Дата документу 09.03.2026
Справа № 334/2145/22
Провадження № 1-кп/334/130/26
09 березня 2026 року м. Запоріжжя
Дніпровський районний суд м. Запоріжжя
в складі: головуючого судді - ОСОБА_1
при секретарі - ОСОБА_2
за участю: прокурора - ОСОБА_3
потерпілих - ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7
обвинуваченої - ОСОБА_8
захисника - ОСОБА_9
розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції в залі Дніпровського районного суду м. Запоріжжя кримінальне провадження внесене до ЄРДР під №12020080050000780 від 02 березня 2020 року за обвинуваченням: ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Запоріжжя, громадянки України, яка має вищу освіту, заміжньої, фізична особа підприємець, зареєстрованої та мешкаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої
за обвинуваченням у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.358, ч.3 ст.358, ч.4 ст.358, ч.1 ст.190, ч.2 ст.190 КК України
ОСОБА_8 , будучи фізичною особою-підприємцем, основним видом діяльності якої є надання юридичних послуг (69.10 Діяльність у сфері права), які полягають у складанні та поданні до відповідних органів документів щодо узаконення перепланування, будівництва, організувала протиправну схему заробітку, засновану на складанні офіційних документів, а саме «Повідомлень про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)/ про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)» та внесення до них завідомо неправдивих відомостей.
Так, ОСОБА_4 та ОСОБА_10 на праві приватної спільної часткової власності володіють об'єктом нерухомого майна - житловим будинком АДРЕСА_2 про що внесені відомості до державного реєстру речових прав на нерухоме майно за №5788 в книзі 13Н-188.
В жовтні 2020 року у громадянки ОСОБА_4 виникла необхідність здійснити узаконення раніше проведеної реконструкції вищевказаного об'єкту нерухомості.
Відповідно до пункту 1, 2 статті 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» право на виконання підготовчих робіт (якщо вони не були виконані раніше згідно з повідомленням про початок виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт на об'єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), об'єктах, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, надається замовнику та генеральному підряднику чи підряднику (у разі якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) після подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт.
Виконувати будівельні роботи без подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт забороняється. Отримання замовником інших документів дозвільного характеру для виконання будівельних робіт, крім направлення повідомлення про початок виконання будівельних робіт до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю відповідно до частини першої цієї статті, не вимагається.
Органом державного архітектурно-будівельного контролю на території міста Запоріжжя є Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області.
Так, ОСОБА_4 в жовтні 2020 року, не маючи спеціальних знань у сфері регулювання містобудівної діяльності, в мережі Інтернет знайшли оголошення ОСОБА_8 , про те що остання надає послуги у сфері регулювання містобудівної діяльності та домовились з останньою за грошову винагороду про складання та подачу документів, що надають право здійснення реконструкції вищевказаного об'єкту нерухомості, а саме складання та подання до органу контролю повідомлення про початок виконання підготовчих робіт і будівельних робіт, стосовно реконструкції об'єкту нерухомого майна, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 .
У подальшому, ОСОБА_8 у невстановлений час та в невстановленому місці, маючи та реалізуючи злочинний намір на підроблення з метою використання офіційних документів, що складені у визначеній законом формі та містять передбачені законом реквізити, створила власноручно офіційний документ, а саме повідомлення про початок виконання підготовчих робіт і будівельних робіт на об'єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), стосовно реконструкції об'єкту нерухомого майна, розташованого за адресою: м. Запоріжжя, вул. Садівництва, буд. №5 до якого внесла завідомо неправдиві відомості про те, що проектна документація розроблена ОСОБА_11 , реєстраційний номер облікової картки платників податків НОМЕР_1 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_3 , та технічний нагляд здійснює ОСОБА_12 , кваліфікаційний сертифікат АТ № 003560 після чого надала вказаний документ для підпису замовнику - ОСОБА_4 , який остання підписала.
Таким чином своїми умисними діями ОСОБА_8 , вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.358 КК України, а саме: підроблення офіційного документа, який видається особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права та звільняє від обов'язків з метою використання його підроблювачем.
Крім цього вона же 26 жовтня 2020 року у невстановлений час, маючи та реалізуючи злочинний намір на використання завідомо підробленого документа, усвідомлюючи завідомо неправдивий характер відомостей, що містяться в «Повідомленні про початок виконання підготовчих робіт і будівельних робіт на об'єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)», стосовно реконструкції об'єкту нерухомого майна, розташованого за адресою: м. Запоріжжя, вул. Садівництва, буд. №5, через засоби поштового зв'язку відправила вказане повідомлення до структурного підрозділу центру з надання адміністративних послуг Департаменту надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва Запорізької міської ради, після чого 02.11.2020 року, його було зареєстровано в Департаменті Державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області за №ЗП 051201102158, тобто використала завідомо підроблений документ.
Таким чином своїми умисними діями ОСОБА_8 , вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.4 ст.358 КК України, а саме: використання завідомо підробленого документа.
Вона же, будучи фізичною особою-підприємцем, основним видом діяльності якої є надання юридичних послуг (69.10 Діяльність у сфері права), які полягають у складанні та поданні до відповідних органів документів щодо узаконення перепланування, будівництва, організувала протиправну схему заробітку, засновану на складанні офіційних документів, а саме « Декларацій про готовність до експлуатації об'єкта, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)» та внесення до них завідомо неправдивих відомостей.
Так, ОСОБА_4 та ОСОБА_10 на праві приватної спільної часткової власності володіють об'єктом нерухомого майна - житловим будинком АДРЕСА_2 про що внесені відомості до державного реєстру речових прав на нерухоме майно за №5788 в книзі 13Н-188.
В жовтні 2020 року у громадянки ОСОБА_4 виникла необхідність здійснити узаконення раніше проведеної реконструкції вищевказаного об'єкту нерухомості.
Відповідно до пункту 1, 10 статті 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), та об'єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта, здійснюється шляхом реєстрації відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви.
Замовник відповідно до закону несе відповідальність за повноту та достовірність даних, зазначених у поданій ним декларації про готовність об'єкта до експлуатації, та за експлуатацію об'єкта без зареєстрованої декларації або сертифіката.
Органом державного архітектурно-будівельного контролю на території міста Запоріжжя є Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області.
Так, ОСОБА_4 в жовтні 2020 року, не маючи спеціальних знань у сфері регулювання містобудівної діяльності, в мережі Інтернет знайшли оголошення ОСОБА_8 , про те що остання надає послуги у сфері регулювання містобудівної діяльності та домовились з останньою за грошову винагороду про складання та подачу документів, що надають право здійснення реконструкції вищевказаного об'єкту нерухомості, а саме складання та подання до органу контролю декларації про готовність до експлуатації об'єкта, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), стосовно реконструкції об'єкту нерухомого майна, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 .
