків сторін. У мировій угоди сторони можуть вийти за межи предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу. Укладена сторона мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією є ухвалою одночасно закриває провадження у справі.
Відповідно п. 5 ч. 1 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо сторони уклали мирову угоду і вона затверджена судом.
За змістом ч. 2 ст. 256 ЦПК України у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Разом з тим, суд зазначає, що за змістом ст. 208 ЦПК України виконання мирової угоди здійснюється особами, які її уклали, в порядку і в строки, передбачені цією угодою. Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документу, встановленим Законом України «Про виконавче провадження». У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.
Висновки суду.
Суд приймає до уваги той факт, що при розгляді спільної заяви про затвердження мирової угоди необхідним є встановлення певних обставин, зокрема, чи умови мирової угоди не суперечать закону, а саме чи дотриманий сторонами процедурний порядок звернення, чи дійсно укладено мирову угоду, який її зміст, чи зрозуміло, чітко, однозначно, безумовно викладено умови, чи стосується угода предмету спору, чи всі умови угоди підлягають примусовому виконанню, чи в результаті ліквідується спір між сторонами.
З точки зору закону мирова угода може бути затверджена судом за умови, що її визнають сторони, остання не порушує права та законні інтереси як сторін вказаної угоди, так і прав інших заінтересованих осіб.
Пунктом 24 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про застосування норм цивільного законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» № 2 від 12.06.2009 року постановлено, що у разі якщо умови мирової угоди не суперечать закону, не порушують права, свободи чи інтереси інших осіб (не сторін), суд визнає мирову угоду та закриває провадження у справі.
Суд зазначає, що умови Мирової угоди від 23.02.2026 року викладені сторонами окремим документом у простій письмовій формі, угода підписана всіма учасниками спору (позивачем ОСОБА_1 та відповідачем ОСОБА_3 ).
Так, Мирова угода укладена сторонами у відповідності до ст. 207 ЦПК України. Підстав вважати, що укладення такої Мирової угоди, спрямовано на шкоду правам третіх осіб не вбачається.
Отже дослідивши матеріали справи та надану Мирову угод від 23.02.2026 року, укладену між сторонами, суд вважає, що така може бути визнана судом, а провадження по справі закрите, оскільки такі дії не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права та законні інтереси.
Сторони повідомлені про наслідки закриття провадження у справі.
На підставі наведеного та керуючись ст. 49, 142, 207, 255-256, 259-260 ЦПК України, суд -
постановив:
Спільну письмову заяву ОСОБА_3 та ОСОБА_1 про затвердження Мирової угоди від 23.02.2026 року у цивільній справі 462/9304/25 - задовольнити.
Затвердити Мирову угоду укладену 23.02.2026 року між сторонами у справі № 462/9304/26 ОСОБА_3 та ОСОБА_1 , відповідно до положень ст. 207 ЦПК України, шляхом двосторонньої домовленості, взаємних поступок та компромісних рішень, діючи добровільно та без жодного примусу, розуміючи значення своїх дій та їх правові наслідки, у наступній редакції:
1. Мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору щодо розподілу спільного майна подружжя, а саме:
- квартири площею 29,8 кв.м, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , право власності зареєстроване на ім?я ОСОБА_3 на підставі договору купівлі-продажу, серія та номер №1844, виданий 13.08.2019 року;
- житлового будинку площею 41,3 кв.м, що розташований за адресою: АДРЕСА_2 , право власності зареєстроване на ім'я ОСОБА_3 на підставі договору купівлі-продажу, серія та номер №1521, виданий 24.06.2020 року;
-земельної ділянки площею 0,0136 га кадастровий номер 4610137200:07:007:0366, що розташована за адресою: АДРЕСА_2 , право власності зареєстроване на ім'я ОСОБА_3 на підставі договору купівлі-продажу, серія та номер №1521, виданий 24.06.2020 року;
- квартири площею 45 кв.м, що розташована за адресою: АДРЕСА_3 , право власності зареєстроване на ім'я ОСОБА_3 на підставі договору купівлі-продажу №345 від 27.02.2023 року;
- квартири загальною площею 60,2 кв.м, що розташована за адресою: АДРЕСА_4 , право власності зареєстроване на ім'я ОСОБА_3 на підставі договору купівлі-продажу, серія та номер №2970, виданий 21.10.2024 року;
- гараж, що розташований за адресою: АДРЕСА_5 , площею 19 кв.м. право власності зареєстроване на ім'я ОСОБА_3 на підставі договору купівлі-продажу, серія та номер №3-3705, виданий 04.10.2010 року.
