Справа № 727/1184/26
Провадження № 3/727/422/26
17 березня 2026 року м. Чернівці
Суддя Шевченківського районного суду м. Чернівці Дубець О.С., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за статтею 173, статтею 185 КУпАП,
До Шевченківського районного суду м. Чернівців з Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в Чернівецької області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за статтею 173, статтею 185 КУпАП.
Відповідно до протоколу серії ВАД № 118380, ОСОБА_1 23 січня 2026 року о 01 год. 40 хв. у м. Чернівцях по проспекту Незалежності, 125-а, висловлювався нецензурною лайкою в сторону інспектора Джуравця В.В., шарпав його за форменний одяг, унаслідок чого зламав нагрудний відеореєстратор інспектора, чим порушив громадський порядок. Його дії кваліфіковані за статтею 173 КУпАП.
Крім того, відповідно до протоколу серії ВАД № 118379, ОСОБА_1 23 січня 2026 року о 01 год. 40 хв. у м. Чернівцях по проспекту Незалежності, 125-а, не виконував законні вимоги поліцейського про припинення правопорушення, а саме: дрібного хуліганства, висловлював нецензурну лайку, не надав свої документи, що засвідчують особу, шарпав за формений одяг, поводив себе зухвало та нахабно. Його дії кваліфіковані за статтею 185 КУпАП.
Постановою судді Шевченківського районного суду м. Чернівців Дубець О.С. від 10 лютого 2026 року справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за статтею 173 КУпАП та статтею 185 КУпАП об'єднані в одне провадження.
24 лютого 2026 року ОСОБА_1 подав до суду письмові клопотання про зупинення провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 185 КУпАП, а також клопотання про виклик свідків.
У поданому клопотанні заявник зазначає, що ним подано скаргу до Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області щодо неправомірних дій працівників поліції, які стали підставою для складання матеріалів про адміністративне правопорушення. На підтвердження подання скарги до клопотання додано копію квитанції про оплату поштових послуг. Заявник вказує, що обставини, які перевіряються за його скаргою правоохоронними органами, мають істотне значення для правильного та об'єктивного розгляду справи, оскільки результати її розгляду можуть вплинути на правову оцінку подій, що є предметом судового розгляду. У зв'язку з цим заявник просить зупинити провадження у справі до моменту отримання відповіді на подану ним скаргу до поліції.
Крім того, ОСОБА_1 подав клопотання про виклик та допит у судовому засіданні свідків - працівників поліції. У клопотанні заявник зазначає, що для всебічного, повного та об'єктивного з'ясування обставин справи необхідно викликати та допитати як свідків працівників поліції, які складали протокол про адміністративне правопорушення щодо його затримання. На думку заявника, зазначені особи можуть повідомити суду обставини, що мають істотне значення для правильного вирішення справи.
Дослідивши матеріали справи в межах заявлених клопотань, суд доходить таких висновків.
Відповідно до статті 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Згідно зі статтею 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до статті 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно зі статтею 277 КУпАП справи про адміністративні правопорушення підлягають розгляду у встановлені законом строки, при цьому нормами КУпАП не передбачено можливості зупинення провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до статті 38 КУпАП, стягнення за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених статтею 173, статтею185 КУпАП, може бути накладене не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що подані ОСОБА_1 клопотання про зупинення провадження у справі та про виклик свідків не містять належного обґрунтування їх необхідності.
Крім того, матеріали справи містять достатні докази для її розгляду по суті, а заявником не наведено обставин, які б об'єктивно перешкоджали розгляду справи у встановлені законом строки або свідчили про необхідність виклику та допиту додаткових свідків.
Щодо клопотання про виклик та допит свідків - працівників поліції, суд зазначає, що відповідно до статей 268, 280 КУпАП під час розгляду справи суд зобов'язаний з'ясувати всі обставини справи на підставі наявних доказів.
Велика Палата Верховного Суду у постанові від 30.08.2023 у справі № 208/712/19 (п. 30) зазначила, що уповноважений орган Національної поліції на стадії досудового оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення фактично виконує функцію обвинувачення та разом із протоколом скеровує до суду одержані ним письмові докази.
Отже, інспектор поліції, який склав протокол про адміністративне правопорушення, не є свідком у розумінні КУпАП, а виконує функцію сторони обвинувачення на досудовій стадії провадження. За таких обставин зазначена особа не може бути допитана як свідок.
З огляду на викладене суд доходить висновку, що подані ОСОБА_1 клопотання є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 245, 251, 252, 268, 277, 280 КУпАП, суд
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про зупинення провадження у справі про адміністративне правопорушення та клопотання про виклик і допит свідків - відмовити.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Дубець О.С.