Рішення від 09.03.2026 по справі 160/15797/25

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 березня 2026 рокуСправа №160/15797/25

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сластьон А.О. розглянув у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Суть спору: 29 травня 2025 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 , в якій позивач просить суд:

-визнати протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_1 щодо нерозгляду рапорту ОСОБА_1 про направлення його на медичний огляд військово-лікарською комісією та зобов'язати розглянути його у встановлені строки;

-зобов'язати Військову частину НОМЕР_1 видати направлення на проходження військово-лікарської комісії для визначення стану здоров'я ОСОБА_1 щодо подальшої придатності несення ним військової служби, в зв'язку з отриманим пораненням 31.03.2024 та подальшого лікування його наслідків в період з 10.10.2024 до 19.11.2024.

В обґрунтування позовної заяви зазначено, що 31 березня 2024 року старший лейтенант ОСОБА_1 в районі населеного пункту Роботине Запорізької області під час виконання бойового завдання внаслідок ворожого артилерійського обстрілу отримав: «Вибухова травма. Акубаротравма без перфорації барабаних перетинок. Закрита травма грудної клітки», що підтверджується медичним документом - формою 100 («картка пораненого») від 31.03.2024 та довідкою про обставини травми (додаток 5) від 03.04.2024. Позивач неодноразово звертався до керівництва військової частини НОМЕР_1 з приводу направлення його на військово-лікарську комісію з метою визначення його ступеня придатності до військової служби після отриманих тяжких поранень. Проте, його рапорти не були розглянуті належним чином. Також, з приводу зазначених обставин позивач звертався до начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 із заявою про проведення службового розслідування та притягнення винних осіб до відповідальності за відмову у наданні ОСОБА_1 направлення на ВЛК після лікування. Позивач вважає протиправною бездіяльність військової частини НОМЕР_1 щодо нерозгляду рапорту ОСОБА_1 про направлення його на медичний огляд військово-лікарською комісією після отриманого поранення та проходження лікування, у зв'язку з чим представник позивача звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02 червня 2025 року відкрито провадження у справі. Розгляд справи вирішено здійснювати за правилами спрощеного провадження без виклику (повідомлення) сторін.

11 червня 2025 року Військовою частиною НОМЕР_1 надано відзив на позовну заяву із запереченнями проти заявлених позовних вимог. Зокрема, відповідач вказав, що позивачу видано направлення на проходження медичного огляду з метою визначення придатності до військової служби від 02.05.2025 №1843/10103. Проте, позивач відмовився отримувати оригінал паперового направлення. У зв'язку із цим військова частина НОМЕР_1 змушена була відправити оригінал направлення позивачу засобами поштового зв'язку «Укрпошта» цінним листом з описом вкладення. Зазначене поштове відправлення вручено особисто позивачу, що підтверджується відомостями Укрпошти за номером накладної 5270003124490. З цих підстав просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

17 червня 2025 року у відповіді на відзив позивач заперечує факт відмови від отримання направлення для проходження медичного огляду. Вказує, що зазначені обставини не підтверджені жодними доказами. Зазначає, що відповідач намагається ввести суд в оману в частині направлення позивача на медичний огляд, оскільки ані після отриманого поранення позивачем 31.03.2024, ані після лікування 15.07.2024 та 19.11.2024 такі направлення відповідачем не видавалися, чим порушуються конституційні гарантії, визначені Законом для військовослужбовців, в тому числі і позивача.

Відповідно до частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Учасники справи з клопотанням про розгляд справи у судовому засіданні до суду не звертались.

З урахуванням викладеного, розгляд справи судом здійснено у порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами та доказами.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , військовослужбовець, старший лейтенант, призваний на військову службу у жовтні 2022 року ІНФОРМАЦІЯ_3 .

14 грудня 2022 року відповідно до витягу з наказу (по стройовій частині) №336 старший лейтенант ОСОБА_1 , який прибув з Національної Академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, призначений наказом Головнокомандувача Збройних Сил України від 30 листопада 2022 року на посаду Командира 2 механізованого взводу 5 механізованої роти НОМЕР_2 механізованого батальйону військової частини НОМЕР_3 , ВОС 0210003, зараховано на всі види забезпечення та є таким, що посаду прийняв та приступив до виконання обов'язків за посадою.

За результатом проходження медичного огляду за направленням на ВЛК від 02.03.2024 за вих. №1843/3927 ОСОБА_1 була видана довідка військово-лікарської комісії військової частини НОМЕР_4 №2424 від 23.03.2024.

Згідно Довідки ВЛК в/ч НОМЕР_4 №2424 від 23.03.2024 рішенням військово-лікарської комісії ОСОБА_1 встановлено діагноз: Розлад адаптації у вигляді порушення емоції та поведінки внаслідок бойового стресу у особи з легкими змінами особистості за збудливим типом, ускладнений вживанням алкоголю зі шкідливими наслідками з виходом в астенію, і на підставі Статті 17-в графи НІ Розкладу хвороб, ОСОБА_1 визнаний придатним до військової служби.

31 березня 2024 року старший лейтенант ОСОБА_1 в районі населеного пункту Роботине Запорізької області під час виконання бойового завдання в складі сил та засобів НОМЕР_5 АК ОТУ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » у зв'язку з виконанням конституційного обов'язку щодо оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканості, внаслідок ворожого артилерійського обстрілу, отримав: «Вибухова травма. Акубаротравма без перфорації барабаних перетинок. Закрита травма грудної клітки», що підтверджується медичним документом - формою 100 («картка пораненого») від 31.03.2024 та довідкою про обставини травми (додаток 5) від 03.04.2024.

Згідно виписного епікризу №3664 від 19.11.2024 ОСОБА_1 проходив лікування з 10.10.2024 до 19.11.2024 в КП «Рівненський обласний центр психічного здоров'я населення» POP та виписаний з поліпшенням та подальшими рекомендаціями: продовжити прийом назначених препаратів.

10.03.2025 позивач звернувся до начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 із заявою щодо проведення розслідування та притягнення до відповідальності осіб, які відмовляють у наданні ОСОБА_1 направлення на ВЛК після лікування в період з 10.10.2024 до 19.11.2024 з метою визначення ступеня придатності до військової служби. Відповіді на зазначений лист позивачем не отримано.

Також, судом встановлено, що 12 грудня 2024 року представник ОСОБА_1 через систему «Електронний суд» вже зверталася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до військової частини НОМЕР_1 , в якій просила:

визнати протиправною бездіяльність військової частини НОМЕР_1 щодо нерозгляду рапорту ОСОБА_1 про направлення його на медичний огляд військово-лікарською комісією та зобов'язати розглянути його у встановлені строки;

зобов'язати військову частину НОМЕР_1 видати направлення на проходження військово-лікарської комісії для визначення стану здоров'я ОСОБА_1 щодо подальшої придатності несення ним військової служби, в зв'язку з отриманим пораненням 31.03.2024 та подальшого лікування його наслідків.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17.02.2025 у справі №160/32899/24 адміністративний позов ОСОБА_1 до військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії задоволено. Визнано протиправною бездіяльність військової частини НОМЕР_1 щодо нерозгляду рапорту ОСОБА_1 про направлення його для проходження військово-лікарської комісії для визначення ступеня придатності до військової служби, у зв'язку з отриманим пораненням 31.03.2024. Зобов'язано військову частину НОМЕР_1 видати ОСОБА_1 направлення на проходження військово-лікарської комісії для визначення ступеня придатності до військової служби, у зв'язку з отриманим пораненням 31.03.2024.

Рішення у справі №160/32899/24 набрало законної сили 17.04.2025.

Відповідачем разом із відзивом надано до суду направлення старшого лейтенанта ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , на медичний огляд військово-лікарською комісією з метою визначення придатності позивача до військової служби (від 02.05.2025 №1843/10103). Діагноз: посттравматичний стресовий розлад із помірно вираженими клінічними проявами.

На підтвердження надсилання направлення позивачу відповідач надав копії опису поштового відправлення, накладної №5270003124490 та поштових квитанцій.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи та спірним правовідносинам сторін, суд зважає на таке.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу" від 25 березня 1992 року №2232-XII здійснює правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також визначає загальні засади проходження в Україні військової служби.

Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

При цьому Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» відповідно до Конституції України визначає основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі.

Статтею 1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» передбачено, що соціальний захист військовослужбовців - діяльність (функція) держави, спрямована на встановлення системи правових і соціальних гарантій, що забезпечують реалізацію конституційних прав і свобод, задоволення матеріальних і духовних потреб військовослужбовців відповідно до особливого виду їх службової діяльності, статусу в суспільстві, підтримання соціальної стабільності у військовому середовищі. Це право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, у старості, а також в інших випадках, передбачених законом.

Згідно з частиною 1 статті 11 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» охорона здоров'я військовослужбовців забезпечується створенням сприятливих санітарно-гігієнічних умов проходження військової служби, побуту та системою заходів з обмеження дії небезпечних факторів військової служби, з урахуванням її специфіки та екологічної обстановки, які здійснюються командирами (начальниками) у взаємодії з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Турбота про збереження та зміцнення здоров'я військовослужбовців - обов'язок командирів (начальників). На них покладається забезпечення вимог безпеки при проведенні навчань, інших заходів бойової підготовки, під час експлуатації озброєння і військової техніки, проведення робіт та виконання інших обов'язків військової служби.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про оборону України» воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Указом Президента України від 24.02.2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24.02.2022 року №2102-IX, введений в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 року строком на 30 діб.

Воєнний стан в Україні неодноразово продовжувався відповідними Указами Президента України та на сьогоднішній день продовжений до 08 травня 2025 року.

Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України затверджене Указом Президента України від 10 грудня 2008 року №1153/2008, визначає порядок проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України та регулює питання, пов'язані з проходженням такої служби під час виконання громадянами військового обов'язку в запасі.

Згідно з пунктом 12 Положення №1153 встановлення, зміна або припинення правових відносин військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом та за призовом осіб офіцерського складу, (зокрема присвоєння та позбавлення військового звання, пониження та поновлення у військовому званні, призначення на посади та звільнення з посад, переміщення по службі, звільнення з військової служби, залишення на військовій службі понад граничний вік перебування на військовій службі, направлення за кордон, укладення та припинення (розірвання) контракту, продовження його строку, призупинення контракту та військової служби тощо) оформлюється письмовими наказами по особовому складу на підставі відповідних документів, перелік та форма яких встановлюються Міністерством оборони України.

Згідно з пунктом 1.1 розділу І Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України 14.08.2008 року №402 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2008 року за №1109/15800, військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров'я до військової служби призовників, військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, установлює причинний зв'язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.

Відповідно до пункту 1.2 розділу І Положення №402 Військово-лікарська експертиза - медичний огляд призовників; військовослужбовців та членів їхніх сімей (крім членів сімей військовослужбовців строкової військової служби); військовозобов'язаних, офіцерів запасу, які призиваються на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, резервістів (кандидатів у резервісти); громадян, які приймаються на військову службу за контрактом; кандидатів на навчання у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти та закладах фахової передвищої військової освіти, ліцеїстів військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеїв; осіб, звільнених з військової служби; працівників Збройних Сил України, які працюють у шкідливих та небезпечних умовах праці та залучаються до роботи з джерелами іонізуючого випромінювання, компонентами ракетного палива, джерелами електромагнітних полів, лазерного випромінювання, мікроорганізмами I-II груп патогенності, особливо небезпечними інфекційними хворобами; працівників допоміжного флоту Військово-морських Сил Збройних Сил України; визначення ступеня придатності до військової служби, навчання у ВВНЗ, роботи за фахом; встановлення причинного зв'язку захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів.

Згідно з пунктом 6.1 глави 6 розділу ІІ Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 року №402, направлення на медичний огляд військовослужбовців проводиться: прямими начальниками від командира окремої частини, йому рівних та вище, штатних ВЛК, керівниками ТЦК та СП, начальниками (керівниками) закладів охорони здоров'я за місцем лікування, органів військового управління та підрозділів Військової служби правопорядку Збройних Сил України, органами прокуратури, судом у порядку та з метою, визначеними цим Положенням.

Прямі начальники від командира окремої частини, йому рівних та вище мають право направляти підпорядкованих військовослужбовців на медичний огляд ВЛК з метою визначення ступеня придатності до військової служби за рекомендацією лікаря, у разі виявлення у військовослужбовця під час обстеження або лікування захворювань, наслідків травми (поранення, контузії, каліцтва), що можуть обмежувати придатність або зумовлювати непридатність до військової служби.

