06 березня 2026 рокуСправа № 160/27695/25
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Рянської В.В., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження в місті Дніпрі у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Дніпропетровській області до Державного підприємства «Бар'єр» про стягнення податкового боргу, -
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління ДПС у Дніпропетровській області до Державного підприємства «Бар'єр», у якій позивач просить стягнути з відповідача податковий борг до бюджету в сумі 46995084,91 грн шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, що обслуговують такого платника податків.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що Державне підприємство «Бар'єр» як платник податків перебуває на обліку в Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області та має податковий борг у сумі 46995084,91 грн, який обліковується в інтегрованих картках платника податків відповідача як заборгованість із земельного податку з юридичних осіб, та з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг). Вказана заборгованість виникла внаслідок несплати відповідачем у встановлений термін сум грошових зобов'язань, визначених у податкових розрахунках земельного податку, податкових деклараціях та уточнюючих розрахунках податкових зобов'язань з податку на додану вартість, та нарахованої контролюючим органом пені. З урахуванням вимог ст.ст. 56, 57 Податкового кодексу України у зв'язку з несплатою відповідачем у встановлені строки нарахованих сум, грошові зобов'язання набули статусу податкового боргу. Відповідно до статті 59 Податкового кодексу України було сформовано та направлено на адресу відповідача податкову вимогу. Головне управління ДПС у Дніпропетровській області як контролюючий орган набув права відповідно до Податкового кодексу України звернутися до суду з позовною заявою про стягнення з відповідача податкового боргу.
До позовної заяви було додано докази направлення її копії з доданими до неї документами відповідачу листом з описом вкладення 25.09.2025.
Ухвалою суду від 30.09.2025 позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.
03.10.2025 у встановлений строк до суду надійшло клопотання позивача з доданими до нього документами.
Ухвалою суду від 08.10.2025 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні), встановлено учасникам справи строки для подання заяв по суті справи, зокрема, відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для подання відзиву на позовну заяву (у разі заперечення проти позовних вимог), підтверджуючих документів у разі добровільної сплати суми заборгованості.
Ухвала вважається врученою відповідачу 09.10.2025, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа до електронного кабінету відповідача. Крім того, копію ухвали суду від 08.10.2025 було направлено відповідачу засобами поштового зв'язку та вручено 21.10.2025, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи.
10.10.2025 надійшло клопотання Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, у якій позивач просить здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження, а в разі відмови у розгляді справи за правилами загального позовного провадження - здійснювати її розгляд у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
Ухвалою від 13.10.2025 зазначене клопотання позивача залишено без задоволенні.
Відзиву, заяв або клопотань відповідача до суду не надійшло.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України).
Зважаючи на те, що відповідача було належним чином повідомлено про відкриття провадження у справі, своїм правом на подання відзиву відповідач не скористався, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Дослідивши матеріали справи та надані докази, проаналізувавши зміст норм матеріального права, що регулюють спірні правовідносини, з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов таких висновків.
Судом встановлено, що Державне підприємство «Бар'єр» (код ЄДРПОУ 31330051) перебуває на обліку в Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області як платник податків.
В інтегрованих картках платника податків Державного підприємства «Бар'єр» обліковується податковий борг у загальній сумі 46995084,91 грн, який складається із:
1) заборгованості з земельного податку з юридичних осіб (Кам'янська ТГ), яка виникла внаслідок несплати відповідачем у встановлений термін сум грошових зобов'язань у розмірі 44859615,88 грн, визначених відповідно до:
податкового розрахунку земельного податку №9025448268 від 19.02.2019 на суму 1162422,24 грн;
податкового розрахунку земельного податку №9018704475 від 11.02.2020 на суму 6974533,74 грн;
податкового розрахунку земельного податку №9027825630 від 17.02.2021 на суму 8508913,93 грн;
податкового розрахунку земельного податку №9027760409 від 14.02.2021 на суму 8608459,03 грн;
податкового розрахунку земельного податку №9021150055 від 13.02.2023 на суму 10126183,05 грн;
податкового розрахунку земельного податку №9023508814 від 12.02.2024 на суму 5140490,91 грн;
податкового розрахунку земельного податку №9022405997 від 10.02.2025 на суму 2877839,28 грн;
пеня, нарахована згідно зі ст.129 ПК України у сумі 1460773,70 грн;
2) заборгованості з земельного податку з юридичних осіб (Миколаївська ТГ), яка виникла внаслідок несплати відповідачем у встановлений термін сум грошових зобов'язань у розмірі 282395,03 грн, визначених відповідно до:
податкового розрахунку земельного податку №9018114857 від 09.02.2021 на суму 30330,77 грн;
податкового розрахунку земельного податку №9027754982 від 14.02.2022 на суму 51995,57 грн;
податкового розрахунку земельного податку №9023495375 від 14.02.2023 на суму 65774,40 грн;
податкового розрахунку земельного податку №9023520752 від 12.02.2024 на суму 69128,89 грн;
податкового розрахунку земельного податку № 9022215432 від 10.02.2025 на суму 38712,18 грн;
пеня, нарахована згідно зі ст.129 ПК України у сумі 26453,22 грн;
3) заборгованості з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), яка виникла внаслідок несплати відповідачем у встановлений термін сум грошових зобов'язань у розмірі 1853074,00 грн, визначених відповідно до:
