Ухвала від 13.02.2026 по справі 761/4981/26

Справа № 761/4981/26

Провадження № 1-кс/761/4338/2026

УХВАЛА

про проведення судового засідання

в режимі відеоконференції

13 лютого 2026 року місто Київ

Слідчий суддя Шевченківського районного суду міста Києва ОСОБА_1 ,

дослідивши у приміщенні суду матеріали клопотання прокурора відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_2 про продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 369, ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 369 КК України, у кримінальному провадженні, внесеному 06.02.2026 до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 22026000000000138,

установив:

13.02.2026 прокурор відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_2 звернулася до слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва із клопотанням (вх. № 13331/26) про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_3 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч. 3 ст. 15 ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 369, ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 369 КК України, у кримінальному провадженні, внесеному 06.02.2026 до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 22026000000000138.

Згідно протоколу автоматизованого визначення слідчого судді від 13.02.2026 для розгляду клопотання визначено слідчого суддю ОСОБА_1 .

Перед початком розгляду зазначеного клопотання, захисник підозрюваного ОСОБА_3 - адвокат ОСОБА_4 та прокурор ОСОБА_2 вважали за можливе провести розгляд справи в режимі відеоконференції поза межами суду з ним за допомогою програмного забезпечення «ВКЗ», а також з підозрюваним з місця утримання останнього.

Статтею 2 КПК України визначено, що завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Згідно статті 8 КПК України кримінальне провадження здійснюється з додержанням принципу верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Відповідно до ч. 2 ст. 336 КПК України суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.

Згідно ч. 1 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: 1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров'я або з інших поважних причин; 2) необхідності забезпечення безпеки осіб; 3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; 4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; 5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.

Використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов'язки.

Відеоконференція, у якій беруть участь учасники справи, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції зберігається в матеріалах справи.

Разом з цим, згідно з ч. 9 ст. 336 КПК України дистанційне судове провадження згідно з правилами цієї статті може здійснюватися в судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій під час здійснення судового провадження з будь-яких питань, розгляд яких віднесено до компетенції суду.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 в Україні введений воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022.

Враховуючи наведене та введений воєнний стан на території України, з огляду на загальні засади кримінального провадження, з метою забезпечення участі прокурора, адвоката та підозрюваного у судовому засіданні та з метою оперативного розгляду справи, слідчий суддя вважає за необхідне провести розгляд клопотання слідчого у режимі відеконференції поза межами суду, за допомогою програмного забезпечення «ВКЗ».

Керуючись ст.ст. 2, 7, 8, 21, 22, 26, 336, 372, 532 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя

постановив:

Проводити розгляд клопотання прокурора відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_2 про продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 369, ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 369 КК України, у кримінальному провадженні, внесеному 06.02.2026 до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 22026000000000138, в режимі відеоконференції поза межами суду, за допомогою програмного забезпечення «ВКЗ».

Допустити участь прокурора ОСОБА_2 , підозрюваного ОСОБА_3 та його адвоката ОСОБА_4 в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами суду.

Попередити учасників судового процесу, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення Шевченківського районного суду міста Києва, переривання зв'язку, тощо, несе учасник, який подав відповідну заяву.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
134856318
Наступний документ
134856320
Інформація про рішення:
№ рішення: 134856319
№ справи: 761/4981/26
Дата рішення: 13.02.2026
Дата публікації: 18.03.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Шевченківський районний суд міста Києва
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; продовження строків тримання під вартою
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (13.02.2026)
Результат розгляду: клопотання (заяву) задоволено, у тому числі частково
Дата надходження: 13.02.2026
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЧАЙКА ОЛЕНА СЕРГІЇВНА
суддя-доповідач:
ЧАЙКА ОЛЕНА СЕРГІЇВНА