Ухвала від 24.03.2026 по справі 915/1294/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

про затвердження плану реструктуризації

боргів боржника

24 березня 2026 року Справа № 915/1294/25

м. Миколаїв

Господарський суд Миколаївської області у складі судді Давченко Т.М.

за участю секретаря судового засідання Дюльгер І.М.

учасники справи у судове засідання не з'явилися,

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи № 915/942/25 про неплатоспроможність фізичної особи

боржник: ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 )

кредитор: Головне управління ДПС у Миколаївській області (54005, м. Миколаїв, вул. Героїв Рятувальників, буд.6, код ЄДРПОУ 44104027),

керуючий реструктуризацією: арбітражний керуючий Мотальова-Кравець Валерія Юріївна (РНОКПП: НОМЕР_2 , свідоцтво №1907 від 25.04.2019; адреса місцезнаходження: 61002, м. Харків, вул. Пушкінська, буд. 57, оф.10)

встановив:

Господарським судом Миколаївської області розглядається справа про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ).

Частиною 6 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) передбачено, що господарські суди розглядають справи про банкрутство (неплатоспроможність) у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Кодексом України з процедур банкрутства (далі КУзПБ).

КУзПБ встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.

Частиною 1 ст. 2 КУзПБ передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Положеннями Книги четвертої Кодексу України з процедур банкрутства визначено особливості застосування процедури банкрутства до боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця.

Статтею 113 КУзПБ передбачено, що провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.

ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Миколаївської області через свого представника адвоката Божко Дар'ю Олександрівну із заявою, сформованою в системі “Електронний суд» 02.09.2025 (вх. №12580/25 від 02.09.2025), про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи. В обґрунтування поданої заяви боржник вказує, що станом на дату звернення до суду має заборгованість в розмірі 866572,99 грн перед 15 фінансовими установами, яку не може погасити з причини недостатності грошових коштів.

Ухвалою від 08.09.2025 суд прийняв до розгляду указану заяву та визначив дату підготовчого засідання.

21.10.2025 суд відкрив провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 , ухвалив ввести процедуру реструктуризації боргів боржника, ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів, керуючим реструктуризацією суд призначив арбітражного керуючого Мотальову-Кравець В.Ю. (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1907 від 25.04.2019), указав порядок та строк заявлення кредиторами грошових вимог до боржника та ін.. Попереднє засідання у справі призначено на 30.09.2025.

16.12.2025 судом постановлено ухвалу за результатами попереднього засідання якою визначено розмір та перелік визнаних вимог для внесення керуючим реструктуризацією боржника до реєстру вимог кредиторів ОСОБА_1 , зобов'язано керуючого реструктуризацією провести збори кредиторів та подати суду рішення зборів кредиторів. Судове засідання для розгляду погодженого кредитором плану реструктуризації боргів/переходу до процедури погашення боргів/ про закриття провадження призначено на 10.02.2026.

10.02.2026 до суду від арбітражного керуючого надійшло клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку з тим, що кредитор потребує додаткового часу для розгляду плану реструктуризації строком до 16.02.2026.

Судове засідання 10.02.2026 не відбулося, оскільки протягом часу, визначеного судом для проведення засідання по даній справі, у Миколаївській області тривала повітряна тривога, наступне судове засідання суд призначив на 23.02.2026.

Однак, 23.02.2026 суд відклав судове засідання на 24.03.2026 у зв'язку з відсутністю плану реструктуризації та представників учасників справи.

13.03.2026 керуючий реструктуризацією через систему Електронний суд подав суду клопотання про затвердження плану реструктуризації у справі про банкрутство (вх.. № 3401/26 від 13.03.2026), у якому просить суд:

1. Затвердити план реструктуризації боргів ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 )

2. Припинити повноваження арбітражного керуючого Мотальової-Кравець Валерії Юріївни (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №1907 від 25.04.2019р.), як керуючого реструктуризацією боржника - фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 )

3. Судове засідання провести без участі керуючої реструктуризації, арбітражного керуючого, Мотальової-Кравець В.Ю та проведення судового засідання без участі арбітражного кекруючого.

Кредитором 24.03.2026 подано заяву про розгляд справи без участі представника.

Інші учасники справи в судове засідання не з'явились, про час та місце розгляду справи повідомлялась належним чином шляхом надсилання ухвал до Електронних кабінетів в ЄСІТС, причин неявки суду не повідомили.

Враховуючи належне повідомлення сторін про час та місце розгляду справи, та приймаючи до уваги те, що судом не було визнано їх явку в судове засідання обов'язковою, суд вважає можливим провести судове засідання за відсутності учасників справи за наявними документами. При цьому суд зазначає, що матеріалів справи достатньо для розгляду клопотання арбітражного керуючого про затвердження плану реструктуризації боргів боржника, а тому неявка сторін не перешкоджає розгляду даного клопотання.

Заперечень щодо поданого на затвердження судом плану реструктуризації до суду не надійшло.

24.03.2026 судом підписано вступну та резолютивну частини ухвали.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

21.10.2025 суд відкрив провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 , ухвалив ввести процедуру реструктуризації боргів боржника, ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів, керуючим реструктуризацією суд призначив арбітражного керуючого Мотальову-Кравець В.Ю. та ін.

Для виявлення кредиторів боржника на офіційному сайті Вищого господарського суду України 22.10.2025 оприлюднено оголошення за № 767510 із зазначенням строку заявлення вимог.

Впродовж строку, визначеного для заявлення грошових вимог, до суду та керуючого реструктуризацією надійшла заява Акціонерного товариства “Універсал банк» про визнання грошових вимог до боржника у розмірі 24000,90 грн.

Боржник заперечень проти заявлених вимог не висловив.

Керуючим реструктуризацією було розглянуто вимоги та надано суду відповідні повідомлення про результати розгляду.

Впродовж строку, визначеного для заявлення грошових вимог, до суду надійшла заява від 18.11.2025 за вх..№16154/25 Головного управління ДПС у Миколаївській області (далі - ГУ ДПС у Миколаївській області) про грошові вимоги кредитора до боржника, у якій заявник просить визнати грошові вимоги до боржника у загальному розмірі 23390,87 грн, з яких: перша черга (ЄСВ) - 9966,00 грн; друга черга (податки та збори) - 11200,00 грн; третя черга (штрафи, пені) - 2224,87 грн, а також заявник просить визнати витрати по сплаті судового збору у розмірі 4844,80 грн (позачергово) за подання даної заяви про визнання грошових вимог.

Інших заяв щодо грошових вимог до боржника станом на 30.09.2025 до суду не надійшло.

Судом 16.12.2025 було розглянуто заявлені вимоги та за результатом розгляду 16.12.2025 постановлена ухвала, якою задоволено заяву ГУ ДПС у Миколаївській області та визнано вимоги ГУ ДПС у Миколаївській області у повному обсязі.

За результатами попереднього засідання 16.12.2025 судом постановлено ухвалу, якою визначено розмір та перелік визнаних вимог для внесення керуючим реструктуризацією боржника до реєстру вимог кредиторів ОСОБА_2 , зокрема:

позачергові вимоги: ГУ ДПС у Миколаївській області - 4844,80 грн (судовий збір);

- вимоги першої черги:ГУ ДПС у Миколаївській області - 9966,00 грн (ЄСВ);

- вимоги другої черги: ГУ ДПС у Миколаївській області - 11200,00 грн (податки та збори);

- вимоги третьої черги: ГУ ДПС у Миколаївській області - 2224,87 грн (штрафи, пеня).

Забезпечені кредитори по справі відсутні.

Також зазначеною ухвалою зобов'язано керуючого реструктуризацією провести збори кредиторів та подати суду рішення зборів кредиторів щодо подальшої процедури.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 123 Кодексу України з процедур банкрутства, протягом трьох робочих днів після постановлення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду арбітражний керуючий згідно з цією ухвалою письмово повідомляє кредиторів про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення.

Участь кредиторів у зборах кредиторів, визначення кількості голосів кредиторів з правом вирішального голосу та учасників зборів кредиторів з правом дорадчого голосу здійснюються в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб.

Основними завданнями зборів кредиторів у процедурі реструктуризації боргів боржника є:

1) розгляд звіту керуючого реструктуризацією про результати перевірки декларації про майновий стан боржника;

2) розгляд проекту плану реструктуризації боргів боржника;

3) прийняття рішення про схвалення плану реструктуризації боргів боржника або про звернення з клопотанням до господарського суду про перехід до процедури погашення боргів боржника або про закриття провадження у справі про неплатоспроможність.

Згідно з ч. 8 ст. 123 КУзПБ до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про:

1) схвалення плану реструктуризації боргів боржника;

2) відмову у схваленні плану реструктуризації боргів та звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом та введення процедури погашення боргів боржника або з клопотанням про закриття провадження у справі про неплатоспроможність;

3) звернення у випадках, передбачених цим Кодексом, до господарського суду з клопотанням про призначення керуючого реструктуризацією або керуючого реалізацією;

4) звернення до господарського суду з клопотанням про закриття процедури реструктуризації боргів у зв'язку з невиконанням або неможливістю виконання плану реструктуризації боргів та введення процедури погашення боргів боржника;

5) звернення до господарського суду з клопотанням про відсторонення арбітражного керуючого від виконання повноважень;

6) інші питання, передбачені законодавством.

Згідно ч. 5 ст. 123 Кодексу України з процедур банкрутства рішення про затвердження плану реструктуризації боргів приймається конкурсними та забезпеченими кредиторами окремо. План реструктуризації боргів та зміни до нього вважаються схваленими, якщо їх підтримали всі забезпечені кредитори та не менше 50 відсотків конкурсних кредиторів.

На виконання ухвали Господарського суду Миколаївської області від 16.12.2025 з метою проведення зборів кредиторів шляхом опитування, у порядку, передбаченому абз. 3 п. 16 розділу Прикінцеві та перехідні положення Кодексу України з процедур банкрутства, ліквідатором на адресу єдиного кредитора - ГУ ДПС у Миколаївській області було надіслано запит про голосування зборів кредиторів у справі № 915/1294/25 про неплатоспроможність надання відповіді у засіданні зборів кредиторів по справі ОСОБА_1 стосовно наступних питань порядку денного:

1) Розгляд звіту про результати перевірки декларацій про майновий стан боржника ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 );

2) Розгляд звіту керуючого реструктуризацією боргів ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) про виконану робот;

3) Розгляд звіту арбітражного керуючого про нарахування і виплату основної грошової винагороди за виконання повноважень керуючого реструктуризацією боргів ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 );

4) Розгляд проекту плану реструктуризації боргів боржника ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 );

5) Прийняття рішення про схвалення плану реструктуризації боргів боржника або про звернення з клопотанням до господарського суду про перехід до процедури погашення боргів боржника або про закриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 .

Разом з запитом кредитору направлено: 1) Бюлетень для голосування з проуктом рішення; 2) Звіт про виконану роботу; 3) Звіт про нарахування і виплату основної грошової винагороди за виконання повноважень; 4) Проєкт плану реструктуризації боргів ОСОБА_1 та додаток до проекту плану реструктуризації (графік погашення).

Графік погашення заборгованості передбачає повне погашення боргу протягом 7 місяців

Згідно указаного запиту початок голосування - 30.01.2026, останній день - 07.02.2026.

У межах встановленого строку, на адресу керуючого реструктуризацією надійшла відповідь від єдиного кредитора - ГУ ДПС у Миколаївській області надійшла відповідь про необхідність додаткового часу для надання відповіді на запит - до 16.02.2026.

Згодом, ГУ ДПС у Миколаївській області надіслало керуючому реструктуризацією заповнений бюлетень для голосування, підписаний ЕЦП.

За результатами голосування відповідно було прийнято наступні рішення:

1) Звіт про результати перевірки декларацій про майновий стан боржника ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) взяти до відома.

Заперечення щодо діяльності керуючого реструктуризацією фізичної особи ОСОБА_1 , арбітражного керуючого Мотальової-Кравець В.Ю. відсутні.

2) Звіт керуючого реструктуризацією боргів ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) про виконану роботу, взяти до відома.

Заперечення щодо діяльності керуючого реструктуризацією фізичної особи ОСОБА_1 , арбітражного керуючого Мотальової-Кравець В.Ю. відсутні.

3) Схвалити звіт арбітражного керуючого Мотальової-Кравець Валерії Юріївни про нарахування і виплату основної грошової винагороди за виконання повноважень керуючого реструктуризацією боргів ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ).

4) Проект плану реструктуризації боргів боржника ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) взяти до відома.

5) Схвалити план реструктуризації боргів боржника ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ).

Таким чином, за результатами проведених зборів кредитор , що має 100% голосів, погодив усі питання порядку денного зборів кредиторів, що й відображено у протоколі № 1 зборів кредиторів по справі №915/1294/25 від 12.02.2026 (том 3 а.с.рішення дпс та протокол).

План реструктуризації погоджено кредитором, боржником та керуючим реструктуризацією.

Частиною 8 ст. 123 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення, зокрема, про схвалення плану реструктуризації боргів боржника, інші питання, передбачені законодавством.

Згідно ч. 5 ст. 123 Кодексу України з процедур банкрутства рішення про затвердження плану реструктуризації боргів приймається конкурсними та забезпеченими кредиторами окремо. План реструктуризації боргів та зміни до нього вважаються схваленими, якщо їх підтримали всі забезпечені кредитори та не менше 50 відсотків конкурсних кредиторів.

Судом встановлено, що керуючим реструктуризацією дотримано порядок розробки, схвалення кредитором плану реструктуризації та подання до суду заяви про його затвердження (ст. 124,126 Кодексу), а рішення про схвалення плану реструктуризації боргів боржника, прийняте зборами кредиторів одноголосно у відповідності до ст. 48 та ст. 123 Кодексу України з процедур банкрутства.

Згідно з ст. 124 Кодексу України з процедур банкрутства план реструктуризації боргів боржника розробляється з метою відновлення платоспроможності боржника.

У плані реструктуризації боргів боржника зазначаються: 1) обставини, які спричинили неплатоспроможність боржника; 2) інформація про визнані судом вимоги кредиторів із зазначенням їх розміру та черговості задоволення; 3) інформація про майновий стан боржника за результатами проведених заходів з виявлення та складання опису майна боржника (проведення інвентаризації); 4) інформація про всі доходи боржника, у тому числі доходи, які боржник розраховує отримати протягом процедури реструктуризації боргів; 5) розмір суми, яка щомісяця буде виділятися для погашення вимог кредиторів; 6) вимоги кредиторів до боржника, які будуть прощені (списані) у разі виконання плану реструктуризації боргів; 7) розмір суми, яка щомісяця залишатиметься боржнику на задоволення побутових потреб, у розмірі не менше одного прожиткового мінімуму на боржника та на кожну особу, яка перебуває на його утриманні.

План реструктуризації боргів боржника може містити положення про: 1) реалізацію в процедурі реструктуризації боргів частини майна боржника, у тому числі того, що є предметом забезпечення, черговість, строки реалізації такого майна та кошти, які планується отримати від його реалізації; 2) зміну способу та порядку виконання зобов'язань, у тому числі розміру та строків погашення боргів; 3) відстрочення чи розстрочення або прощення (списання) боргів чи їх частини; 4) виконання зобов'язань боржника третіми особами, зокрема шляхом укладення договору поруки, гарантії та інших правочинів згідно з цивільним законодавством; 5) інші заходи, спрямовані на покращення майнового стану боржника та задоволення вимог кредиторів (перекваліфікація, працевлаштування тощо).

Строк виконання плану реструктуризації боргів боржника у справі про неплатоспроможність не може перевищувати п'яти років.

Відповідно до ст. 125 Кодексу України з процедур банкрутства не підлягають реструктуризації борги боржника щодо сплати аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи, щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та щодо сплати інших обов'язкових платежів на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. План реструктуризації боргів боржника затверджується господарським судом лише після повного погашення боргів боржника щодо сплати аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи, щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та щодо сплати інших обов'язкових платежів на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, якщо така заборгованість існує.

Верховний Суд у складі судової палати для розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського суду у постанові від 22.09.2021 у справі №910/6639/20, вказав, що з огляду на мету та цілі Кодексу України з процедур банкрутства інститут неплатоспроможності фізичних осіб призначений для зняття з боржника - фізичної особи тягаря боргів, які мають значний розмір та не можуть бути погашені за рахунок поточних доходів і належного цій особі майна. Правове регулювання відносин, що виникають між боржником та іншими учасниками справи про неплатоспроможність, має на меті поетапно створити для боржника - фізичної особи найбільш сприятливі умови для погашення боргів шляхом їх реструктуризації, а при нерезультативності таких заходів - забезпечити ефективний механізм продажу активів боржника.

Законодавець визначив саме процедуру реструктуризації боргів як пріоритетну, яка є найбільш оптимальним варіантом закінчення справи про неплатоспроможність як для фізичної особи боржника, так і для кредиторів, оскільки там відбувається відновлення платоспроможності та більш повно погашаються борги боржника. І тільки за умови добросовісності громадянина, інститут неплатоспроможності фізичної особи може стати дієвим механізмом. При цьому для боржника-фізичної особи він дозволить зберегти та акумулювати активи для відновлення платоспроможності, а для кредитора - стане гарантією повернення заборгованості.

Метою і завданням процедури реструктуризації боргів, зокрема, є забезпечення розгляду кредиторами розробленого боржником проекту плану реструктуризації боргів для відновлення його платоспроможності. При цьому такий документ слід вважати закономірними очікуваннями кредиторів, як в частині його розгляду, так і в період його реалізації, коли має місце фактичне погашення їх вимог в межах процедури реструктуризації.

У свою чергу розроблення проекту плану реструктуризації має відбуватися відповідно до вимог ст. 124 Кодексу України з процедур банкрутства, зокрема, щодо форми і змісту проекту плану, це дасть можливість зборам кредиторів оцінити перспективу відновлення платоспроможності боржника та дасть можливості прийняття рішення про його схвалення та подання на затвердження господарському суду або відхилення і прийняття рішення про перехід до процедури погашення боргів.

Отже, при поданні до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, обов'язком боржника є складення реального (виконуваного) проекту плану реструктуризації, який після розгляду господарським судом грошових вимог та формування реєстру кредиторів розробляється, уточнюється та погоджується з кредиторами.

Відповідна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 16.12.2021р. по справі №910/8306/20.

Дослідивши текст плану реструктуризації боргів фізичної особи ОСОБА_1 (том 8 а.с. 183-184), судом встановлено, що він містить усі умови передбачені ч. 2 ст. 124 Кодексу України з процедур банкрутства та передбачає повне погашення боргу перед кредитором у загальній сумі 28235,67 грн протягом 7 місяців. Спрощення (списання) боргів чи їх частини - не передбачено.

План реструктуризації боргів підписаний боржником та керуючим реструктуризацією боржника, а також схвалений кредитором згідно його відповіді.

Будь-яких заперечень щодо укладення, схвалення і затвердження плану реструктуризації боргів боржника у даній справі до суду не надходило та не заявлялося.

Боржник також не висловив заперечень щодо поданого до суду плану реструктуризації, що суд розцінює як погодження, при цьому суд враховує обізнаність боржника щодо змісту плану реструктуризації, зважаючи на доступ боржника до справи в системі Електронний суд.