податкової декларації з податку на додану вартість №9082816803 від 16.04.2020 на суму 7476,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9109380660 від 18.05.2020 на суму 3508,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9139641587 від 17.06.2020 на суму 8237,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9170315303 від 17.07.2020 на суму 5336,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9205198660 від 17.08.2020 на суму 10021,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9236616633 від 17.09.2020 на суму 3335,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9269427033 від 19.10.2020 на суму 36599,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9304269930 від 18.11.2020 на суму 352,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9337237828 від 17.12.2020 на суму 1786,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9368919087 від 18.01.2021 на суму 197,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9028866132 від 18.02.2021 на суму 2882,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9056523160 від 19.03.2021 на суму 77008,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9089740197 від 19.04.2021 на суму 47327,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9130722231 від 19.05.2021 на суму 47645,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9163404875 від 18.06.2021 на суму 46848,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9197151490 від 19.07.2021 на суму 46004,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9237629712 від 18.08.2021 на суму 48804,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9271464864 від 17.09.2021 на суму 47127,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9307512529 від 18.10.2021 на суму 42976,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9350183467 від 18.11.2021 на суму 53011,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9385869223 від 17.12.2021 на суму 68220,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9421777583 від 19.01.2022 на суму 68014,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9034713696 від 18.02.2022 на суму 62218,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9088228766 від 20.06.2022 на суму 62072,00 грн;
уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок №9103608509 від 01.02.2022 на суму 67354,00 грн;
уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 9130631791 від 01.03.2022 на суму 61867,00 грн;
уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 9130631791 від 01.03.2022 на суму 61966,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9130612647 від 18.07.2022 на суму 64854,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9161854327 від 18.08.2022 на суму 69130,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9187053064 від 19.09.2022 на суму 65001,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9214254553 від 19.10.2022 на суму 67267,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9246804676 від 21.11.2022 на суму 61963,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9273672100 від 20.12.2022 на суму 62458,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9300049391 від 19.01.2023 на суму 72603,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9027282494 від 17.02.2023 на суму 100763,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9052155485 від 16.03.2023 на суму 103952,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9083681510 від 18.04.2023 на суму 105343,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9114541753 від 16.05.2023 на суму 2310,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9143694741 від 16.06.2023 на суму 3024,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9177642531 від 19.07.2023 на суму 3880,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9209481336 від 17.08.2023 на суму 2483,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9241572282 від 18.09.2023 на суму 2248,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9274135329 від 17.10.2023 на суму 2388,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9312181326 від 17.11.2023 на суму 1690,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9344340259 від 18.12.2023 на суму 1884,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9375356804 від 18.01.2024 на суму 7860,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9033230812 від 19.02.2024 на суму 8606,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9062707273 від 18.03.2024 на суму 7288,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9097052358 від 17.04.2024 на суму 7584,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9133824228 від 17.05.2024 на суму 7288,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9168412943 від 20.06.2024 на суму 1176,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9198964302 від 17.07.2024 суму 900,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9237913794 від 16.08.2024 на суму 1237,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9272020047 від 17.09.2024 на суму 1769,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9310040154 від 18.10.2024 на суму 2954,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9350563097 від 19.11.2024 на суму 3227,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9386238094 від 19.12.2024 на суму 1989,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9416422767 від 16.01.2025 на суму 2830,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9038272803 від 20.02.2025 на суму 2132,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9067777592 від 17.03.2025 на суму 2452,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9104763629 від 17.04.2025 на суму 5282,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9141074558 від 19.05.2025 на суму 3013,00 грн;
податкової декларації з податку на додану вартість №9176567595 від 18.06.2025 на суму 2953,00 грн;
податкової декларації з додатку на додану вартість №9212652446 від 18.07.2025 на суму 1103,00 грн.
У зв'язку з несплатою відповідачем суми податкового боргу контролюючим органом було сформовано податкову вимогу форми «Ю» № 1034-25 від 15.04.2014 на суму 147192,63 грн, направлено на адресу відповідача та вручено.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд дійшов такого висновку.
Сплата податків є конституційним обов'язком платника податків відповідно до статті 67 Конституції України.
За визначенням, наведеним у підпункті 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі також ПК України), податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 ПК України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Підпунктом 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 ПК України встановлено, що грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету або на єдиний рахунок як податкове зобов'язання та/або інше зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пеня.
