Провадження № 11-кп/824/396/2026 Категорія: ч. 3 ст. 286 КК України
ЄУН: 939/654/20 Суддя у суді І інстанції: ОСОБА_1
20 березня 2026 року м. Київ
Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду ОСОБА_2 , перевіривши матеріали кримінального провадження № 12019110000000933 за обвинуваченням
ОСОБА_3 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець с. Бучі, Київської обл., громадянин України, з повною загальною середньою освітою, вдівець, працюючий на посаді озеленювача у ФОП ОСОБА_4 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимий,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 286 КК України, за апеляційними скаргами потерпілих ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , захисника ОСОБА_8 в інтересах обвинуваченого ОСОБА_3 , прокурора у кримінальному провадженні ОСОБА_9 на вирок Бородянського районного суду Київської області від 25 жовтня 2022 року,
Вироком Бородянського районного суду Київської області від 25 жовтня 2022 року ОСОБА_3 визнаний винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 286 КК України, та призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 6 років 6 місяців з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 2 роки.
До строку основного покарання ОСОБА_3 зараховано попереднє ув'язнення з 10 листопада 2019 року до 23 грудня 2019 року.
Строк покарання у виді позбавлення волі ОСОБА_3 обчислюється з моменту його затримання в порядку звернення вироку до виконання.
Цим вироком вирішено питання цивільного позову, арешту майна, речових доказів.
Не погоджуючись з вироком суду, потерпілі ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , захисник ОСОБА_8 в інтересах обвинуваченого ОСОБА_10 , прокурор у кримінальному провадженні ОСОБА_9 подали апеляційні скарги.
Ухвалою Київського апеляційного суду від 8 лютого 2023 року задоволено клопотання захисника ОСОБА_8 , зупинено апеляційне провадження за апеляційними скаргами потерпілого ОСОБА_5 , потерпілого ОСОБА_6 , потерпілої ОСОБА_7 , захисника ОСОБА_8 в інтересах обвинуваченого ОСОБА_3 , прокурора у кримінальному провадженні ОСОБА_9 на вирок Бородянського районного суду Київської області від 25 жовтня 2022 року у кримінальному провадженні № 12019110000000933 за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 286 КК України до звільнення ОСОБА_3 з військової служби.
2 лютого 2026 року на запит Київського апеляційного суду надійшов лист, за підписом керівника Управління Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_11 , за змістом якого слідчими Четвертого слідчого відділу (з дислокацією у місті Сумах) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №62025170040010276 від 11 червня 2025 за фактом самовільного залишення місця дислокації підрозділу військової частини НОМЕР_1 військовослужбовцем ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 407 КК України.
З урахуванням наведеного та отриманої інформації стосовно обвинуваченого, вважаю, що підстави для зупинення провадження перестали існувати, а тому апеляційне провадження за апеляційними скаргами потерпілих ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , захисника ОСОБА_8 в інтересах обвинуваченого ОСОБА_3 , прокурора у кримінальному провадженні ОСОБА_9 на вирок Бородянського районного суду Київської області від 25 жовтня 2022 року щодо ОСОБА_3 за ч. 3 ст. 286 КК України підлягає відновленню.
Керуючись ст. 401 КПК України,-
Провадження за апеляційними скаргами потерпілих ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , захисника ОСОБА_8 в інтересах обвинуваченого ОСОБА_3 , прокурора у кримінальному провадженні ОСОБА_9 на вирок Бородянського районного суду Київської області від 25 жовтня 2022 року щодо ОСОБА_3 за ч. 3 ст. 286 КК України відновити.
Призначити апеляційний розгляд провадження за апеляційними скаргами потерпілих ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , захисника ОСОБА_8 в інтересах обвинуваченого ОСОБА_3 , прокурора у кримінальному провадженні ОСОБА_9 на вирок Бородянського районного суду Київської області від 25 жовтня 2022 року щодо ОСОБА_3 за ч. 3 ст. 286 КК України на 2 липня 2026 року о 16:45 год. у приміщенні Київського апеляційного суду за адресою: м. Київ, вул. Солом'янська, 2-а.
В судове засідання викликати осіб, які приймають участь у провадженні.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Київського апеляційного суду ОСОБА_2