13 березня 2026 року м. Чернігів
Унікальний номер справи № 748/2233/25
Апеляційне провадження № 22-ц/4823/932/26
Чернігівський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючої - судді - Шарапової О.Л.,
суддів - Онищенко О.І., Скрипки А.А.,
вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження у справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Борзнянського районного суду Чернігівської області від 23 грудня 2025 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання непрацездатної матері,
рішенням Борзнянського районного суду Чернігівської області від 23 грудня 2025 року у задоволенні позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись з рішенням суду, ОСОБА_1 звернулась з апеляційною скаргою.
Ухвалою судді Чернігівського апеляційного суду від 24 лютого 2026 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишено без руху та запропоновано протягом десяти днів з дня отримання копії даної ухвали надати заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду із зазначенням поважності причин такого пропуску.
Копія ухвали про залишення апеляційної скарги без руху була направлена ОСОБА_1 на поштову адресу та отримана на нею 03.03.2026 та на адресу електронної пошти та отримана ОСОБА_1 27.02.2026.
05.03.2026 від ОСОБА_1 надійшла уточнена апеляційна скарга, проте апелянтка не виконала вимоги ухвали щодо подачі до апеляційного суду заяви про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження з зазначенням підстав для поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Борзнянського районного суду Чернігівської області від 23 грудня 2025 року.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 358 ЦПК України суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження визнані судом неповажними.
Враховуючи викладене, у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Борзнянського районного суду Чернігівської області від 23 грудня 2025 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання непрацездатної матері слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 185, п. 4 ч. 1 ст. 358 ЦПК України, суд
Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Борзнянського районного суду Чернігівської області від 23 грудня 2025 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання непрацездатної матері.
Копію ухвали про відмову у відкритті апеляційного провадження направити ОСОБА_1 разом з апеляційною скаргою та доданими до скарги матеріалами.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її складення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня набрання нею законної сили.
Головуюча: Судді: