Постанова від 18.03.2026 по справі 160/12609/25

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 березня 2026 року м. Дніпросправа № 160/12609/25

Третій апеляційний адміністративний суд

у складі колегії суддів: головуючого - судді Щербака А.А. (доповідач),

суддів: Баранник Н.П., Малиш Н.І.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04 серпня 2025 року (суддя Лозицька І.О.) у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛОМ» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ТОВ «АЛОМ» звернулося з позовом до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04 серпня 2025 року позов задоволено.

Суд вирішив визнати протиправними та скасувати рішення Комісії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних:

1)№12408289/40782668 від 24 січня 2025 року;

2)№12408287/40782668 від 24 січня 2025 року;

3)№12408288/40782668 від 24 січня 2025 року;

4)№12583789/40782668 від 05 березня 2025 року;

5)№12583790/40782668 від 05 березня 2025 року;

6)№12583788/40782668 від 05 березня 2025 року

про відмову у реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстру податкових накладних, складених ТОВ «АЛОМ».

Зобов'язати Державну податкову службу України (код за ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛОМ» (ідентифікаційний номер в ЄДРОПУ 40782668):

1)№1 від 31 січня 2024 року;

2)№1 від 29 лютого 2024 року;

3)№1 від 31 березня 2024 року;

4)№1 від 30 квітня 2024 року;

5)№1 від 31 травня 2024 року;

6)№1 від 30 червня 2024 року

за послуги оренди обладнання у відповідному місяці, які надавались за нотаріально посвідченим договором оренди основних засобів №17/09/20 від 17 вересня 2020 року, укладеному між ТОВ «САНПРО» та ТОВ «АЛОМ», в Єдиному реєстрі податкових накладних, датою їх фактичного подання.

Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області подана апеляційна скарга, просить рішення суду першої інстанції скасувати, в задоволенні позову відмовити.

Апеляційна скарга обґрунтована тим, що судом першої інстанції порушено норми матеріального та процесуального права.

Адміністративна справа розглянута апеляційним судом відповідно до пункту 3 частини 1 ст.311 КАС України в порядку письмового провадження, на підставі наявних у ній доказів.

Колегія суддів доходить висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.

Як було встановлено судом першої інстанції, Товариство з обмеженою відповідальністю «АЛОМ» є юридичною особою приватного права, зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 29.08.2016. Номер запису: 12241020000078176. Засновниками підприємства є: - ТЮРККАН МЕХМЕТ НЕЗІР, Країна громадянства: Туреччина, Місцезнаходження: Туреччина, місто Стамбул, район Гебзе, Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 3000000,00, є кінцевим власником та контролером юридичної особи. Керівником підприємства з 11.09.2019 р. є Омер Гюмюш. Платник зареєстрований платником податку на додану вартість, ІПН 407826604681.

Між ТОВ «АЛОМ» (надалі - позивач) та ТОВ «САНПРО» 17 вересня 2020 року був укладений нотаріальний договір оренди основних засобів за №17/09/20. Відповідно до вказаного договору ТОВ «АЛОМ» (надалі іменується-орендодавець) в порядку та на умовах, визначеним цим договором зобов'язується передати ТОВ «САНПРО» (надалі іменується - орендар), а ТОВ «САНПРО» зобов'язується прийняти в строкове платне користування основні засоби: - обладнання для виробництва біопалива; - обладнання рафінації олії; - обладнання очистки виробничих стічних вод; - передавальні пристрої згідно із переліком обладнання (додаток 1). Відповідно до п.201.10. ст.201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг - ТОВ «АЛОМ» (код ЄДРПОУ 40782668) за період січень-червень 2024 року в установлені терміни склав податкові накладні та направило їх для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Однак, реєстрація наступних податкових накладних була зупинена: 1) №1 від 31 січня 2024 року - квитанція про зупинення реєстрації ПН від 13 лютого 2024 року № 9025699060; 2) № 1 від 29 лютого 2024 року - квитанція від 15 березня 2024 року № 9061183100; 3) № 1 від 31 березня 2024 року - квитанція від 15 квітня 2024 року № 9093077574; 4) № 1 від 30 квітня 2024 року - квитанція від 15 травня 2024 року № 9131442141; 5) № 1 від 31 травня 2024 року - квитанція від 14 червня 2024 року № 9162865539; 6) № 1 від 30 червня 2024 року - квитанція від 16 липня 2024 року № 9197613999. До вказаних податкових накладних були отримані квитанції зі змістом: «ДОКУМЕНТ ЗБЕРЕЖЕНО. РЕЄСТРАЦІЯ ЗУПИНЕНА» Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних…» На виконання п.56.23. ст.56 ПКУ, ТОВ «АЛОМ» було направлено на адресу ГУ ДПС у Дніпропетровській області наступні повідомлення про подання пояснень та копії документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено та пояснення (окремим документом): - повідомлення № 1 від 22 січня 2025 року та письмові пояснення № 1 від 22 січня 2025 року щодо податкових накладних: № 1 від 31 січня 2024 року; № 1 від 29 лютого 2024 року та № 1 від 31 березня 2024 року; - повідомлення № 1 від 03 березня 2025 року та письмові пояснення № 1 від 03 березня 2025 року щодо податкових накладних: № 1 від 30 квітня 2024 року; № 1 від 31 травня 2024 року та №1 від 30 червня 2024 року; Ні підтвердження господарських операції ТОВ «АЛОМ» до всіх повідомлень були надані наступні документи: 1. Наказ №6/ШР про зміни і затвердження штатного розпису від 11.11.2022 р. 2. Штатний розпис ТОВ АЛОМ від 11.11.2022 р. 3. Наказ на призначення директора №61-К від 11.09.2019 р. 4. Форма №20-ОПП б/н 17.08.2021 5. Договір оренди №03/05/18 від 03.05.2018р. 6. Акт приймання передачі (в оренду) за Договором оренди №03/05/18 від 03.05.2018р. 7. Додаткова угода від 02.04.2021р. до Договору оренди № 03/05/18 від 03 травня 2018р. 8. Договір оренди нежитлового приміщення №2 від 01.10.2018 р. 9. Акт приймання передачі (в оренду) за Договором оренди нежитлового приміщення №2 від 01.10.2018 р. 10. Додаткова угода від 01.10.2018р. до Договору оренди нежитлового приміщення №2 від 01.10.2018 р. 11. Акт приймання передачі (в оренду) за Договором оренди нежитлового приміщення №2 від 01.10.2018 р. 12. Додаткова угода від 02.09.2021р. до Договору оренди нежитлового приміщення №2 від 01.10.2018 р. 13. Договір оренди основних засобів №17/09/20 від 17.09.2020р.; 14. Додаток №1 від 17.09.2020 до Договору оренди основних засобів №17/09/20 від 17.09.2020 р. 15. Акт прийому-передачі (в оренду ) до Договору оренди основних засобів №17/09/20 від 17.09.2020 р. 16. Додаткова Угода №1 від 01.10.2020р. до Договору оренди основних засобів №17/09/20 від 17.09.2020 р. 17. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 10 «Основні засоби» Крім того, до кожної податкової накладної були додані акти наданих послуг.

ГУ ДПС у Дніпропетровській області відмовив у реєстрації ПН, про що були винесені наступні рішення про відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних: 1) № 12408289/40782668 від 24 січня 2025 року (про відмову в реєстрації ПН № 1 від 31.01.2024 р.); 2) № 12408287/40782668 від 24 січня 2025 року (ПН № 1 від 29.02.2024 р.); 3) № 12408288/40782668 від 24 січня 2025 року (ПН № 1 від 31.03.2024 р .); 4) № 12583789/40782668 від 05 березня 2025 року (ПН № 1 від 30.04.2024 р.); 5) № 12583790/40782668 від 05 березня 2025 року (ПН №1 від 31.05.2024 р.); 6) № 12583788/40782668 від 05 березня 2025 року (ПН №1 від 30.06.2024 р.).

У всіх вказаних рішеннях Голови комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у Дніпропетровській області про відмову у реєстрації податкових накладних як підстава відмови зазначено наступне: «надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства». В графі додаткова інформація (зазначити конкретні документи): зазначено «наявність ризикових операцій». При цьому, в рішенні не зазначено, які саме ризикові операції послугували причиною відмови у реєстрації ПН.

ГУ ДПС у Дніпропетровській області приймаючи рішення про відмову у реєстрації податкових накладних з підстав того, що позивач надав копії первинних документів, складених із порушенням законодавства, відповідач-1 не зазначив (не підкреслив), яких саме документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних та які самі документи складенні із порушенням законодавства. Не погоджуючись із рішеннями Комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкових накладних, позивач скористався своїм правом адміністративного оскарження, передбаченого підпункт 56.23.1 пункту 56.23 статті 56 Податкового кодексу України та подав скаргу на рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику. До скарг були додані письмові пояснення з копіями документів на підтвердження реальності господарських операцій.

Після розгляду даних документів, ДПС України були направлені наступні рішення Голови комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних про відмову у реєстрації податкових накладних, виписаних Товариством з обмеженою відповідальністю «АЛОМ» на користь ТОВ «САНПРО», а саме: 1. рішення № 6633/40782668/2 від 04 лютого 2025 року за результатами розгляду скарги на рішення № 12408289/40782668 від 24 січня 2025 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 1 від 31 січня 2024 року; 2. рішення № 6635/40782668/2 від 04 лютого 2025 року за результатами розгляду скарги на рішення № 12408287/40782668 від 24 січня 2025 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 1 від 28 лютого 2024 року; 3. рішення №6636/40782668/2 від 04 лютого 2025 року за результатами розгляду скарги на рішення №12408288/40782668 від 24 січня 2025 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 1 від 31 березня 2024 року; 4. рішення № 13008/40782668/2 від 18 березня 2025 року за результатами розгляду скарги на рішення № 12583789/40782668 від 05 березня 2025 року про відмову у реєстрації податкової накладної №1від 30 квітня 2024 року; 5. рішення №13006/40782668/2 від 18 березня 2025 року за результатами розгляду скарги на рішення № 12583790/40782668 від 05 березня 2025 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 1 від 31 травня 2022 року; 6. рішення №13007/40782668/2 від 18 березня 2025 року за результатами розгляду скарги на рішення № 12583788/40782668 від 05 березня 2025 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 1 від 30 червня 2024 року; у всіх вказаних рішеннях Голови комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних про відмову у реєстрації податкових накладних як підстава відмови зазначено наступне: «ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/ придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки - фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних». При цьому, яких саме не вистачає документів не підкреслено.

Позивач звернувся до суду з даним позовом.

Задовольняючи позов, суд першої інстанції зазначив, що відповідачем правомірність оскаржених рішень не було доведено.

Колегія суддів з висновками суду першої інстанції погоджується.

Відповідно до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до підпункту 14.1.60 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

Згідно з пунктом 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246, податкова накладна - це електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Відповідно до пункту 12 Порядку №1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 01.07.2015); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (пункт 13 Порядку №1246).

Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року №1165 затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, який визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів.

Відповідно до пункту 5 Порядку №1165, платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

Згідно з пунктом 7 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Відповідно до пункту 10 Порядку №1165, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;

2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації (пункт 11 Порядку №1165).

Додатком 1 до Порядку №1165 встановлено наступні Критерії ризиковості платника податку на додану вартість, відповідно до пункту1 якого, Платника податку на додану вартість (далі - платник податку) зареєстровано (перереєстровано) на підставі недійсних (втрачених, загублених) та підроблених документів згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах.

Пунктом 6 Порядку №1165 передбачено, що питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня. У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення. Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення. У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Як встановив суд першої інстанції, відповідно до отриманих позивачем квитанцій, реєстрація спірних податкових накладих зупинена у зв'язку із відповідністю платника податку пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податків.

Суд першої інстанції вірно взяв до уваги, що в квитанціях до спірних податкових накладних не було зазначено доводів щодо підстав віднесення позивача до ризикових платників податку, відповідно до пункту 1 Критеріїв та не міститься інформації (конкретного переліку) документів, необхідних контролюючому органу для прийняття рішень про реєстрацію спірних податкових накладних.

Відповідно до пункту 5 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року №520, перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:

договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Згідно з пунктом 11 Порядку №520, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;

та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;

та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Як було встановлено судом, оскаржуваними рішеннями комісії ГУ ДПС в Дніпропетровській області: 1). №12408289/40782668 від 24 січня 2025 року; 2). №12408287/40782668 від 24 січня 2025 року; 3). №12408288/40782668 від 24 січня 2025 року; 4). №12583789/40782668 від 05 березня 2025 року; 5). №12583790/40782668 від 05 березня 2025 року; 6). №12583788/40782668 від 05 березня 2025 року було відмовлено у реєстрації спірних податкових накладних, а саме: 1). №1 від 31 січня 2024 року; 2). №1 від 29 лютого 2024 року; 3). №1 від 31 березня 2024 року; 4). №1 від 30 квітня 2024 року; 5). №1 від 31 травня 2024 року; 6). №1 від 30 червня 2024 року.

Суд першої інстанції вірно врахував, що контролюючим органом визначено загальні підстави прийняття рішень про відмову у реєстрації податкової накладної та рішення не містять конкретної інформації щодо причин та підстав їх прийняття.

Як було встановлено судом, позивач на підтвердження правомірності виписування податкових накладних та реальності господарської операції надав копії відповідних документів.

Суд першої інстанції обґрунтовано зазначив про відсутність доказів що такі документи суперечать вимогам діючого законодавства.

Таким чином, суд дійшов обґрунтованого висновку, що рішення Комісії з питань зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про відмову в реєстрації податкових накладних позивача є протиправними та такими, що підлягають скасуванню.

Суд також вірно встановив, що належним способом захисту порушеного прав позивача є зобов'язання ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні позивача датою їх доставки до Державної податкової служби України, яка вказана в Квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Доводи апеляційної скарги вказаного не спростовують.

Підстави для скасування рішення суду першої інстанції відсутні.

Керуючись ст. ст. 315, 316, 321, 322 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області залишити без задоволення.

Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04 серпня 2025 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛОМ» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.

Головуючий - суддя А.А. Щербак

суддя Н.П. Баранник

суддя Н.І. Малиш