Справа №: 272/355/26
Провадження № 3/272/110/26
24 березня 2026 року
Суддя Андрушівського районного суду Житомирської області Карповець В.В., розглянувши у вікритому судовому засіданні в м.Андрушівка справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
РНОКПП - НОМЕР_1 ,
працюючої: в/ч НОМЕР_2 ,
такелажник евакуаційного взводу
проживаючої та зареєстрованої,
АДРЕСА_1
раніше не притягувалась до
адміністративної відповідальності,-
за ст. 172-20 ч.1 КУпАП, -
встановив:
19.03.2026 року близько 14.10 год. солдат ОСОБА_2 , в умовах особливого періоду, оголошеного Указом Президента України "Про часткову мобілізацію" від 17 березня 2014 року №303/2014, а також в умовах воєнного стану введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" перебувала на території військової частини НОМЕР_2 в нетверезому стані всупереч вимог ст. 11, ст. 128 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та ст. 1, ст. 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України відповідно до яких військовослужбовець зобов'язаний бездоганно і неухильно додержуватись порядку і правил встановлених військовими статутами та іншим законодавством України, поводитися з гідністю і честю не допускати негідних вчинків, не вживати алкогольні напої під час виконання обов'язків військової служби. Від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння відмовилась.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за частиною 1 статті 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до вимог статті 245 КУпАП, серед ряду завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до вимог частини 1 статті 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, як документ, що засвідчує факти неправомірних дій і є основним джерелом доказів, складається по встановленій формі і повинен містити дані, необхідні для розгляду справи по суті
Відповідно до статті 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
До суду надіслано матеріали, зокрема протокол про військове адміністративне правопорушення № А5066/103 від 20 березня 2026 року з якого вбачається, що дії ОСОБА_1 зазначені у фабулі правопорушення підлягають під кваліфікацію ч. 3 ст.172-20 КУпАП, однак за матеріалами справи дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст.172-20 КУпАП.
Суддя звертає увагу на те, що відсутність вірної кваліфікації перешкоджає повному та всебічному розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 ..
Статтями 251, 280 КУпАП, визначено фактичні дані, обставини на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення.
Відповідно до частини 2 статті 278 КУпАП, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч вимог статті 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи про адміністративне правопорушення відповідному органу, що порушив провадження в адміністративній справі, на доопрацювання.
Відповідно до пункту 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року № 14 протоколи про адміністративні правопорушення повертаються для належного до оформлення вмотивованою постановою відповідному правоохоронному органу, якщо такі складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог статті 256 КУпАП.
Враховуючи існуючу необхідність в усуненні зазначених недоліків, відповідно до вимог статті 256 КУпАП та статті 278 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 повертається для належного оформлення уповноваженій посадовій особі, яка складала даний протокол, оскільки саме вона порушила провадження у справі.
Керуючись статтями 256, 278, частиною 2 статті 277 КУпАП,
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , за частиною 1 статті 172-20КУпАП, повернути до військової частини НОМЕР_2 Міністерства оборони України для належного дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя:В. В. Карповець