30 березня 2026 року Справа № 640/22897/20 ЗП/280/736/25 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Стрельнікової Н.В. розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів»
до Фонду соціального захисту інвалідів
треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Міністерство соціальної політики України, Всеукраїнська громадська організація «Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень», громадська організація «Всеукраїнське об'єднання осіб з інвалідністю «Група активної реабілітації», громадська організація «Соціальна перспектива», громадська організація «Спеціальна олімпіада України», громадська організація «Всеукраїнська асоціація підприємців та працюючих людей з інвалідністю України», громадська організація «Інвалідів «Родина», громадська організація «Відчуй», громадська організація «Всеукраїнська асоціація осіб з інвалідністю «Остомія» та громадська організація «Громадських рух «Соціальна єдність»,
про визнання протиправним та скасування наказу від 17.08.2020 №78,
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» (далі - позивач) з позовом до Фонду соціального захисту інвалідів (далі - відповідач) третя особа Міністерство соціальної політики України, в якому просить суд визнати протиправним та скасувати наказ Фонду соціального захисту інвалідів від 17 серпня 2020 року №78 «Про оголошення додаткового збору конкурсних пропозицій".
В обґрунтування позову позивачем зазначено, що своїм рішенням, яке міститься у Наказі № 78 і яким був незаконно оголошений додатковий збір конкурсних пропозицій для участі у конкурсі, відповідач порушив право позивача на участь у законній процедурі отримання бюджетних коштів. Просить задовольнити позовні вимоги.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 02.10.2020 відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику) сторін та запропоновано відповідачу надати відзив протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі.
Відповідачем до Окружного адміністративного суду міста Києва подано відзив на адміністративний позов. Зазначає, що твердження позивача, що відповідачем неправомірно скорочено строк для подачі конкурсних пропозицій, чим порушено п. 4 Порядку №1049 є необґрунтованим та спростовується вищезазначеними нормами чинного законодавства, зокрема пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 №166 «Деякі питання надання фінансової підтримки громадським об'єднанням осіб з інвалідністю». Просить відмовити у задоволенні позовних вимог.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 18.11.2020 відмовлено представнику позивача в задоволенні клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 18.11.2020 задоволено клопотання Фонду соціального захисту інвалідів про залучення до участі у справі третіх осіб. Залучено до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору:
Всеукраїнську громадську організацію «Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень» (Місцезнаходження: 02088, місто Київ, провулок Геофізиків, будинок 12, офіс 1, код ЄДРПОУ 26521104);
Громадську організацію «Всеукраїнське об'єднання осіб з інвалідністю «Група активної реабілітації» (Місцезнаходження: 04123, місто Київ, вул. Червонопільська, будинок 11/13, корпус літ. А, код ЄДРПОУ 35912092);
Громадську організацію «Соціальна перспектива» (Місцезнаходження: 21000, Вінницька обл., місто Вінниця, вулиця Першотравнева, будинок 88 А, код ЄДРПОУ 39973507);
Громадську організацію «Спеціальна олімпіада України» (Місцезнаходження: 01601, місто Київ, вулиця Лентовича, будинок 9, офіс 123, код ЄДРПОУ 26194102);
Громадську організацію «Всеукраїнська асоціація підприємців та працюючих людей з інвалідністю України» (Місцезнаходження: 01133, місто Київ, вулиця Леоніда Первомайського, будинок 6, код ЄДРПОУ 38006098);
Громадську організацію «Інвалідів «Родина» (Місцезнаходження: 03124, місто Київ, вулиця ВАЦЛАВА ГАВЕЛА. будинок 15А, квартира 432, код ЄДРПОУ 25745830);
Громадську організацію «Відчуй» (Місцезнаходження: 03187, місто Київ, проспект Академіка Глушкова, будинок 1, офіс 60, код ЄДРПОУ 37701717);
Громадську організацію «Всеукраїнська асоціація осіб з інвалідністю «Остомія» (Місцезнаходження: 03115, місто Київ, проспект Перемоги, будинок 116/1, квартира 104, код ЄДРПОУ 39013860);
Громадську організацію «Громадських рух «Соціальна єдність» (Місцезнаходження: 04211, місто Київ, вулиця Оболонська набережна, будинок 1, квартира 130, квартира 130, код ЄДРПОУ 39882200).
Законом України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» від 13.12.2022 № 2825-IX (далі - Закон № 2825-IX) ліквідовано Окружний адміністративний суд міста Києва.
Відповідно до п. 2 Прикінцевих та перехідних Закону № 2825-IX установлено, що з дня набрання чинності цим Законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя. Інші адміністративні справи, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, у тому числі ті, що передані до Київського окружного адміністративного суду до набрання чинності Законом України Про внесення зміни до пункту 2 розділу II Прикінцеві та перехідні положення Закону України Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду щодо забезпечення розгляду адміністративних справ, але не розподілені між суддями (крім справ, підсудність яких визначена ч. 1 ст. 27, ч. 3 ст. 276, ст. ст. 289-1, 289-4 КАС України), передаються на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України шляхом їх автоматизованого розподілу між цими судами з урахуванням навантаження, за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ у порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України.
27.03.2025 матеріали адміністративної справи надійшли до Запорізького окружного адміністративного суду.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 27.03.2025 справу передано на розгляд головуючому судді Стрельніковій Н.В.
Ухвалою Запорізького оружного адміністративного суду від 01.04.2025 прийнято справу до провадження та продовжено її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання.
Суддя Стрельнікова Н.В. з 23.03.2026 по 29.03.2026 перебувала у відпустці
Відповідно до частини 5 статті 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Згідно з частини 4 статті 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Отже, відповідно до вищевказаних приписів КАС України, суд розглядає справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Розглянувши матеріали та з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, судом встановлено наступне.
30 квітня 2020 року Фонд соціального захисту інвалідів видав Наказ № 33, яким оголосив конкурс з розгляду та визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об'єднаннями осіб з інвалідністю, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка за рахунок коштів державного бюджету у 2020 році, а також затвердив текст оголошення про проведення цього Конкурсу.
27 травня 2020 року, відповідач видав Наказ № 39, яким вніс зміни до Наказу № 33 та виклав оголошення про проведення Конкурсу, затвердженого Наказом № 33, у новій редакції.
В новій редакції оголошення про проведення Конкурсу було зазначено, що кінцевий термін прийняття конкурсних пропозицій - 30 червня 2020 року до 17:00 години.
Позивач був учасником даного Конкурсу та подав конкурсну пропозицію.
13 серпня 2020 року конкурсна комісія прийняла рішення № 1, яким рекомендувала Відповідачу оголосити додатковий збір конкурсних пропозицій з 20.08.2020 року по 31.08.2020 року включно.
На підставі вищевказаного рішення конкурсної комісії відповідач видав Наказ від 17 серпня 2020 року № 78 “Про оголошення додаткового збору конкурсних пропозицій» (надалі - Наказ № 78), яким оголосив додатковий збір конкурсних пропозицій для участі у конкурсі з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об'єднаннями осіб з інвалідністю, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка у 2020 році з 20 серпня 2020 року по 31 серпня 2020 року включно.
Також Наказом № 78 був затверджений текст оголошення про додатковий збір конкурсних пропозицій для участі у Конкурсі.
В якості правової підстави для видання Наказу № 78 відповідач послався в його преамбулі на абзац 6 пункту 15 Порядку.
Позивач вважає, що оголосивши додатковий збір конкурсних пропозицій вже після закінчення Конкурсу, відповідач грубо порушив вимоги абзацу 6 пункту 15 Порядку, у зв'язку із чим позивач звернувся до суду із вказаним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з того, що відповідно до частини 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідачем відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 №166 «Деякі питання надання фінансової підтримки громадським об'єднанням осіб з інвалідністю» та пунктів 4, 5, 27 Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів У країни від 12.10.2011 № 1049, (далі - Порядок №1049) з метою ефективного розподілу коштів, передбачених у державному бюджеті на фінансову підтримку громадських об'єднань осіб з інвалідністю у 2020 році видано наказ відповідача від 30.04.2020 №33 «Про організацію та проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об'єднаннями осіб з інвалідністю, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка» (далі - Наказ №33), надалі відповідачем видано наказ від 27.05.2020 №39 «Про внесення змін до Наказу №33» (далі - Наказ №39).
