Справа № 355/2084/25
Провадження № 2/355/174/26
про залишення позову без розгляду
11 березня 2026 року селище Баришівка
Баришівський районний суд Київської області у складі
головуючої судді Цирулевської М. В.,
за участю секретаря судового засідання Білоног В. О.,
за результатами розгляду у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Баришівка цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
30.09.2025 року до Баришівського районного суду Київської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 , за підписом представника позивачки адвоката Цалованської-Луфаренко Яни Леонідівни, до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
Ухвалою Баришівського районного суду Київської області від 04.11.2025 відкрито провадження (спрощене позовне провадження з повідомленням (викликом) сторін) в означеній справі, судове засідання призначено на 03.12.2025.
17.11.2025 від представника позивачки через систему «Електронний суд» надійшло клопотання про розгляд справи № 355/2084/25 без участі представника позивачки за наявними у справі матеріалами.
Відповідач ОСОБА_2 повідомлений належним чином про дату, час та місце розгляду справи, ухвалу про відкриття провадження та судову повістку отримав особисто 28.11.2025, про що свідчить трекінг з офіційного сайту АТ «Укрпошта».
02.12.2025 від представника позивачки, адвоката Цалованської-Луфаренко Яни Леондівни,надійшла заява про надання строку для примирення подружжя, мотивована тим, що на теперішній час між позивачкою та відповідачем проводяться примирливі процедури щодо збереження шлюбу. Відтак, представник позивачки просить зупинити провадження у справі № 355/2084/25 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу. Надати сторонам у цивільній справі № 355/2084/25 строк 6 (шість) місяців для примирення.
Ухвалою Баришівського районного суду Київської області від 03.12.2025 заяву представника позивачки про надання строку для примирення подружжя задоволено частково; надано сторонам строк для примирення терміном три місяці, тобто до 03 березня 2026 року; провадження у справі зупинено до закінчення строку для примирення, визначеного судом; наступне судове засідання призначено на 11.03.2026.
11.03.2026 до суду через систему «Електронний суд» надійшла заява представника позивачки, адвоката Цалованської-Луфаренко Я. Л., датована 10.03.2026, про залишення позову без розгляду.
У судове засідання 11.03.2026 сторони та/або їх представники не з'явилися, інших заяв та/або клопотань не надходило.
Враховуючи, що особи, які беруть участь у справі, в судове засідання не з'явились, суд розглядає справу в порядку, встановленому частиною 2 статті 247 Цивільного процесуального кодексу України (надалі також ЦПК України) без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Розглянувши подану заяву представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає необхідним залишити позовну заяву без розгляду з таких підстав.
Згідно із частиною 3 статті 13 ЦПК України особа, яка бере участь у справі, розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 257 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.
Зважаючи, що сторона позивача скористалася своїм правом на ініціювання питання про залишення позовної заяви без розгляду, подавши відповідну заяву до суду, враховуючи, що розгляд справи по суті судом не розпочато, суд вважає, що позовна заява підлягає залишенню без розгляду.
Зважаючи на все вищевикладене, керуючись ст. 257, 258-261, 353, 354 ЦПК України, суд
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбузалишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя
Баришівського районного суду
Київської області Марина ЦИРУЛЕВСЬКА