Справа № 127/6413/26
Провадження № 3/127/1334/26
06 березня 2026 рокум. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Кашпрук Г.М., розглянувши адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий Ленінським ВМ ВМВ УМВС України у Вінницькій області 02.02.2004, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , заступника начальника відділу організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування УПО у Вінницькій області, про вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого п. 5 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП, -
До Вінницького міського суду Вінницької області 26.02.2026 надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого п. 5 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення № 2 від 02.02.2026 з'ясовано, що заступник начальника відділу організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування УПО у Вінницькій області ОСОБА_1 не подав завчасно (за місяць після затвердження номенклатури посад) до органу СБУ документи, передбачені Порядком для розгляду питання про надання допуску до державної таємниці та проведення перевірки у зв'язку з таким допуском. Відповідні документи були направлені до УСБУ у Вінницькій області лише 10.12.2025, а не 29.08.2025, як це мало б відбутися при дотриманні вказаних вимог Порядку, тобто документи направлені до УСБУ не через місяць, а майже через 4,5 місяці, за що адміністративна відповідальність передбачена п. 5 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 не заперечував обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого п. 5 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 2 від 02.02.2026, зобов'язаннями, функціональними обов'язками, наказом та іншими матеріалами, що містяться у справі.
При визначенні виду адміністративного стягнення, яке необхідно застосувати до ОСОБА_1 за вчинення вказаного адміністративного правопорушення, суд приймає до уваги обставини справи та особу порушника, а також враховує, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Таким чином, з метою попередження вчинення аналогічних правопорушень у майбутньому, приймаючи до уваги конкретні обставини справи, суд вважає за доцільне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції п. 5 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП.
Крім того, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір на користь держави в сумі 665 грн 60 коп., сплата якого передбачена п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
Враховуючи викладене, керуючись ст. 212-2, 283, 284 КУпАП, суд -
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого п. 5 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень 00 копійок в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 665 (шістсот шістдесят п'ять) гривень 60 копійок в дохід держави.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Вінницький міський суд Вінницької області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: