Справа № 131/346/26
Провадження № 3/131/93/2026
"17" березня 2026 р. м. Іллінці
Суддя Іллінецького районного суду Вінницької області Марчук В.І., за участю секретаря судового засідання Яременко Г.О., прокурора Струся О.Ю., та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань №2 в м.Іллінці Вінницької області матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с.Павлівка Іллінецького району Вінницької області, зареєстрованої та проживаючої по АДРЕСА_1 , головного спеціаліста медичних та соціальних послуг Іллінецького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області (до 31.03.2023 року), бухгалтера ГО «Ветеранський простір «Точка опори»,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 , будучи з 31.03.2023 року звільнена з посади головного спеціаліста медичних та соціальних послуг Іллінецького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області, являючись згідно пп. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 та п. 2-7 Розділу ХІІ Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин лише 13.05.2025 року подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи з 31.03.2023 року звільненою з посади головного спеціаліста медичних та соціальних послуг Іллінецького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області, являючись згідно пп. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 та п. 2-7 Розділу ХІІ Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин лише 13.05.2025 року подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи з 31.03.2023 року звільненою з посади головного спеціаліста медичних та соціальних послуг Іллінецького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області, будучи згідно пп. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог абз.1 ч.2 ст.45 та п. 2-7 Розділу ХІІ Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин лише 13.05.2025 року подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи з 31.03.2023 року звільненою з посади головного спеціаліста медичних та соціальних послуг Іллінецького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області, будучи згідно пп. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог абз.2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин лише 13.05.2025 року подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (після звільнення), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вказаних правопорушень не визнала. Пояснила, що на період її роботи у Фонді соціального страхування України вона не являлась суб'єктом декларування, працівники Фонду не були державними службовцями і не знали, що зобов'язані подавати декларації, їм про це ніхто не повідомляв. Про те, що їй необхідно подавати декларації вона дізналась після отримання листа НАЗК. Просила застосувати адміністративне стягнення у мінімальному розмірі.
Прокурор Струсь О.Ю. в судовому засіданні зазначив, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, зазначене підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами, а тому, просив суд визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти стягнення, відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, в межах санкції даної статті у виді штрафу.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, доводи прокурора, дослідивши матеріали справи, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, повністю доведена.
Відповідно до ст.68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням є протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до положень статті 1 Закону України "Про запобігання корупції" правопорушення, пов'язане з корупцією, - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині 1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Адміністративна відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У відповідності до статті 65-1 Закону, за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Згідно з приміткою до ст.172-6 КУпАП, суб'єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами 2 та 3 цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин 1 та 2 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У відповідності ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Пунктом 2 розділу II Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції № 449/21 від 23 липня 2021 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 липня 2021 року за № 987/36609, встановлено, що суб'єкти декларування подають декларації з додержанням таких вимог:
1) щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
2) декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону - протягом 30 днів з дня припинення діяльності. Така декларація подається за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності.
Згідно п.2-7 розділу XIII "Прикінцеві положення" ЗУ «Про запобігання корупції», особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо поширення дії закону на членів правління Фонду соціального страхування України, Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Пенсійного фонду, наглядової ради Пенсійного фонду та відповідних посадових осіб» від 17.11.2021 № 1893-ІХ внесено зміни до Закону України «Про запобігання корупції», а саме у відповідності до п.п. «и» п.1 ч.1 ст. 3 цього Закону на посадових та службових осіб інших державних органів, у тому числі Фонду соціального страхування України та Пенсійного фонду поширено вимоги щодо декларування та інші обмеження, передбачені Законом України «Про запобігання корупції».
Крім цього, на підставі Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 21.09.2022 № 2620-ІХ відбулася реорганізація та ліквідація фонду соціального страхування України шляхом його приєднання до Пенсійного фонду України. Виконавчі органи Фонду соціального страхування України з 01.01.2023 року припинили діяльність, Пенсійний фонд став повним правонаступником всіх активів, зобов'язань та функцій цього Фонду.
Відповідно до п.п. «и» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є посадові та службові особи інших державних органів, у тому числі Пенсійного фонду, органів влади Автономної Республіки Крим,в тому числі й головний спеціаліст медичних та соціальних послуг відділення Фонду соціального страхування України, так, як це посадова особа, що виконувала функції держави.
Так, судом встановлено, що відповідно до наказу начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області № 207-к/тр ОСОБА_1 з 01.08.2017 року призначено на посаду головного спеціаліста відділу профілактики виробничого травматизму, страхових виплат, медико-соціальних послуг та матеріального забезпечення Іллінецького відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області.
Відповідно до наказу начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області № 165-к/тр ОСОБА_1 з 01.04.2019 року переведено на посаду головного спеціаліста медичних та соціальних послуг Іллінецького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.
Відповідно до наказу начальника голови комісії з реорганізації управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області №37-к/тр ОСОБА_1 з 31.03.2023 року звільнено з посади головного спеціаліста медичних та соціальних послуг Іллінецького відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області.
Відповідно до листа НАЗК №190-07/10442-22 від 14.04.2022 року, з метою уникнення порушень працівниками Фонду соціального страхування України положень чинного антикорупційного законодавства, керуючись п. 15 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про запобігання корупції» Національним агентством надані роз'яснення, згідно яких перелік суб'єктів, на яких поширюється дія Закону (в тому числі обов'язок щодо подання декларацій), визначено у ст. З Закону. До таких суб'єктів належать, зокрема: посадові та службові особи інших державних органів, у тому числі Фонду соціального страхування України (п. «и» п. 1 ч. 1 ст. З Закону); члени правління Фонду соціального страхування України (п. «к» її. 1 ч. 1 ст. З Закону).
Отже, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного спеціаліста медичних та соціальних послуг Іллінецького відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області, як посадова особа державного органу Фонду соціального страхування України, відповідно до підпункту «и» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією та суб'єктом декларування.
Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язана була подати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (щорічні декларації) за 2021 рік та за 2022 рік - не пізніше 31 січня 2024 року, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні) за період, який не охоплений раніше поданими деклараціями, за період з 01.01.2023р. по 31.03.2023р. - до 31 січня 2024 року, та декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (щорічну декларацію) за 2023 рік (після звільнення) - до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2024 року.
Однак, як вбачається з даних публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік лише 13.05.2025 року о 21 год. 34 хв. (https:public.nazk.gov.ua/documents/с1f4913f-393f-4b03-bfbf-3185e308e006). 13.05.2025 року о 21 год. 39 хв. подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (https:public.nazk.gov.ua/documents/6с59a632-568b-42ac-964d-clb32625b4cc). 13.05.2025 року о 21 год. 44 хв. подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні (https:public.nazk.gov.ua/documents/f0d07b33-7198-4fd3-968f-2597d899a5c7). 13.05.2025 року о 21 год. 48 хв. подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік після звільнення (https:public.nazk.gov.ua/documents/5ed3f188-3576-4202-b047-0227d8cc0a8d).Тобто, несвоєчасно.
Відповідно до листа відділу з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління пенсійного фонду України у Вінницькій області №0200-14-8/113067 від 15.11.2023 року, ОСОБА_1 , повідомлялася про обов'язок подання щорічних декларацій особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021, 2022, 2023 роки та декларації при звільненні.
Даних щодо обставин, які об'єктивно могли завадити ОСОБА_1 подати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у встановлені законом строки, суду не надано, а матеріали справи їх не містять. У судовому засіданні ОСОБА_1 підтвердила, що відсутні поважні причини неможливість подачі своєвчасно декларацій.
Отже, враховуючи вищевикладені факти, ОСОБА_1 , будучи з 31.03.2023 року звільненою з посади головного спеціаліста медичних та соціальних послуг Іллінецького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області, являючись згідно п.п.«и» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції, суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45, абз.1,2 ч.2 ст.45, п.2-7 Розділу ХІІ Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, лише 13.05.2025 року подала декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (щорічні декларації) за 2021 рік та за 2022 рік, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні) за період, який не охоплений раніше поданими деклараціями, за період з 01.01.2023р. по 31.03.2023р., та декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (щорічну декларацію) за 2023 рік (після звільнення), чим вчинила вчинив адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, передбачені ч.1 ст. 172-6, ч.1 ст. 172-6, ч.1 ст. 172-6, ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні вищевказаних правопорушень, підтверджується дослідженими матеріалами справи, а саме: даними протоколів про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, №№ 263, 264, 265, 266 від 03 березня 2026 року; даними витягу з офіційного сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з якого вбачається дата та час подання декларацій ОСОБА_1 , а саме за 2021 рік - 13 травня 2025 року о 21 год. 34 хв., за 2022 рік - 13 травня 2025 року о 21 год. 39 хв., при звільненні, за період, який не охоплений раніше поданими деклараціями, за період з 01.01.2023р. по 31.03.2023р.,- 13 травня 2025 року о 21 год. 44 хв.; за 2023 рік (після звільнення) - 13 травня о 31 год. 48 хв.; копією щорічної декларації ОСОБА_1 за 2021 рік, в якій вказана дата та час подання: 13 травня 2025 року о 21 год. 34 хв.; копією щорічної декларації ОСОБА_1 за 2022 рік, в якій вказана дата та час подання: 13 травня 2025 року о 21 год. 39 хв.; копією декларації ОСОБА_1 (при звільненні) за період, який не охоплений раніше поданими деклараціями, за період з 01.01.2023р. по 31.03.2023р., в якій вказана дата та час подання: 13 травня 2025 року о 21 год. 44 хв.; копією щорічної декларації ОСОБА_1 за 2023 рік (після звільнення), в якій вказана дата та час подання: 13 травня 2025 року о 21 год. 48 хв.; копією наказу начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області № 207-к/тр про призначення ОСОБА_1 з 01.08.2017 на посаду головного спеціаліста відділу профілактики виробничого травматизму, страхових виплат, медико-соціальних послуг та матеріального забезпечення Іллінецького відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області; копією наказу начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області № 165-к/тр про переведення ОСОБА_1 за її згодою з 01.04.2019 на посаду головного спеціаліста медичних та соціальних послуг Іллінецького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області; копією наказу голови комісії з реорганізації управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області №37-к/тр про звільнення ОСОБА_1 з 31.03.2023 року з посади головного спеціаліста медичних та соціальних послуг Іллінецького відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області у зв'язку із скороченням штату та чисельності працівників на підставі п.1 ч.1 ст.40 КЗпП України; копією листа відділу з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління пенсійного фонду України у Вінницькій області №0200-14-8/113067 від 15.11.2023 року, яким підтверджено, що ОСОБА_1 повідомлялася про обов'язок подання відповідних декларацій особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в строк до 31.01.2024 року; копією повідомлення управління формування правових позицій з питань декларування та конфлікту інтересів від 14.11.2025 №200-03/93350-25; копією роз'яснень НАЗК №190-07/10442-22 від 14.04.2022 року; копією інформації Департаменту інформаційних систем, аналітичної роботи та захисту інформації НАЗК №70-09/103056-25 від 25.12.2025 року про стан функціонування інформаційно-комунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування»; копією повідомлення Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій від 30.12.2025 року №47-09/103886-25; копією роз'яснення Верховного суду від 09.04.2021 року №1089/0/2-21; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 03.03.2026 року.
Аналіз наведених доказів в їх сукупності вказує на наявність в діяннях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, та на доведеність вини останньої.
При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог, передбачених ст.33 КУпАП, суд враховує характер вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
ОСОБА_1 вчинила чотири адміністративні правопорушення, справи про які одночасно розглядаються судом, а тому адміністративне стягнення, відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Встановлено, що ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності, свою вину у вчиненому не визнала.
Обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративні правопорушення, у відповідності до ст.ст. 34,35 КУпАП, судом не встановлено.
А тому, на підставі положень ст.33 КУпАП, з урахуванням характеру вчинених правопорушень, даних про особу правопорушника, ступеня вини, відсутність обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність за адміністративні правопорушення, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 стягнення, відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, у виді штрафу в розмірі, визначеному санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП, що буде достатнім для виховання особи, яка вчинила адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, та необхідним для запобігання вчинення нових правопорушень.
Крім того, згідно вимог Закону України «Про судовий збір», підлягає стягненню з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 665,60 грн. грн.
Керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст. ст. 27, 30, 33-35, 36, 248, 249, 251, 252, 276, 283-285, 287, 289, 294 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення, у відповідності до ст. 36 КУпАП, у виді штрафу у розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020,00грн. (одна тисяча двадцять гривень).
Реквізити для стягнення (сплати) штрафу: отримувач коштів: ГУК у Він.обл./м.Іллінці /21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37979858, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA408999980313030106000002780, Код класифікації доходів бюджету: 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 665,60грн.
Реквізити для стягнення (сплати) судового збору: отримувач коштів: ГУК у Він.обл./м.Іллінці /22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37979858, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA518999980313121206000002780, код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення (ч. 1 ст. 307 КУпАП).
У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом (ч. 1 ст. 308 КУпАП).
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень (ч. 2 ст. 308 КУпАП).
Строк звернення постанови судді до виконання становить три місяці, починаючи з наступного дня після набрання постановою законної сили.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Повний текст постанови оголошений 20 березня 2026 року.
Суддя Іллінецького районного суду Вінницької області Валентина МАРЧУК