Також, направлення військовослужбовців на медичний огляд ВЛК прямими начальниками від командира окремої частини, йому рівних та вище проводиться у випадках, визначених Положенням про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженим Указом Президента України від 10 грудня 2008 року №1153 та Інструкцією про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженою наказом Міністра оборони України від 10 квітня 2009 року №170, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 травня 2009 року за №438/16454.

Відповідно до підпункту 2.1.6. Інструкції з діловодства у Збройних Силах України, затвердженої наказом ГК ЗСУ від 07.04.2017 №124 (надалі Інструкція №124), зі змінами та доповненнями, рапорт (заява) - письмове звернення військовослужбовця (працівника) до вищої посадової особи з проханням (надання відпустки, матеріальної допомоги, поліпшення житлових умов, переведення, звільнення тощо) чи пояснення особистого характеру.

Згідно з підпунктом 3.11.6. Інструкції №124, документи, в яких не зазначено строк виконання, повинні бути виконані не пізніше ніж за 30 календарних днів із моменту реєстрації документа у військовій частині (установи), до якої надійшов документ.

При цьому, 08.08.2024 набрав чинності Порядок організації роботи з рапортами військовослужбовців у системі Міністерства оборони України, затверджений наказом Міністерства оборони України від 06.08.2024 №531 (надалі - Порядок №531).

Зазначений Порядок визначає механізм оформлення, подання, реєстрації, розгляду, прийняття та повідомлення рішення за результатами розгляду рапортів військовослужбовців у Міністерстві оборони України (далі - Міноборони), Збройних Силах України (далі - Збройні Сили) та Державній спеціальній службі транспорту.

Зокрема, з питань, пов'язаних з виконанням обов'язків військової служби, а також особистих питань військовослужбовець звертається з рапортом до безпосереднього командира (начальника), а у разі якщо він не може вирішити порушені у рапорті питання,- до наступного прямого командира (начальника).

Рапорти подаються в усній та письмовій (паперовій або електронній) формах. Військовослужбовець має право усно рапортувати за допомогою технічних засобів комунікації.

Усні рапорти розглядаються негайно, але не пізніше ніж у строки, для розгляду рапортів у паперовій формі, визначені пунктом 9 розділу III цього Порядку (п.2 розділу ІІ Порядку №531).

Відповідно до п. 3 розділу ІІІ Порядку №531 непогодження рапорту безпосереднім та/або прямими командирами (начальниками) не перешкоджає подальшому руху рапорту для його розгляду командиром (начальником) або іншою посадовою особою, яка уповноважена приймати рішення стосовно порушеного в рапорті питання, та прийняття рішення по суті рапорту.

Відмова у задоволенні рапорту має бути вмотивованою.

Згідно з п. 8 розділу ІІІ Порядку №531, початок перебігу строку розгляду паперового рапорту розпочинається із часу подання рапорту, а не часу його реєстрації в службі діловодства.

Часом подання паперового рапорту є дата передачі рапорту на погодження безпосередньому командиру (начальнику) військовослужбовця, а у разі відмови в розгляді рапорту безпосереднім командиром (начальником) - дата передачі рапорту прямому командиру (начальнику), з урахуванням вимог пункту 1 цього розділу.

У разі направлення рапорту засобами поштового зв'язку часом подання рапорту є дата надходження рапорту до поштового відділення за місцем знаходження відповідного підрозділу.

Розгляд паперового рапорту військовослужбовця всіма його прямими командирами (начальниками) здійснюється:

1) невідкладно, але не пізніше ніж за 48 годин із часу подання військовослужбовцем рапорту - щодо питань, які стосуються військової дисципліни, обов'язків особового складу під час виконання бойових наказів (розпоряджень), збереження життя та здоров'я особового складу, відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин;

2) у строк не більше 14 днів із дня подання військовослужбовцем рапорту - щодо питань, які не відносяться до питань, визначених підпунктом 1 цього пункту.

Отже, розгляд рапорту відбувається за встановленою процедурою та в межах визначених Порядком №531 строків.

Повертаючись до обставин справи.

Позивачем оскаржується бездіяльність Військової частини НОМЕР_1 щодо нерозгляду рапорту ОСОБА_1 про направлення його на медичний огляд військово-лікарською комісією для визначення придатності до військової служби у зв'язку з отриманим пораненням 31.03.2024 та подальшим лікуванням його наслідків в період з 10.10.2024 до 19.11.2024.

Так, з матеріалів справи вбачається, що згідно Довідки ВЛК військової частини НОМЕР_4 №2424 від 23.03.2024 рішенням військово-лікарської комісії ОСОБА_1 встановлено діагноз: Розлад адаптації у вигляді порушення емоції та поведінки внаслідок бойового стресу у особи з легкими змінами особистості за збудливим типом, ускладнений вживанням алкоголю зі шкідливими наслідками з виходом в астенію, і на підставі Статті 17-в графи ІІІ Розкладу хвороб, ОСОБА_1 визнаний придатним до військової служби.

У подальшому, 31 березня 2024 року старший лейтенант ОСОБА_1 в районі населеного пункту Роботине Запорізької області під час виконання бойового завдання в складі сил та засобів НОМЕР_5 АК ОТУ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » у зв'язку з виконанням конституційного обов'язку щодо оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканості, внаслідок ворожого артилерійського обстрілу, отримав: «Вибухова травма. Акубаротравма без перфорації барабаних перетинок. Закрита травма грудної клітки», що підтверджується медичним документом - формою 100 («картка пораненого») від 31.03.2024 та довідкою про обставини травми (додаток 5) від 03.04.2024.

Згідно виписного епікризу №3664 від 19.11.2024 ОСОБА_1 проходив лікування з 10.10.2024 до 19.11.2024 в КП «Рівненський обласний центр психічного здоров'я населення» POP та виписаний з поліпшенням та подальшими рекомендаціями: продовжити прийом препаратів.

При цьому, з матеріалів справи вбачається, що рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17.02.2025 в іншій справі №160/32899/24 вже була надана оцінка бездіяльності відповідача в частині нерозгляду рапорту ОСОБА_1 про направлення його для проходження військово-лікарської комісії для визначення ступеня придатності до військової служби у зв'язку з отриманим пораненням 31.03.2024. Зокрема, рішенням суду від 17.02.2025 у справі №160/32899/24 зобов'язано військову частину НОМЕР_1 видати ОСОБА_1 направлення на проходження військово-лікарської комісії для визначення ступеня придатності до військової служби, у зв'язку з отриманим пораненням 31.03.2024.

Рішення у справі №160/32899/24 набрало законної сили 17.04.2025.

Позивачем не надано доказів існування іншого рапорту, окрім того, відмова у задоволенні якого була предметом розгляду у справі №160/32899/24.

З цих підстав суд відмовляє у задоволенні позовних вимог, оскільки жодна зі сторін не має права домагатися перегляду остаточного і обов'язкового рішення лише з метою повторного слухання справи і постановлення нового рішення. Відхід від цього принципу можливий, лише коли він зумовлений особливими і непереборними обставинами (справа «Брумареску проти Румунії», пункт 61).

Також, відповідачем надано докази на підтвердження видачі позивачу направлення на медичний огляд військово-лікарською комісією з метою визначення придатності позивача до військової служби (від 02.05.2025 №1843/10103). Діагноз: посттравматичний стресовий розлад із помірно вираженими клінічними проявами.

На підтвердження надсилання направлення позивачу відповідач надав до суду копії опису поштового відправлення, накладної №5270003124490 та поштових квитанцій.

Непогодження позивача з формою видачі відповідачем направлення, строками надсилання останнього позивачу є нічим іншим як незгодою позивача з порядком виконання військовою частиною НОМЕР_1 судового рішення у справі №160/32899/24, що не може бути предметом розгляду у цій справі.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 383 КАС України особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.

Враховуючи викладене вище, суд не вбачає правових підстав для задоволення заявлених позовних вимог.

Також, з огляду на встановлені фактичні обставини справи, суд зазначає, що решта доводів та тверджень учасників справи, у контексті наведених правових вимог, не впливають на висновки суду за наслідком розгляду даної справи.

Розподіл судового збору не здійснюється.

Керуючись статтями 241-246, 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, - відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя А.О. Сластьон