Справа №461/1010/26
Провадження №3/461/524/26
19 березня 2026 року. м. Львів.
Суддя Галицького районного суду м. Львова Юрків О.Р., за участю прокурора Бедрій Г.І. особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , захисника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - адвоката Богуцького О.Ю. розглянувши справу про адміністративне правопорушення :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Куровичі, Золочівського району, Львівської області, громадянинки України, головного спеціаліста відділу №3 у м. Львові, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,-
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного спеціаліста відділу №3 у м. Львові Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області, будучи суб'єктом декларування відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» №1700-VII від 14.10.2014 (далі - Закон) та суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією згідно з Приміткою до ст. 172-6 КУпАП, в порушення ч. 1 ст. 45 Закону, несвоєчасно без поважних причин 01.04.2024 о 13 год. 25 хв. подала, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство), щорічну декларацію особи уповноваженої на виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 під час розгляду справи свою вину та факт вчинення адміністративного правопорушення визнала, щиро розкаялась, просить не застосовувати до неї суворого стягнення.
Зазисник особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - адвоката Богуцький О.Ю., просить закрити адміністративну справу за відсутністю складу.
Прокурор вважає, що у діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки, ОСОБА_1 несвоєчасно, без поважних причин, подала щорічну декларацію особи уповноваженої на виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік а саме 01.04.2024 року о 13:25 год. Однак, мала подати до 00:00 год. 01.04.2024 року.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення № 48 від 02.02.2026 року, «скріншотами» з офіційного сайту НАЗК, копією щорічну декларацію особи уповноваженої на виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік .
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону правопорушення, пов'язане зкорупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеноюу ч. 1 ст. 3 Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно з п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, державні службовці належать до суб'єктів, на яких поширюється дія цього Закону.
Так, на підставі наказу т.в.о. начальника ГУ ДМС України у Львівській області №695 - к/тр від 22.12.2023, ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста відділу №3 у м. Львові ГУ ДМС України у Львівській області та встановлено 9-й ранг державного службовця.
Таким чином, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного спеціаліста відділу №3 у м. Львові ГУ ДМС України у Львівській області є суб'єктом, на яку поширюється дія цього Закону відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону та згідно з Приміткою до ст. 172-6 КУпАП - суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією і зобов'язана виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначені у ст. 45 вказаного Закону.
У відповідності з п. 15 ст. 1 Закону, суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
На виконання вище зазначених вимог, ОСОБА_1 як головний спеціаліст відділу №3 у м. Львові ГУ ДМС України у Львівській області, була зобов'язана подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік до 00 хв. 00 год 01.04.2024.
Проте, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, яка повинна бути обізнаною щодо обов'язку, способу та терміну подання такого типу декларації, за відсутності поважних причин, в порушення ч. 1 ст. 45 Закону, подала відповідну щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, лише 01.04.2024 о 13 год. 25 хв., що встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Поважні причини щодо несвоєчасного подання щорічної декларації особи уповноваженої на виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, у ОСОБА_1 - відсутні.
Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАГІ, є: м. Львів, вул. Скорика, 17 - місце фактичного подання ОСОБА_1 щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік.
Датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу, 02.02.2026 року, так як на момент складання протоколу були зібрані всі необхідні докази, що в сукупності свідчать про всі ознаки правопорушення.
Відтак, дії ОСОБА_1 належить кваліфікувати за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Разом з цим, відповідно до основних засад, визначених ст.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, завданням адміністративно-деліктного провадження є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно ст.22КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
При вирішенні питання про застосування положень ст. 22 КУпАП суд вирішує з урахуванням узагальнення практики Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України та узагальнення судової практики Верховного Суду України щодо розгляду судами справ про адміністративні правопорушення, де зазначено, що визначення малозначного правопорушення законодавчо не закріплено, проте, у кожному конкретному випадку судом має вирішуватися питання про визнання діяння малозначним, виходячи з того, що його наслідки не представляють суспільної шкідливості, не завдали або не здатні завдати значної шкоди суспільним або державним інтересам, правам та свободам інших осіб.
Враховуючи те, що дане порушення не потягло за собою будь яких наслідків, що негативно вплинули на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління, беручи до уваги, що ОСОБА_1 вперше притягається до адміністративної відповідальності, що свідчить про відсутність у порушниці стійких антисуспільних намірів, наявність пом'якшуючої обставини - щирого каяття, не тривалий термін запізнення подачі декларації, а саме 01.04.2024 року об 13:25,відсутність обставин, які обтяжують вину, вважаю за можливе звільнити останню від адміністративної відповідальності за малозначністю і обмежитись усним зауваженням.
Згідно з ч. 2 ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття справи.
Оскільки адміністративне стягнення не застосовується, тому підстав для стягнення з ОСОБА_1 судового збору немає.
Керуючись ст.ст.22,121,283 КпАП України, -
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП та звільнити її від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП - закрити.
На постанову протягом десяти діб з дня її винесення може бути подана апеляція до Львівського апеляційного суду.
Суддя О.Р. Юрків.