Пунктом 4 постанови Кабінет Міністрів України від 03.03.2020 №166 уповноважено Фонд соціального захисту інвалідів на організацію та проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об'єднаннями осіб з інвалідністю відповідно до Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 р. № 1049 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 79, ст. 2917; 2016 р., № 23, ст. 919).
Пунктом 1 Порядку №1049 встановлено, що цей Порядок установлює процедуру організації та проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка (далі - конкурс) за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів (далі - бюджетні кошти), та проведення моніторингу стану виконання (реалізації) програм (проектів, заходів), визнаних переможцями конкурсу. Відповідно до цього Порядку фінансова підтримка за рахунок коштів державного бюджету надається для виконання (реалізації) програм (проектів, заходів) загальнодержавного рівня, а коштів місцевих бюджетів - програм (проектів, заходів) відповідного адміністративно-територіального рівня.
Пунктом 3 Порядку №1049 встановлено, що для участі в конкурсі інститути громадянського суспільства подають організаторові конкурсу конкурсні пропозиції.
Пунктом 4 Порядку №1049 встановлено, що до початку конкурсу організатор конкурсу затверджує текст оголошення про проведення конкурсу. Оголошення про проведення конкурсу та конкурсна документація, яка містить затверджені організатором конкурсу форми заяви про участь у конкурсі, опису програми (проекту, заходу) та кошторису витрат, необхідних для виконання (реалізації) програми (проекту, заходу), оприлюднюються організатором конкурсу на власному офіційному веб-сайті та в інший прийнятний спосіб до 1 квітня року, що передує бюджетному періоду, в якому передбачається виконання (реалізація) програм (проектів, заходів). При цьому строк приймання конкурсних пропозицій не повинен бути меншим ніж 30 днів з дня оголошення проведення конкурсу.
Пунктом 5 Порядку №1049 встановлено, що у разі коли фінансова підтримка для виконання (реалізації) програм (проектів, заходів) надається за рахунок коштів державного бюджету, організатор конкурсу надсилає текст оголошення про проведення конкурсу до Секретаріату Кабінету Міністрів України для розміщення на урядовому веб-сайті “Громадянське суспільство і влада».
Пунктом 8 Порядку №1049 встановлено, організатор конкурсу утворює конкурсну комісію у складі не менш як сім осіб та затверджує її персональний склад. Головою конкурсної комісії призначається представник організатора конкурсу. До складу конкурсної комісії включаються представники організатора конкурсу, голова (уповноважений представник) громадської ради, утвореної при організаторові конкурсу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996 “Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» (Офіційний вісник України, 2010 р., № 84, ст. 2945), а також за згодою -представники інститутів громадянського суспільства, державних органів та органів місцевого самоврядування, наукових установ і фахівці відповідно до тематики конкурсу, які мають відповідний досвід роботи та кваліфікацію. Чисельність державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування, представників організатора конкурсу не повинна перевищувати 50 відсотків кількості членів конкурсної комісії.
Крім того, постановою КМУ від 03.03.2020 №166 затверджено порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на фінансову підтримку громадських об'єднань осіб з інвалідністю, (далі - Порядок №166) який визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою “Фінансова підтримка громадських об'єднань осіб з інвалідністю» (далі -бюджетні кошти).
Пунктом 2 Порядку №166 встановлено, що головним розпорядником бюджетних коштів є Мінсоцполітики. Відповідальним виконавцем бюджетної програми та розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня є Фонд.
Пунктом 3 Порядку №166 встановлено, що бюджетні кошти спрямовуються на фінансову підтримку громадських об'єднань для виконання (реалізації) загальнодержавних програм (проектів, заходів) за результатами конкурсу, що проводиться відповідно до вимог Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 р. №1049 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 79, ст. 2917; 2016 р., № 23, ст. 919) (далі - Порядок проведення конкурсу).
