Справа №:755/2536/26
Провадження №: 1-кс/755/639/26
"27" лютого 2026 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі
слідчого судді ОСОБА_1 ,
секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого - криміналіста слідчого відділу (з дислокацією у м. Київ) Головного управління Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим ОСОБА_3 , у межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22025011000000190 від 18.07.2025 року про здійснення спеціального досудового розслідування стосовно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Перово, Автономної Республіки Крим, Україна, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий Сімферопольським РВ ГУ МВС України в АР Крим, РНОКПП НОМЕР_2 , раніше не судимого,
підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.111-? КК України, -
за участю учасників кримінального провадження:
слідчого ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_5 ,
Слідчий - криміналіст слідчого відділу (з дислокацією у м. Київ) Головного управління Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим звернувся до суду із клопотанням про здійснення спеціального досудового розслідування стосовно ОСОБА_4 .
Клопотання обґрунтоване тим, що слідчим відділом (з дислокацією у м. Київ) Головного управління Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим під процесуальним керівництвом прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22025011000000190 від 18.07.2025 року, за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.111-? КК України, у ході якого встановлено, що у період лютого-березня 2014 року, Російська Федерація, використовуючи загострення політико-соціальної напруженості в Україні як привід для вторгнення на її суверенну територію, в порушення міжнародно-правових норм, у т.ч. Договору про дружбу, співпрацю та партнерство між Україною та Російською Федерацією (ратифікований Законом України № 13/98-ВР від 14.01.1998 та Федеральним Законом Російської Федерації № 42-ФЗ від 02.03.1999), Конституції України, із застосуванням кадрових військових підрозділів своїх збройних сил, а також підконтрольних уряду РФ проросійських політичних та інших організацій та об'єднань, вчинила захоплення адміністративних будівель органів державної влади України в Автономній Республіці Крим, блокування українських військових частин, а також організацію і проведення незаконного «референдуму щодо самовизначення Криму» на території АР Крим, із заздалегідь відомим та підконтрольним РФ результатом, який в подальшому став формальною підставою для прийняття незаконного рішення про включення до складу РФ території АР Крим і міста Севастополя на правах суб'єктів федерації.
Отже, з 20.02.2014 Російська Федерація, як держава-агресор, здійснила окупацію території України - Кримського півострова із застосуванням збройних сил, військових підрозділів та парамілітарних утворень.
24 лютого 2022 року, у зв'язку з відкритим, повномасштабним військовим вторгненням Російської Федерації в Україну, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» Президент України видав Указ № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про введення воєнного стану в Україні» № 2002-ІХ від 24.02.2022 року на території України введено воєнний стан, строк дії якого продовжувався відповідними Указами Президента дотепер.
Із метою реалізації політики окупації та остаточного приєднання тимчасово окупованої території АР Крим та м. Севастополя до складу РФ, вищим керівництвом РФ було прийнято низку «законів та підзаконних нормативних актів», якими незаконно створено т.зв. судові, правоохоронні органи та органи влади і місцевого самоврядування т.зв. «Республіки Крим».
Зокрема, згідно з положеннями законодавства РФ, а саме п.п.2, 3 ст.88 Глави 8 т.зв. «Конституції Республіки Крим», («Місцеве самоврядування») місцеве самоврядування в Республіці Крим забезпечує відповідно до Конституції Російської Федерації, федерального закону, цієї Конституції та закону Республіки Крим самостійне вирішення населенням питань місцевого значення, володіння, користування та розпорядження муніципальною власністю.
Місцеве самоврядування здійснюється громадянами шляхом референдуму, виборів та інших форм прямого волевиявлення, через виборні та інші органи місцевого самоврядування.
Також, відповідно до ст.90 вказаного нормативного документу, органи місцевого самоврядування самостійно керують муніципальною власністю, формують, затверджують та виконують місцевий бюджет, встановлюють місцеві податки та збори, здійснюють охорону громадського порядку, а також вирішують інші питання місцевого самоврядування. Органи місцевого самоврядування можуть наділятися законом Республіки Крим окремими державними повноваженнями з передачею необхідних для їх здійснення матеріальних та фінансових коштів. Реалізація переданих повноважень підконтрольна органам державної влади Республіки Крим.