- автомобіля марки «NISSAN», тип F15/A/A02, 2011 р.в., реєстраційний номер НОМЕР_1 , VIN НОМЕР_2 , право власності зареєстроване 12.07.2022 року на ім'я ОСОБА_3 .
2. Сторони погодили порядок розподілу майна, що є об'єктом спільної сумісної власності подружжя, ОСОБА_1 та ОСОБА_3 , яке передбачене в п. 1 даної мирової угоди та визначили, що з моменту набуття законної сили ухвали Залізничного районного суду м. Львова про затвердження даної мирової угоди:
2.1. Визнати за ОСОБА_1 громадянином України, ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_3 , запис №19761026-04671, виданий 26.11.2021 року, орган, що видав 4652, РНОКПП: НОМЕР_4 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_6 право особистої власності на автомобіль марки «NISSAN», тип F15/A/A02, 2011 р.в., реєстраційний номер НОМЕР_1 , VIN НОМЕР_2 .
3. Визнати за ОСОБА_3 громадянкою України, ІНФОРМАЦІЯ_2 , паспорт НОМЕР_5 , виданий Залізничним РВ УМВС України у Львівській області 03.11.1998 року, РНОКПП: НОМЕР_6 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_7 , право особистої власності на наступні об'єкти нерухомого майна:
- квартиру площею 29,8 кв.м, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 ;
- житлового будинку площею 41,3 кв.м, що розташований за адресою: АДРЕСА_2 ;
-земельної ділянки площею 0,0136 га кадастровий номер 4610137200:07:007:0366, що розташована за адресою: АДРЕСА_2 ;
- квартири загальною площею 45 кв.м, що розташована за адресою: АДРЕСА_3 ;
- квартири загальною площею 60,2 кв.м, що розташована за адресою: АДРЕСА_4 ;
- гараж, що розташований за адресою: АДРЕСА_5 , площею 19 кв.м.
4. Сторони дійшли спільного погодження, що вартість частки майна ОСОБА_1 , яке передбачено в п. 1 даної мирової угоди становить 60 000 (шістдесять тисяч) доларів США, які ОСОБА_3 зобов'язується виплатити ОСОБА_1 , як компенсацію його частки майна зазначеного в п.1 даної мирової угоди в день підписання даної мирової угоди.
Всі судові витрати по справі № 461/8024/23, у тому числі витрати на правову допомогу, сторони цієї мирової угоди несуть самостійно.
5. Сторони відмовляються в подальшому від претензій один до одного, від будь-яких майнових та немайнових відшкодувань та збитків, пов'язаних із майном, передбаченим п.1 та зобов'язуються не чинити перешкод у здійсненні права власності при поділі даного майна за цією мировою угодою.
6. В разі необхідності проведення реєстрації/перереєстрації (оформлення/переоформлення) права власності на майно, вказаного в даній мировій угоді, з метою передачі права власності на майно, згідно умов даної мирової угоди, сторони зобов'язуються всіляко сприяти один одному в проведенні зазначених процедур.