Пунктом 4 Порядку №166 встановлено, що розподіл бюджетних коштів на фінансову підтримку громадських об'єднань затверджується Мінсоцполітики за результатами проведення Фондом конкурсу відповідно до Порядку проведення конкурсу.
Отже, враховуючи викладене Наказ №33 та Наказ №39 видані у відповідності до Порядку № 1049 та Порядку № 166.
Так, позивач був учасником вищезазначеного конкурсу та у встановлений Наказом №39 строк подав відповідачу свої конкурсні пропозиції.
Пунктом 14 Порядку №1049 встановлено, що конкурс проводиться шляхом оцінювання поданих пропозицій інститутів громадянського суспільства, формування рейтингу конкурсних пропозицій та визначення переможців конкурсу відповідно до зазначеного рейтингу та обсягу бюджетних коштів для надання фінансової підтримки для виконання (реалізації) програм (проектів, заходів).
Пунктом 15 Порядку №1049 встановлено, що конкурс проводиться трьома етапами. На першому етапі конкурсу члени конкурсної комісії індивідуально оцінюють конкурсні пропозиції за такими критеріями: відповідність запланованих заходів пріоритетним завданням, визначеним організатором конкурсу, та загальнодержавним та/або місцевим програмам; відповідність загальнодержавному або відповідному адміністративно-територіальному рівню виконання (реалізації) програми (проекту, заходу).
Конкурсна комісія приймає рішення про участь у другому етапі конкурсу конкурсних пропозицій, щодо яких більшість її членів зробила висновок про їх відповідність зазначеним критеріям.
За результатами оцінювання конкурсних пропозицій конкурсна комісія може рекомендувати організаторові конкурсу оголосити додатковий збір конкурсних пропозицій.
Пунктом 17 Порядку №1049 встановлено, що на третьому етапі конкурсу члени конкурсної комісії індивідуально оцінюють шляхом проставлення балів від 0 до 5 конкурсні пропозиції за такими критеріями:
відповідність програми (проекту, заходу) її (його) меті;
реалістичність досягнення і значущість очікуваних результатів та результативних показників виконання (реалізації) програми (проекту, заходу);
очікувана ефективність використання бюджетних коштів (співвідношення кошторису витрат, необхідних для виконання (реалізації) програми (проекту, заходу), та очікуваних результатів виконання (реалізації) програми (проекту, заходу);
рівень кадрового та матеріально-технічного забезпечення, необхідного для виконання (реалізації) програми (проекту, заходу), досвід провадження діяльності у відповідній сфері.
Індивідуальні оціночні листи членів конкурсної комісії та результати оцінки всіх конкурсних пропозицій додаються до протоколу засідання конкурсної комісії.
Пунктом 18 Порядку №1049 встановлено, що конкурсна комісія на своєму засіданні підсумовує результати оцінки конкурсних пропозицій, складає рейтинг конкурсних пропозицій. Рейтинг конкурсних пропозицій впорядковується за балами від більшого до меншого. У разі коли конкурсні пропозиції набирають однакову кількість балів, вище рейтингове місце займає конкурсна пропозиція, яка має вищі результативні показники виконання (реалізації) програми (проекту, заходу) із застосуванням принципу економного та ефективного використання бюджетних коштів. Відповідне рішення затверджується конкурсною комісією. Конкурсна комісія на своєму засіданні може визначити прохідний бал. У разі встановлення прохідного балу до рейтингу конкурсних пропозицій включаються конкурсні пропозиції, що набрали суму балів, яка дорівнює прохілному балу або перевищує його.
Конкурсною комісією було визначено мінімальний прохідний бал 135.
За результатами третього етапу конкурсу конкурсні пропозиції позивача отримали наступні рейтингові місця та бали: - «Університет жіночого лідерства», рейтингове місце проекту - 20, сума балів -131; - «Зламай бар'єрну свідомість», рейтингове місце проекту - 25, сума балів - 121.
Отже, дані проекти позивача набрали суму балів меншу ніж прохідний бал, який визначений конкурсною комісією, вказане свідчить, що позивач не став переможцем даного конкурсу.
