Справа №760/5802/26
Провадження №3/760/2549/26
11 березня 2026 року м. Київ
Суддя Солом'янського районного суду м. Києва Мозолевська О.М., розглянувши матеріал про адміністративне правопорушення, що надійшов з Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, колишнього старшого інспектора з особливих доручень відділу організаційно-штатної роботи та аналітичного забезпечення управління кадрового забезпечення ДПП НП України, старшого лейтенанта поліції, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №131 від 26.02.2026, ОСОБА_1 припинивши з 05.02.2024 діяльність на посаді старшого інспектора з особливих доручень відділу організаційно-штатної роботи та аналітичного забезпечення управління кадрового забезпечення Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, маючи спеціальне звання «старший лейтенант поліції» та будучи суб'єктом декларування відповідно до п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року №1700-VII «Про запобігання корупції» (далі - Закон), суб'єктом згідно Примітки до ст. 172-6 КУпАП, в порушення, абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин подав 21.07.2025 о 02 год 36 хв шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому адміністративному правопорушенні визнав. Не заперечував проти притягнення до адміністративної відповідальності та накладення штрафу.
Суд заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , врахувавши думку прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративні правопорушення, приходить до наступного висновку.
Встановлено, що відповідно до наказу від 01.02.2024 №175 о/с Департаменту патрульної поліції Національної поліції України старшого лейтенант поліції ОСОБА_1 старшого інспектора з особливих доручень відділу організаційно-штатної роботи та аналітичного забезпечення управління кадрового забезпечення Департаменту патрульної поліції Національної поліції України звільнено з 05 лютого2024 року зі служби в поліції відповідно до пункту 7 частини першої статті 77 Закону України «Про Національну поліцію».
Згідно з абзацом 2 частини 2 статті 45 Закону особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ"пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
На виконання вищезазначених вимог, ОСОБА_1 , будучи поліцейським, зобов'язаний був подати декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік не пізніше 31.03.2025.
Згідно з листом Департаменту патрульної поліції Національної поліції України від 31.12.2025 №37684-2025 встановлено, що ОСОБА_1 ознайомлений під особистий підпис з вимогами чинного антикорупційного законодавства, а саме: пам'ятка-ознайомлення працівника Національної поліції України з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року №1700-VII від 02.06.2017; пам'ятка-ознайомлення поліцейських, державних службовців та працівників Національної поліції України з обмеженнями, пов'язаними зі службою в поліції, та вимогами антикорупційного законодавства, а саме з вимогами Законів України «Про Національну поліцію», «Про запобігання корупції» Кримінального кодексу та Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.11.2019; форма інструктажу з основних положень Закону України «Про запобігання корупції» від 25.06.2021.
Проте, ОСОБА_1 , за відсутності поважних причин, в порушення абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону, подав відповідну декларацію, лише 21.07.2025.
З приводу несвоєчасності подання декларації ОСОБА_1 надав пояснення, в яких вказав, що визнає порушення ним вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Поважні причини несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 не встановлені.
Відповідно до листа Національного агентства з питань запобігання корупції від 02.12.2025 № 47-06/97533-25 щодо Послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 в період з 01.01.2025 по 22.07.2025 встановлено, що декларація особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік має ідентифікатор документу e27addb1-82d3-4aaa-acd0-8ab3439135ac, та відповідно до послідовності дій документ з таким ідентифікатором був створений 21.07.2025 о 02 год 29 хв.
Таким чином, ОСОБА_1 , припинивши з 05.02.2024 діяльність на посаді старшого інспектора з особливих доручень відділу організаційно-штатної роботи та аналітичного забезпечення управління кадрового забезпечення Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, маючи спеціальне звання старший лейтенант поліції, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 21.07.2025, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, чим порушив абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Місцем вчинення правопорушення є Департамент патрульної поліції Національної поліції України, який знаходиться: м. Київ, вул. Ернста, буд. 3.
Датою і часом вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією ОСОБА_1 , є фактичний час і дата несвоєчасного подання декларації особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, тобто 21.07.2025.
Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата завершення збору доказів, встановлення особою, уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення, фактичних даних для висновку про наявність в діях особи вини у вчиненні правопорушення, встановлення складу адміністративного правопорушення та складання протоколу за участю особи - ОСОБА_1 , а саме 26.02.2026.
Будь-яких фактичних даних, на основі яких у визначеному законом порядку можливо встановити відсутність адміністративного правопорушення, у зв'язку з яким складено протокол №131 від 26.02.2026, чи встановити відсутність вини особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, або ж встановити інші обставини, які б свідчили на користь ОСОБА_1 , подано не було.
Суд дослідивши матеріали справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, приходить до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 34 КУпАП обставин, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
Відповідно до ст. 35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно п. 13 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України - у справах, пов'язаних з порушенням їхніх прав.
У зв'язку з тим, що ОСОБА_1 , має посвідчення, що надає право на пільги для ветеранів війни - учасників бойових дій, в силу припису п. 13 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» він підлягає звільненню від сплати судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40, 172-6, 247, 283-285 КУпАП, -
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок в дохід держави.
Штраф необхідно сплатити за наступними реквізитами: Назва отримувача коштів: ГУК у м. Києві/Соломян.р-н/21081100; Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783; Номер рахунку (IBAN): UA278999980313090106000026010; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код класифікації доходів бюджету: 21081100; Призначення платежу: адміністративний штраф.
Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від сплати судового збору на підставі п. 13 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через 15-ть днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15-ть днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.
У разі несплати правопорушником штрафу у вищевказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в поряду, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постановив про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу зазначений у постанові про стягнення штрафу.
Постанова по справі про адміністративні правопорушення може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд м. Києва протягом 10-ти днів з дня її винесення.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.
Суддя О.М. МОЗОЛЕВСЬКА