12 березня 2026 року м.Дніпросправа № 160/16711/25
Третій апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого - судді Баранник Н.П.,
суддів: Малиш Н.І., Щербака А.А.,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18 серпня 2025 року у справі №160/16711/25 (суддя Кальник В.В., справа розглянута за правилами спрощеного позовного провадження, в порядку письмового провадження) за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом, в якому просив:
- визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі відповідач), що полягає у невнесенні до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів інформації відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , про непридатність до військової служби з виключенням його з військового обліку;
- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 внести до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомості про виключення ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 з військового обліку військовозобов'язаних на підставі пункту 3 частини шостої статті 37 Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу» у зв'язку із непридатністю до військової служби за станом здоров'я з 16.12.2019 року.
В обґрунтування позовної заяви зазначав, що він був визнаний непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку (гр.ІІ ст. 9а Наказу МОУ №402 від 14.08.2008), тому згідно вимог чинного законодавства повторному медичному огляду він не підлягає. Відповідач без наявності правових підстав поставив позивача на військовий облік всупереч змісту тимчасового посвідчення військовозобов'язаного, згідно розділу 14 якого ОСОБА_1 виключений з військового обліку військовозобов'язаних за станом здоров'я згідно ст.37 ч.6 п. 3 ЗУ “Про ВО і ВС».
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18 серпня 2025 року в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 було відмовлено.
Із рішенням суду не погодився позивач, ним була подана апеляційна скарга. Посилаючись на порушення судом норм матеріального права, невідповідність висновків суду обставинам справи, позивач просить рішення суду скасувати та ухвалити нове, яким задовольнити його позовні вимоги у повному обсязі.
У скарзі позивач зазначає, що суд безпідставно вдався до оцінки правомірності його дій, в той час як предметом спору є протиправна бездіяльність відповідача. Позивач наполягає, що у відповідача були в наявності всі підтвердні документи, проте належних дій по виключенню позивача з військового обліку він не вчинив. Обов'язок внести інформацію про непридатність позивача до служби виник у відповідача ще до 24.02.2022року. Відсутність на сьогодні записів Книги протоколів засідань ВЛК другого ІНФОРМАЦІЯ_3 про проходження медичного огляду солдатом запасу ОСОБА_1 , 1985 р.н. у 2019 році, не може розглядатися як поважна причина для не виконання покладених на ТЦК обов'язків.
Відповідач своїм правом подати письмовий відзив на апеляційну скаргу позивача не скористався.
Розгляд справи здійснено в порядку письмового провадження у відповідності до приписів ст.311 КАС України.
Колегія суддів, перевіривши доводи апеляційної скарги позивача, матеріали справи, приходить до висновку, що скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи встановлено, що позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянин України, згідно з рішенням Військово-Лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_4 (зараз - ІНФОРМАЦІЯ_3 ) від 16.12.2019 року на підставі гр.ІІ ст. 9-а Наказу МОУ № 402 від 14.08.2008 року визнаний непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку і 16.12.2019 року ІНФОРМАЦІЯ_5 був виключений з військового обліку на підставі п. 3 ч.6 ст.37 Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу», про що був зроблений відповідний запис у його військово-обліковому документі.
16.12.2019 позивачу видано тимчасове посвідчення військозобов'язаного № НОМЕР_2 .
Як зазначив у позові позивач, він дізнався про те, що перебуває в переліку осіб ІНФОРМАЦІЯ_3 , які порушили правила військового обліку. В зв'язку з наведеним, 24.03.2025 року позивачем було подано до ІНФОРМАЦІЯ_3 відповідну заяву про внесення відповідного запису в Реєстр про те, що він виключений з військового обліку, та було надано наступні документи: копію паспорту ОСОБА_1 , копію РНОКПП, копію військово-облікового документу.
29.04.2025 року від ІНФОРМАЦІЯ_3 на заяву надійшла відповідь, в якій зазначено наступне: “На Вашу заяву від 24.03.2025 р. повідомляємо, що 16.12.2019 року у книзі протоколів засідань військово-лікарської комісії запис про проходження Вами військово-лікарської комісії відсутній, а також картки обстеження та медичного огляду немає. Для того щоб занести до бази ІКС “Оберіг», що Ви непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку необхідно мати пройдену військово-лікарську комісію з таким висновком та підтверджену 20 регіональною військово-лікарською комісією. Вам необхідно надати Довідку про проходження військово-лікарської комісії з висновком “Непридатний до військової служби», або пройти військово-лікарську комісію.».
28.04.2025 позивач звернувся зі скаргою до ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Листом від 08.05.2025 року №195/1/1949 ІНФОРМАЦІЯ_7 повідомлено позивача про те, що: “На адресу ІНФОРМАЦІЯ_8 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_6 ) надійшли звернення від 28.04.2025 та заява-скарга від 29.04.2025 у наданні роз'яснення щодо статусу “Порушення військового обліку» та щодо бездіяльності посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_3 у внесенні змін до ІКС “Оберіг» про виключення Вас з військового обліку.
Для забезпечення військового обліку громадян України використовується Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів, який призначений для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Інформація про оповіщення:
13.01.2025 року Міністерством Оборони України за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів громадянину ОСОБА_1 була сформована повістка № 1898856 (з метою звірки з'явитися до 03.02.2025 року), яка в подальшому була підписана кваліфікованим електронним підписом начальником ІНФОРМАЦІЯ_9 у день її формування, після чого була надіслана засобами поштового зв'язку (доставка УкрПоштою). Реєстраційний номер повістки фіксується в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Інформація про порушення військового обліку:
За даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів станом на 05.05.2025 року громадянин ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебуває в переліку осіб ІНФОРМАЦІЯ_3 , які порушили правила військового обліку. До відділенння поліції № 4 (с. Петропавлівка) Синельниківського районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області 06.02.2025р. було автоматично направлено звернення Е 1376184 (автоматично створення розшуку, неприбуття за викликом до ТЦК та СП у строк та місце зазаначені у повістці (ст. 22 ЗУ ''Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»).
За наданої до заяви копії тимчасового посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_2 від 16.12.2019 року, виданого ІНФОРМАЦІЯ_5 , Ви ОСОБА_1 , виключений з військового обліку як непридатний до військової служби (п. 3 ч.6 ст.37 Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу»).
Для внесення даної інформації в ІКС “ ІНФОРМАЦІЯ_10 », в другому відділі ІНФОРМАЦІЯ_3 відсутні підтверджуючі документи.»
З метою вирішення питання виключення з військового обліку, позивачу запропоновано прибути до ІНФОРМАЦІЯ_3 та надати всі наявні медичні документи або довідку до акту огляду медико-соціальної експертної комісії (акт огляду МСЕК), тощо, на розгляд засідання ВЛК та винесення відповідної постанови про придатність до військової служби за станом здоров'я.
Вказані обставини зумовили звернення позивача до суду з позовом.
Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що підтверджена наявність порушення з боку позивача правил військового обліку відповідно до Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що полягає у неприбутті за викликом до ІНФОРМАЦІЯ_9 для уточнення даних. Враховуючи факт того, що позивач з метою вирішення питання про виключення його з військового обліку протягом 60 днів з дня набрання чинності Указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, не уточнив свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження, та після направлення йому повістки про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки громадянин не з'явився у зазначені у ній місце та строк для уточнення даних, та не надав відповідачу підтверджуючих документів (медичні документи або довідку до акту огляду медико-соціальної експертної комісії), суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для внесення відповідачем до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей про виключення ОСОБА_1 з військового обліку військовозобов'язаних у зв'язку із непридатністю до військової служби за станом здоров'я, а відтак, підстави для задоволення адміністративного позову відсутні.
Колегія суддів з висновками суду першої інстанції не погоджується, враховуючи наступне.
Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби визначає Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу" від 25 березня 1992 року № 2232-XII (далі Закон № 2232-ХІІ), частиною першою статті 1 якого передбачено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.
Частиною третьою статті 1 Закону № 2232-ХІІ передбачено, що військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; приписку до призовних дільниць; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.
За приписами частини 7 статті 1 Закону № 2232-ХІІ виконання військового обов'язку громадянами України забезпечують державні органи, органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до законів України військові формування, підприємства, установи та організації незалежно від підпорядкування і форм власності в межах їх повноважень, передбачених законом, та районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя (далі - територіальні центри комплектування та соціальної підтримки).
Указом Президента України від 24 лютого 2022 № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні" у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
Пунктом 2 Указу Президента України від 24 лютого 2022 № 64/2022 військовому командуванню разом із Міністерством внутрішніх справ України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування доручено запроваджувати та здійснювати передбачені Законом України "Про правовий режим воєнного стану" заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.
Станом на час розгляду справи строк дії воєнного стану в Україні продовжено.
Зміст правового режиму воєнного стану, порядок його введення та скасування, правові засади діяльності органів державної влади, військового командування, військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій в умовах воєнного стану, гарантії прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб визначає Закон України "Про правовий режим воєнного стану" від 12.05.2015 року № 389-VIII (далі - Закон № 389-VIII).
Згідно із статтею 1 Закону № 389-VIII воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
За змістом пункту 1 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 № 154 (далі - Положення № 154) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.