7. Позивач заявляє, що з моменту підписання та затвердження судом цієї мирової угоди із закриттям провадження у справі, не матиме жодних майнових претензій до Відповідача з приводу майнових прав на наступні об'єкти нерухомого майна:
- квартира загальною площею 29,8 кв.м, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 ;
- житлового будинку площею 41,3 кв.м, що розташований за адресою: АДРЕСА_2 ;
-земельна ділянка площею 0,0136 га кадастровий номер 4610137200:07:007:0366, що розташована за адресою: АДРЕСА_2 ;
- квартира загальною площею 45 кв.м, що розташована за адресою: АДРЕСА_3 ;
- квартира загальною площею 60,2 кв.м, що розташована за адресою: АДРЕСА_4 ;
- гараж, що розташований за адресою: АДРЕСА_5 , площею 19 кв.м.
Право особистої приватної власності на вищевказані об'єкти нерухомого майна залишається за ОСОБА_3 .
8. Позивач визнає, що з моменту підписання та затвердження судом цієї мирової угоди, із закриттям провадження у справі, припиняється право спільної сумісної власності ОСОБА_1 та ОСОБА_3 на наступні об'єкти нерухомого та рухомого майна:
- квартиру загальною площею 29,8 кв.м, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 ;
- житлового будинку площею 41,3 кв.м, що розташований за адресою: АДРЕСА_2 ;
-земельну ділянку площею 0,0136 га кадастровий номер 4610137200:07:007:0366, що розташована за адресою: АДРЕСА_2 ;
- квартиру загальною площею 45 кв.м, що розташована за адресою: АДРЕСА_3 ;
- квартиру загальною площею 60,2 кв.м, що розташована за адресою: АДРЕСА_4 ;
- гараж, що розташований за адресою: АДРЕСА_5 , площею 19 кв.м.
- автомобіль марки «NISSAN», тип F15/A/A02, 2011 р.в., реєстраційний номер НОМЕР_1 , VIN НОМЕР_2 .
9. Із виконанням зобов'язань, що перераховані вище, сторони відмовляються від будь-яких матеріальних чи інших претензій, пов'язаних із предметом спору по даній справі і не матимуть їх у майбутньому в разі належного виконання сторонами своїх зобов'язань по даній угоді.
10. Сторони, що уклали цю мирову угоду, домовились повідомити про це суд, подавши спільну заяву про затвердження мирової угоди із закриттям провадження у справі, додавши до заяви дану мирову угоду.
11. Враховуючи, що затверджена ухвалою мирова угода має силу рішення суду, в разі її невиконання сторонами взятих на себе зобов'язань, Сторони погоджуються на примусове спонукання сторін до виконання її умов, в тому числі, із залученням державної виконавчої служби.
12. Сторонам відомі правові наслідки у випадку закриття провадження у справі у зв'язку з затвердженням мирової угоди та у випадку невиконання сторонами умов цієї мирової угоди.
13. Сторони заявляють, що умови мирової угоди ними погоджені, ці умови не порушують та не обмежують їх прав та інтересів чи прав та інтересів третіх осіб.
14. Дана Мирова угода складена українською мовою і підписана у трьох оригінальних примірниках - один - Залізничному районному суду м. Львова та по одному для кожної сторони і набуває чинності з моменту її підписання сторонами.
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про поділ майна подружжя - закрити.
Наслідки визнання мирової угоди, закриття провадження у даній справі, викладені у ст. 207, 255, 256 ЦПК України сторонам роз'яснено.
Мирова угода набирає чинності з набуттям законної сили ухвалою суду про її затвердження.
Ухвала про затвердження мирової угоди відповідно до ч. 2 ст. 208 ЦПК України, є виконавчим документом.
Роз'яснити сторонам, що виконання мирової угоди здійснюється особами, які її уклали, в порядку і в строки, передбачені цією угодою. У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо (ч. 1 ст. 355 ЦПК України) до Львівського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня складення (ч. 1 ст. 354 ЦПК України).
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду (ч. 2 ст. 354 ЦПК України).
Відомості щодо сторін у справі (учасники процесу):
Позивач: ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_4 , адреса місця реєстрації: АДРЕСА_6 );
Відповідач: ОСОБА_3 (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_6 , адреса місця реєстрації: АДРЕСА_7 ).
Суддя/підпис/
Згідно з оригіналом.
Суддя: