23 березня 2026 року Справа № 915/1261/16
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Адаховської В.С.,
при секретарі судового засідання Матвєєвій А.В.,
представники учасників справи в судове засідання не з'явилися,
розглянувши матеріали справи
про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційне підприємство “Кредо» (вул. Героїв Рятувальників, 8, м. Миколаїв, 54001, код ЄДРПОУ 13845029),
ініціюючий кредитор: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )
кредитор: Товариство з обмеженою відповідальністю “К-Термінал» (55213, Миколаївська область, м. Первомайськ, вул. Івана Гонти, 5/3),
кредитор: Головне управління ДПС у Миколаївській області (54001, м. Миколаїв, вул. Героїв Рятувальників, 6),
кредитор: ОСОБА_2 (РНОКПП: НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ),
ліквідатор: арбітражний керуючий Максимов Андрій Анатолійович (свідоцтво № 394 від 26.02.2013, адреса для листування: 01030, м. Київ, а/с № 85),
установив:
У провадженні Господарського суду Миколаївської області перебуває справа №915/2161/16 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційне підприємство “Кредо».
Розпорядженням керівника апарату Господарського суду Миколаївської області від 17.12.2025 №78 призначено повторний автоматизований розподіл судових справ, які перебувають у провадженні судді Ржепецького В.О. Підставою призначення повторного автоматизованого розподілу судових справ є відрахування зі штату Господарського суду Миколаївської області головуючого у справі судді Ржепецького В.О.
Згідно протоколу повторного автоматизованого розподілу справи між суддями від 17.12.2025 головуючим у справі №915/1261/16 визначено суддю Адаховську В.С.
Ухвалою від 23.02.2026 справу №915/1261/16 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційне підприємство “Кредо» прийнято до свого провадження суддею Адаховською В.С., розгляд справи призначено на 23 березня 2026 року об 11:00; зобов'язано ліквідатора Максимова А.А. виконати в повному обсязі вимоги ухвали суду від 20.11.2024 щодо усунення недоліків звіту про ліквідаційну процедуру та не пізніше ніж за три дні до дати судового засідання подати суду звіт за підсумками ліквідаційної процедури та ліквідаційний баланс банкрута у відповідності до вимог ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства.
23.03.2026 ліквідатором подано до господарського суду звіт про ліквідаційну процедуру та ліквідаційний баланс станом на 23.03.2026.
Ліквідатор просить суд:
1. Прийняти дане клопотання до розгляду.
2. Припинити ліквідаційну процедуру ТОВ Виробничо-комерційне підприємство “Кредо» та повноваження ліквідатора арбітражного керуючого Максимова А.А.
3. Затвердити звіт арбітражного керуючого Максимова А.А. - ліквідатора ТОВ Виробничо-комерційне підприємство “Кредо».
4. Затвердити ліквідаційний баланс ТОВ Виробничо-комерційне підприємство “Кредо».
5. Ліквідувати юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю Виробничо-комерційне підприємство “Кредо» (ідентифікаційний код юридичної особи 13845029).
6. Вимоги не задоволені в процедурі ліквідації Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо-комерційне підприємство “Кредо» вважати погашеними.
7. Припинити провадження у справі №915/1261/16 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо-комерційне підприємство “Кредо» (ідентифікаційний код юридичної особи 13845029, адреса: 54001, Миколаївська обл., місто Миколаїв, вул. Лягіна, будинок 8).
8. Зобов'язати державного реєстратора за місцезнаходженням банкрута внести запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо-комерційне підприємство “Кредо», ідентифікаційний код юридичної особи 13845029, адреса: 54001, Миколаївська обл., місто Миколаїв, вул. Лягіна, будинок 8.
У судове засідання 23.03.2026 представники учасників справи не з'явилися, про час та місце проведення судового засідання повідомлені належним чином.
Явка учасників справи в судове засідання судом не визнавалась обов'язковою.
Відповідно до змісту статті 233 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), за результатами проведення судового засідання, судом підписано вступну та резолютивну частини ухвали суду без її проголошення.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
Постановою суду від 14.04.2021 Товариство з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційне підприємство “Кредо» визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором у справі арбітражного керуючого Максимова Андрія Анатолійовича (свідоцтво № 394 від 26.02.2013); зобов'язано призначеного ліквідатора вжити всіх можливих та необхідних заходів до здійснення ліквідаційної процедури у строки, передбачені ч. 2 ст. 58 Кодексу України з процедур банкрутства та до закінчення строку ліквідаційної процедури, надати суду звіт та ліквідаційний баланс з доданими документами відповідно до вимог ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства.
Відповідно до ч. 1 ст. 58 Кодексу України з процедур банкрутства, суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов'язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців.
Відповідно до ч. 1 ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства, ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає у своє відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута; аналізує фінансовий стан банкрута, складає висновок про наявність або відсутність ознак доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій під час провадження у справі про банкрутство за результатом його проведення; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; формує ліквідаційну масу; заявляє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, які звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується згідно з цим Кодексом позачергово за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута, або отриманого для цієї мети кредиту; заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових актів підлягають обов'язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Кодексом; подає відомості (інформацію), необхідні для ведення Єдиного реєстру боржників, відносно яких відкрито провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства; у разі провадження банкрутом діяльності, пов'язаної з державною таємницею, вживає заходів з ліквідації режимно-секретного органу; веде реєстр вимог кредиторів; подає в установленому порядку та у випадках, передбачених Законом України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», інформацію до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення; здійснює дії щодо скасування реєстрації випуску акцій, передбачені законодавством, якщо організаційно-правовою формою юридичної особи - банкрута є акціонерне товариство; здійснює інші повноваження, передбачені цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства, після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури (у тому числі протоколи про проведення аукціону, договори купівлі-продажу, акти приймання-передачі майна, акти про придбання майна на аукціоні тощо); реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, що підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, видане Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів боргових цінних паперів - звіт про результати погашення цінних паперів.
Про час і місце судового засідання, в якому мають розглядатися звіт і ліквідаційний баланс, господарський суд повідомляє ліквідатора та кредиторів.
Обов'язком ліквідатора є здійснення всієї повноти дій, спрямованих на виявлення та повернення активів боржника.
05.07.2024 ліквідатором було подано до господарського суду звіт про ліквідаційну процедуру та ліквідаційний баланс банкрута.
Ухвалою від 30.08.2026 судом було зобов'язано ліквідатора не пізніше ніж за три дні до дати судового засідання на виконання вимог ч. 1 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства надати суду: докази вжиття заходів до виявлення майна, майнових прав та грошових коштів банкрута, а саме: відомості про відкриті в банківських установах рахунки банкрута та їх закриття; інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна; інформацію з Головного управління Держземагентства Миколаївської області; інформацію з Центру надання послуг, пов'язаних з використанням транспортних засобів щодо зареєстрованих за банкрутом транспортних засобів; інформацію щодо зареєстрованих за банкрутом прав інтелектуальної власності; інформацію щодо зареєстрованих за банкрутом прав власності на судна; інформацію щодо наявності об'єктів незавершеного будівництва; Інформацію щодо митного оформлення товарів банкрутом; інформацію щодо зареєстрованих за банкрутом великотонажних та інших технологічних транспортних засобів та обладнання; інформацію щодо зареєстрованих за банкрутом на праві власності тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів; інформацію щодо зареєстрованих за банкрутом повітряних суден та інших об'єктів; інформацію про наявність вантажних вагонів, які зареєстровані за банкрутом; інформацію про зареєстровані на банкрутом об'єкти космічної діяльності та космічної техніки; інформацію про цінні папери всіх видів та похідні, які зареєстровані за банкрутом; документи, що підтверджують погашення вимог кредиторів.
Клопотаннями від 17.10.2024, від 21.01.2025, від 03.03.2025 та від 04.03.2025 ліквідатор просив суд долучити до матеріалів справи докази на підтвердження відсутності зареєстрованого за банкрутом будь-яких активів, майна (майнових прав), дозволів, діючих ліцензій, свідоцтв, тощо.
23.03.2026 ліквідатором подано до господарського суду звіт про ліквідаційну процедуру, з підтверджуючими доказами та ліквідаційний баланс станом на 23.03.2026.
Зі звітів ліквідатора від 05.07.2024 та від 23.03.2026 та долучених до клопотань від 17.10.2024, від 21.01.2025, від 03.03.2025 та від 04.03.2025 вбачається наступне.
Протягом ліквідаційної процедури ліквідатором вживались заходи до виявлення майна та майнових прав банкрута.
Зокрема, проведено інвентаризацію майна банкрута (акт інвентаризації від 10 січня 2019 р.), виявлене майно (грошові кошти) включено до складу ліквідаційної маси.
Ліквідатором отримано інформацію від державних установ, реєструючих та контролюючих органів, а саме:
- Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, з якої вбачається, що у реєстрах стосовно банкрута записи відсутні;
- Головного управління Держземагентства Миколаївської області про відсутність інформації щодо реєстрації за банкрутом прав власності на земельні ділянки;
- Центру надання послуг, пов'язаних з використанням транспортних засобів м. Миколаїв про відсутність даних щодо реєстрації за банкрутом автотранспортних засобів;
- Державної служби інтелектуальної власності України щодо відсутності даних про реєстрацію за банкрутом прав на об'єкти інтелектуальної власності;
- Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті про відсутність даних щодо реєстрації за банкрутом на праві власності суден, що мають право плавання під Державним Прапором України, які зареєстровані у Державному судновому реєстрі України або Суднової книзі;
- Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Миколаївській області Державної архітектурно-будівельної інспекції України щодо відсутності даних про реєстрацію повідомлень про початок виконання підготовчих та будівельних робіт, зареєстрованих декларацій про початок виконання підготовчих і будівельних робіт, виданих дозволів на виконання будівельних робіт, зареєстрованих декларацій про готовність об'єкта до експлуатації та виданих сертифікатів, виданих ліцензій на провадження господарської діяльності, пов'язаної зі створенням об'єктів архітектури з зазначенням відповідних адрес об'єктів;
- Державної митної служби України про відсутність даних щодо митного оформлення товарів банкрутом;
- Управління Держпраці у Миколаївській області щодо зареєстрованого за банкрутом обладнання, але будь-які документи (договори купівлі-продажу, накладні, акти приймання-передачі, тощо) на зазначене майно відсутні. Також відсутні будь-які дані з господарського обліку та фінансової звітності банкрута про володіння останнім на праві власності (господарського відання) таким майном. Крім того, вказані матеріальні цінності посадовими особами банкрута ні попередньому ні теперішньому ліквідатору передані не були, їх місцезнаходження не зазначено та не встановлено;
- Державної інспекції сільського господарства Миколаївської області про відсутність даних щодо зареєстрованих на праві власності тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів за банкрутом, або які вибули з його власності;
- Державної авіаційної служби України про відсутність даних щодо зареєстрованих повітряних суден, аеродромів, посадкових майданчиків, авіаційної наземної техніки, аеродромного встаткування обладнання, яке рахується за Банкрутом чи належить останньому згідно даних Державної авіаційної служби України та/або було ним знято з реєстрації чи вибуло з власності банкрута;
- Філії “Головний інформаційно-обчислювальний центр» АТ “Українська залізниця» про відсутність даних щодо реєстрації за вантажних вагонів;
- Державної космічної агенції України про відсутність в Державному реєстрі унікальних об'єктів космічної діяльності та космічної техніки даних щодо реєстрації за банкрутом об'єктів космічної діяльності та космічної техніки;
- Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України про відсутність даних щодо реєстрації за банкрутом цінних паперів всіх видів (акції, облігації, сертифікати, казначейські зобов'язання, заставні, тощо) та/або похідні (деривативи);
- Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку про те, що станом на 24.07.2024 ТОВ ВКП “Кредо» (код 13845029) до Реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг не включено, ліцензії на користування радіочастотним спектром України та дозволи на користування ресурсом нумерації не видавалися;
- Державного агентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм про те, що документи дозвільного характеру у галузі рибного господарства, в тому числі дозвіл на імпорт та експорт зразків видів дикої фауни і флори, сертифікат на пересувні виставки, реекспорт та інтродукцію з моря зазначених зразків, які є об'єктами регулювання Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення, в частині осетрових риб і виробленої з них продукції, дозвіл, сертифікат, довідку міжнародного зразка відповідно до вимог міжнародних договорів України з питань ведення рибного промислу і торгівлі рибою та морепродуктами Товариству з обмеженою відповідальністю Виробничо-комерційному підприємству “Кредо» не видавались;
- Державного агентства лісових ресурсів України про те, що Товариству з обмеженою відповідальністю Виробничо-комерційне підприємство “Кредо» (код за ЄДРПОУ 13845029) спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів і дозволів на використання мисливських тварин, що перебувають у державній власності
За повідомленням Управління забезпечення примусового виконання рішень у Миколаївській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), за даними автоматизованої системи виконавчого провадження встановлено, що станом на 24.07.2024 відкриті виконавчі провадження, за якими боржником або стягувачем є Товариство з обмеженою відповідальністю Виробничо-комерційне підприємство “Кредо» (код ЄДРПОУ 13845029), на примусовому виконанні в органах державної виконавчої служби Миколаївської області не перебувають, що також підтверджується інформацією з АСВП станом на 21.01.2025.
Головним управлінням Держгеокадастру у Миколаївській області повідомлено, що за Товариством з обмеженою відповідальністю Виробничо-комерційне підприємство “Кредо» станом на 01.01.2013 реєстрація права власності та користування на земельні ділянки на території Миколаївської області не виявлена.
Згідно інформації територіального сервісного центру №4841 Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях (Філія ГСЦ МВС), згідно Єдиного державного реєстру транспортних засобів, за вказаним у запиті ТОВ Виробничо-комерційним підприємством “Кредо» (ЄДРПОУ 13845029), в період з 01.01.2016 по 24.07.2024 жодних реєстраційних операцій з транспортними засобами не проводилось.
Відділом інформації та використання документів ліквідованих установ “Трудовий архів» Миколаївської міської ради прийнято на зберігання документи тривалого зберігання, в тому числі з кадрових питань (особового складу) фонду №1027 ТОВ ВКП “Кредо» за 1993-2021 роки, а також їх страхові копії та довідковий апарат, про що свідчить Акт приймання-передавання документів з кадрових питань (особового складу) №48 від 30.11.2021 та відповідна довідка від 30.11.2021 вих. №35/24.02-01.
З матеріалів звітів ліквідатора вбачається, що згідно Акту інвентаризації від 10 січня 2019 р. було виявлено наступні активи ТОВ ВКП “Кредо»:
- пиломатеріали - код рядка балансу 1100, вартість 2,8 тис. грн, Примірка: У зв'язку з тривалим зберіганням пиломатеріали (дошка) стали непридатними до використання;
- дебіторська заборгованість ТОВ “К-Терминал» - код рядка балансу 1125, вартість 309,0 тис. грн, Примірка: відсутні первинні документи, настання строку позовної давності;
- дебіторська заборгованість АТ “Миколаївобленерго» (передоплата за електроенергію) - код рядка балансу 1125, вартість 16,2 тис. грн, Примірка: АТ “Миколаївобленерго» було надано електроенергію на суму 16,2 тис грн;
- дебіторська заборгованість ДФС з ПДВ - код рядка балансу 1135, вартість 18,9 тис. грн, Примірка: ДФС зменшило заборгованість у сумі 18,9 тис грн по іншим податкам.
Залишок коштів на рахунках банкрута в банківських установах - 38,02 грн., 152,42 грн. та 2482,23 грн. відповідно. Кошти не було використано в ліквідаційній процедурі у зв'язку з арештами.
За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, банкрут являється засновником інших суб'єктів господарювання, а саме:
- МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД “ТАЛАНТИ МИКОЛАЇВЩИНИ», код ЄДРПОУ 26231932 (засновник без визначення його частки), перебуває в стані припинення з 23.04.2025;
- ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ТЕПЛОЕНЕРГУЮЧА КОМПАНІЯ “ТЕК», код ЄДРПОУ 32229045 (учасник, частка 90%), перебуває в стані припинення з 08.09.2005.
Разом з тим, звіт ліквідатора не містить інформації щодо долі зазначених активів, а саме: пиломатеріалів, вартістю 2,8 тис. грн; дебіторської заборгованості ТОВ “К-Терминал» в сумі 309,0 тис. грн, залишків коштів на рахунках банкрута в банківських установах, корпоративних прав банкрута (вартості частки у статутному капіталі; вжитих заходів до її продажу; доказів її неліквідності).
До звіту ліквідатором не додано рішення комітету кредиторів банкрута з зазначених питань, про розгляд звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута, та їх схвалення.
Згідно ч. 6 ст. 65 КУзПБ, ліквідатор виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Кодексом.
Відповідно до Указу Президента України №64/2022 від 24.02.2022 в Україні введено воєнний стан, дію якого продовжено.
Пунктом 1-6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства установлено, що тимчасово, під час дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 “Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, а також протягом шести місяців після його припинення чи скасування господарський суд за клопотанням комітету кредиторів, кредитора, арбітражного керуючого чи з власної ініціативи може продовжити строки проведення попереднього засідання суду у справі про банкрутство (неплатоспроможність) звернення у межах провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) про визнання недійсними правочинів, вчинених боржником, дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, оголошення про проведення першого, повторного та/або другого повторного аукціону, виконання плану санації (у тому числі якщо провадження у справі про банкрутство продовжується відповідно до Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом») чи реструктуризації боргів боржника, процедури розпорядження майном, ліквідації, реструктуризації боргів боржника та погашення боргів боржника.
При здійсненні правосуддя суд має виходити з необхідності дотримання основних засад господарського судочинства, зазначених в ст. 2, 4 ГПК України стосовно забезпечення права сторін на розгляд справ у господарському суді після їх звернення до нього у встановленому порядку, гарантованому чинним законодавством та всебічно забезпечити дотримання справедливого, неупередженого та своєчасного вирішення судом спорів з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Відповідно до ст. 114 ГПК України, суд має встановлювати розумні строки для вчинення процесуальних дій. Строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню господарського судочинства.
Частиною 4 статті 11 ГПК України передбачено, що суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 р. і протоколи до неї, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Згідно з приписами ст. 17 Закону України “Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.
Європейський суд з прав людини щодо критеріїв оцінки розумності строку розгляду справи визначився, що строк розгляду має формувати суд, який розглядає справу. Саме суддя має визначати тривалість вирішення спору, спираючись на здійснену ним оцінку розумності строку розгляду в кожній конкретній справі, враховуючи її складність, поведінку учасників процесу, можливість надання доказів тощо.
Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним слід уважати строк, який необхідний для вирішення справи відповідно до вимог матеріального та процесуального законів.
Враховуючи зазначене, суд вважає необхідним встановити ліквідатору банкрута розумний строк для вжиття необхідних та можливих заходів до усунення недоліків ліквідаційної процедури та в найкоротші строки надати суду звіт про ліквідаційну процедуру і ліквідаційний баланс банкрута з підтверджуючими доказами.
З огляду на викладене, строк ліквідаційної процедури у справі слід продовжити на два місяці.
Керуючись ст. 48, 58, 61, 65, п. 1-6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
1. Продовжити строк ліквідаційної процедури у справі на два місяці.
2. Зобов'язати ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо-комерційне підприємство “Кредо» арбітражного керуючого Максимова А.А. вжити необхідні та можливі заходи для усунення недоліків ліквідаційної процедури, зазначених у мотивувальній частині даної ухвали, та в найкоротші строки надати суду звіт про ліквідаційну процедуру і ліквідаційний баланс банкрута з підтверджуючими доказами.
3.Ухвалу надіслати учасникам провадження у справі про банкрутство.
Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її прийняття.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається в порядку та у строки, передбачені ст. ст. 256, 257 ГПК України.
Повний текст ухвали складено і підписано 27.03.2026.
Суддя В.С. Адаховська