У подальшому, ОСОБА_8 у невстановлений час та в невстановленому місці, маючи та реалізуючи злочинний намір на підроблення з метою використання офіційних документів, що складені у визначеній законом формі та містять передбачені законом реквізити, створила власноручно офіційний документ, а саме «Декларацію про готовність до експлуатації об'єкта, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)», стосовно реконструкції об'єкту нерухомого майна, розташованого за адресою: м. Запоріжжя, вул. Садівництва, буд. №5 до якого внесла завідомо неправдиві відомості про те, що проектна документація розроблена ОСОБА_11 , реєстраційний номер облікової картки платників податків НОМЕР_1 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_3 , та технічний нагляд здійснює ОСОБА_12 , кваліфікаційний сертифікат АТ № 003560 після чого надала вказаний документ для підпису замовнику - ОСОБА_4 , який остання підписала.
Таким чином своїми умисними діями ОСОБА_8 , вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.3 ст.358 КК України, а саме: підроблення офіційного документа, який видається особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права та звільняє від обов'язків з метою використання його підроблювачем, вчинене повторно.
Крім цього вона же 13 листопада 2020 року у невстановлений час, маючи та реалізуючи злочинний намір на використання завідомо підробленого документа, усвідомлюючи завідомо неправдивий характер відомостей, що містяться в «Декларації про готовність до експлуатації об'єкта, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)», стосовно реконструкції об'єкту нерухомого майна, розташованого за адресою: м. Запоріжжя, вул. Садівництва, буд. №5, через засоби поштового зв'язку відправила вказану декларацію до структурного підрозділу центру з надання адміністративних послуг Департаменту надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва Запорізької міської ради, після чого 20.11.2020 року, її було зареєстровано в Департаменті Державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області за №ЗП 101201120713, тобто використала завідомо підроблений документ.
Таким чином своїми умисними діями ОСОБА_8 , вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.4 ст.358 КК України, а саме: використання завідомо підробленого документа.
Вона же будучи фізичною особою-підприємцем, основним видом діяльності якої є надання юридичних послуг (69.10 Діяльність у сфері права), про що розмістила відповідну інформацію в мережі інтернет. Зазначена діяльність полягає у складанні та поданні до відповідних органів документів щодо узаконення перепланування, будівництва та заснована на складанні офіційних документів.
Так, ОСОБА_4 та ОСОБА_10 на праві приватної спільної часткової власності володіють об'єктом нерухомого майна - житловим будинком АДРЕСА_2 про що внесені відомості до державного реєстру речових прав на нерухоме майно за №5788 в книзі 13Н-188.
В жовтні 2020 року у громадянки ОСОБА_4 виникла необхідність здійснити узаконення раніше проведеної реконструкції вищевказаного об'єкту нерухомості. Так, не маючи спеціальних знань у сфері регулювання містобудівної діяльності, ОСОБА_4 в мережі Інтернет знайшла оголошення ОСОБА_8 , про те що остання надає послуги у сфері регулювання містобудівної діяльності та домовились з нею про надання послуг зі складання та подачі документів, що надають право здійснення реконструкції вищевказаного об'єкту нерухомості, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 .
В той момент у ОСОБА_8 виник злочинний умисел, направлений на заволодіння грошовими коштами ОСОБА_4 , з метою реалізації якого остання, шахрайським шляхом, розуміючи що потерпіла не має спеціальних знань у сфері регулювання містобудівної діяльності та не володіє інформацією про форму, зміст та порядок складання документів, необхідних для узаконення раніше проведеної реконструкції вищевказаного об'єкту нерухомості, склала та надала потерпілій для підпису «Повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)/ про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)» та «Декларацію про готовність до експлуатації об'єкта, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)», достовірно знаючи, що вони офіційними документами не являються, складені з порушенням чинного законодавства, оскільки в них було внесені неправдиві відомості та в подальшому за вказані послуги отримала грошові кошти у розмірі 30000 грн., тим самим своїми діями спричинивши ОСОБА_4 матеріальну шкоду на зазначену суму.
Таким чином своїми умисними діями ОСОБА_8 , вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.190 КК України, а саме: заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство).
Крім цього вона же, будучи фізичною особою-підприємцем, основним видом діяльності якої є надання юридичних послуг (69.10 Діяльність у сфері права), які полягають у складанні та поданні до відповідних органів документів щодо узаконення перепланування, будівництва, організувала протиправну схему заробітку, засновану на складанні офіційних документів, а саме «Повідомлень про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)/ про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)» та внесення до них завідомо неправдивих відомостей.
Так, ОСОБА_13 на праві приватної власності володіє об'єктом нерухомого майна - квартирою АДРЕСА_4 .
В грудні 2020 року у громадянина ОСОБА_13 виникла необхідність здійснити узаконення раніше проведеної реконструкції вищевказаного об'єкту нерухомості.
Відповідно до пункту 1, 2 статті 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» право на виконання підготовчих робіт (якщо вони не були виконані раніше згідно з повідомленням про початок виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт на об'єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), об'єктах, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, надається замовнику та генеральному підряднику чи підряднику (у разі якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) після подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт.
Виконувати будівельні роботи без подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт забороняється. Отримання замовником інших документів дозвільного характеру для виконання будівельних робіт, крім направлення повідомлення про початок виконання будівельних робіт до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю відповідно до частини першої цієї статті, не вимагається.
Органом державного архітектурно-будівельного контролю на території міста Запоріжжя є Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області.
Так, ОСОБА_13 в грудні 2020 року, не маючи спеціальних знань у сфері регулювання містобудівної діяльності, в мережі Інтернет знайшов оголошення ОСОБА_8 , про те що остання надає послуги у сфері регулювання містобудівної діяльності та домовились з останньою за грошову винагороду про складання та подачу документів, що надають право здійснення реконструкції вищевказаного об'єкту нерухомості, а саме складання та подання до органу контролю повідомлення про початок виконання підготовчих робіт і будівельних робіт, стосовно реконструкції об'єкту нерухомого майна, розташованого за адресою: АДРЕСА_5
У подальшому, ОСОБА_8 у невстановлений час та в невстановленому місці, маючи та реалізуючи злочинний намір на підроблення з метою використання офіційних документів, що складені у визначеній законом формі та містять передбачені законом реквізити, створила власноручно офіційний документ, а саме повідомлення про початок виконання підготовчих робіт і будівельних робіт на об'єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), стосовно реконструкції об'єкту нерухомого майна, розташованого за адресою: АДРЕСА_5 , до якого внесла завідомо неправдиві відомості про те, що проектна документація розроблена ОСОБА_11 , реєстраційний номер облікової картки платників податків НОМЕР_1 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_3 , та технічний нагляд здійснює ОСОБА_12 , кваліфікаційний сертифікат АТ № 003560 після чого надала вказаний документ для підпису замовнику - ОСОБА_13 , який останній підписав.