З урахуванням викладеного, проаналізувавши вищенаведені обставини, розглянувши поданий план реструктуризації боргів боржника та долучені до матеріалів справи документи, в тому числі протокол № 1 зборів кредиторів від 12.02.2026 у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 судом встановлено, що план реструктуризації боргів боржника розроблено, погоджено та схвалено з дотриманням вимог Кодексу України з процедур банкрутства, якими врегульовано дане питання, умови реструктуризації боргів, що містяться у вказаному плані, не суперечать чинному законодавству, визначений строк виконання не перевищує строк, встановлений ч.6 ст. 124 Кодексу.

Підстав для відмови у затвердженні плану реструктуризації, визначених у ч. 8 ст. 126 Кодексу України з процедур банкрутства, судом не встановлено. За такого, суд вважає за можливе задовольнити клопотання арбітражного керуючого Мотальової-Кравець В.Ю. про затвердження плану реструктуризації боргів боржника.

Статтею 127 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що план реструктуризації боргів боржника набирає чинності з дня його затвердження господарським судом і є обов'язковим для боржника та кредиторів.

З дня затвердження судом плану реструктуризації боргів боржника вимоги, включені до такого плану, можуть бути задоволені лише у порядку і спосіб, визначені в плані реструктуризації боргів боржника. Крім договорів, які передбачені планом реструктуризації боргів, боржник протягом реструктуризації не має права: 1) здійснювати правочини щодо відчуження або обтяження нерухомого та рухомого майна боржника, включаючи майнові і немайнові об'єкти, цінні папери тощо, вартість яких перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати; 2) укладати договори позики, довічного утримання, уступки вимоги, переведення боргу, передачі в довірче управління майна боржника; 3) виступати поручителем за зобов'язаннями інших осіб.

Протягом дії плану реструктуризації боргів боржник повинен повідомляти кредиторів, включених до плану реструктуризації боргів, про істотні зміни у своєму майновому стані, а також про отримання позик і кредитів, у тому числі про придбання товарів у кредит, повідомляти інші сторони перед укладенням таких договорів про введення щодо нього процедури реструктуризації боргів.

З дня затвердження судом плану реструктуризації боргів припиняються повноваження керуючого реструктуризацією, крім випадків, якщо: 1) планом реструктуризації боргів передбачено подальшу участь керуючого реструктуризацією у виконанні такого плану, його повноваження та джерела виплати йому основної винагороди; 2) планом реструктуризації боргів передбачено продаж майна боржника. У такому разі керуючий реструктуризацією продовжує виконувати свої повноваження до завершення продажу майна боржника, розподілу отриманих від реалізації майна коштів, затвердження звіту про такий розподіл зборами кредиторів та подання такого звіту до суду.

У зв'язку з затвердженням плану реструктуризації повноваження керуючого реструктуризацією арбітражного керуючого Мотальової-Кравець В.Ю. підлягають припиненню.

Після припинення повноважень керуючого реструктуризацією у справі про неплатоспроможність боржника обов'язок щодо ведення реєстру вимог кредиторів та надання кредиторам, включеним до плану реструктуризації боргів боржника, інформації про стан виконання зазначеного плану покладається на боржника.

Згідно з ст. 128 Кодексу України з процедур банкрутства з дня затвердження плану реструктуризації боргів боржник починає погашення вимог кредиторів згідно з умовами такого плану. У разі порушення боржником плану реструктуризації боргів кредитори, вимоги яких включені до такого плану, мають право звернутися до господарського суду з клопотанням про закриття провадження у справі або про введення процедури погашення боргів боржника.

Відповідно до ч. 1 ст. 129 Кодексу України з процедур банкрутства не пізніше п'яти днів після закінчення строку виконання плану реструктуризації боргів боржника, а також за наявності підстав для дострокового припинення процедури реструктуризації боргів боржник зобов'язаний надати суду та кредиторам, включеним до плану реструктуризації боргів, звіт про виконання плану реструктуризації боргів. До звіту про виконання плану реструктуризації боргів боржника додаються докази задоволення вимог кредиторів згідно з таким планом.

З огляду на наведене, з метою відновлення платоспроможності боржника, суд дійшов висновку про затвердження плану реструктуризації боргів боржника у справі № 915/1294/25 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 і зобов'язання боржника не пізніше п'яти днів після закінчення строку виконання плану реструктуризації боргів боржника, а також за наявності підстав для дострокового припинення процедури реструктуризації боргів надати суду та кредиторам, включеним до плану реструктуризації боргів, звіт про виконання плану реструктуризації боргів.

У разі закриття провадження у справі про неплатоспроможність у зв'язку з виконанням плану реструктуризації боргів настають наслідки, передбачені цим Кодексом, щодо звільнення боржника від боргів.

Керуючись статтями 2, 48, 113, 123-129 Кодексу України з процедур банкрутства та ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Задовольнити клопотання керуючого реструктуризацією боргів боржника від 13.03.2026 (вх. № 3401/26 від 13.01.2026) про затвердження плану реструктуризації боргів.

2. Затвердити план реструктуризації боргів боржника - фізичної особи ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), схвалений зборами кредиторів згідно протоколу від № 1 від 12.02.2026, за яким визнані судом вимоги погашаються повністю протягом 7 місяців згідно графіку:

періодПризначення платежуСума виплати, грн

Березень 2026Погашення судового збору ГУ ДПС у Миколаївській області4844,80

Погашення боргу ГУ ДПС у Миколаївській області155,20

Квітень 2026Погашення боргу ГУ ДПС у Миколаївській області5000,00

Травень 2026Погашення боргу ГУ ДПС у Миколаївській області5000,00

Червень 2026Погашення боргу ГУ ДПС у Миколаївській області5000,00

Липень 2026Погашення боргу ГУ ДПС у Миколаївській області5000,00

Серпень 2026Погашення боргу ГУ ДПС у Миколаївській області3235,67

3. План реструктуризації боргів боржника набирає чинності з дня його затвердження господарським судом і є обов'язковим для боржника та кредиторів.

4. З дня затвердження судом плану реструктуризації боргів боржника вимоги, включені до такого плану, можуть бути задоволені лише у порядку і спосіб, визначені в плані реструктуризації боргів боржника.

5. Припинити повноваження арбітражного керуючого Мотальової-Кравець Валерії Юріївни (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1907 від 25.04.2019) як керуючого реструктуризацією боржника - фізичної особи ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ).

6. Боржник протягом реструктуризації боргів не має права: 1) здійснювати правочини щодо відчуження або обтяження нерухомого та рухомого майна боржника, включаючи майнові і немайнові об'єкти, цінні папери тощо, вартість яких перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати; 2) укладати договори позики, довічного утримання, уступки вимоги, переведення боргу, передачі в довірче управління майна боржника; 3) виступати поручителем за зобов'язаннями інших осіб.

7. Протягом дії плану реструктуризації боргів боржник повинен повідомляти кредитора, включеного до плану реструктуризації боргів, про істотні зміни у своєму майновому стані, а також про отримання позик і кредитів, у тому числі про придбання товарів у кредит, повідомляти інші сторони перед укладенням таких договорів про введення щодо нього процедури реструктуризації боргів.

8. Зобов'язати боржника не пізніше п'яти днів після закінчення строку виконання плану реструктуризації боргів боржника, а також за наявності підстав для дострокового припинення процедури реструктуризації боргів надати суду та кредиторам, включеним до плану реструктуризації боргів, звіт про виконання плану реструктуризації боргів з належними доказами погашення вимог кредиторів згідно затвердженого судом плану реструктуризації боргів боржника.

8. Ухвалу надіслати учасникам провадження у даній справі

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.

Повний текст ухвали складено та підписано 25.03.2026.

Суддя Т.М.Давченко