Ухвала від 18.02.2026 по справі 757/10013/26-к

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/10013/26-к

пр. 1-кс-15954/26

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 лютого 2026 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , захисників ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , підозрюваних ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві в режимі відеоконфереції клопотання старшого слідчого в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування кримінального провадження № 72024171010000014,

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_3 звернулася до суду із клопотанням в вимогах якого просить продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 72024171010000014 від 20.06.2024 за підозрою ОСОБА_10 , ОСОБА_9 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України та за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України до дев'яти місяців, тобто до 25.05.2026 включно.

Означене клопотання обґрунтовано наступним.

Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 72024171010000014 від 20.06.2024 за підозрою ОСОБА_10 , ОСОБА_9 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України та за підозрою ОСОБА_6 , у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.5 ст.27 ч.5 ст.191 КК України.

Орган досудового розслідування вказує, що у 2024 році точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 30.05.2024, ОСОБА_10 , володіючи організаторськими здібностями, керуючись корисливим мотивом і прагненням до наживи та маючи на меті незаконне отримання доходу шляхом заволодіння грошовими коштами ІНФОРМАЦІЯ_1 , використовуючи свої повноваження, як засновника юридичних осіб і пов'язані з ними можливості, спланував за попередньою змовою із невстановленими досудовим розслідуванням службовими особами комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Харківської міської ради (далі КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 ») заволодіння грошовими коштами ІНФОРМАЦІЯ_1 під час виконання договорів, укладених із КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », з будівництва модульних газових когенераційних установок у м. Харкові шляхом значного завищення вартості устаткування.

Усвідомлюючи, що вказана діяльність є протиправною, має високий ступінь суспільної небезпеки, зумовлена спричиненням збитків ІНФОРМАЦІЯ_4 , у зв'язку з чим потребує чітких та узгоджених дій значної кількості людей, ОСОБА_10 і невстановлені досудовим розслідуванням службові особи КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », спланували досягнути поставленої мети за рахунок спільного вчинення кримінального правопорушення, для чого ОСОБА_10 залучив до кримінально протиправної діяльності співзасновника і директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ОСОБА_9 та директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ОСОБА_8 , а невстановлені досудовим розслідуванням службові особи КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » - начальника служби капітального будівництва КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_6 та першого заступника генерального директора КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_7 .

Встановлено, що 18.03.2021 ІНФОРМАЦІЯ_7 зареєстровано Товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_6 », якому було присвоєно ідентифікаційний код юридичної особи НОМЕР_1 (далі - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 »).

Рішенням єдиного учасника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ОСОБА_11 № 2 від 15.08.2022 директором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » обрано ОСОБА_8 та наказом №1-к від 16.08.2022 останню призначено на посаду директора з правом підпису фінансових документів.

Відповідно до акту прийому-передачі частки в статутному капіталі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » від 12.07.2023 укладеного між ОСОБА_11 та ОСОБА_10 , останній став засновником та кінцевим бенефіціарним власником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 ».

Відповідно до статуту ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » затвердженого рішенням учасника № 03/23 від 12.07.2023, виконавчим органом товариства, що здійснює управління його поточною діяльністю є Директор.

Відповідно до п. 9.7 Статуту ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » в редакції від 12.07.2023, директор у межах, встановлених Статутом, рішеннями Зборів учасників, має право без довіреності діяти від імені Товариства; розпоряджатися всіма коштами та майном Товариства; видавати накази (розпорядження) та давати вказівки в межах своєї компетенції; здійснювати всі операції в банках, їх відділеннях та інших кредитних установах; відкривати та закривати рахунки Товариства в банках, їх відділеннях та інших кредитних установах, розпоряджатися ними; укладати договори та угоди, видавати довіреності на право представництва від імені Товариства, у тому числі з правом подальшого передоручення; призначати, переводити та звільняти працівників Товариства, укладати та розривати з ними трудові договори, угоди та контракти; підписувати організаційно-розпорядчі документи Товариства тощо.

Директор Товариства несе повну майнову відповідальність у встановленому порядку за майно та обладнання, що знаходиться в розпорядженні Товариства, за рівень господарського управління Товариством, звітує перед Загальними Зборами учасників Товариства про хід виконання планів та договірних зобов'язань, про результати господарської діяльності Товариства. Виконавчо-розпорядчі функції Директор виконує самостійно. Директор може прийняти рішення про передачу частини належних йому повноважень до компетенції посадових осіб Товариства.

Відповідно до покладених обов'язків ОСОБА_8 , як директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » обіймала посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов'язків, тобто була службовою особою.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», ОСОБА_8 , як службова особа, яка здійснює керівництво ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », несе відповідно до законодавства та установчих документів відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, метою ведення якого, за ст. 3 цього Закону є надання користувачам для прийняття рішень повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансовий стан та результати діяльності підприємства.

Таким чином, у зв'язку із обійманням посади директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, ОСОБА_8 з 16.08.2022, відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України, є службовою особою.

Окрім цього, 09.04.2021 ІНФОРМАЦІЯ_7 зареєстровано Товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_5 », якому було присвоєно ідентифікаційний код юридичної особи НОМЕР_2 (далі - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 »).

Протоколом № 1 від 08.04.2021 установчих зборів засновників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ОСОБА_10 та ОСОБА_9 , затверджено статутний капітал в розмірі 20 000 гривень, сформований за рахунок грошових внесків учасників Товариства, який розподілено в рівних долях по 50 % статутного капіталу.

Протоколом № 1 від 08.04.2021 установчих зборів засновників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » директором Товариства обрано ОСОБА_9 і наказом № 1 від 12.04.2021 останнього призначено на посаду директора.

Відповідно до статуту ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » затвердженого протоколом установчих зборів засновників № 01 від 08.04.2021 виконавчим органом товариства, що здійснює управління його поточною діяльністю є Директор.

Відповідно до п. 9.7 Статуту ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » в редакції від 08.04.2021, директор у межах встановлених Статутом, рішеннями Зборів учасників, має право без довіреності діяти від імені Товариства; розпоряджатися всіма коштами та майном Товариства; видавати накази (розпорядження) та давати вказівки в межах своєї компетенції; здійснювати всі операції в банках, їх відділеннях та інших кредитних установах; відкривати та закривати рахунки Товариства в банках, їх відділеннях та інших кредитних установах, розпоряджатися ними; укладати договори та угоди, видавати довіреності на право представництва від імені Товариства, у тому числі з правом подальшого передоручення; призначати, переводити та звільняти працівників Товариства, укладати та розривати з ними трудові договори, угоди та контракти; підписувати організаційно-розпорядчі документи Товариства тощо.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» ОСОБА_9 , як службова особа, яка здійснює керівництво ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », несе відповідно до законодавства та установчих документів відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, метою ведення якого, за ст. 3 цього Закону, є надання користувачам для прийняття рішень повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансовий стан та результати діяльності підприємства.

Таким чином, у зв'язку із обійманням посади директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, ОСОБА_9 з 12.04.2021, відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України, є службовою особою.

Разом із тим встановлено, що фактично організовував, контролював роботу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та впливав на прийняття управлінських рішень щодо фінансово-господарської діяльності їх засновник ОСОБА_10 .

Так, восени 2024 року, але не пізніше 25.11.2024, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_10 , використовуючи своє становище як кінцевого бенефіціарного власника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » і ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », спільно із невстановленими досудовим розслідуванням службовими особами КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » із залученням співучасників ОСОБА_9 , ОСОБА_8 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 спланував заволодіння чужим майном - грошовими коштами КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », в умовах воєнного стану, при виконанні будівельних робіт щодо нового будівництва (розміщення) модульної газової когенераційної установки у АДРЕСА_1 , монтаж КРПЗ (по ДК 021:2015-45251000-1-Будівництво електростанцій і теплових станцій), по завищеній вартості та проведення неконкурентної закупівлі без використання електронної системи « ІНФОРМАЦІЯ_8 » із одним заздалегідь визначеним учасником - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».

Відповідно до п.п. 22 п. 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2023 № 471) (далі Особливості), придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн. гривень, може здійснюватися шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли здійснюється закупівля товарів, робіт та послуг, пов'язаних з будівництвом газопоршневих, газотурбінних когенераційних установок, газотурбінних установок та блочно-модульних котелень (їх складових), введенням в експлуатацію, здійсненням заходів щодо проектування, будівництва та/або реконструкції електричних, газових мереж, необхідних для забезпечення можливості видачі потужності, приєднанням таких установок до електричних, газових та інших мереж.

Згідно з п. 3 Особливостей, замовники, що зобов'язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон), проводять закупівлі з урахуванням Особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону, закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія, ефективність та пропорційність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників та рівне ставлення до них; об'єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі; запобігання корупційним діям і зловживанням.

Згідно з ч. 4 ст. 4 Закону, для підготовки до проведення закупівель замовники можуть проводити попередні ринкові консультації з метою аналізу ринку, у тому числі запитувати й отримувати рекомендації та інформацію від суб'єктів господарювання. Такі рекомендації та інформація можуть використовуватися замовником під час підготовки до проведення закупівлі, якщо вони не призводять до порушення ст. 5 Закону.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 7 Бюджетного кодексу України, бюджетна система України ґрунтується на принципі ефективності та результативності - при складанні та виконанні бюджетів усі учасники бюджетного процесу мають прагнути досягнення цілей, запланованих на основі національної системи цінностей і завдань інноваційного розвитку економіки, шляхом забезпечення якісного надання публічних послуг при залученні мінімального обсягу бюджетних коштів та досягнення максимального результату при використанні визначеного бюджетом обсягу коштів.

Наказом ІНФОРМАЦІЯ_9 від 18.02.2020 № 275 затверджено Примірну методику визначення очікуваної вартості предмета закупівлі (далі - Методика).

Відповідно до п. 1 розділу І Методики, вона застосовується для визначення замовником очікуваної вартості предмета закупівлі товарів, робіт та послуг, закупівля яких здійснюється відповідно до положень Закону.

Згідно з розділом ІІІ Методики, визначення замовником очікуваної вартості предмета закупівлі може здійснюватися наступними методами: розрахунок очікуваної вартості товарів/послуг методом порівняння ринкових цін; розрахунок очікуваної вартості товарів/послуг на підставі закупівельних цін попередніх закупівель; розрахунок очікуваної вартості товарів/послуг, щодо яких проводиться державне регулювання цін і тарифів.

Визначення очікуваної вартості методом порівняння ринкових цін здійснюється на підставі даних ринку, а саме загальнодоступної відкритої інформації про ціни та інформації з отриманих цінових пропозицій та прайс-листів на момент вивчення ринку.

Відповідно до п.п 2 п. 1 розділу ІІІ Методики, під час розрахунку очікуваної вартості методом порівняння ринкових цін, необхідно направити не менше 3-х письмових запитів цінових пропозицій (електронною поштою) виробникам, офіційним представникам та дилерам, постачальникам конкретного товару, надавачам послуг.

Згідно з п. 2 розділу ІІІ Методики, у разі обмеженої конкуренції на ринку певного товару чи послуги та неможливості отримання достатньої кількості інформації щодо актуальних ринкових цін доцільно застосовувати метод розрахунку очікуваної вартості на підставі закупівельних цін минулих закупівель, тобто шляхом використання як цін попередніх власних закупівель замовника (укладених договорів) аналогічних/ідентичних товарів/послуг, так і ціни відповідних закупівель минулих періодів, інформація про які міститься в електронній системі закупівель «Prozorro», з урахуванням індексу інфляції, зміни курсів іноземних валют (у разі, якщо в наявності є валютна складова в ціні товару/послуги), які приведені до єдиних умов.

Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилини 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

У подальшому Указами Президента України № 133/2022 від 14.03.2022, № 259/2022 від 18.04.2022, № 341/2022 від 17.05.2022, № 573/2022 від 12.08.2022, № 757/2022 від 07.11.2022, № 58/2023 від 06.02.2023, № 254/2023 від 01.05.2023, № 451/2023 від 26.07.2023, № 734/2023 від 06.11.2023, № 49/2024 від 05.02.2024, № 271/2024 від 06.05.2024, № 469/2024 від 23.07.2024, № 740/2024 від 28.10.2024 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» строк дії воєнного стану в Україні неодноразово продовжувався і діє на даний час відповідно до Указу Президента України № 478/2025 від 14.07.2025.

Так, 02.08.2024 ОСОБА_8 після отримання інформації від ОСОБА_10 про технічні характеристики КРПЗ, склала і підписала як директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (Замовник) із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (Постачальник) договір поставки № 02/08-2024 від 02.08.2024 на придбання КРПЗ 6 кВ вартістю 6 800 000 грн.

03.12.2024 ОСОБА_9 , діючи спільно з ОСОБА_10 та іншими особами, достовірно знаючи, що вартість КРПЗ складає 6 800 000 грн., склав, підписав і направив до КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » комерційну пропозицію ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » про виконання робіт з монтажу КРПЗ вартістю 8 994 775 грн.

Після надходження комерційної пропозиції ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » до КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » у грудні 2024 року, але не пізніше 23.12.2024, ОСОБА_6 , виконуючи вказівки невстановлених досудовим розслідуванням службових осіб КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », достовірно знаючи про господарські відносини до 03.12.2024 між КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » і виробником устаткування ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » та поточні ціни виробника на КРПЗ, склала, підписала і подала на розгляд керівництву КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » службову записку про необхідність укладення договору із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » на нове будівництво (розміщення) модульної газової когенераційної установки у АДРЕСА_1 , монтаж ІНФОРМАЦІЯ_11 на суму 8 994 775 грн., на підставі якої між КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (Замовник) і ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (Підрядник) укладено договір про закупівлю робіт № 83122301 від 23.12.2024.

23.12.2024 ОСОБА_9 , діючи спільно з ОСОБА_10 , достовірно знаючи, що вартість КРПЗ складає 6 800 000 грн., склав і підписав договір про закупівлю робіт № 83122301 від 23.12.2024 між КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (Замовник) і ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (Підрядник) на нове будівництво (розміщення) модульної газової когенераційної установки у АДРЕСА_1 , монтаж ІНФОРМАЦІЯ_11 на суму 8 994 775 грн.

Перший заступник генерального директора КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_7 , достовірно знаючи, що вартість КРПЗ складає 6 800 000 грн., 23.12.2024 погодив обґрунтування підстави для здійснення закупівлі згідно з підпунктом 22 пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою від 12.10.2022 № 1178, та уклав договір про закупівлю робіт № 83122301 від 23.12.2024 з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » на нове будівництво (розміщення) модульної газової когенераційної установки у АДРЕСА_1 , монтаж ІНФОРМАЦІЯ_11 на суму 8 994 775 грн.

Директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ОСОБА_8 діючи відповідно до узгодженого плану з іншими особами, 23.12.2024 підписала видаткову накладну № 447 від 23.12.2024 про отримання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », відповідно до договору поставки № 02/08-2024 від 02.08.2024 і специфікації № 2, КРПЗ 6 кВ вартістю 6 800 000 грн.

Відповідно до товарно-транспортної накладної № 23/12/2024 від 23.12.2024, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » здійснило для ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » доставку КРПЗ до пункту розвантаження за адресою: АДРЕСА_1 , тобто на об'єкт КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за адресою виконання будівельних робіт ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » по договору про закупівлю робіт № 83122301 від 23.12.2024, укладеному з КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».

Після підписання договору про закупівлю робіт № 83122301 від 23.12.2024 між КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » і ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ОСОБА_9 і ОСОБА_8 , діючи відповідно до єдиного плану вчинення кримінального правопорушення, достовірно знаючи, що вартість КРПЗ складає 6 800 000 грн., з метою приховування злочинної діяльності із заволодіння бюджетними коштами ІНФОРМАЦІЯ_1 шляхом введення в оману щодо реальної вартості КРПЗ за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, усвідомлюючи, що у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » відсутні реальні витрати, внаслідок яких вартість КРПЗ збільшилася від ціни придбання у виробника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » в сумі 6 800 000 грн., склали первинні документи про нереальну господарську операцію, а саме про продаж ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » покупцю ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » КРПЗ 6 кВ за ціною 8 919 560 грн. для подальшого забезпечення внесення завідомо неправдивих відомостей про вартість устаткування до акта приймання виконаних робіт (КБ-2в), довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрат (КБ-3), акта вартості устаткування до акта приймання виконаних будівельних робіт (КБ-2о) тощо.

Також ОСОБА_9 і ОСОБА_8 організовували і забезпечували виконання будівельних робіт за адресою: АДРЕСА_1 .

24.12.2024 ОСОБА_9 , діючи відповідно до єдиного плану вчинення кримінального правопорушення, достовірно знаючи, що вартість КРПЗ складає 6 800 000 грн., порушуючи вимоги Кошторисних норм України, визначених настановою з визначення вартості будівництва, яка затверджена наказом ІНФОРМАЦІЯ_12 від 01.11.2021 № 281, на підставі первинних документів про нереальну господарську операцію щодо продажу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » покупцю ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » КРПЗ за ціною 8 919 560 грн. склав, підписав та надав до КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » акт приймання виконаних робіт (КБ-2в) за грудень 2024 року, довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрат (КБ-3) за грудень 2024 року, акт № 1/1 вартості устаткування до акта приймання виконаних будівельних робіт (КБ-2о), відомість ресурсів до акта приймання № 1 від 24.12.2024, розрахунок № 1-2 загальновиробничих витрат до акту № 1 за грудень 2024 року, розрахунок №5 кошторисний прибуток, розрахунок №6 кошти на покриття адміністративних витрат будівельних організацій, із завідомо неправдивими відомостями про вартість КРПЗ.

Невстановлені досудовим розслідуванням службові особи КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », діючи відповідно до єдиного плану вчинення кримінального правопорушення, достовірно знаючи, що вартість КРПЗ складає 6 800 000 грн., забезпечили погодження і візування працівниками і службовими особами КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », включно з ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , складених ОСОБА_9 документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » про виконання будівельних робіт по договору про закупівлю робіт № 83122301 від 23.12.2024, перевірку з подальшим погодженням акта приймання виконаних робіт (КБ-2в) за грудень 2024 року і акта № 1/1 вартості устаткування до акта приймання виконаних будівельних робіт (КБ-2о) інженером технічного нагляду ОСОБА_12 , а також підписання акта приймання виконаних робіт (КБ-2в) за грудень 2024 року, довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрат (КБ-3) за грудень 2024 року, акта № 1/1 вартості устаткування до акта приймання виконаних будівельних робіт (КБ-2о) технічним директором КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_13 .

В подальшому, 27.12.2024 на підставі акта № 1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2024 року від 24.12.2024 з поточного рахунку КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_3 на поточний рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » НОМЕР_4 на підставі платіжного доручення № 482 перераховано грошові кошти в сумі 8 919 560 грн. та на підставі платіжного доручення № 483 - в сумі 74 938 грн., а всього на загальну суму 8 994 498 грн.

Згідно із висновком експерта № 6500 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи від 14.05.2025, вартість фактично виконаних будівельних робіт не відповідає вартості, зазначеній в акті № 1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2024 року № 1 від 24.12.2024, та завищена на 2 124 070,99 грн.

Відповідно до висновку експерта № 7307 за результатами проведення судової економічної експертизи від 23.05.2025, розрахункова сума необґрунтованого перерахування КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » грошових коштів по договору про закупівлю робіт № 83122301 від 23.12.2024 на підставі акта приймання виконаних робіт за грудень 2024 року №1 від 24.12.2024 (форма КБ-2в) з додатками і акта № 1/1 від 24.12.2024 вартості устаткування до акта приймання виконаних будівельних робіт за грудень (КБ-2о) складає 2 124 070, 99 грн.

Отже, ОСОБА_10 , діючи умисно, з корисливих мотивів, за попередньою змовою із ОСОБА_9 , ОСОБА_8 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 і невстановленими досудовим розслідуванням службовими особами КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » заволоділи грошовими коштами в сумі 2 124 071 грн., чим спричинили матеріальну шкоду ІНФОРМАЦІЯ_4 .

25.08.2025 повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 КК - засновнику ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ОСОБА_10 , директору ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ОСОБА_9 , директору ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_14 , начальниці служби капітального будівництва КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_6 та першому заступнику генерального директора КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_7 .

Під час досудового розслідування встановлені обставини, які дають обґрунтовані підстави підозрювати ОСОБА_10 , ОСОБА_9 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_6 у вчиненні інкримінованих їм діянь, які підтверджуються сукупністю зібраних доказів, зокрема:

- службовою запискою на ім'я першого заступника генерального директора КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_15 , про необхідність розглянути питання щодо укладання договору з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » згідно п. 13 п.п.22 постанови КМУ від 12.10.2022 №1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» за об'єктом: «Нове будівництво (розміщення) модульної газової когенераційної установки у АДРЕСА_1 , монтаж КРПЗ» ціна договору 8 994 775,24 грн.;

- комерційною пропозицією ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » вих. №377/2 від 03.12.2024 р., де на розгляд вказано виконання робіт з ІНФОРМАЦІЯ_11 складає 8 994 775 грн 24 коп.;

- договором № 37080704 від 07.08.2024 на закупівлю товару з одної сторони КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (Замовник) в особі першого заступника генерального директора ОСОБА_7 та з другої сторонни ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (Постачальник» в особі генерального директора ОСОБА_16 , предмет договору КРПЗ6кВ за ДК 021-2015:31210000-1) на суму 4 900 000,00 грн;

- договором №83122301 від 23.12.2024 про закупівлі укладеного між КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (Замовник) в особі першого заступника генерального директора ОСОБА_7 , та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (Підрядник) в особі директора ОСОБА_9 , предметом якого є виконання робіт «Нове будівництво (розміщення) модульної газової когенераційної установки у м. Харкові монтаж КРПЗ» (по ДК 021:2015-45251000-1-Будівництво електростанцій і теплових станцій») на суму 8 994 775 грн 24 коп.;

- актом № 1/1 вартості устаткування до акта приймання виконаних будівельних робіт від 23.12.2024 на суму 8 919 560,00 грн.;

- висновком проведеної економічної експерти ННЦ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » № 7307 від 23.05.2025 згідно якого в межах компетенції судового експерта, з урахуванням висновку будівельно-технічної експертизи № 6500 від 14.05.2025 проведеної ННЦ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » за результатами якої встановлено завищення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » вартості фактично виконаних будівельних робіт на 2 124 070,99 грн з ПДВ в т.ч. по акту приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2024 року №1 від 24.12.2024 (форма КБ-2в) з додатками до акту №1/1 від 24.12.2024 вартості устаткування до акту приймання виконаних будівельних робіт за грудень (форма №КБ-2о), розрахункова сума необґрунтованого перерахування КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » грошових коштів, з урахуванням ПДВ, на адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » по договору № 83122301 від 23.12.2024 про закупівлю робіт нового будівництва (розміщення) модульної газової когенераційної установки у АДРЕСА_1 , на підставі акта приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2024 року № 1 від 24.12.2024 (форма КБ-2в) з додатками і акта №1/1 від 24.12.2024 вартості устаткування до акту приймання виконаних будівельних робіт за грудень (форма №КБ-2о) складає 2 124 070,99 грн.;

- висновком проведеної будівельно-технічної експерти ННЦ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » № 6500 від 14.05.2025 вартість виконаних будівельних робіт ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » по договору КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » про закупівлю робіт № 83122301 від 23.12.2024 з нового будівництва (розміщення) модульної газової когенераційної установки у АДРЕСА_1 , монтаж ІНФОРМАЦІЯ_11 за актом приймання виконаних робіт за грудень 2024 року №1 від 24.12.2024 (форма №КБ-2в) з додатками і актом №1/1 від 24.12.2024 вартості устаткування до акту приймання виконаних будівельних робіт за грудень (форма КБ№2в), за умови що вартість одиниці обладнання складає 6 800 000 грн з ПДВ не відповідає вартості фактично виконаних будівельних робіт. Вартість фактично виконаних будівельних робіт завищена на 2 124 070,99 грн (з урахуванням ПДВ);

- сукупністю інших даних та доказів, зібраних під час досудового розслідування кримінального провадження.

Заступником Генерального прокурора строк досудового розслідування у кримінальному провадженні продовжено до трьох місяців, тобто до 25.11.2025 року.

18.11.2025 слідчим суддею Печерського районного суду м.Києва строк досудового розслідування у кримінальному провадженні продовжено до шести місяців, тобто до 25.02.2026 року.

Оскільки строк досудового розслідування у провадженні закінчується 25.02.2026, а закінчити досудове розслідування до його завершення неможливо у зв'язку з необхідністю виконання великого обсягу слідчих та процесуальних дій, потреба у яких виникла, у тому числі після повідомлення особам про підозру, та які не могли бути проведені раніше з об'єктивних причин, зокрема необхідно:

-завершити проведення судової товарознавчої експертизи;

- долучити до матеріалів провадження матеріали аналізу інформації, отриманої від операторів мобільного зв'язку;

-зняти грифи секретності з клопотань та ухвал суду на підставі яких проведені негласні слідчі (розшукові) дії та долучити їх до матеріалів кримінального провадження;

-на підставі отриманого висновку судової експертизи, огляду речей, предметів та документів, вилучених в ході проведення обшуків, вирішити питання щодо причетності до вчинення злочину інших осіб або наявності в їх діях складу інших кримінальних правопорушень;

-зібрати в повному обсязі матеріали, що характеризують особи підозрюваних;

-провести тимчасовий доступ до речей та документів у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 »;

-провести тимчасовий доступ до речей та документів у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 »;

-виконати інші слідчі (розшукові), процесуальні дії, у проведенні яких з'явиться необхідність, направлені на звершення досудового розслідування у вказаному провадженні.

-за результатами проведення досудового розслідування ознайомити підозрюваних та їх захисників з матеріалами кримінального провадження, скласти обвинувальний акт і реєстр матеріалів досудового розслідування.

Провести зазначені слідчі та процесуальні дії у шестимісячний строк не видалося можливим у зв'язку із великим обсягом слідчих дій, особливою складністю кримінального провадження, яка зумовлена обставинами вчинення кримінального правопорушення, довготривалим проведенням експертизи, великою кількістю підозрюваних осіб, нестабільною роботою установ та організацій через діяльність в умовах воєнного стану.

Під час проведення вищевказаних слідчих та процесуальних дій будуть отримані відомості, що мають значення для кримінального провадження та які самостійно, а також у сукупності із іншими доказами будуть мати суттєве значення для судового розгляду та з'ясування обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.

Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав, просить задовольнити.

Захисники та підозрювані у судовому засіданні щодо задоволення клопотання заперечували.

Вислухавши пояснення сторін кримінального провадження та вивчивши матеріали провадження приходжу до наступних висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 219 строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження. Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: шість місяців - у кримінальному провадженні щодо кримінального проступку; дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості; вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 вказаного Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Відповідно до ч. 3 ст. 294 КПК України, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у п. 2 абз. 3 ч. 1 ст. 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених п.п. 2 та 3 ч. 2 ст. 219 цього Кодексу - до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником регіональної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора.

З урахуванням доводів викладених у клопотанні та враховуючи те, що у кримінальному провадженні необхідно вчинити ряд слідчих дій, слідчий суддя приходить до переконання про необхідність визнання обґрунтованими підстави для продовження строку досудового розслідування кримінального провадження № 72024171010000014 від 20.06.2024 за підозрою ОСОБА_10 , ОСОБА_9 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України та за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України до дев'яти місяців, тобто до 25.05.2026 включно.

Керуючись ст.ст. 219, 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя -

ПОСТАНОВИВ :

Клопотання старшого слідчого в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування кримінального провадження № 72024171010000014 - задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 72024171010000014 від 20.06.2024 за підозрою ОСОБА_10 , ОСОБА_9 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України та за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України до дев'яти місяців, тобто до 25.05.2026 включно.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1