Таким чином своїми умисними діями ОСОБА_8 , вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.3 ст.358 КК України, а саме: підроблення офіційного документа, який видається особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права та звільняє від обов'язків з метою використання його підроблювачем, вчинене повторно.
Вона же 12 січня 2021 року у невстановлений час, маючи та реалізуючи злочинний намір на використання завідомо підробленого документа, усвідомлюючи завідомо неправдивий характер відомостей, що містяться в «Повідомленні про початок виконання підготовчих робіт і будівельних робіт на об'єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)», стосовно реконструкції об'єкту нерухомого майна, розташованого за адресою: АДРЕСА_5 , через засоби поштового зв'язку відправила вказане повідомлення до структурного підрозділу центру з надання адміністративних послуг Департаменту надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва Запорізької міської ради, після чого 15 січня 2021 року, його було зареєстровано в Департаменті Державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області за №ЗП 051210115534, тобто використала завідомо підроблений документ.
Таким чином своїми умисними діями ОСОБА_8 , вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.4 ст.358 КК України, а саме: використання завідомо підробленого документа.
Крім цього вона же, будучи фізичною особою-підприємцем, основним видом діяльності якої є надання юридичних послуг (69.10 Діяльність у сфері права), які полягають у складанні та поданні до відповідних органів документів щодо узаконення перепланування, будівництва, організувала протиправну схему заробітку, засновану на складанні офіційних документів, а саме «Повідомлень про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)/ про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)» та внесення до них завідомо неправдивих відомостей.
Так, ОСОБА_13 на праві приватної власності володіє об'єктом нерухомого майна - квартирою АДРЕСА_4 .
В грудні 2020 року у громадянина ОСОБА_13 виникла необхідність здійснити узаконення раніше проведеної реконструкції вищевказаного об'єкту нерухомості.
Відповідно до пункту 1, 10 статті 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), та об'єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта, здійснюється шляхом реєстрації відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви.
Замовник відповідно до закону несе відповідальність за повноту та достовірність даних, зазначених у поданій ним декларації про готовність об'єкта до експлуатації, та за експлуатацію об'єкта без зареєстрованої декларації або сертифіката.
Органом державного архітектурно-будівельного контролю на території міста Запоріжжя є Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області.
Так, ОСОБА_13 в грудні 2020 року, не маючи спеціальних знань у сфері регулювання містобудівної діяльності, в мережі Інтернет знайшла оголошення ОСОБА_8 , про те що остання надає послуги у сфері регулювання містобудівної діяльності та домовився з останньою за грошову винагороду про складання та подачу документів, що надають право здійснення реконструкції вищевказаного об'єкту нерухомості, а саме складання та подання до органу контролю декларації про готовність до експлуатації об'єкта, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), стосовно реконструкції об'єкту нерухомого майна, розташованого за адресою: АДРЕСА_5 .
У подальшому, ОСОБА_8 у невстановлений час та в невстановленому місці, маючи та реалізуючи злочинний намір на підроблення з метою використання офіційних документів, що складені у визначеній законом формі та містять передбачені законом реквізити, створила власноручно офіційний документ, а саме «Декларацію про готовність до експлуатації об'єкта, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)», стосовно реконструкції об'єкту нерухомого майна, розташованого за адресою: АДРЕСА_5 до якого внесла завідомо неправдиві відомості про те, що проектна документація розроблена ОСОБА_11 , реєстраційний номер облікової картки платників податків НОМЕР_1 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_3 , та технічний нагляд здійснює ОСОБА_12 , кваліфікаційний сертифікат АТ №003560 після чого надала вказаний документ для підпису замовнику - ОСОБА_13 , який останній підписав.
Таким чином своїми умисними діями ОСОБА_8 , вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.3 ст.358 КК України, а саме: підроблення офіційного документа, який видається особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права та звільняє від обов'язків з метою використання його підроблювачем, вчинене повторно.
Вона же 26 січня 2021 року у невстановлений час, маючи та реалізуючи злочинний намір на використання завідомо підробленого документа, усвідомлюючи завідомо неправдивий характер відомостей, що містяться в «Декларації про готовність до експлуатації об'єкта, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)», стосовно реконструкції об'єкту нерухомого майна, розташованого за адресою: АДРЕСА_5 , через засоби поштового зв'язку відправила вказану декларацію до структурного підрозділу центру з надання адміністративних послуг Департаменту надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва Запорізької міської ради, після чого 01.02.2021 року, її було зареєстровано в Департаменті Державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області за №ЗП 101210201966, тобто використала завідомо підроблений документ.
Таким чином своїми умисними діями ОСОБА_8 , вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.4 ст.358 КК України, а саме: використання завідомо підробленого документа.
Крім цього вона же будучи фізичною особою-підприємцем, основним видом діяльності якої є надання юридичних послуг (69.10 Діяльність у сфері права), про що розмістила відповідну інформацію в мережі інтернет. Зазначена діяльність полягає у складанні та поданні до відповідних органів документів щодо узаконення перепланування, будівництва та заснована на складанні офіційних документів.
Так, ОСОБА_13 на праві приватної власності володіє об'єктом нерухомого майна - квартирою АДРЕСА_4 .
В грудні 2020 року у громадянина ОСОБА_13 виникла необхідність здійснити узаконення раніше проведеної реконструкції об'єкту нерухомості. Так, не маючи спеціальних знань у сфері регулювання містобудівної діяльності, ОСОБА_13 в мережі Інтернет знайшов оголошення ОСОБА_8 , про те що остання надає послуги у сфері регулювання містобудівної діяльності та домовився з нею про надання послуг зі складання та подачі документів, що надають право здійснення реконструкції об'єкту нерухомості, розташованого за адресою: АДРЕСА_5 .
В той момент у ОСОБА_8 виник злочинний умисел, направлений на заволодіння грошовими коштами ОСОБА_13 , з метою реалізації якого остання, повторно, шахрайським шляхом, розуміючи що потерпілий не має спеціальних знань у сфері регулювання містобудівної діяльності та не володіє інформацією про форму, зміст та порядок складання документів, необхідних для узаконення раніше проведеної реконструкції вищевказаного об'єкту нерухомості, склала та надала потерпілому для підпису «Повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)/ про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)» та «Декларацію про готовність до експлуатації об'єкта, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)», достовірно знаючи, що вони офіційними документами не являються, складені з порушенням чинного законодавства, оскільки в них було внесені неправдиві відомості та в подальшому за вказані послуги отримала грошові кошти у розмірі 2000 грн., тим самим своїми діями спричинивши ОСОБА_13 матеріальну шкоду на зазначену суму.