13.08.2020 на засіданні конкурсної комісії для розгляду конкурсних пропозицій громадських об'єднань осіб з інвалідністю, для надання фінансової підтримки за рахунок коштів державного бюджету у 2020 році, а також результатів моніторингу стану виконання (реалізації) програм (проектів, заходів) було прийняте рішення від 13.08.2020 № 1 про оголошення додаткового збору конкурсних пропозицій для участі у конкурсі з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об'єднаннями осіб з інвалідністю, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка у 2020 році з 20 серпня 2020 року по 31 серпня 2020 року включно.
Відповідно до абзацу 6 пункту 15 Порядку №1049, на підставі рішення конкурсної комісії від 13.08.2020 № 1 відповідачем видано наказ від 17.08.2020 №78 «Про оголошення додаткового збору конкурсних пропозицій» (далі - Наказ №78), яким оголошено додатковий збір конкурсних пропозицій для участі у конкурсі з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об'єднаннями осіб з інвалідністю, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка у 2020 році з 20 серпня 2020 року по 31 серпня 2020 року включно та затвердити текст оголошення про додатковий збір конкурсних пропозицій для участі у конкурсі з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об'єднаннями осіб з інвалідністю для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка у 2020 році.
Позивач зазначає, що спірний Наказ відповідача від 17.08.2020 №78 «Про оголошення додаткового збору конкурсних пропозицій» прийнято в порушення вимог пункту 15 Порядку №1049. Зазначає, що пункт 15 Порядку №1049 передбачає лише можливість оголошення додаткового збору конкурсних пропозицій лише наприкінці першого етапу проведення Конкурсу. Також позивач наголошує, що відповідачем неправомірно скорочено строк для подачі конкурсних пропозицій, чим порушено п. 4 Порядку №1049.
Щодо вищевказаних обґрунтувань позивача, суд зазначає наступне.
Пунктом 15 Порядку №1049 встановлено, що за результатами оцінювання конкурсних пропозицій конкурсна комісія може рекомендувати організаторові конкурсу оголосити додатковий збір конкурсних пропозицій.
Пунктом 17 Порядку №1049 встановлено, що на третьому етапі конкурсу члени конкурсної комісії індивідуально оцінюють шляхом проставлення балів від 0 до 5 конкурсні пропозиції за такими критеріями: відповідність програми (проекту, заходу) її (його) меті; реалістичність досягнення і значущість очікуваних результатів та результативних показників виконання (реалізації) програми (проекту, заходу); очікувана ефективність використання бюджетних коштів (співвідношення кошторису витрат, необхідних для виконання (реалізації) програми (проекту, заходу), та очікуваних результатів виконання (реалізації) програми (проекту, заходу); рівень кадрового та матеріально-технічного забезпечення, необхідного для виконання (реалізації) програми (проекту, заходу), досвід провадження діяльності у відповідній сфері.
Індивідуальні оціночні листи членів конкурсної комісії та результати оцінки всіх конкурсних пропозицій додаються до протоколу засідання конкурсної комісії.
Враховуючи це, конкурсна комісія може рекомендувати організаторові конкурсу оголосити додатковий збір за результатами оцінювання конкурсних пропозицій, яке здійснюється як на першому, так і на третьому етапі.
Отже, як вбачається із викладеного, твердження позивача, що пункт 15 Порядку №1049 передбачає можливість оголошення додаткового збору конкурсних пропозицій лише наприкінці першого етапу проведення Конкурсу не відповідає вищезазначеним нормам Порядку №1049.
Пунктом 4 Порядку №1049 встановлено, що оголошення про проведення конкурсу та конкурсна документація, яка містить затверджені організатором конкурсу форми заяви про участь у конкурсі, опису програми (проекту, заходу) та кошторису витрат, необхідних для виконання (реалізації) програми (проекту, заходу), оприлюднюються організатором конкурсу на власному офіційному веб-сайті та в інший прийнятний спосіб до 1 квітня року, що передує бюджетному періоду, в якому передбачається виконання (реалізація) програм (проектів, заходів). Якщо організатор конкурсу проводить конкурси уперше, він має право його проводити без дотримання строків, визначених в абзацах дев'ятому та дванадцятому цього пункту. При цьому строк приймання конкурсних пропозицій не повинен бути меншим, ніж 30 днів з дня оголошення проведення конкурсу.
Натомість, відповідачем підчас прийняття Наказу №33 та Наказу №39 не порушено вищезазначений строк приймання конкурсних пропозицій.
При цьому, порядком №1049 не встановлено строку для приймання конкурсних пропозицій під час проведення додаткового збору конкурсних пропозицій.
Відповідно до п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 №166 «Деякі питання надання фінансової підтримки громадським об'єднанням осіб з інвалідністю» подання у 2020-2021 роках до Фонду соціального захисту інвалідів документів на отримання бюджетних коштів, що спрямовуються на фінансову підтримку громадських об'єднань осіб з інвалідністю та на проведення конкурсів з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об'єднаннями осіб з інвалідністю, здійснюється зазначеними об'єднаннями у строки, визначені Фондом соціального захисту інвалідів.
Отже, твердження позивача, що відповідачем неправомірно скорочено строк для подачі конкурсних пропозицій, чим порушено п. 4 Порядку №1049 є необґрунтованим та спростовується вищезазначеними нормами законодавства, зокрема пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 №166 «Деякі питання надання фінансової підтримки громадським об'єднанням осіб з інвалідністю».
Отже, враховуючи викладене Наказ №78 виданий у відповідності до Порядку №1049 та Порядку №166, та відповідає вищезазначеним нормам чинного законодавства України.
Згідно з частинами першою, другою статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Підсумовуючи наведене, суд не може погодитись з обґрунтованістю доводів та вимог позивача.
Решта доводів та заперечень сторін висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.
Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» від 9 грудня 1994 року, серія A, N303-A, п.29).
Згідно п.41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту.
Враховуючи усі вищевикладені обставини, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення даного адміністративного позову.
Відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі відмови в задоволенні позову судові витрати не присуджуються на користь сторони за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень.
Керуючись ст.ст. 2, 5, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 КАС України, суд -
У задоволенні позову Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» (01030, м. Київ, вул. Леонтовича, буд. 5, код ЄДРПОУ 38464335) до Фонду соціального захисту інвалідів (04050, м. Київ, вул. Глибочицька, буд. 72, код ЄДРПОУ 00034163), треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Міністерство соціальної політики України (01601, м. Київ, вул. Еспланадна, буд. 8/10, код ЄДРПОУ 37567866), Всеукраїнська громадська організація «Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень» (02088, м. Київ, пров. Геофізиків, буд. 12, оф. 1, код ЄДРПОУ 26521104), громадська організація «Всеукраїнське об'єднання осіб з інвалідністю «Група активної реабілітації» (04123, м. Київ, вул. Червонопільська, буд. 11/13, корпус літ. А, код ЄДРПОУ 35912092), громадська організація «Соціальна перспектива» (21000, Вінницька обл., м. Вінниця, вул. Першотравнева, буд. 88 А, код ЄДРПОУ 39973507), громадська організація «Спеціальна олімпіада України» (01601, м. Київ, вул. Лентовича, буд. 9, оф. 123, код ЄДРПОУ 26194102), громадська організація «Всеукраїнська асоціація підприємців та працюючих людей з інвалідністю України» (01133, м. Київ, вул. Леоніда Первомайського, буд. 6, код ЄДРПОУ 38006098), громадська організація «Інвалідів «Родина» (03124, м. Київ, вул. Вацлава Гавела, буд. 15А, кв. 432, код ЄДРПОУ 25745830), громадська організація «Відчуй» (03187, м. Київ, проспект Академіка Глушкова, буд. 1, оф. 60, код ЄДРПОУ 37701717), громадська організація «Всеукраїнська асоціація осіб з інвалідністю «Остомія» (03115, м. Київ, проспект Перемоги, буд. 116/1, кв. 104, код ЄДРПОУ 39013860) та громадська організація «Громадських рух «Соціальна єдність» (04211, м. Київ, вул. Оболонська набережна, буд. 1, кв. 130, код ЄДРПОУ 39882200) про визнання протиправним та скасування наказу від 17.08.2020 №78, - відмовити.
Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.В. Стрельнікова