Згідно з пунктом 9 Положення № 154 територіальні центри комплектування та соціальної підтримки здійснюють заходи щодо призову громадян на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, та на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.
Згідно пункту 11 Положення № 154 районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, крім функцій, зазначених у пункті 9 цього Положення: оформляють для військовозобов'язаних, резервістів відстрочки від призову під час мобілізації та в особливий період і воєнний час, які надаються в установленому порядку, а також ведуть їх спеціальний облік.
Отже, обов'язки щодо обліку військовозобов'язаних покладені на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.
Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також визначає загальні засади проходження в Україні військової служби, врегульовано положеннями Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу" від 25.03.1992 року № 2232-XII (далі - Закон №2232-XII).
Механізм організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів визначений Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487 (далі Порядок №1487).
Відповідно до пункту 22 Порядку №1487, взяття на військовий облік, зняття та виключення з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, підрозділах Служби зовнішньої розвідки здійснюється відповідно до Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу».
Частиною 6 статті 37 Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу» визначено підстави виключення з військового обліку. Так, виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов'язаних та резервістів розвідувальних органів України - у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України, які:
1) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими;
2) припинили громадянство України;
3) визнані непридатними до військової служби;
4) досягли граничного віку перебування в запасі.
У громадянина, якого виключено з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4 цієї частини, військово-обліковий документ не вилучається. До військово-облікового документа громадянина вносяться дані про виключення із військового обліку.
З положень ст.2 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів», одним з основних завдань Реєстру є ведення військового обліку громадян України.
Пунктами 75, 77-79 Постанови Кабінету міністрів України від 16 травня 2024 року № 560 “Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період» (далі Порядок №560) визначено, що придатність резервістів та військовозобов'язаних до військової служби за станом здоров'я кожним лікарем визначається індивідуально. Висновки про придатність або непридатність резервістів та військовозобов'язаних до військової служби, подані ними скарги та об'єктивні дані, виявлені у процесі медичного огляду, а також установлений діагноз вносяться кожним лікарем до картки обстеження та медичного огляду та до інших документів, що засвідчується особистим підписом лікаря та скріплюється його особистою печаткою, із зазначенням дати проведення медичного огляду відповідно до вимог, визначених Міноборони. Рішення (постанову) військово-лікарської комісії щодо придатності резервіста або військовозобов'язаного до проходження військової служби під час мобілізації вноситься до бази даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів не пізніше ніж протягом наступного дня з дня надходження відповідного рішення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , був визнаний непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку за гр. IІ ст.9 «а» наказу МОУ №402-2008, що підтверджується тимчасовим посвідченням військовозобов'язаного № НОМЕР_2 від 16.12.2019.
Згідно висновків Верховного Суду у постанові від 21 травня 2025 року (справа № 280/2880/24), законодавець виокремлює поняття “зняття з військового обліку» та “виключення з військового обліку», при цьому, при знятті з військового обліку Законом передбачено можливість повторного взяття військовозобов'язаного на такий облік. Отже, різними є як підстави, так і правові наслідки зняття або виключення з військового обліку. З аналізу положень Закону №2232 висновується, що громадяни, які підлягають виключенню з військового обліку, втрачають статус військовозобов'язаного, в той же час зняті з військового обліку продовжують перебувати в статусі військовозобов'язаних.
Отже, законодавство не передбачає можливості взяття на військовий облік осіб, виключених з військового обліку, яким є позивач.
Тобто, відповідач був зобов'язаний діяти лише відповідно до чинного законодавства, зокрема пункту 2 частини першої статті 37 Закону № 2232, який можливості поновлення на військовому обліку осіб, виключених з нього, не передбачає.
Щодо висновків суду, що з боку позивача допущено порушення правил військового обліку відповідно до Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що полягає у неприбутті за викликом до ІНФОРМАЦІЯ_9 для уточнення даних.
Колегія суддів звертає увагу, що предметом спору у даній справі є бездіяльність відповідача, що полягає у не внесенні до Реєстру відомостей состовно виключення позивача з військового обліку.
Відповідач як суб'єкт владних повноважень, бездіяльність якого оскаржується, не надав суду жодних доказів на спростування доводів позивача та інформації, що значиться в тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного № НОМЕР_2 , як і не надано суду доказів з яких саме причин така інформація не була внесена до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Посилання суду на те, що позивач з метою вирішення питання про виключення його з військового обліку протягом 60 днів з дня набрання чинності Указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, не уточнив свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження, та після направлення йому повістки про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки громадянин не з'явився у зазначені у ній місце та строк для уточнення даних, та не надав відповідачу підтверджуючих документів (медичні документи або довідку до акту огляду медико-соціальної експертної комісії), колегія суддів вважає помилковими.
