Справа № 645/1698/26
Провадження № 2-о/645/69/26
23 березня 2026 року м. Харків
Немишлянський районний суд міста Харкова у складі судді Лисенко О.О., вирішуючи питання відкриття провадження за заявою ОСОБА_1 , в інтересах якої діє представник - адвокат Царьов Роман Валерійович, заінтересована особа - Третій відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про оголошення фізичної особи померлою, -
03.03.2026 до суду надійшла вищевказана заява, у якій заявник просить суд голосити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) померлим ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Заява обґрунтована тим, що на теперішній час звернення до суду із заявою про оголошення ОСОБА_2 померлим в зв'язку із відсутністю свідоцтва про смерть чоловіка Заявниці - ОСОБА_2 та вирішення цієї справи дозволить заявниці - ОСОБА_1 звернутись до відповідних органів для отримання передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 168 компенсаційних виплат.
За результатами автоматизованого розподілу справ між суддями, 03.03.2026 справу передано на розгляд головуючому судді Лисенко О.О.
Ухвалою суду від 06.03.2026 заяву про оголошення фізичної особи померлоюзалишено без руху з підстав того, що вона не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України, а саме:
-представником заявника не надано відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у заявника;
- заявнику необхідно визначити коло осіб із близьких родичів ОСОБА_2 , які можуть бути залучені до участі у справі в якості заінтересованих осіб з врахуванням їх юридичного інтересу або надати підтвердження відсутності таких заінтересованих осіб.
Для усунення недоліків судом був встановлений п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали про залишення заяви без руху.
Зазначена ухвала суду направлялась представнику заявника за допомогою підсистеми «Електронний Суд».
Згідно довідки про доставку електронного документу представник заявника - адвокат Царьов Р.В. отримав копію ухвали суду про залишення заяви про оголошення особи померлою без руху в Електронному кабінеті ЄСІТС 07.03.2026 о 11:13:04.
Наданий заявникові п'ятиденний строк тривав по 13.03.2026 включно.
Оскільки, ухвала суду від 06.03.2026 про залишення без руху в частині виконання вимог ст. 177 ЦПК України не виконана, будь-які заяви та клопотання від заявника не надходили, матеріали заяви підлягають поверненню.
Відповідно до ч.5 ст. 185 ЦПК України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п'яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Відповідно до положень ч. 7 ст. 185 ЦПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Враховуючи вищезазначене, зважаючи на те, що недоліки заяви про оголошення фізичної особи померлоюзаявником не усунуто, заяву ОСОБА_1 , в інтересах якої діє представник - адвокат Царьов Роман Валерійович, заінтересована особа - Третій відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про оголошення фізичної особи померлоюслід вважати неподаною та повернути позивачу.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, суд -
Заяву ОСОБА_1 , в інтересах якої діє представник - адвокат Царьов Роман Валерійович, заінтересована особа - Третій відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про оголошення фізичної особи померлою - вважати неподаною та повернути заявнику.
Роз'яснити, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою про оголошення фізичної особи померлою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Харківського апеляційного протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя О.О. Лисенко