Таким чином своїми умисними діями ОСОБА_8 , вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.190 КК України, а саме: заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчиненому повторно.
Крім цього вона же, будучи фізичною особою-підприємцем, основним видом діяльності якої є надання юридичних послуг (69.10 Діяльність у сфері права), які полягають у складанні та поданні до відповідних органів документів щодо узаконення перепланування, будівництва, організувала протиправну схему заробітку, засновану на складанні офіційних документів, а саме «Повідомлень про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)/ про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)» та внесення до них завідомо неправдивих відомостей.
Так, ОСОБА_5 на праві приватної власності володіє об'єктом нерухомого майна - квартирою, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_6 .
В жовтні 2020 року у ОСОБА_5 виникла необхідність здійснити узаконення раніше проведеної реконструкції вищевказаного об'єкту нерухомості.
Відповідно до пункту 1, 2 статті 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» право на виконання підготовчих робіт (якщо вони не були виконані раніше згідно з повідомленням про початок виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт на об'єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), об'єктах, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, надається замовнику та генеральному підряднику чи підряднику (у разі якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) після подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт.
Виконувати будівельні роботи без подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт забороняється. Отримання замовником інших документів дозвільного характеру для виконання будівельних робіт, крім направлення повідомлення про початок виконання будівельних робіт до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю відповідно до частини першої цієї статті, не вимагається.
Органом державного архітектурно-будівельного контролю на території міста Запоріжжя є Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області.
Так, ОСОБА_5 в жовтні 2020 року, не маючи спеціальних знань у сфері регулювання містобудівної діяльності, дізналася від інших осіб про те, що ОСОБА_8 надає послуги у сфері регулювання містобудівної діяльності та домовилась з останньою за грошову винагороду про складання та подачу документів, що надають право здійснення реконструкції вищевказаного об'єкту нерухомості, а саме складання та подання до органу контролю повідомлення про початок виконання підготовчих робіт і будівельних робіт, стосовно реконструкції об'єкту нерухомого майна, розташованого за адресою: АДРЕСА_6 .
У подальшому, ОСОБА_8 у невстановлений час та в невстановленому місці, маючи та реалізуючи злочинний намір на підроблення з метою використання офіційних документів, що складені у визначеній законом формі та містять передбачені законом реквізити, створила власноручно офіційний документ, а саме повідомлення про початок виконання підготовчих робіт і будівельних робіт на об'єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), стосовно реконструкції об'єкту нерухомого майна, розташованого за адресою: АДРЕСА_6 , до якого внесла завідомо неправдиві відомості про те, що проектна документація розроблена ОСОБА_11 , реєстраційний номер облікової картки платників податків НОМЕР_1 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_3 , та технічний нагляд здійснює ОСОБА_12 , кваліфікаційний сертифікат АТ № 003560 після чого надала вказаний документ для підпису замовнику - ОСОБА_5 , який остання підписала.
Таким чином своїми умисними діями ОСОБА_8 , вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.3 ст.358 КК України, а саме: підроблення офіційного документа, який видається особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права та звільняє від обов'язків з метою використання його підроблювачем, вчинене повторно.
Вона же 10 листопада 2020 року у невстановлений час, маючи та реалізуючи злочинний намір на використання завідомо підробленого документа, усвідомлюючи завідомо неправдивий характер відомостей, що містяться в «Повідомленні про початок виконання підготовчих робіт і будівельних робіт на об'єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)», стосовно реконструкції об'єкту нерухомого майна, розташованого за адресою: АДРЕСА_6 , через засоби поштового зв'язку відправила вказане повідомлення до структурного підрозділу центру з надання адміністративних послуг Департаменту надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва Запорізької міської ради, після чого 17.11.2020 року, його було зареєстровано в Департаменті Державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області за №ЗП 051201117605, тобто використала завідомо підроблений документ.
Таким чином своїми умисними діями ОСОБА_8 , вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.4 ст.358 КК України, а саме: використання завідомо підробленого документа.
Крім цього вона же, будучи фізичною особою-підприємцем, основним видом діяльності якої є надання юридичних послуг (69.10 Діяльність у сфері права), які полягають у складанні та поданні до відповідних органів документів щодо узаконення перепланування, будівництва, організувала протиправну схему заробітку, засновану на складанні офіційних документів, а саме «Повідомлень про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)/ про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)» та внесення до них завідомо неправдивих відомостей.
Так, ОСОБА_5 на праві приватної власності володіє об'єктом нерухомого майна - квартирою, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_6 .
В жовтні 2020 року у ОСОБА_5 виникла необхідність здійснити узаконення раніше проведеної реконструкції вищевказаного об'єкту нерухомості.
Відповідно до пункту 1, 10 статті 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), та об'єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта, здійснюється шляхом реєстрації відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви.
Замовник відповідно до закону несе відповідальність за повноту та достовірність даних, зазначених у поданій ним декларації про готовність об'єкта до експлуатації, та за експлуатацію об'єкта без зареєстрованої декларації або сертифіката.
Органом державного архітектурно-будівельного контролю на території міста Запоріжжя є Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області.
Так, ОСОБА_5 в жовтні 2020 року, не маючи спеціальних знань у сфері регулювання містобудівної діяльності, дізналася від інших осіб про те, що ОСОБА_8 надає послуги у сфері регулювання містобудівної діяльності та домовилась з останньою за грошову винагороду про складання та подачу документів, що надають право здійснення реконструкції вищевказаного об'єкту нерухомості, а саме складання та подання до органу контролю декларації про готовність до експлуатації об'єкта, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), стосовно реконструкції об'єкту нерухомого майна, розташованого за адресою: АДРЕСА_6 .
У подальшому, ОСОБА_8 у невстановлений час та в невстановленому місці, маючи та реалізуючи злочинний намір на підроблення з метою використання офіційних документів, що складені у визначеній законом формі та містять передбачені законом реквізити, створила власноручно офіційний документ, а саме «Декларацію про готовність до експлуатації об'єкта, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)», стосовно реконструкції об'єкту нерухомого майна, розташованого за адресою: АДРЕСА_6 , до якого внесла завідомо неправдиві відомості про те, що проектна документація розроблена ОСОБА_11 , реєстраційний номер облікової картки платників податків НОМЕР_1 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_3 , та технічний нагляд здійснює ОСОБА_12 , кваліфікаційний сертифікат АТ № 003560 після чого надала вказаний документ для підпису замовнику - ОСОБА_5 , який остання підписала.
Таким чином своїми умисними діями ОСОБА_8 , вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.3 ст.358 КК України, а саме: підроблення офіційного документа, який видається особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права та звільняє від обов'язків з метою використання його підроблювачем, вчинене повторно.
Вона же 27 листопада 2020 року у невстановлений час, маючи та реалізуючи злочинний намір на використання завідомо підробленого документа, усвідомлюючи завідомо неправдивий характер відомостей, що містяться в «Декларації про готовність до експлуатації об'єкта, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)», стосовно реконструкції об'єкту нерухомого майна, розташованого за адресою: АДРЕСА_6 , через засоби поштового зв'язку відправила вказану декларацію до структурного підрозділу центру з надання адміністративних послуг Департаменту надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва Запорізької міської ради, після чого 30.11.2020 року її було зареєстровано в Департаменті Державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області за №ЗП 101201203989, тобто використала завідомо підроблений документ.
Таким чином своїми умисними діями ОСОБА_8 , вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.4 ст.358 КК України, а саме: використання завідомо підробленого документа.
Крім цього встановлено, що ОСОБА_8 являється фізичною особою-підприємцем, основним видом діяльності якої є надання юридичних послуг (69.10 Діяльність у сфері права), про що розмістила відповідну інформацію в мережі Інтернет. Зазначена діяльність полягає у складанні та поданні до відповідних органів документів щодо узаконення перепланування, будівництва та заснована на складанні офіційних документів.
Так, ОСОБА_5 на праві приватної власності володіє об'єктом нерухомого майна - квартирою, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_6 .
В жовтні 2020 року у ОСОБА_5 виникла необхідність здійснити узаконення раніше проведеної реконструкції вищевказаного об'єкту нерухомості. Так, не маючи спеціальних знань у сфері регулювання містобудівної діяльності, ОСОБА_14 дізналася від інших осіб про те, що ОСОБА_8 надає послуги у сфері регулювання містобудівної діяльності та домовилась з останньою за грошову винагороду про складання та подачу документів, що надають право здійснення реконструкції об'єкту нерухомого майна, розташованого за адресою: АДРЕСА_6 .
В той момент у ОСОБА_8 виник злочинний умисел, направлений на заволодіння грошовими коштами ОСОБА_5 , з метою реалізації якого остання, повторно, шахрайським шляхом, розуміючи що потерпіла не має спеціальних знань у сфері регулювання містобудівної діяльності та не володіє інформацією про форму, зміст та порядок складання документів, необхідних для узаконення раніше проведеної реконструкції вищевказаного об'єкту нерухомості, склала та надала потерпілій для підпису «Повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)/ про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)» та «Декларацію про готовність до експлуатації об'єкта, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)», достовірно знаючи, що вони офіційними документами не являються, складені з порушенням чинного законодавства, оскільки в них було внесені неправдиві відомості та в подальшому за вказані послуги отримала грошові кошти у розмірі 3 000 грн., тим самим своїми діями спричинивши ОСОБА_5 матеріальну шкоду на зазначену суму.
Таким чином своїми умисними діями ОСОБА_8 , вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.190 КК України, а саме: заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчиненому повторно.
Крім цього вона же, будучи фізичною особою-підприємцем, основним видом діяльності якої є надання юридичних послуг (69.10 діяльність у сфері права), які полягають у складанні та поданні до відповідних органів документів щодо узаконення перепланування, будівництва, організувала протиправну схему заробітку, засновану на складанні офіційних документів, а саме «Повідомлень про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)/ про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)» та внесення до них завідомо неправдивих відомостей.
Так, ОСОБА_7 на праві приватної власності володіє об'єктом нерухомого майна - квартирою, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_7 .
Восени 2020 року у ОСОБА_7 виникла необхідність здійснити узаконення раніше проведеної реконструкції вищевказаного об'єкту нерухомості.
Відповідно до пункту 1, 2 статті 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» право на виконання підготовчих робіт (якщо вони не були виконані раніше згідно з повідомленням про початок виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт на об'єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), об'єктах, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, надається замовнику та генеральному підряднику чи підряднику (у разі якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) після подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт.
Виконувати будівельні роботи без подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт забороняється. Отримання замовником інших документів дозвільного характеру для виконання будівельних робіт, крім направлення повідомлення про початок виконання будівельних робіт до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю відповідно до частини першої цієї статті, не вимагається.
Органом державного архітектурно-будівельного контролю на території міста Запоріжжя є Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області.
Так, ОСОБА_7 восени 2020 року, не маючи спеціальних знань у сфері регулювання містобудівної діяльності, дізналася від інших осіб про те, що ОСОБА_15 надає послуги у сфері регулювання містобудівної діяльності та домовилась з останньою за грошову винагороду про складання та подачу документів, що надають право здійснення реконструкції вищевказаного об'єкту нерухомості, а саме складання та подання до органу контролю повідомлення про початок виконання підготовчих робіт і будівельних робіт, стосовно реконструкції об'єкту нерухомого майна, розташованого за адресою: АДРЕСА_7 . ОСОБА_16 погодилася на виконання вказаної послуги і в подальшому домовилася в свою чергу з ОСОБА_8 , до якої неодноразово до цього зверталася з подібними проханнями, про складання вищевказаного документу.
У подальшому, ОСОБА_8 у невстановлений час та в невстановленому місці, маючи та реалізуючи злочинний намір на підроблення з метою використання офіційних документів, що складені у визначеній законом формі та містять передбачені законом реквізити, створила власноручно офіційний документ, а саме повідомлення про початок виконання підготовчих робіт і будівельних робіт на об'єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), стосовно реконструкції об'єкту нерухомого майна, розташованого за адресою: АДРЕСА_7 , до якого внесла завідомо неправдиві відомості про те, що проектна документація розроблена ОСОБА_11 , реєстраційний номер облікової картки платників податків НОМЕР_1 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_3 , та технічний нагляд здійснює ОСОБА_12 , кваліфікаційний сертифікат АТ №003560, після чого надала вказаний документ ОСОБА_16 , а та в свою чергу для підпису замовнику - ОСОБА_7 , який остання підписала.
Таким чином своїми умисними діями ОСОБА_8 , вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.3 ст.358 КК України, а саме: підроблення офіційного документа, який видається особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права та звільняє від обов'язків з метою використання його підроблювачем, вчинене повторно.
Вона же 15 жовтня 2020 року у невстановлений час, маючи та реалізуючи злочинний намір на використання завідомо підробленого документа, усвідомлюючи завідомо неправдивий характер відомостей, що містяться в «Повідомленні про початок виконання підготовчих робіт і будівельних робіт на об'єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)», стосовно реконструкції об'єкту нерухомого майна, розташованого за адресою: АДРЕСА_7 , через засоби поштового зв'язку відправила вказане повідомлення до структурного підрозділу центру з надання адміністративних послуг Департаменту надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва Запорізької міської ради, після чого 06.11.2020 року, його було зареєстровано в Департаменті Державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області за №ЗП 051201106252, тобто використала завідомо підроблений документ.
Таким чином своїми умисними діями ОСОБА_8 , вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.4 ст.358 КК України, а саме: використання завідомо підробленого документа.
Крім цього вона же, будучи фізичною особою-підприємцем, основним видом діяльності якої є надання юридичних послуг (69.10 Діяльність у сфері права), які полягають у складанні та поданні до відповідних органів документів щодо узаконення перепланування, будівництва, організувала протиправну схему заробітку, засновану на складанні офіційних документів, а саме «Повідомлень про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)/ про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)» та внесення до них завідомо неправдивих відомостей.
Так, ОСОБА_7 на праві приватної власності володіє об'єктом нерухомого майна - квартирою, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_7 .
Восени 2020 року у ОСОБА_7 виникла необхідність здійснити узаконення раніше проведеної реконструкції вищевказаного об'єкту нерухомості.
Відповідно до пункту 1, 10 статті 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), та об'єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта, здійснюється шляхом реєстрації відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви.
Замовник відповідно до закону несе відповідальність за повноту та достовірність даних, зазначених у поданій ним декларації про готовність об'єкта до експлуатації, та за експлуатацію об'єкта без зареєстрованої декларації або сертифіката.
Органом державного архітектурно-будівельного контролю на території міста Запоріжжя є Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області.
Так, ОСОБА_7 восени 2020 року, не маючи спеціальних знань у сфері регулювання містобудівної діяльності, дізналася від інших осіб про те, що ОСОБА_15 надає послуги у сфері регулювання містобудівної діяльності та домовилась з останньою за грошову винагороду про складання та подачу документів, що надають право здійснення реконструкції вищевказаного об'єкту нерухомості, а саме складання та подання до органу контролю повідомлення про початок виконання підготовчих робіт і будівельних робіт, стосовно реконструкції об'єкту нерухомого майна, розташованого за адресою: АДРЕСА_7 . ОСОБА_16 погодилася на виконання вказаної послуги і в подальшому домовилася в свою чергу з ОСОБА_8 , до якої неодноразово до цього зверталася з подібними проханнями, про складання вищевказаного документу.
У подальшому, ОСОБА_8 у невстановлений час та в невстановленому місці, маючи та реалізуючи злочинний намір на підроблення з метою використання офіційних документів, що складені у визначеній законом формі та містять передбачені законом реквізити, створила власноручно офіційний документ, а саме «Декларацію про готовність до експлуатації об'єкта, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)», стосовно реконструкції об'єкту нерухомого майна, розташованого за адресою: АДРЕСА_7 , до якого внесла завідомо неправдиві відомості про те, що проектна документація розроблена ОСОБА_11 , реєстраційний номер облікової картки платників податків НОМЕР_1 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_3 , та технічний нагляд здійснює ОСОБА_12 , кваліфікаційний сертифікат АТ №003560, після чого надала вказаний документ ОСОБА_16 , а та в свою чергу для підпису замовнику - ОСОБА_7 , який остання підписала.
Таким чином своїми умисними діями ОСОБА_8 , вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.3 ст.358 КК України, а саме: підроблення офіційного документа, який видається особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права та звільняє від обов'язків з метою використання його підроблювачем, вчинене повторно.
Вона же 20 листопада 2020 року у невстановлений час, маючи та реалізуючи злочинний намір на використання завідомо підробленого документа, усвідомлюючи завідомо неправдивий характер відомостей, що містяться в «Декларації про готовність до експлуатації об'єкта, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)», стосовно реконструкції об'єкту нерухомого майна, розташованого за адресою: АДРЕСА_7 , через засоби поштового зв'язку відправила вказану декларацію до структурного підрозділу центру з надання адміністративних послуг Департаменту надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва Запорізької міської ради, після чого 27.11.2020 року її було зареєстровано в Департаменті Державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області за № ЗП 101201127445, тобто використала завідомо підроблений документ.
Таким чином своїми умисними діями ОСОБА_8 , вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.4 ст.358 КК України, а саме: використання завідомо підробленого документа.
Крім цього вона же будучи фізичною особою-підприємцем, основним видом діяльності якої є надання юридичних послуг (69.10 Діяльність у сфері права), про що розмістила відповідну інформацію в мережі Інтернет. Зазначена діяльність полягає у складанні та поданні до відповідних органів документів щодо узаконення перепланування, будівництва та заснована на складанні офіційних документів.
Так, ОСОБА_7 на праві приватної власності володіє об'єктом нерухомого майна - квартирою, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_7 .
Восени 2020 року у ОСОБА_7 виникла необхідність здійснити узаконення раніше проведеної реконструкції вищевказаного об'єкту нерухомості.
Так, не маючи спеціальних знань у сфері регулювання містобудівної діяльності, ОСОБА_7 дізналася від інших осіб про те, що ОСОБА_15 надає послуги у сфері регулювання містобудівної діяльності та домовилась з останньою за грошову винагороду про складання та подачу документів, що надають право здійснення реконструкції вищевказаного об'єкту нерухомості, а саме складання та подання до органу контролю повідомлення про початок виконання підготовчих робіт і будівельних робіт, стосовно реконструкції об'єкту нерухомого майна, розташованого за адресою: АДРЕСА_7 . В свою чергу ОСОБА_15 від своїх знайомих дізналася про те, що ОСОБА_8 займається оформленням вищевказаних документів і звернулася до неї з проханням про оформлення документів, необхідних ОСОБА_7 .
В той момент у ОСОБА_8 виник злочинний умисел, направлений на заволодіння грошовими коштами ОСОБА_7 , з метою реалізації якого остання, повторно, шахрайським шляхом, розуміючи що ні ОСОБА_7 , ні ОСОБА_15 не мають спеціальних знань у сфері регулювання містобудівної діяльності та не володіють інформацією про форму, зміст та порядок складання документів, необхідних для узаконення раніше проведеної реконструкції вищевказаного об'єкту нерухомості, склала та надала ОСОБА_15 , а та в свою чергу потерпілій для підпису «Повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)/ про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)» та «Декларацію про готовність до експлуатації об'єкта, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)», достовірно знаючи, що вони офіційними документами не являються, складені з порушенням чинного законодавства, оскільки в них було внесені неправдиві відомості та в подальшому за вказані послуги отримала грошові кошти у розмірі 24000 грн., тим самим своїми діями спричинивши ОСОБА_7 матеріальну шкоду на зазначену суму.