Пунктом 31.1 статті 31 ПК України визначено, що строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно. Момент виникнення податкового обов'язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою.
Згідно зі статтею 36 ПК України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом. Виконання податкового обов'язку може здійснюватися платником податків самостійно або за допомогою свого представника чи податкового агента. Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.
Пунктом 38.1 статті 38 ПК України передбачено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Згідно із пунктом 54.1 статті 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (пункт 57.1 статті 57 ПК України).
Як передбачено пунктом 54.5 статті 54 Податкового кодексу України якщо згідно з нормами цієї статті сума грошового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов'язання і має право оскаржити зазначену суму в порядку, встановленому цим Кодексом.
Відповідно до пункту 56.18 статті 56 Податкового кодексу України з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення. При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання протиправним та/або скасування рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.
Пунктом 57.3 статті 57 Податкового кодексу України встановлено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 робочих днів, наступних за днем такого узгодження.
Згідно із пунктом 59.1 статті 59 ПК України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання (абзац перший пункту 59.3 статті 59 ПК України).
Згідно із пунктом 59.5 статті 59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Відповідно до пункту 42.1 статті 42 ПК України податкові повідомлення-рішення, податкові вимоги або інші документи з питань адміністрування податків, зборів, платежів, податкового контролю, у тому числі з питань проведення перевірок, звірок, адресовані контролюючим органом платнику податків, повинні бути складені у письмовій формі, відповідним чином підписані та у випадках, передбачених законодавством, завірені печаткою такого контролюючого органу.
Документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику) (пункт 42.2 статті 42 ПК України).
Відповідно до підпункту «е» пункту 176.1 статті 176 ПК України платники податку зобов'язані своєчасно сплачувати узгоджену суму податкових зобов'язань, а також суму штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих контролюючим органом, та пені, за винятком суми, що оскаржується в адміністративному або судовому порядку.
Згідно з підпунктом 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, інших фінансових установах, небанківських надавачах платіжних послуг, електронних гаманців в емітентах електронних грошей, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Пунктом 87.9 статті 87 ПК України встановлено, що у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.
Порядок стягнення податкового боргу платників податків регулюється статтями 95-99 Податкового кодексу України.
Відповідно до пункту 95.1 статті 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги (пункт 95.2 статті 95 ПК України).
Пунктом 95.3 статті 95 ПК України визначено, що стягнення коштів з рахунків/електронних гаманців платника податків у банках, небанківських надавачах платіжних послуг/емітентах електронних грошей, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих у центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно з пунктом 102.4 статті 102 ПК України у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Відповідно до пункту 131.2 статті 131 ПК України при погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує такий платник податків, у першу чергу зараховуються в рахунок податкового зобов'язання. У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, що сплачує такий платник податків, в наступну чергу зараховуються у рахунок погашення штрафів, в останню чергу зараховуються в рахунок пені.
Якщо платник податків не виконує встановленої цим пунктом черговості платежів або не визначає її у платіжній інструкції (чи визначає з порушенням зазначеного порядку), контролюючий орган самостійно здійснює такий розподіл такої суми у порядку, визначеному цим пунктом.
З матеріалів справи встановлено наявність у відповідача пред'явленого до стягнення податкового боргу, що виник внаслідок несплати відповідачем у встановлені строки сум грошових зобов'язань, визначених у податкових розрахунках земельного податку, податкових деклараціях та уточнюючих розрахунках податкових зобов'язань з податку на додану вартість, та нарахованої контролюючим органом пені. Враховуючи, що відповідачем не надано доказів погашення заборгованості, яка вважається узгодженою, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.
Відповідно до частини 2 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Оскільки матеріали справи не містять доказів понесення позивачем витрат, пов'язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, розподіл судових витрат не здійснюється.
Керуючись ст.ст. 2, 9, 77, 90, 243-246, 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Позов Головного управління ДПС у Дніпропетровській області до Державного підприємства «Бар'єр» про стягнення податкового боргу - задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства «Бар'єр» до Державного бюджету України податковий борг у сумі 46995084,91 грн (сорок шість мільйонів дев'ятсот дев'яносто п'ять тисяч вісімдесят чотири гривні 91 копійка) шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, що обслуговують такого платника податків.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.
Позивач: Головне управління ДПС у Дніпропетровській області, місцезнаходження: 49005, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, 17А, код ЄДРПОУ ВП 44118658.
Відповідач: Державне підприємство «Бар'єр», місцезнаходження: 51917, Дніпропетровська область, м. Кам'янське, проспект Відродження, буд. 179Б, код ЄДРПОУ 31330051.
Повний текст рішення суду складено 06.03.2026.
Суддя В.В. Рянська