Справа № 736/531/26
Номер провадження 2/736/421/26
24 березня 2026 року м. Корюківка
Суддя Корюківського районного суду Чернігівської області Пархомчук Т.В. розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Укр кредит фінанси» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором
Позивач 12.03.2026 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 і просив стягнути з відповідача заборгованість за кредитним договором № 1342-8088 від 03.02.2024 у розмірі 18200,00 грн. Також позивач просив стягнути за рахунок відповідача понесені судові витрати в сумі 2662,40 грн.
Станом на 24.03.2026 провадження в справі не відкрито.
Позивач звернувся до суду із заявою від 23.03.2026 про відкликання позовної заяви.
Згідно із п. 3 ч. 4 ст. 185 ЦПК України заява повертається у випадках, коли до постановлення ухвали про відкриття провадження у справі від позивача надійшла заява про врегулювання спору або заява про відкликання позовної заяви.
Оскільки провадження по справі судом не відкрито, а позивач звернувся із заявою про відкликання позовної заяви, відповідно до п. 3 ч. 4 ст. 185 ЦПК України це є підставою для повернення позовної заяви позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.
Відповідно до ч. 2 ст. 255 ЦПК України, про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з державного бюджету.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі: закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
За наведених обставин, суд прийшов до висновку, що підлягає до повернення сплачений судовий збір з державного бюджету при пред'явленні позову до суду, оскільки справа закрита на підставі п. 3 ч. 4 ст. 185 ЦПК України за відсутністю предмету спору, що не суперечить вимогам п. 5 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись статтею 185, 255 ЦПК України, Законом України «Про судовий збір», суддя
Товариства з обмеженою відповідальністю «Укр кредит фінанс» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором - повернути позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.
Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю «Укр кредит фінанс» (р/р НОМЕР_1 , МФО 320478, ЄДРПОУ: 38548598) з державного бюджету судовий збір, сплачений при поданні позову, згідно платіжної інструкції № 13286 від 04.03.2026, що становить - 2662 (дві тисячі шістсот шістдесят дві) грн. 40 коп.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Чернігівського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня складення судового рішення в повному обсязі.
Суддя Т.В.Пархомчук