Згідно з ст.1 т.зв. «закону Республіки Крим № 15-ЗРК від 05.06.2014 «Про встановлення меж муніципальних утворень та статусу муніципальних утворень в Республіці Крим», місто Євпаторія наділено статусом міського округу Євпаторія та його адміністративним центром визначено місто Євпаторія, а також встановлено перелік населених пунктів, що входять до складу т.зв. «міського округу Євпаторія».
Відповідно до п.1 ст.1 т.зв. «закону Республіки Крим № 16-ЗРК від 05.06.2014 «Про структуру та найменування органів місцевого самоврядування в Республіці Крим, чисельності, строках повноважень та даті проведення виборів депутатів представницьких органів муніципальних утворень першого скликання в Республіці Крим», встановлено структуру органів місцевого самоврядування у муніципальних районах, а саме: а) представницький орган муніципального утворення, що складається з депутатів, яких обирають на муніципальних виборах; б) голова муніципального утворення, який обирається представницьким органом муніципального утворення зі свого складу та виконує повноваження його голови; в) місцева адміністрація (виконавчо-розпорядчий орган муніципального утворення), яку очолює голова місцевої адміністрації, якого призначають на посаду за контрактом, що укладають за результатами конкурсу на заміщення зазначеної посади відповідно зі статтею 37 Федерального закону від 06.10.2003 № 131-ФЗ «Про загальні засади організації місцевого самоврядування в Російській Федерації».
Водночас, ст.5 вказаного нормативного документу, встановлено чисельність депутатів представницьких органів міських округів та міських поселень в Республіці Крим, які обираються на муніципальних виборах, зокрема, у міському окрузі Євпаторія - 28 депутати.
Так, досудовим розслідуванням встановлено, що 11.06.2024 рішенням № 2-87/1 т.зв. «Євпаторійською міською радою Республіки Крим другого скликання» призначено вибори депутатів Євпаторійської міської ради Республіки Крим третього скликання на 08.09.2024, яке було скеровано у «територіальну виборчу комісію міста Євпаторія Республіки Крим».
У червні-липні 2024 року, точна дата досудовим розслідуванням не встановлена, громадянин України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебуваючи на тимчасово окупованій території України (далі - ТОТУ) в Автономній Республіці Крим, точне місце знаходження досудовим розслідуванням не встановлене, розуміючи факт окупації Автономної Республіки Крим збройними силами РФ, достовірно знаючи, що суверенітет України поширюється на всю її територію, Україна є унітарною державою, а територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною, будучи проросійсько налаштованим, маючи стійкий, виниклий за невстановлених досудовим розслідуванням обставин умисел, направлений на участь у проведенні незаконних виборів на тимчасово окупованій території та у добровільному обранні до незаконних органів місцевого самоврядування, створених на тимчасово окупованій території, добровільно виявив бажання обратись депутатом т.зв. «Євпаторійської міської ради Республіки Крим третього скликання».
Після чого, з його згоди, був висунутий, як кандидат у депутати по єдиному виборчому округу від виборчого об'єднання «Євпаторійського міського відділення Кримського регіонального відділу Всеросійської політичної партії «Єдина Росія».
У подальшому, ОСОБА_4 , у період з червня 2024 року по 08.09.2024, перебуваючи на тимчасово окупованій території України - м. Євпаторія, АР Крим, діючи з прямим умислом та усвідомлюючи протиправний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, всупереч врегульованим чинним законодавством України суспільним відносинам у сфері національної безпеки України, здійснював передвиборчу компанію як кандидат у депутати т.зв. «Євпаторійської міської ради Республіки Крим третього скликання».
Відповідно до рішення «територіальної виборчої комісії міста Євпаторія Республіки Крим» від 10.09.2024 №151/1108-2, ОСОБА_4 , обрано депутатом «Євпаторійської міської ради Республіки Крим третього скликання».
Надалі, за результатами виборів, рішенням «територіальної виборчої комісії міста Євпаторія Республіки Крим» від 16.09.2024 № 153/1119-2, ОСОБА_4 , перебуваючи на тимчасово окупованій території України - м. Євпаторія, АР Крим, був зареєстрований депутатом «Євпаторійської міської ради Республіки Крим третього скликання», яка розташована за адресою: Автономна Республіка Крим, м. Євпаторія, просп. Леніна буд. 2.
Тож, своїми умисними діями ОСОБА_4 , довів до кінця свій злочинний умисел, направлений на участь у проведенні незаконних виборів на тимчасово окупованій території та у добровільному обранні до незаконних органів влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора чим сприяв та сприяє реалізації політики окупаційної влади РФ на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим.
Отже, громадянин України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.111-? КК України - колабораційна діяльність, тобто в участі громадянина України у проведенні незаконних виборів на тимчасово окупованій території, у добровільному обранні до незаконних органів влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора.
04.07.2025 року складено письмове повідомлення про підозру ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.111-? КК України.
09.07.2025 в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження - газеті «Урядовий кур'єр» (№ 137 (8062) від 09.07.2025) та 09.07.2025 на офіційному вебсайті Офісу Генерального прокурора, було опубліковано повідомлення про підозру ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.111-? КК України, а також на виконання вимог ст.135 КПК України у зв'язку з тим, що підозрюваний ОСОБА_4 перебуває на тимчасово окупованій території України в Автономній Республіці Крим, повістки на 14.07.2025, 15.07.2025 та 16.07.2025 в період часу з 09 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв. про виклик його до слідчого управління (з дислокацією у м. Київ) Головного управління СБ України в Автономній Республіці Крим для вручення письмового повідомлення про підозру та проведення за його участі інших слідчих (процесуальних) дій.
Однак, останній на виклики не з'явився та не повідомив про причини свого неприбуття, жодних заяв чи клопотань про перенесення часу проведення процесуальних дій до органу досудового розслідування не надав. У зв'язку із викладеним, у органу досудового розслідування існують вагомі підстави вважати, що останній переховується від органу досудового розслідування та суду.
Повідомлення про підозру ОСОБА_4 особисто не вручено, проте вжито заходи для вручення у спосіб, передбачений КПК України для вручення повідомлень.
Відповідно до відомостей з Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України, щодо перетину державного кордону України, лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями України, у період з 08.11.2017 до 26.01.2026 відомостей стосовно ОСОБА_4 в базі даних не виявлено.
18.07.2025 ОСОБА_4 оголошено у розшук.
Здійснення розшукових заходів доручено співробітникам 11 сектору ГВ ЗНД УСБУ у Львівській області.
18.07.2025 з матеріалів кримінального провадження №22024011000000244 від 15.10.2024 виділено матеріали стосовно підозрюваного ОСОБА_4 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.111-? КК України, виділені в окреме провадження за № 22025011000000190 від 18.07.2025.
Викладені обставини та повідомлена ОСОБА_4 підозра підтверджується сукупністю доказів, отриманих в ході здійснення досудового розслідування цього кримінального провадження, у тому числі: рапортом щодо виявленого кримінального правопорушення 11 сектору ГВ ЗНД УСБУ у Львівській області № 62/5/11-605 від 18.02.2025 згідно з яким були встановленні фактичні дані, що свідчать про вчинення ОСОБА_4 , кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.111-? КК України; актом огляду від 08.02.2025 сайту «Виборчої комісії Республіки Крим», за URL-адресою: http://crimea.izbirkom.ru, згідно з яким були встановленні фактичні дані щодо кандидатів, зокрема щодо кандидата в депутати «Євпаторійської міської ради Республіки Крим третього скликання» ОСОБА_4 , його фотозображення, біографія, а також нормативні документи про призначення, проведення виборів та визнання їх результатів, зокрема обрання депутатом ОСОБА_4 ; протоколом огляду від 08.04.2025 сайту (мовою оригіналу: «Правительство Республики Крым») за посиланнями: https://evp.rk.gov.ru/, на якому розміщено публікації з фотознімками, відеозверненнями, короткою біографією та інформацією про т.зв. депутата «Євпаторійської міської ради Республіки Крим ІІІ скликання» від партії «ЄДИНА РОСІЯ» ОСОБА_4 , а також т.зв. «списки» (мовою оригіналу: «Списки зарегистрированных депутатов Евпаторийского городского совета Республики Крым третьего созыва»), що підтверджує приналежність останнього до партії «ЄДИНА РОСІЯ»; протоколом огляду від 11-14.04.2025 сайту (мовою оригіналу: «Официальный сайт Евпатории. Республики Крым») за посиланнями: https://my-evp.rk.gov.ru/, на якому розміщено списки т.зв. депутатів «Євпаторійської міської ради Республіки Крим ІІІ скликання», зокрема ОСОБА_4 , а також оглянуто нормативні документи про створення муніципального утворення «Євпаторійської міської ради Республіки Крим»; протоколом огляду від 16.04.2025 сайту (мовою оригіналу: «Евпаторийская здравница») за посиланнями: https://e-zdravnisa.ru/, на якому розміщено публікацію газети «Евпаторийская здравница» з інформацію про списки т.зв. депутатів «Євпаторійської міської ради Республіки Крим ІІІ скликання», зокрема ОСОБА_4 , які перемогли на виборах до «Євпаторійської міської ради Республіки Крим», а такою рішення «Територіальної виборчої комісії Євпаторійської міської ради Республіки Крим»; протоколом огляду від 21.04.2025 облікового запису в російській соціальній мережі за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_3 (мовою оригіналу: «ВКонтакте») під назвою: (мовою оригіналу: « ОСОБА_6 »), на якому розміщено публікації з фотознімками ОСОБА_4 , номером телефону, датою народження та текстовими повідомленнями підтвердження депутатської діяльності; протоколом огляду від 22.04.2025 сайту (мовою оригіналу: «Избератель депутат») за посиланнями: ІНФОРМАЦІЯ_4 на якому розміщено інформацію з даними депутата «Євпаторійської міської ради Республіки Крим ІІІ скликання» ОСОБА_4 ; протоколом огляду від 23.06.2025 офіційну вебсторінки «Виборчої комісії Республіки Крим», за URL-адресою: http://crimea.izbirkom.ru, на якому розміщені нормативні документи «Територіальної виборчої комісії Євпаторійської міської ради Республіки Крим» про призначення виборів; протоколом огляду від 24.06.2025 офіційну вебсторінки «Виборчої комісії Республіки Крим», за URL-адресою: http://crimea.izbirkom.ru, на якому розміщені нормативні документи «Територіальної виборчої комісії Євпаторійської міської ради Республіки Крим» про результати проведення виборів та реєстрацію депутатів; протоколом огляду від 24.06.2025 інтернет-сторінки у російської соціальної мережі «Вконтакте» за адресою - https://vk.com/evpalove, на якій розміщено фотозображення новопризначених депутатів; протоколом огляду від 24.06.2025 інтернет-сторінки у російській соціальній мережі «Вконтакте» за адресою - https://vk.com/id305225262, на якій розміщено інформацію про депутата ОСОБА_4 та публікації його діяльності; висновком експерта №413/1 від 06.08.2025 судової портретної експертизи, відповідно до якого в фотозображеннях, наданих на дослідження, зображена одна й та ж сама особа - ОСОБА_4 ; листом з Офісу Президента України №45-01/339 від 12.03.2025, згідно з яким матеріали щодо припинення громадянства ОСОБА_4 згідно із поданими ним заявами або внаслідок втрати громадянства України на розгляд Комісії при Президентові України з питань громадянства в установленому законодавством порядку не надходили; листом з Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України від 26.01.2026, згідно з яким відомостей стосовно перетину державного кордону України, лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями України, у період з 08.11.2017 до 26.01.2026 ОСОБА_4 в базі даних не виявлено; листом з Департаменту з питань громадянства, паспортизації та реєстрації Державної міграційної служби України № 6.1-3542/6-25 від 27.03.2025, відповідно до якої встановлено повні анкетні данні громадянина України ОСОБА_4 , а також інші відомості, які мають значення для кримінального провадження; повідомленням ОСОБА_4 про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.111-? КК України
На сьогодні у кримінальному провадженні проведено всі можливі слідчі (розшукові) дії, спрямовані на встановлення усіх обставин та доведення вини ОСОБА_4 у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення.
