Ічнянський районний суд Чернігівської області
Провадження № 1-в/733/19/26
Єдиний унікальний №733/437/25
Іменем України
25 березня 2026 року м. Ічня
Ічнянський районний суд Чернігівської області
у складі головуючого - судді ОСОБА_1 , за участю прокурора ОСОБА_2 та
секретаря ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ічня подання начальника Прилуцького РС № 1 філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області ОСОБА_4 про звільнення від відбування покарання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Ічня Чернігівської області, українця, громадянина України, з повною загальною середньою освітою, зареєстрованого в АДРЕСА_1 , фактично проживаючого в АДРЕСА_2 , непрацюючого, судимого 17 березня 2025 року Ічнянським районним судом Чернігівської області за ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України до 5 років позбавлення волі, на підставі ст. 75, 76 КК України звільненого від відбування покарання з іспитовим строком 1 рік,
установив:
До суду надійшло подання начальника Прилуцького РС № 1 філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області ОСОБА_4 про звільнення від відбування покарання ОСОБА_5 , судимого 17 березня 2025 року Ічнянським районним судом Чернігівської області за ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України до 5 років позбавлення волі, на підставі ст. 75, 76 КК України звільненого від відбування покарання з іспитовим строком 1 рік, посилаючись на те, що за час перебування на обліку останній нового кримінального правопорушення не вчинив, виконав покладені на нього судом обов'язки.
Представник Прилуцького РС № 1 філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області у судове засідання не з'явилася, надавши заяву про розгляд справи за її відсутності.
Засуджений ОСОБА_5 у судове засідання також не з'явився, надавши заяву про розгляд справи за його відсутності.
Прокурор у судовому засіданні просила звільнити від відбування покарання ОСОБА_5 .
Відповідно до ст. 165 КВК України іспитовий строк обчислюється з моменту проголошення вироку суду. Після закінчення іспитового строку засуджений, який виконав покладені на нього обов'язки та не вчинив нового кримінального правопорушення, за поданням уповноваженого органу з питань пробації звільняється судом від призначеного йому покарання, нагляд припиняється і засуджений знімається з обліку в зазначеному органі.
Відповідно до ч. 1 ст. 78 КК України після закінчення іспитового строку засуджений, який виконав покладені на нього обов'язки та не вчинив нового кримінального правопорушення, звільняється судом від призначеного йому покарання.
Згідно п. 9 ч. 1 ст. 537 КПК України під час виконання вироків суд, визначений ч. 2 ст. 539 КПК України, має право вирішувати питання про звільнення від призначеного покарання з випробуванням після закінчення іспитового строку.
Заслухавши думку прокурора, та оглянувши матеріали особової справи ОСОБА_5 , суд дійшов висновку, що подання підлягає задоволенню, так як іспитовий строк закінчився і засуджений нового кримінального правопорушення не вчинив та виконав покладені на нього обов'язки, що є підставою згідно ст. 78 КК України для звільнення його від відбування призначеного судом покарання.
Керуючись ст. 78 КК України, ст. 395, 537, 539 КПК України, суд
ухвалив:
Звільнити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від відбування покарання з випробуванням, призначеного йому за вироком Ічнянського районного суду Чернігівської області від 17 березня 2025 року за ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України із застосуванням ст. 75, 76 КК України, у зв'язку з закінченням іспитового строку.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до Чернігівського апеляційного суду через Ічнянський районний суд протягом семи днів з дня її оголошення.
Головуючий суддя ОСОБА_1