Таким чином своїми умисними діями ОСОБА_8 , вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.190 КК України, а саме: заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчиненому повторно.
Вона же, будучи фізичною особою-підприємцем, основним видом діяльності якої є надання юридичних послуг (69.10 Діяльність у сфері права), які полягають у складанні та поданні до відповідних органів документів щодо узаконення перепланування, будівництва, організувала протиправну схему заробітку, засновану на складанні офіційних документів, а саме «Повідомлень про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)/ про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)» та внесення до них завідомо неправдивих відомостей.
Так, ОСОБА_6 на праві приватної власності володіє об'єктом нерухомого майна - житловим будинком, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_8 .
В кінці вересня 2020 року у ОСОБА_6 виникла необхідність здійснити узаконення раніше проведеної реконструкції вищевказаного об'єкту нерухомості.
Відповідно до пункту 1, 2 статті 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» право на виконання підготовчих робіт (якщо вони не були виконані раніше згідно з повідомленням про початок виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт на об'єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), об'єктах, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, надається замовнику та генеральному підряднику чи підряднику (у разі якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) після подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт.
Виконувати будівельні роботи без подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт забороняється. Отримання замовником інших документів дозвільного характеру для виконання будівельних робіт, крім направлення повідомлення про початок виконання будівельних робіт до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю відповідно до частини першої цієї статті, не вимагається.
Органом державного архітектурно-будівельного контролю на території міста Запоріжжя є Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області.
Так, ОСОБА_6 в кінці вересня 2020 року, не маючи спеціальних знань у сфері регулювання містобудівної діяльності, дізналася від інших осіб про те, що ОСОБА_8 надає послуги у сфері регулювання містобудівної діяльності та домовилась з останньою за грошову винагороду про складання та подачу документів, що надають право здійснення реконструкції вищевказаного об'єкту нерухомості, а саме складання та подання до органу контролю повідомлення про початок виконання підготовчих робіт і будівельних робіт, стосовно реконструкції об'єкту нерухомого майна, розташованого за адресою: м. Запоріжжя, вул. Лісозаводська буд. №81а.
У подальшому, ОСОБА_8 у невстановлений час та в невстановленому місці, маючи та реалізуючи злочинний намір на підроблення з метою використання офіційних документів, що складені у визначеній законом формі та містять передбачені законом реквізити, створила власноручно офіційний документ, а саме повідомлення про початок виконання підготовчих робіт і будівельних робіт на об'єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), стосовно реконструкції об'єкту нерухомого майна, розташованого за адресою: м. Запоріжжя, вул. Лісозаводська б. 81а, до якого внесла завідомо неправдиві відомості про те, що проектна документація розроблена ОСОБА_11 , реєстраційний номер облікової картки платників податків НОМЕР_1 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_3 , та технічний нагляд здійснює ОСОБА_12 , кваліфікаційний сертифікат АТ № 003560, після чого надала вказаний документ для підпису замовнику - ОСОБА_6 , який остання підписала.
Таким чином своїми умисними діями ОСОБА_8 , вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.3 ст.358 КК України, а саме: підроблення офіційного документа, який видається особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права та звільняє від обов'язків з метою використання його підроблювачем, вчинене повторно.
Крім цього вона же 06 жовтня 2020 року у невстановлений час, маючи та реалізуючи злочинний намір на використання завідомо підробленого документа, усвідомлюючи завідомо неправдивий характер відомостей, що містяться в «Повідомленні про початок виконання підготовчих робіт і будівельних робіт на об'єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)», стосовно реконструкції об'єкту нерухомого майна, розташованого за адресою: м. Запоріжжя, вул. Лісозаводська буд. №81а, через засоби поштового зв'язку відправила вказане повідомлення до структурного підрозділу центру з надання адміністративних послуг Департаменту надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва Запорізької міської ради, після чого 13.10.2020 року, його було зареєстровано в Департаменті Державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області за №ЗП 051201013283, тобто використала завідомо підроблений документ.
Таким чином своїми умисними діями ОСОБА_8 , вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.4 ст.358 КК України, а саме: використання завідомо підробленого документа.
Крім цього вона же, будучи фізичною особою-підприємцем, основним видом діяльності якої є надання юридичних послуг (69.10 Діяльність у сфері права), які полягають у складанні та поданні до відповідних органів документів щодо узаконення перепланування, будівництва, організувала протиправну схему заробітку, засновану на складанні офіційних документів, а саме «Повідомлень про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)/ про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)» та внесення до них завідомо неправдивих відомостей.
Так, ОСОБА_6 на праві приватної власності володіє об'єктом нерухомого майна - житловим будинком, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_8 .
В кінці вересня 2020 року у ОСОБА_6 виникла необхідність здійснити узаконення раніше проведеної реконструкції вищевказаного об'єкту нерухомості.
Відповідно до пункту 1, 10 статті 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), та об'єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта, здійснюється шляхом реєстрації відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви.
Замовник відповідно до закону несе відповідальність за повноту та достовірність даних, зазначених у поданій ним декларації про готовність об'єкта до експлуатації, та за експлуатацію об'єкта без зареєстрованої декларації або сертифіката.
Органом державного архітектурно-будівельного контролю на території міста Запоріжжя є Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області.
Так, ОСОБА_6 в кінці вересня 2020 року, не маючи спеціальних знань у сфері регулювання містобудівної діяльності, дізналася від інших осіб про те, що ОСОБА_8 надає послуги у сфері регулювання містобудівної діяльності та домовилась з останньою за грошову винагороду про складання та подачу документів, що надають право здійснення реконструкції вищевказаного об'єкту нерухомості, а саме складання та подання до органу контролю декларації про готовність до експлуатації об'єкта, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), стосовно реконструкції об'єкту нерухомого майна, розташованого за адресою: м. Запоріжжя, вул. Лісозаводська буд. №81а.
У подальшому, ОСОБА_8 у невстановлений час та в невстановленому місці, маючи та реалізуючи злочинний намір на підроблення з метою використання офіційних документів, що складені у визначеній законом формі та містять передбачені законом реквізити, створила власноручно офіційний документ, а саме «Декларацію про готовність до експлуатації об'єкта, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)», стосовно реконструкції об'єкту нерухомого майна, розташованого за адресою: м. Запоріжжя, вул. Лісозаводська буд. №81а, до якого внесла завідомо неправдиві відомості про те, що проектна документація розроблена ОСОБА_11 , реєстраційний номер облікової картки платників податків НОМЕР_1 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_3 , та технічний нагляд здійснює ОСОБА_12 , кваліфікаційний сертифікат АТ № 003560 після чого надала вказаний документ для підпису замовнику - ОСОБА_6 , який остання підписала.
Таким чином своїми умисними діями ОСОБА_8 , вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.3 ст.358 КК України, а саме: підроблення офіційного документа, який видається особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права та звільняє від обов'язків з метою використання його підроблювачем, вчинене повторно.
Вона же 19 жовтня 2020 року у невстановлений час, маючи та реалізуючи злочинний намір на використання завідомо підробленого документа, усвідомлюючи завідомо неправдивий характер відомостей, що містяться в «Декларації про готовність до експлуатації об'єкта, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)», стосовно реконструкції об'єкту нерухомого майна, розташованого за адресою: м. Запоріжжя, вул. Лісозаводська буд. №81а, через засоби поштового зв'язку відправила вказану декларацію до структурного підрозділу центру з надання адміністративних послуг Департаменту надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва Запорізької міської ради, після чого 22.10.2020 року її було зареєстровано в Департаменті Державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області за №ЗП 101201022684, тобто використала завідомо підроблений документ.
Таким чином своїми умисними діями ОСОБА_8 , вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.4 ст.358 КК України, а саме: використання завідомо підробленого документа.
Крім того цього вона же будучи фізичною особою-підприємцем, основним видом діяльності якої є надання юридичних послуг (69.10 Діяльність у сфері права), про що розмістила відповідну інформацію в мережі Інтернет. Зазначена діяльність полягає у складанні та поданні до відповідних органів документів щодо узаконення перепланування, будівництва та заснована на складанні офіційних документів.
Так, ОСОБА_6 на праві приватної власності володіє об'єктом нерухомого майна - житловим будинком, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_8 .
В кінці вересня 2020 року у ОСОБА_6 виникла необхідність здійснити узаконення раніше проведеної реконструкції вищевказаного об'єкту нерухомості.
Так, не маючи спеціальних знань у сфері регулювання містобудівної діяльності, ОСОБА_14 дізналася від інших осіб про те, що ОСОБА_8 надає послуги у сфері регулювання містобудівної діяльності та домовилась з останньою за грошову винагороду про складання та подачу документів, що надають право здійснення реконструкції об'єкту нерухомого майна, розташованого за адресою:
АДРЕСА_8 той момент у ОСОБА_8 виник злочинний умисел, направлений на заволодіння грошовими коштами ОСОБА_6 , з метою реалізації якого остання, повторно, шахрайським шляхом, розуміючи що потерпіла не має спеціальних знань у сфері регулювання містобудівної діяльності та не володіє інформацією про форму, зміст та порядок складання документів, необхідних для узаконення раніше проведеної реконструкції вищевказаного об'єкту нерухомості, склала та надала потерпілій для підпису «Повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)/ про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)» та «Декларацію про готовність до експлуатації об'єкта, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)», достовірно знаючи, що вони офіційними документами не являються, складені з порушенням чинного законодавства, оскільки в них було внесені неправдиві відомості та в подальшому за вказані послуги отримала грошові кошти у розмірі 20000 грн., тим самим своїми діями спричинивши ОСОБА_6 матеріальну шкоду на зазначену суму.
Таким чином своїми умисними діями ОСОБА_8 , вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.190 КК України, а саме: заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчиненому повторно.
В судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_8 та її захисник ОСОБА_9 заявили клопотання на підставі ст.49 КК України, щодо закриття кримінального провадження відносно ОСОБА_8 за ч.1 ст.358, ч.3 ст.358, ч.4 ст.358, ч.1 ст.190, ч.2 ст.190 КК України у зв'язку із закінченням строків притягнення до кримінальної відповідальності, звільнивши її від кримінальної відповідальності.
В судовому засіданні прокурор проти задоволення клопотання обвинуваченої та її захисника не заперечував.
Суд, заслухавши думку учасників судового засідання, вважає за необхідне задовольнити клопотання обвинуваченої про закриття кримінального провадження відносно ОСОБА_8 за ч.1 ст.358, ч.3 ст.358, ч.4 ст.358, ч.1 ст.190, ч.2 ст.190 КК України та звільнити обвинувачену від кримінальної відповідальності за ч.1 ст.358, ч.3 ст.358, ч.4 ст.358, ч.1 ст.190, ч.2 ст.190 КК України на підставі ст.49 КК України, у зв'язку із закінченням строків давності.
Відповідно до п.4 ч.3 ст.12 КК України злочини, передбачені ч.3 ст.358, ч.2 ст.190 КК України, віднесено до нетяжких злочинів, згідно ч.2 ст.12 КК України злочини, передбачені ч.1 ст.358, ч.4 ст.358, ч.1 ст.190 КК України віднесено до кримінальних проступків.
Згідно ст.49 ч.1 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до набрання вироком законної сили минули такі строки: три роки - у разі вчинення кримінального проступку; п'ять років - у разі вчинення нетяжкого злочину, крім випадку, передбаченого у пункті 2 цієї частини.
Згідно ч.2 ст. 49 КК України перебіг давності зупиняється, якщо особа, що вчинила кримінальне правопорушення, ухилилася від досудового розслідування або суду. У цих випадках перебіг давності відновлюється з дня з'явлення особи із зізнанням або її затримання, а з часу вчинення кримінального проступку - п'ять років. У цьому разі особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з часу вчинення кримінального правопорушення минуло п'ятнадцять років.
З моменту скоєння злочинів минуло більше ніж 5 років.
Враховуючи положення ст.49 КК України, яка визначає те, що строк давності притягнення до кримінальної відповідальності за кримінальний проступок становить три роки, за нетяжкий злочин становить п'ять років, який на момент розгляду клопотання закінчився, клопотання обвинуваченої та її захисника підлягає задоволенню, а кримінальне провадження закриттю на підставі п.3-1 ч.1 ст.284 КПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.49 КК України, п.п.3-1 ч.1 ст.284 КПК України
Звільнити ОСОБА_8 від кримінальної відповідальності за ч.1 ст.358, ч.3 ст.358, ч.4 ст.358, ч.1 ст.190, ч.2 ст.190 КК України на підставі ст.49 КК України у зв'язку із закінченням строків давності.
Кримінальну провадження відносно ОСОБА_8 за ч.1 ст.358, ч.3 ст.358, ч.4 ст.358, ч.1 ст.190, ч.2 ст.190 КК України закрити на підставі п.3-1 ч.1 ст.284 КПК України у зв'язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Запорізького апеляційного суду через Дніпровський районний суд м. Запоріжжя протягом семи діб з моменту оголошення в суді.
Суддя: ОСОБА_1