Отже, наявні підстави, з числа регламентованих ст.ст.297-?, 297-?, 297-?, 297-? КПК України, для надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні внесеному до ЄРДР за №22025011000000190 від 18.07.2025 року.
У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив його задовольнити з підстав у ньому наведених.
Сторона захисту у судовому засіданні просила відмовити у задоволенні клопотання.
Слідчий суддя, вивчивши надані матеріали, вислухавши думку учасників кримінального провадження, дійшов наступного.
Одними із завдань кримінального провадження є забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожен, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини (ст.2 КПК України).
Із витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22025011000000190 від 18.07.2025 року вбачається, що ОСОБА_4 08.09.2024 року за результатами проведення чергових виборів т.зв. «депутатів державної ради Республіки Крим та представницьких муніципальних утворень третіх скликань», особи з числа громадян України були обрані до незаконно утворених окупаційною владою, РФ місцевих рад на ТОТ АР Крим.
04.07.2025 року складено письмове повідомлення про підозру ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.111-? КК України.
09.07.2025 в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження - газеті «Урядовий кур'єр» (№ 137 (8062) від 09.07.2025) та 09.07.2025 на офіційному вебсайті Офісу Генерального прокурора, було опубліковано повідомлення про підозру ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.111-? КК України, а також на виконання вимог ст.135 КПК України у зв'язку з тим, що підозрюваний ОСОБА_4 перебуває на тимчасово окупованій території України в Автономній Республіці Крим, повістки на 14.07.2025, 15.07.2025 та 16.07.2025 в період часу з 09 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв. про виклик його до слідчого управління (з дислокацією у м. Київ) Головного управління СБ України в Автономній Республіці Крим для вручення письмового повідомлення про підозру та проведення за його участі інших слідчих (процесуальних) дій.
Повідомлення про підозру ОСОБА_4 особисто не вручено, проте вжито заходи для вручення у спосіб, передбачений КПК України для вручення повідомлень.
Відповідно до відомостей з Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України, щодо перетину державного кордону України, лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями України, у період з 08.11.2017 до 26.01.2026 відомостей стосовно ОСОБА_4 в базі даних не виявлено.
18.07.2025 ОСОБА_4 оголошено у розшук.
Здійснення розшукових заходів доручено співробітникам 11 сектору ГВ ЗНД УСБУ у Львівській області.
18.07.2025 з матеріалів кримінального провадження №22024011000000244 від 15.10.2024 виділено матеріали стосовно підозрюваного ОСОБА_4 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.111-? КК України, виділені в окреме провадження за № 22025011000000190 від 18.07.2025.
На сьогодні у кримінальному провадженні проведено всі можливі слідчі (розшукові) дії, спрямовані на встановлення усіх обставин та доведення вини ОСОБА_4 у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення.
Крім того, відповідно до відповіді з Офісу Президента України, №45-01/339 від 12.03.2025 на запит слідчого, про те, що матеріали стосовно припинення громадянства України ОСОБА_4 , на розгляд Комісії при Президентові України питань громадянства, у встановленому порядку, не надходили.
Відповідно до вимог ч.1 ст.297-1 КПК України, спеціальне досудове розслідування (in absentia) здійснюється стосовно одного чи декількох підозрюваних згідно із загальними правилами досудового розслідування, передбаченими цим Кодексом, з урахуванням положень цієї глави.
Відповідно до ч.2 ст.297-? КПК України, спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо злочинів, передбачених статтями 109, 110, 110-2, 111, 111-1, 111-2, 112, 113, 114, 114-1, 114-2, 115, 116, 118, частиною другою статті 121, частиною другою статті 127, частинами другою і третьою статті 146, статтями 146-1, 147, частинами другою - п'ятою статті 191 (у випадку зловживання службовою особою своїм службовим становищем), статтями 209, 255-258, 258-1, 258-2, 258-3, 258-4, 258-5, 348, 364, 364-1, 365, 365-2, 368, 368-2, 368-3, 368-4, 369, 369-2, 370, 379, 400, 408, 436, 436-1, 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444, 445, 446, 447 Кримінального кодексу України, стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук.
Згідно з ч.1 ст.42 КПК України, підозрюваним є особа, якій у порядку, передбаченому статтями 276-279 цього Кодексу, повідомлено про підозру, особа, яка затримана за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, або особа, щодо якої складено повідомлення про підозру, однак його не вручено їй внаслідок не встановлення місцезнаходження особи, проте вжито заходів для вручення у спосіб, передбачений цим Кодексом для вручення повідомлень.
Відповідно до ч.3 ст.297-? КПК України, повторне звернення з клопотанням про здійснення спеціального досудового розслідування до слідчого судді в одному кримінальному провадженні не допускається, крім випадків наявності нових обставин, які підтверджують, що підозрюваний переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та оголошений у міждержавний та/або міжнародний розшук.
Водночас, положеннями ст.297-? КПК України передбачено, що повістки про виклик підозрюваного у разі здійснення спеціального досудового розслідування надсилаються за останнім відомим місцем його проживання чи перебування та обов'язково публікуються в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному вебсайті Офісу Генерального прокурора. Із моменту опублікування повістки про виклик у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному вебсайті Офісу Генерального прокурора підозрюваний вважається належним чином ознайомленим з її змістом. Повістки про виклик підозрюваного у разі здійснення спеціального досудового розслідування у зв'язку з прийняттям уповноваженим органом рішення про передачу підозрюваного для обміну як військовополоненого публікуються в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному вебсайті Офісу Генерального прокурора. Із моменту опублікування повістки про виклик у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному вебсайті Офісу Генерального прокурора підозрюваний вважається належним чином ознайомленим з її змістом.
Крім того, слідчий суддя, відповідно до положень ч.2 ст.297-? КПК України, враховує практику Європейського суду з прав людини у відповідності до якої «обґрунтована підозра» про яку йдеться у ст.5 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, означає наявність фактів чи інформації, котрі могли би переконати об'єктивного спостерігача, що конкретна особа можливо вчинила злочин.
Не вирішуючи питання щодо доведеності обґрунтованості підозри та кваліфікації дій підозрюваного, а виходячи лише з фактичних даних, які містяться в матеріалах доданих до клопотання, слідчий суддя вважає, що ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення.
Враховуючи викладене, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав, визначених ст.297-?, 297-?, 297-? КПК України, для задоволення клопотання про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні №22025011000000190 від 18.07.2025 року, за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.111-? КК України.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.297-?, 297-?, 297-?, 376 КПК України, слідчий суддя,-
Клопотання слідчого - криміналіста слідчого відділу (з дислокацією у м. Київ) Головного управління Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим ОСОБА_3 про здійснення спеціального досудового розслідування - задовольнити.
Надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань №22025011000000190 від 18.07.2025 року, за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.111-? КК України.
Зобов?язати прокурора у кримінальному провадженні відомості про здійснення спеціального досудового розслідування внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_7