У спірному випадку позивач як особа, яку виключено з військового обліку, а ні статусу військовозобов'язаного, а ні статусу резервіста не має, а відтак і не підпадає під мобілізаційні заходи.
Під час листування з позивачем, відповідач посилався на відсутність в книзі протоколів засідань ВЛК відповідного запису про проходження медичного огляду солдатом запасу ОСОБА_1 , 1985 року народження за 2019 рік, та відсутність відомостей про медичні огляди в обліковій картці до військового квитка.
Колегія судів зазначає, що відповідачем до матеріалів справи не наданий витяг з книги протоколів засідань ВЛК, який може свідчити про відсутність відповідного запису про проходження медичного огляду позивачем за 2019 рік. Відомості про медичні огляди в обліково-послужній картці до військового квитка заповнюють лікарі військово-лікарської комісії (ВЛК). Саме вони вносять дані про придатність до військової служби, результати оглядів та висновки щодо стану здоров'я на підставі проведеної експертизи.
Позивач втратив статус військовозобов'язаного ще у 2019 році, що знайшло своє підтвердження у відмітці в графі 14 військово-облікового документу №3163 від 16.12.2019.
Однак, ці відомості не внесено до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, що не спростовано відповідачем у справі.
Відповідно до статті 1 Закону України від 16.03.2017 №1951-VIII «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» (далі - Закон №1951-VIII), який набрав чинності 20.04.2017, Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) - автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.
З положень статті 2 Закону №1951-VIII слідує, що одним з основних завдань Реєстру є ведення військового обліку громадян України.
Статтею 16 Закону №1951-VIII внесено зміни в Закон №2232-XII, а саме частину 1 статті 34 Закону №2232-XII викладено в такій редакції: 1. Персонально-якісний облік призовників і військовозобов'язаних передбачає облік відомостей (біографічні дані, стан здоров'я, результати співбесід тощо) щодо призовників і військовозобов'язаних, які узагальнюються в особових справах призовників або в облікових картках військовозобов'язаних та реєструються в Єдиному державному реєстрі військовозобов'язаних. Ведення персонально-якісного обліку покладається на районні (міські) військові комісаріати.
Органами ведення Реєстру є районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи Служби зовнішньої розвідки України (частина 8 статті 5 Закону №1951- VIII).
Отже, відповідальні особи за ведення Реєстру уповноважені на верифікацію персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних або резервістів.
Оскільки позивач визнаний непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку та посвідчення № НОМЕР_2 містить відмітку про виключення його з військового обліку, то вказані відомості повинні бути відображені в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Відповідач, всупереч приписам закону, допустив протиправну бездіяльність, а саме не завершив процедуру виключення позивача з військового обліку, а саме, не вніс належних відомостей до Реєстру про виключення позивача з військового обліку.
Не внесення відомостей у Реєстр про виключення позивача з військового обліку через неналежне виконання посадовими особами відповідача певних етапів процедури такого виключення суперечить принципу правової визначеності.
За висновками суду апеляційної інстанції, наявні підстави для задоволення позовних вимог позивача.
З урахуванням вище викладеного, колегія суддів приходить до висновку, що доводи апеляційної скарги позивача знайшли своє підтвердження, суд першої інстанції ухвалив рішення з помилковим застосуванням норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення спірних відносин та є підставою для скасування такого рішення.
Апеляційна скарга позивача підлягає задоволенню, рішення суду першої інстанції слід скасувати та ухвалити нове судове рішення про задоволення позовних вимог ОСОБА_1 ..
Відповідно, наявні підстави для розподілу судових витрат згідно ст. 139 КАС України.
Керуючись ст.311, п.2 ч.1 ст.315, п.4 ч.1 ст.317, ст.ст.322, 325, 329 КАС України, суд
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18 серпня 2025 року у справі № 160/16711/25 скасувати та ухвалити нове судове рішення.
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 , що полягає у невнесенні до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів інформації відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , про непридатність до військової служби з виключенням його з військового обліку.
Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 внести до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомості про виключення ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 з військового обліку військовозобов'язаних на підставі пункту 3 частини шостої статті 37 Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу» у зв'язку із непридатністю до військової служби за станом здоров'я з 16.12.2019 року.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) понесені судові витрати у вигляді сплаченого судового збору за подачу позову та апеляційної скарги в загальній сумі 3028,00 грн (три тисячі двадцять вісім гривень нуль копійок).
Постанова Третього апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з дати її прийняття та відповідно до п.2 ч.5 ст.328 КАС України касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених цим пунктом.
Головуючий - суддя Н.П. Баранник
суддя Н.І. Малиш
суддя А.А. Щербак